Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Debaja
Becia222 Do Twojej operacji już tylko 31 dni!!!! buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
Witam wszystkie kobietki. Pare dni mnie tu nie było. Ale się rozpisałyście :-) Jutro minie 3 m-ce od operacji. Czuję się dobrze. Od 1.09.br. chodzę do pracy. Staram się co 1 godzinę wstac od biurka i troche pochodzić, bo mam uczucie że drętwieją mi nogi i podbrzusze. Staram się robić wszystko, z wyjątkiem dźwigania ciężarów, mycia okien i odkurzania. Po operacji tak jakby coś się w mojej psychice zmieniło. Do tej pory nie przejmowałam się ubiorem. Chodziłam ciągl w spodniach. Gdy się przetarły kupowałam nowe takie same, a te stare zostawały w koszu w sklepie. Tak samo było z butami z tym, że buty lądowały w koszu obok sklepu. A teraz zauważyłam, że można ubierać się w spódniczki i sukienki. Mąż jest tak zadowolony z mojej odmiany, że kupił mi sukienkę z jedwabiu za ponad 1 000 zł hihihi.... Wczoraj byłam pierwszy raz w życiu u kosmetyczki, a od dwóch tygodni chodzę na solarium - w moim wieku nie wiem czy to nie grzech - ale co tam, dobrze czuję się taka odmieniona. Wam też życzę dobrego samopoczucia 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam 28 lat i nie mam dzieci. 4 lata temu usunięto mi macicę, przez 2 lata byłam w depresji że jestem kaleką i do niczego nie wiedząc że są strony w internecie gdzie można poznać takie osoby jak ja i podzielić się z kimś tym koszmarem. Operacja uratowała mi życie, ale psychicznie zupełnie się rozsypałam. Codziennie widzę moje rówieśniczki z małymi dziećmi... O adopcji raczej nie mam co marzyć bo jako osoba samotna prawie nie mam szans. Ale kocham dzieci. Anulka 25! Gratuluję wspaniałej postawy i dziękuję że pomogłaś mi zrozmieć że ... nie jestem sama, że są ludzie którzy też to przeszli. Bo to jest w tym najgorsze. Drogie Panie po 40-stce nie przejmujcie sie operacją ale szukajcie sprawdzonych lekarzy z dobrą opinią lub z polecenia (żeby was ktoś nie spieprzył) przecież macie dla kogo żyć!! Jeśli chodzi o zdrowie wszystkie wyniki mam super i czuję się bardzo dobrze, czasem zapominam że to się stało. Tylko ta blizna.. A teraz NAJWAŻNIEJSZE badajcie jajniki! Po takich operacjach w skutek zmian hormonalnych lubią robić się cysty - torbiele. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
GłosDuszy-jezeli w poniedziałek masz zabie,to w niedzielę,twoim ostatnim posiłkiem powinien byc lekki obiad,potem lactulosa i bisakodyl plus woda mineralna niegazowana do 22,i chodzisz do toalety czyscic przewod pokarmowy.Rano jestes na czczo,w miarę przygotowana do zabiegu.pszepraszam,ze sie wtrącam,ale ta uwaga jest ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hliphlip
jestem po operacji usunięcia macicy i jajników. Operację miałam jakieś 4 miesiące temu. Wszystko mi się ładnie zagoiło, ALE, od kilku dni zaczął boleć mnie brzuch trochę podobnie jak przed okresem (no ale przecież to nie możliwe by był to ból okresowy). Nie ukrywam że mnie to martwi. Do lekarza idę dopiero za 2 tyg. więc może ktoś bylby w stanie wytłumaczyć mi co tak właściwie się dzieje? Dodam że zaczynam mieć pierwsze objawy menopałzy fale uderzeniowe ciepła. A na dodatek trochę mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
hliphlip nie chlip,zrob sobie badanie moczu,moze masz jakas infekcje w drogach moczowych,w kazdym razie cos nie cos ci to wyjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
