Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość goścszarlotkaanka90
Katia1972 i tak trzymaj! Byle do czwartku potem bedzie swietnie:-D Tak, mam duzooptymizmu glownie za Wasza zaluga. Dodajecie mi otuchy:-) Gosctina jak mija Ci dzien? Humorek lepszy? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewunia41
Witajcie Dziewczyny czy mogę się do was przyłączyć od roku mam mięśniaka wczoraj byłam u lekarza powiedział że w moim przypadku poleca usunięcie macicy przez pochwę .W ostatnim czasie mięśniak mi się powiększył ,cały czas prawie krwawię ostatnio dostałam krwotoku Jak najszybciej muszę dać odpowiedź lekarzowi czy się zgadzam przedstawił mi inne możliwości ,ale ta jest dla mnie najlepsza.A ja nie wiem co robić tak się boje operacji i powikłań po cały dzień chodzę i płaczę psychicznie wysiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Ewunia41 witaj w Naszym gronie:-) Przykra sprawa ale skoro lekarz mowi, ze to najlepsze wyjscie to dzialaj. Tu dziewczyny sa juz po zabiegach, ja jeszcze nie wiem do konca co mnie czeka bo wyniki za dwa tyg.niecale. Pytaj kati1972 i gosctina, popowiedza co dalej. I nie przejmuj sie tak bardzo, placz pieknosci szkodzi:-) Usmiechnij sie:-D Z kazdej sytuacji jest jakies wyjscie. Pozdrawiam Cie serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochana ,ale to takie trudne niby wiem że powinnam to zrobić,ale z drugiej strony jest strach .Tysiące myśli w głowie ,boże czemu to takie musi być trudne .Całe szczęście że wynik po łyżeczkowaniu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
Ewunia 41 witam witam. Mi usuneli macice normalnie. Przez pochwe nie będą Ci kroic brzucha, tylko z tego co widzialam to cewnik dłużej bedziesz miała ( chociaż to byla starsza pani ) Zapytaj lekarza dlaczego w ten sposób. Dziś mija 10 dzień od operacji. Jeśli ja przezylam, kazda przezyje:-) Mi zostal tylko trzon macicy, reszty już nie ma. Żyje nadzieja, że juz żadna cholera mnie nie dopadnie. Powiem tak: zaufaj lekarzowi Będziemy Cie wspierac. Nie bój się :-) Dla mnie najgorszy to ból. Te nasze chorobska nieleczone naprawde mogą nas zabić, więc się nie zastanawiaj. Zachowaj optymizm i poczucie, że masz dla kogo żyć :-) Jeśli spelnilas się jako mama i masz dzieci to te wszystkie "dodatki" w których rozwijaja się te swinstwa sa nam niepotrzebne. Przynajmniej ja tak sobie to tlumacze. Będzie dobrze, zobaczysz. Glowa do góry:-) Jestesmy z Tobą Witam i pozdrawiam Szarlotkaanka90 jesteś dzielna :-) Potem Wam napisze jak to się stało, że trafilam do lekarza. To zabawna historia :-) Zresztą same ocenicie Hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katia1972 dzięki za miłe słowa lekarz stwierdził że ten sposób jest lepszy niż normalne cięcie ,bo kobiety szybciej dochodzą do siebie jest mniej komplikacji .Ale jak do niego pojadę to się jeszcze raz zapytam.Dzieci więcej nie planuje mam trójkę więc mi wystarczy,wiesz nawet nie chodzi o to że nie będę miała macicy ,ale boję się komplikacji po słyszałam że jajniki pomimo że są to już tak dobrze nie pracują ,że są problemy z pęcherzem ,wypadaniem seksem itp Chyba za dużo się naczytałam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
ewunia41 wiem, ze sa komplikacje, dlatego nie czytam i nie slucham o tych komplikacjach, bo odwioza mnie do czubkow :-) Jak bedzięmy o siebie dbac i sluchac zalecen lekarza to wszystko bedzie ok, taka mam nadzieje hmmm... Mowie Wam dziewczyny, nie nakrecajmy sie, bo zycie nam ucieka, a mamy jeszcze dzieci wychowac :-) Teraz kiedy przestalo tak bolec, w koncu zaczynam odpoczywac. Nie myslcie o tym co sie moze stac. Trzeba sie skupic na pozytywach :-) Moze sa jakies...co? seks bez konsekwencji ;-) boszee o czym ja pisze?? :-) zartowalam Nie dajmy sie chorobskom, my wygramy :-) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Cześć dziewczyny ja dzisiaj byłam na działeczce i trochę się zrelaksowalam. Ale cały czas mnie telepie. Mam tylko nadzieję że mi jajniki pracują i że ta depresja to od tego że się za dużo naczytałam i się tak strasznie nakręciłam. Także gość nie czytaj za dużo bo można zwariować. Jedne są zadowolone a inne nie także nie wiadomo od czego to zależy. Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
