Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Hej Dziewczyny! :D Biorę Novynette od trzech miesięcy, dzisiaj zacznę czwarte opakowanie. Jest ok:) Za pierwszym razem troszkę się niepokoiłam nieustępującym kilka dni po okresie plamieniem. Byłam też nieco bardziej drażliwa, zmęczona i częściej bolała mnie głowa, ale i to szybko się unormowało. Za drugim razem nie miałam już żadnych dolegliwości. Niestety w moim przypadku wzmógł się apetyt i przytyłam 3 kilo, teraz muszę się pilnować:P Okres mam regularnie po trzech dniach przerwy. Jeśli chodzi o ochotę na seks, nie zmniejszyła się ani trochę:D Ustaliłam sobie porę brania tabletek najpierw na 22, a potem zmieniłam na 20. Mam pytanie... Czy zdarzyło się którejś z Was mieć plamienia w trakcie brania tabletek, nie biorąc pod uwagę pierwszego opakowania? Ostatnio przez trzy dni, ale tylko po stosunku, mogłam u siebie na bieliźnie zauważyć czerwonawy śluz... Potem przeszło... Czy niepokoiłoby Was to na moim miejscu? Pozdrawiam wszystkie Novynetki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Novynette przez ok. 7 miesięcy, na początku wszystko było w porządku a potem zaczęła się okropna bolesność piersi. Właściwie to bolały cały czas, prócz tej 7-dniowej przerwy. Oprócz tego zauważyłam duży spadek libido i męczyły mnie skurcze w łydkach. Wiadomo - każdy organizm reaguje inaczej i nie jest to żadna reguła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie! :) Jestem tu nowa ii mam dzisiaj 1 dzien okresu i przyjełam 1 tabletke novynette mam do was pytanko czy napewno daja skutecznosc od 1 tabletki? próbowałyscie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpaczona ...
Ja po ich odsatwieniu miałam okropny trądzik :/ Ale mam nadzieję że tak nie będziesz miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimka
więc tak...postaram sie odpowiedzieć... Yustyna88 Lekarz powinien zrobić badania, ale nie mam zielonego pojęcia jakie. Mi niestety nie wykonał i chociaz biore juz 10 mies. tabl i nie czuję sie najgorzej to wydaje mi sie,że badania są konieczne Madzia169 Miałam ten sam problem, ale juz wczasie 1szego opakowania spokojnie sie kochałam, gin. powiedział mi,że byłam juz zabezpieczona, ale jesli chodzi o 2gie opakowanie, to juz na pewno jestes zabezpieczona od 1szej tabletki. Nie słuchaj takich opinii,że nie jesteś bezpieczna, a najlepiej to latami brac tabletki i jeszcze używać prezerwatywy.. Chyba po to bierzemy tabletki,żeby mieć pewność. Majołek Też miałam apetyt i przytyłam. Ja miałam plamienie tylko podczas 1szego opakowania, nie pamietam, ale może też 2giego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhmhmhm
jesli ktos uwaza ze cellulit jest skutkiem ubocznym brania tabletek anty to szczerze gratuluje.... nie ma to jak zwalac na wszystko zamiast przyznac sie przed soba ze troszke wiecej sie jadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezya
właśnie mam zamiar rozpocząc zażywanie tych tabletek, ale tylko przez krótki czas (ok 3-4m-ce- potem odstawiam) , głównie z takiego wzgledu, że chciałabym przesunąc okres w czasie wakacji. Czy mogę po 1 opakowaniu zwyczajnie nie zrobic przerwy, czy takie kombinacje przy 1 opakowaniu nie są wskazane i lepiej zrobic tak np. przy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka -sobie
spoojnie mozesz nie robic przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimka
Nie jestem kompetentna w sprawie tabl anty, ale raczej jestem przekonana, że i cellulit i zwiększony apetyt są skutkiem tejże antykoncepcji.. Sa to leki hormonalne, które wnoszą trochę zamieszania do naszego organizmu. To fakt, że nie tyje się od picia wody a zrzuca się wszystko na tabsy. Zwiększa apety i powoduje cellulit ( oczywiście nie u wszystkich ). Moja siostra przez to,że brała tabl hormonalne przytyła 15 kg i ma takie zmiany w org,że nie może schudnąć. To jest ingerencja w nasz organizm więc i sa zmiany. Wiem o tym dobrze, ale tak trudno z tego zrezygnować.. Tabsy są najwygodniejszą antykoncepcją.... Mam niektóre objawy podobne do skutków ubocznych, ale nie chce zrzucać wszystkiego na Novynette czy inne tabletki. Ból głowy niekoniecznie musi być od tego czy zmiana nastroju, nerwy... Może jakieś trudne dni.... A czy któraś z was miałą badania przed rozpoczęciem tabl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a..