jestem 8 tygodni po zabiegu izapomniałam ,ze był.Chodzic mogłam juz w 2 dobie po zabiegu.Po wyjsciu ze szpitala odbylam długi spacer inie bylam istotnie zmęczona.W miedzyczasie mialam remont w domu,wiec bardzo powolutku umyłam okna/było ich dużo/,potem byłam na kontrolnej wizycie lekarskiej i wszystko ok.Jedyne czego nie robie to nie dzwigam.Ruszac sie dziewczxyny,ruszac,jelita wtedy pracuja prawidlowo i takoz sie układają.Do pracy chodze juz od dwoch tygodni.Wałki mi nie wiszą,moj brzuch jest plaski.Blizna jaśniejesama. Nie wiem czemu tak to dobrze zniosłam,może dlatego,że jestem szczupla i nie mogę usiedz na miejscu.Pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia -serdecznie dziękuję za pozdrowienia, też pozdrawiam serdecznie . Głosduszy i Debaja jesteście dla mnie symbolem ogromnej siły psychicznej,ja tak dzielnie nie zniosłabym długiego oczekiwania na zabieg,odsuwania terminu ,i innych niezależnych od was rzeczy ,ogromny szacunek.Teraz już nic sie nie może wydarzyć,dlatego trzymam kciuki w poniedziałek i wtorek i życzę jak najszybszej wizyty na naszym forum i wpisu ,,gorzej sobie to wyobrażałam\".Pozdrawiam wszystkie super dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Witam Was wszystkie! Danka 611 Aż mi sie ciepło zrobiło po Twoich słowach, dziękuję. Głosduszy Mam nadzieję, że po Twoim przeziębieniu już prawie śladu nie ma. W poniedziałek będę ciepło myśleć i kciuki mocno trzymać. U mnie ostatnie przygotowania. Trzymam się dobrze :-). Pozdrawiam Was wszystkie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Witam W środę minie 11 tydzień od mojej operacji. Gdyby nie kreska na brzuchu, codzienne smarowanie i masowanie kremem, ograniczenia w noszeniu to zwyczajnie zapomniałabym o operacji. Mięśnie na brzuchu są jeszcze "drętwe" ale tak bywa, bo są przecięte/ ale to uczucie minie/.Miałam cięcie pionowe, więc małe wałeczki mam z obu stron. "Pochłaniam" tony warzyw, owoców i jogurtów, Cieszę się z powrotu do pracy, bo znowu jestem sobą. Głosduszy, Debaja- dziewczyny trzymamy z Jurkiem MOCNO kciuki! Wszystko będzie dobrze!! NIC złego się już nie może wydarzyć i wszystkie złe myśli proszę szybciutko zamienić na ładne uśmiechy! Jesteście dzielne i super kobietki. Wrócicie tu szybciutko!! Kobiety naprawdę mogą wszystko znieść, bo są KOBIETAMI!! Becia- Twój termin też się zbliża. Nawet nie wiesz jak szybko zleci ten czas oczekiwania.I Ty też powiesz..."nie taki diabeł straszny jak się wydawało". Spinka- cieszy mnie, że wracasz do zdrowia. Ten pas/majtki/ pomagają,bo zwyczajnie dają odczucie "pewności" w czasie chodzenia. Pozdrawiam wszystkie w ten deszczowy i zimny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka po horrorze
czesc dziewczynki :) ja jestem po operacji 5 lat mam 24lata mialam nowotwor jajnika niestety niezbedne bylo usuniecie macicy dla bezpieczenstwa. Mam takie pytanie odnosnie terapi hormonalnej, poniewaz mialam bardzo ostre skutkiuboczne tzn jak podczas menopauzy zalecono mi hormonoterapie, pomaga zdecydowanie lecz caly czas szukam odpowiedniej probowalam juz chyba 3 podczas tych 5 lat tabletki plasterki teraz jestem na gravistacie i powiem ze najlepiej przyswajam ze wszystkich tych dotychczas a wy? co bierzecie ? podzielcie sie doswiadczeniam iw tej materii pozdrawiam wszystkie was cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazetka13