gosctina witam:-) ja w sumie tez czekam na objawy menopauzy, tez sie boje co mnie czeka. Ja juz nie mam jajnikow i pojecia nie mam co mnie czeka. Ale jak slysze smiech mojego syna z drugiego pokoju, to w sumie mysle, ze mam to w d****e co bedzie :-) Ja juz nie mam nic do powiedzenia wzgledem mojej choroby, nie mam teraz wyjscia, jak tylko zaufac lekarzom i medycynie :-) Moze jak wrocisz do pracy, wyjdziesz troche do ludzi i minie troche czasu to wszystko wroci do rownowagi. Zycze Ci tego z calego serca :-) Zawsze znajdziesz w nas oparcie :-) pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Ewunia41 glowa do gory i ratuj to co mozesz. Macica Ci niepotrzebna do zycia wiec smialo mozesz ja wyeksmitowac:-) Zycie wazniejsze! Nie czytaj tych farmazonow bo kurde, im wiecej czytasz tym wiecej tych zmor w sobie znajdujesz. Taka prawda. "ciepnij" to w kat i rob co trzeba! Byle do przodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Ewunia41 glowa do gory i ratuj to co mozesz. Macica Ci niepotrzebna do zycia wiec smialo mozesz ja wyeksmitowac:-) Zycie wazniejsze! Nie czytaj tych farmazonow bo kurde, im wiecej czytasz tym wiecej tych zmor w sobie znajdujesz. Taka prawda. "ciepnij" to w kat i rob co trzeba! Byle do przodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Katia1972 napisz jak to bylo z tym lekarzem:-) Gosctina oby tak dalej, relaks, relaks i relaks:-D Przejdzie Ci, serdecznie Ci tego zycze! Pozdrawiam Was kochane... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
witam kolezanki :-) szarlotkaanka90 do lekarza trafilam dzieki wrozkom :-) niezle co? Jakis czas temu bylam na etapie wrozek (mam na mysli te co nekaja Cie smsami na telefon). W koncu zapytalam o zdrowie, no to mi odpisala, ze mam klopoty z krazeniem (a to prawda, bo mam nadcisnienie tetnicze, dlatego nie chcialam narkozy, balam sie ze sie nie obudze, albo ze cos zlego sie stanie, chociaz moja intuicja jest do niczego, slabo z nia :-) ) Powiedziala tez, ze mam cos na prawym jajniku. Napisla rowniez, ze jesli chce uniknac w maju silnych bolesci i bede sie regularnie badac to w sumie bedzie ok. No to ja w te pedy na wyniki :-) na watrobe wyszly troche slabo, ale w sumie nie ma tragedii. Pomyslalam sobie, ze skoro widzi cos na prawym jajniku to pewnie torbiel znowu urosla ( juz raz mi ja wycieli). Nie chcialo mi sie chodzic do ginekologa na kontrole, to teraz mam :-( No to poszlam i juz po wszystkim. Rada wrozki i strach przed bolem chyba mi zycie uratowaly. Ja nie pracuje na miejscu, wiem ze jakby to cholerstwo zlapalo mnie gdzies na autostradzie z daleka od szpitala, to zanim dotarlabym do szpitala moglo byc kiepsko. Moze czasem warto zaufac innym, niz wlasnej intuicji :-) gosctina ewunia41 mam 4 znajome kobitki w swoim otoczeniu, ktore sa juz lata po wycieciu tego i nic im nie wypada, wiec dlaczego u Was ma byc inaczej :-) Mamy nasza grupe wsparcia, wiec wszystko bedzie ok :-):-):-):-) ale sie rozpisalam, az sie zmeczylam :-) pozdrawiam goraco i zycze udanej, spokojnej i slonecznej niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Katia1972 dzien dobry:-) Faktycznie zabawna historia:-) Ze sie nie balas, bo ja jak tylko mysle o wrozkach to mnie telepie ze strachu, serio. Boje, ze One wiedza cos czego ja sie panicznie boje, ze powiedza to czego uslyszec nie chce, cos