mam pytanie i to wazne. kiedy tadletki zaczna dzialac tak jak powinny?? tzn kiedy moge spokojnie wspolzyc bez obawy ze zajde w ciaze?? teraz jestem dopiero na etapie 6. tabletki a to sa 1. tabl antyk. ktore zaczelam brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka1724
bardzo prosze napiszcie coś o wadach tych tabletek... nie chodzi mi o to jakie są skutki uboczne jak sie je bierze ale chodzi mi o skutki uboczne jakie moga wystąpić po ich odstawieniu.I na co szkodzą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka1724
ja np. nie miałam żadnych badań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunste
tez odtswiłam na kilka miesięcy,to w sumie nawet zdrowe odpoczać od hormonów. Biore novynette bez żadnych innych utrudnień,typu ból głowy przybieranie na wadze,plamienie ustepuje po pierwszym opakowaniu...Jednak moja ginakolog powiedziała mi ,że jest w ciągu pierwszego opakowania coś sie zmieni np. bóle głowy czesciej niż zwykle,zaczne tyć czy coś w tym stylu natychmiast mam je odstwić i przyjsc,zeby wypisała mi inne. Przed tym zanim mi je wypisano miałam jedynie USG czyli podstawowe wykluczenie ciąży. Ostatnio zaufałam im w pełni i nie stosuje dodatkowego zabezpieczniea,troche sie teraz boje...czy któraś z was tez się bała?? i czy one są na prawde pewne?? pozdróffka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunste
Czarnluka, mi lekarka przepisując tabsy tylko wykluczyła ciąże,a tak teoretycznie to ona też raczej nie może stwierdzić czy będą mi pasowały ,dlatego pierwsze opakowanie jest raczej na prób i w czasie tego opakowania ale nalezy zwracać uwage na jakieś nadzwyczajne stany...ból czy coś jak coś jest nietak znaczy ,że tabsy nie spasował i trzeba isc po nowe:) thx za odp:) pozdroffki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1126
Czesc. Biore Novynette juz 16 dzien, i mam po nich okropne plamienie! Szczerze mówiąc czuje sie jakbym miała 16 dni miesiączke... Bylam u lekarza, a On poinformował mnie, ze nie wie ile to jeszcze potrwa.Ponadto, jestem strasznie rozdrażniona, mam bóle głowy i czasem po ich zażyciu czuje siejak balon. Na szczęście zmianiam juz tabletki, ale niestety musze sie męczyc z tymi jeszcze przez 5 dni... No ale każda z Nas reaguje inaczej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunste wiesz miałam tak jak ty.Mi ginekolog przepisała novynette bez badań ale zrobiła tylko usg żeby wykluczyć ciąże i to wszystko :-( Moim zdaniem powinny być jakieś badania bo hormony to nie zabawa... :-( madzia1126 może nie zmieniaj tych tabletek... wiesz takie objawy na początku ma prawie każda z biorących dziewczyn... Mi plamienia dopiero się skończyły... a dziś wezmę 17-tą tabletkę... organizm musi się przyzwyczaić wiec muszą być jakieś skutki uboczne.A jak ginekolog przepisze ci jakieś tabletki z większą ilością hormonów i będziesz się czuła jeszcze gorzej to wtedy co? masakra... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewus
juz 5 pigulek i jest ok oby nie zapeszyc heheheheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuniaaa85
hejjjj ja wlasnie zaczelam brac te tavletki:) i przyznam ze bardzo sie balam ze przytuje itd. przyznam ze plamilamnieznacznie na poczatku ale juz jest ok:) nie przytylam i nie mam awersii do sexu :) wiec szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hako
No, ja dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę, tak na marginesie fatalnie oznaczone są heh^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hako
Nie wiem ile ważę i nie za bardzo mnie to interesuję bo ja jak gdzieś mi za dużo ciałka wystaje, przestaje jeśc słodycze i wracam do normy:D jeśli zauważę, że przytyłam albo jakieś inne skutki uboczne to napisze ;) a i mam pytanko, bo dla mnie siedem dni przerwy nie jest takie jednoznaczne, załóżmy, że ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek, to następne opakowanie zaczynam w następny wtorek czy środę? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkakkaaa
w środę zaczynasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hako, to prawda, że są okropnie oznaczone... ja biorę cienki marker do płyt i zaznaczam na blistrze obok każdej tabletki na jaki dzień tygodnia POWINNA przypaść ;) choć z tymi 2składnikowymi nie ma problemu, na szczeście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hako
Dzieki oonnkakkaaa:D a ja też o markerze pomyślałam tylko, ze nie mam pod reka hehe zakupic trzeba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grucha..
Zażywam od kilku dni novynette naraie czuję sie dobrze:) Chociaż wiem ze nie należy łączyć żadnych leków z alkoholem, to mam pytanie czy można sobie wypić lampke szmpana czy wina podczas zażywanie tego leku. Za kilka dni ide na wesele i nie wiem czy bede mogła wypić za młodą parę chociaż symbolicznie. Proszę o odp Pozdrwiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×