witam wszystkich,w szpitalu po operacji macicy i jajników mam zapisane plastry ponieważ do momentu operacji miesiączkowałam normalnie,ale tak jakoś nie mogę się zdecydować ,zeby je sobie przykleić ,może ktoś stosuje je i podzieli się swoimi doświadczeniami pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Elżbieta 47/48 Byłaś i jesteś moją wielką podporą psychiczną. Wielki cmok👄dla Ciebie i p. Jurka. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam ..... Dziewczyny ..... nie nadarzam czytac waszych wspisow .... gardlo jest ok, teraz moje ukochane zatoki lecze ... najwazniejsze jest to ze goraczka przeszla ... na zatoki mam silny antybiotyk takze do poniedzialku bede jak nowa ... Dziekuje Wam wszystkim za rady, za wsparcie ... przede wszystkim za to ze jestescie, nie wiem jakbym dotrzymala do operacji bez Was, waszych cieplych slow, pocieszajacych i podtrzymujacych na duchu ... jestescie kochane ..... co do diety to lekarz powiedzial zebym w niedziele zjadla tylko lekkie sniadanko i potem pila duzo wody, zero slodzy,sokow itd ..... po polnocy oczywiscie juz nic nie moge pic ani jesc .... dzisiaj wzielam sie za pranie, sprzatanie zebym jutro mogla odpoczac i z usmiechem pojechac do szpitala ... zapomnialam juz jak to jest zyc bez bolu i prochow na bol ..... wiem ze po operacji bedzie bolalo ale to bedzie inneg rodzaju bol .... hihi bol ku lepszemu ..... teraz to juz bardzo szybko zleci .... musze konczyc bo moja kochana mordka prrosi zeby na spacerek z nim pojsc ..... milej soboty ..... pozdrawiam ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka po horrorze
gazetka 13 estracomb tts ? czy jakies inne ? czy moge wiedziec kobietki ile macie lat? ja 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
dziewczyny ..... a jak to jest z operacja i plamieniem ?? zaczelam plamic, wiec do poniedzialku moge miec okres .... lekarz spodziewal sie tego po biopcji wiec chyba nie przesuna przez to operacji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Głosduszy- ja pojechałam na stół z plamieniem, bo żadne leki nie były wstanie go powstrzymać. Operacja odbyła się zgodnie z terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
ufffffffff ale mi ulzylo ..... bo zastanawialam sie czy mi przez to operacji nie odwolaja ...... mam nadzieje ze nie ..... dowiem sie tak naprawde w poniedzialek rano .... do lekarza zadzwonie dzisiaj powiedziec mu, bo to on bedzie mi robil operacje ...... pozdrowienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm41
Witam wszystkie panie na tym forum. Od jakiegoś czasu czytam wasze wpisy(tz gdy dowiedziałam się że mam iść na zabieg operacyjny i nie mogę już z tym zwlekać ok 2m-ce temu) Obecnie jestem już w 8 dobie po zabiegu usunięcia macicy z jajnikami. Czuje się dobrze w5 dobie już bylam w domu. Wiele dobrego skorzystałam czytając to forum . Ja w szpitalu miałam już w 3 dobie nalepiony plaster Oesclim50 i już nalepiłam kolejny Owszem boję sie skutków ubocznych HTZ ale bardziej przerażają mnie objawy menopałzy . Niestet jeśli będziesz miała okres to twój termin zabiegu zostanie przesunięty. Ja tak miałam i termin przesunięto mi o 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka49