zlego. Mysle sobie, ze to samospelniajaca ksiega zyczen ale to raczej ze strachu. Moja Mamuska wierzy w horoskopy i zabobony, ja tez ale do wrozki bym sie nie odwazyla odezwac. Za bardzo boje sie zlych wiesci. Milego dnia zycze Wam dziewczyny:-) Jutro sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Hej dziewczynki! Jutro idę do ginekologa na kontrolę i ciekawa jestem co mi ciekawego powie poproszę go o skierowanie na badania hormonów. Jak myślicie czy może dać takie skierowanie? Katia1972 czy twoje znajome miały zostawione jajniki? Moje ciocie też miały takie operacje i nie narzekają a są już 15 lat po operacji i wyglądają młodziej niż te co mają wszystko i są szczupłe. Szarlotanka90 kiedy będą twoje wyniki? Trzymam kciuki ;-). Jak twoje samopoczucie? A ja chyba wybiorę się do psychologa może on mi przemowi do rozsądku. Pozdrawiam was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Agsia i Bacówka odezwijcie się jak u was ;-) potrzebujemy waszego wsparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewunia41 Dlaczego musisz usuwać macicę z powodu mięśniaka? Ja miałam 3 mięśniaki sporej wielkości ( w tym jeden na szyjce macicy) i z powodzeniem przeszłam embolizację (we wrześniu 2014). Teraz jakbym urodziła się na nowo :) Operacja to ostateczność, a to, że macica nam już po czterdziestce niepotrzebna, trzeba między bajki włożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witacie dziękuję wszystkim za miłe słowa i wsparcie .Mój lekarz przedstawił mi wszystkie możliwości usunięcia mięśniaka .Mięśniak uciska mi na pęcherz mam mocne krwawienia ostatnio dostałam krwotoku w ciągu pół roku sporo urósł i lekarz stwierdził że dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie macicy ale pozostawiając jajniki .Embolizacja ponoć nie daje gwarancji że mięśniaki znikną szczerze sama już nie wiem mam taki mętlik w głowie że nie wiem co zrobić .A możesz mi napisać coś więcej o tej embolizacji jak się teraz czujesz ,czy mięśniaki zniknęły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
ewunia41 witaj Moj lekarz powiedzial, ze usuniecie wszystkiego, wlacznie z macica dla mnie jest najlepsze, dlatego ze to byla 3cia operacja zwiazana z tymi sprawami. Kazda nastepna operacja moze byc juz niebezpieczna, tylko nie bardzo zrozumialam chyba dlaczego. Te cholery jednak sie nawracaja tak czy inaczej :-( W sumie dowiem sie wiecej w przyszlym tygodniu, to dam znac. W sumie ewunia41 nie moge Ci nic doradzic w tym wzgledzie, nie jestem lekarzem. Gosctina moze faktycznie jak zrobisz te badania i porozmawiasz z psychologiem to poczujesz sie lepiej, czego zycze Ci z calego serca :-) Pozdrawiam Was goraco Szarlotkaanka90 podziwiam Twoj optymizm, brawo :-) Powodzenia w walce z demonami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
Witam Dziś zauważyłam na brzuchu dużego siniaka w tym miejscu gdzie byl jajnik. Zastanawiam się dlaczego? Może ktoras z Was wie?? Zaczynam się martwić :-( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Hej laski:-) Gosctina moje wyniki za nie cale dwa tygodnie ale dopoki cos robie nie mysle o nich. Tak, psycholog to bardzo dobre wyjscie. Poszukaj w necie po opiniach, zebys na konowala nie trafila i idz choc raz. Katia1972 moze ten siniak to po operacji teraz wyszedl. Ja tak mialam po cesarce, ze kilka dni po operacji mi :-) siniak na okolo calej rany wyszedl. Przejdz sie moze do przychodni jak Cie to martwi, dla spokoju. U mnie ok, poza tym, ze sie fizycznie czuje jakby mnie ktos wyplul... Pozdrawiam i milego dnia zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