Witam! Kolejny Livebox wymieniony! Już nie mam siły, od maja mamy czwarty!!! Glosduszy- mnie lekarz przepisał na ostatniej wizycie 1op.tabletek anty., wyliczył od kiedy mam je brać, aby zgłosić się tydz. po miesiączce. Ale jak masz ciągle plamienia, to pewnie tak jak pisze Elżbieta, przecież wie to z własnego doświadczenia! Będzie dobrze! Nie martw się! Wszystkie trzymamy za Ciebie i Debaje kciuki! becia222- Ty musisz jeszcze trochę poczekać, ale też wszystkie będziemy pamiętać! Choroba i cierpienie zbliża! My to już prawie jak rodzina, forumowa :) rodzina! Dzięki za pamięć! Kasiek70- całe szczęście, że to tylko pęcherz! Mam nadzieję, że zwolnisz już trochę tempo, za bardzo się zapominasz z robotą! zuzanka1- tą oponkę to mamy prawie wszystkie. czytałam tu we wcześniejszych wpisach, że tak koło 6 mies. wyrównuje się i znika. Na pytanie kiedy mogę już nie smarować szwu, mój gin powiedział, że gdy on zblednie,tzn. będzie koloru skóry, a nie jak teraz różowy. A poza tym powiedział, żeby smarować Contractubexem jak najczęściej. I podał przykład, lekarkę z oddziału ugryzł własny piesek kilka razy w twarz. Miała straszne blizny,ale smarowała bardzo często i zniknęły. Ja ich nie widziałam. Więc cierpliwości i wytrwałości dziewczyny! maciejka77- masz rację z kontolą jajników, też o tym słyszałam. Podobno co pół roku należałoby się sprawdzić, ale raz w roku to już obowiązek! A teraz malutki, podobno stary dowcip (można go wykorzystać w życiu)! Mąż i żona umówili się, że będą się kochać tylko w te dni tygodnia, które w nazwie mają literkę "r". Budzą się rano. -Jaki mamy dziś dzień kochanie? - pyta się on. - Niedzierla. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania40
(buziak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam w ten deszczowy dzień 🌼 Głosduszy - musisz porządnie się dzisiaj najeść :-) Debaja - myślę o Was dziewczyny za całych sił i z całych sił trzymam kciuki studentka po horrorze - ja biorę gravistat 250 ale po to żeby nie krwawić, czuję się po nim dobrze ale trochę mi kg przybyło. Czy Ty robisz 7-mio dniowe przerwy? Elżbieta47/48 - dzięki że cały czas z nami jesteś 🌼 maciejka 77 - żyjesz i jesteś wspaniałą kobietą, zdrową kobietą. Pozdrawiam gabo51 - Twoja zmiana jest świetna i trzymaj tak dalej. Ja od dwóch lat nie wychodzę z domu ubrana inaczej niż w czarne spodnie bo ciągle się boję czerwonych niespodzianek. Podoba mi się Twoja postawa Pozdrowienia dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika 51
Witajcie! Marylka49- na razie za wcześnie! Ale wkrótce skorzystam! Ja w szpitalu używałam takie majtki z siateczki, kupuje się je w aptece, po porodzie dziewczyny je noszą. Są dobre, bo skóra się wentyluje, oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania57pl
Głosduszy - ja byłam operowana w drugim dniu okresu. Do szpitala przyjeto mnie dzien wcześniej. Moja lekarka wyjasniła mi, że najgorzej jest operować tuż przed okresem. Termin operacji miałam raz przesunięty o 4 tyg. z powodu okresu, ale jak przy tym drugim terminie znowu dostałam okres w przeddzień pójścia do szpitala, pani dr kazała mi zglosić się na oddział I dobrze, bo to był taki okres, że co 15 minut zmienialam najbardziej chlonny tampon. Zastrzyk niewiele pomógł. Gdy pytałam, czy przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych nie mozna przesunąć okresu, moja pani dr powiedziała, że lepiej nie, bo lekarze wolą nie operować, gdy brało się tabletki - chyba chodzi o krzepliwość krwi. Nie martw się, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam ...... zadzwonilam do lekarza, poinformowalam go o moim plamieniu i powiedzial ze wszystko w porzadku .... takze jestem spokojna ... moj maz tez sie uspokoil .... koncze sprzatac pomalu, maz jak wroci z pracy to na zakupy i wieczorkiem gril ...... jutro wyciagne meza nad jezioro na spacerek ... psinka przy okazji sie wybiega ... czuje ze energia zaczyna mnie na nowo rozsadzac .... debaja ..... spakowalas sie juz? mam nadzieje ze Twoje samopoczucie jest ok ... przede wszystkim glowa do gory, odrzuc strach ..... mysl pozytywnie ..... a wszystko bedzie dobrze. pozdrowienka ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Głosduszy Ja już zwarta i gotowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pogotowane, poprane, okna umyte, poprasowane, zakupy zrobione...... opieka dla psa załatwiona :-) Trzymam pion, a jak ! Głowa do góry, damy radę :-) :-) :-) Tabletki anty można brać,ja ostatnią mam wziąć nawet jeszcze rano przed szpitalem popijając łyczkiem wody, a zalecił mi to mój lekarz, który będzie mnie operował.Ja jak Elżbieta 47/48, z plamieniem na stół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
hihi debaja, to tak jak i ja ... musze tylko jeszcze baterie,szczoteczke i cieple skarpetki zapakowac .... jestem zmarzluch ....ale goraca tez nie lubie .... moje hormony sa lekko zakrecone ... ( tak jak Elzbieta kiedys pisala ) ja narazie tabletki odrzucilam bo tak i tak nic nie pomagaly .... lekarz co mnie bedzie operowal wie o tym ..... nie kazal mi nic brac .... tylko do szpitala zajechac na 7 rano ..... znajac mnie to bede tam pewno pol godziny przed ..... ania ..... raz mi juz przesuneli operacje ....... nie wiem czy 2 raz bym to zniosla, chociarz jaki mialabym wybor nika .... ja nosilam takie majtki po porodzie i faktycznie sa super ..... nic nie uwieraja, sa delikatne i skora oddycha ...... tutaj je w szpitalu daja zaraz jak sie przebudzisz ..... pozdrowienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Tak, to chodzi o krzepliwość krwi. Ja po całej serii różnych lekarstw dalej miałam plamienia/większe i mniejsze/. W wynikach do operacji wyszła mi podwyższona krzepliwość. Dlatego lekarz ,widząc, że nie zatrzyma plamień zdecydował o tym,żeby nie przesuwać terminu. Głosduszy, Debaja- razem z Wami jestem pozytywnie nastawiona i wierzę, że będzie ok!!!! Cały czas myślę o Was. Becia- jestem tu, bo odnoszę wrażenie, że w grupie raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka po horrorze
becia222 ja tez biore gravistat 250 schudnac nie moge glodna jestem non stop a co najgorsze wachania na stroj sa nei do wytrzymania dla mnie i moich znajomych dlatego zaczynam terapie od poniedzialku u psychologa moze to cos pomoze. ale oceniam ze gravistst 250 jak narazie najlepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada15
Witajcie, Debaja, Głosduszy...trzymam za Was kciuki i przesylam moc usmiechow, wracajcie tu jak najszybciej w dobrych humorach i oczywiscie zdrowiu. A dzis juz koniec "obzarstwa"...:), zafundujcie sobie duzo relaksu i pozytywnych mysli...pa To forum to kopalnia wiedzy i pozytywnych mysli, dzieki wszystkim. U mnie w 5 tygodniu po ...jest coraz lepiej, chociaz po dluzszym chodzeniu boli i piecze mnie w dole brzucha, mam nadzieje, ze moj krwiaczek jakos sie wchlania, zewnetrzny kawalek, ten rozpaskudzony zaczyna sie goic, ale pewnie pozostanie szersza blizna. Lekarz mowil, ze jak sie wygoi to mozna zrobic mala plastyke. Pozostale ciecie wyglada calkiem, calkiem, jest nadal rozowe, ale mam nadzieje, ze to zblednie, jest taka cieniutka linia. Nie wiem czy juz smarowac contratubecsem? Moje ciecie jest pionowe, ale czytam, ze sporo osob ma ciecie w usmiech, od czego to zalezy? Zastanawiam sie jak z HTZ, jak na razie nie mam problemow, lekarz powiedzial, ze zobaczymy co czas przyniesie...w mojej rodzinie kobiety przechodzily menopauze łagodnie. Serdecznosci dla wszystkich na caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×