Hello Za mną pierwszy spacer :-) ciężko było, ale wrocilam hehe :-) szarlotkaanka90 nie bede panikowac. Później znikną :-) teraz czekam na mojego Misia :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Katia1972 i to jest prawidlowe podejscie:-) Tak sobie mysle Ty jestes z okolic Opola/Wroclawia? Gdzis te tereny? Ja mieszkalam kiedys w okolocach Nysy/Glucholaz, na wsi:-) Strasznie tesknie za tym miejscem... :-( Tu jest sam beton, idzie sie nim porzygac... :-! Tak tesknie za natura... Tak tylko sie pozalilam bo nie mam komu... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
szarlotkaanka90 mieszkam między wrocławiem a wałbrzychem. ( przy drodze 35) dokładnie w swidnicy. Nasze tereny nazywają "doliną śmierci" niestety :-( powietrze nie takie czy coś. Chorobska i inne ... :-( Ja chętnie zamieszkałabym nad morzem ehhhh :-) Może uda nam się w lecie wyrwać na tydzień, na urlop nawet nie liczę. Limit wolnego w pracy wykonczylam :-) Do mnie pisz o czym chcesz, chętnie pogadam :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Katia1972 aha to tak, myslalam, ze gdzies tam. Slysze "dolny slask" mysle "Opole, Wroclaw" hehe:-) A jak sie czujesz po spacerku? I w ogole jak sie czujesz? Tez w tym roku chce nad morze pojechac, chociaz na weekand, nie bylam jeszcze:-( Gosctina, Ewunia41 co u Was? Jak humory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
Szarlotkaanka90 w sumie dobrze się czuje, dziękuję. Najgorsze to jak kładę się spać, zanim się uloze na boku to się nastękam że hoho :-) ale jakoś daje radę :-) Uwielbam morze, może w lipcu pojedziemy Mój Alex pojechał dziś na wycieczke do warszawy na 3 dni. Może kiedyś też pojadę, bo jeszcze nie byłam :-) Dziwnie tak bez niego :-) Zaczynam się nudzić buuuuu ;-) No właśnie jak tam dziewczyny ??gosctina i ewunia41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Hej dziewczyny! Dzisiaj byłam u lekarza i dostałam jeszcze 2 tyg. Zwolnienia. Także już niebawem wracam do pracy. A co do moich dolegliwości to powiedział że mam jajniki i nie ma obaw bo one produkują hormony i nie mam się czego obawiać. A menopauza przyjdzie w swoim czasie może przyjść rok dwa lub trzy lata wcześniej od tej mojej. A to moje samopoczucie jest w mojej głowie i jak sobie to wyciagne to będzie dobrze. Także będę próbować :-D. Szarlotanka90 katia 1972 i ewunia41 cieszę się że caly czas jesteście tu z nami i ze dopisuja wam humorki i tak trzymajcie;-) Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia1972
Gośćtina w końcu widzę uśmiech :-D szeroki i tak właśnie ma być!!! Super :-) Ja się układam pomału do spacia :-) Synuś wyjeżdżał dziś o 5.00 rano na wycieczke i pobudke mi zrobił, czas odrobić zaleglosci :-) Jutro wybieram się obejrzec działkę. Może coś trafie. Ja do pracy wybieram się koło 22 maja. Jeździmy w systemie 2/1 więc co 2 tygodnie jestem w domu :-) W piątek zaś ide po ten wynik histopatologiczny i te hormony. No zobaczymy. Pozdrawiam gorąco moje Kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny przez cały dzień tyle się działo że nie miałam kiedy odpisać. katia1972,gośćtina super że się dobrze czujecie ja fizycznie nawet dobrze bo od trzech dni nie mam krwawień sukces,ale psychicznie kiepsko jutro na 11.30 jestem umówiona do lekarza mam parę pytań i musimy ustalić termin operacji,w dalszym ciągu nie wiem czy podjęłam dobrą decyzję bardzo się boję.A z drugiej strony coś muszę zrobić ,bo skoro mięśniak rośnie i mam krwotoczne miesiączki to raczej tego nie mogę zostawić.Całuję Was życzę dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewunia41 To, że embolizacja nie spowoduje, że mięśniaki znikną, to prawda, ale nie do końca ;) Mięśniaki po embolizacji są odcięte od źródła "pożywienia" - czyli krwi z tętnic macicznych. To natychmiastowo po zabiegu powoduje zahamowanie obfitych krwawień i miesiączek, a w dalszych miesiącach powoduje niejako usychanie mięśniaka, jego zwapnienie i kurczenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×