Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość Natalia07
Czesc dziewczyny:) Mam pytanko. w czwarty dzien przyjmowania tabletek z 1 opakowania gdy kochalam sie z chlopakiem to pekla nam gumka...:/ Nie wiem teraz czy powinnam sie martwic? czy bylam odpowiednio zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
Natalia07: nie martw sie, ja już od drugiej tabletki kochałam się z moim facetem bez żadnego innego zabezpieczenia, no i w ciążę nie zaszłam :) Dlatego nie martw się! Buziaki dla wszystkich novynetek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia07
Asya dzieki za odpowiedz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początki
Jestem osobą palącą a na ulotce jest to określone w przeciwskazaniach, mój lekarz wie o tym i mimo wszystko przepisał mi novynette. Jeszcz enie zaczęłam ich brać. Nie palę dużo papierosów jednak martwi mnie to troszkę żebym potem nie miała jakiś problemów. Z drugiej strony co maja papierosy do antykoncepcji, bo nigdy się nie spotkałam z tego typu przeciwskazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początki- ja rowniez pale paierosy i tez wcale nie tak duzo moja ginekolog przepisala mi novynette obecnie biore juz 6 opakowanie tabletek i wszystko jest ok wiec nie masz sie czym przejmowac :) aha i na dodatek od tabsow urosly mi piersi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takataka
A JA MAM INNE PYTANKO !!!! CZY W CZASIE BRANIA PIERWSZEJ TABLETKI MOGę WZIąć COś PRZECIWBóLOWEGO?? nie mam pojęcia czy mogę wziąć np. pyralgin podczas pierwszego dnia okresu, równorzędnie z braniem pigułki... mam bardzo bolesne miesiączki i aż się boję co będzie jak nie wezmę tabletki.... ale nie chciałabym przerwać skuteczności pigułki... ZNA SIę KTOś ?? pozdrawiam O. ps. Gina nie pytałam bo to pierwsza wizyta była i się zdenerwowałam i zapomniałam połowę pytań a teraz mam zagrychę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
Takataka: spoko jak weźmiesz jedną tabletkę nic Ci się nie stanie :') Ale bólu się nie bój, bo dzięki tym tabsom okres jest lżejszy krótszy i mniej uciążliwy :') Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszka__
Czy ktos korzystal z solarium biorąc te tabletki?? Nic sie po tym nie działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnulkaK
ja boire te tabletki od ponad roku i chodzilam w czasie tego roku do soloriaum kilkanascie razy na pewno i nic nie zauwazylam niepokojacego. Szczerze mowiac, nawet do dlowy mi nie przyszlo, ze cos moze sie stac :P:P :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik24
jak mam brac te tabletki od pierwszej oznaczonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik24
zawsze brałam te tabletki od pierwszej oznaczonej start, a moze jezeli 7 dniowa przerwa konczy mi sie w poniedziałek to we wtorek powinnam zarzyc tabletke która jest oznaczona literkami wt.?????? co ribic pomocy bo niezle sie wystraszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka__
Bierzesz tak jak jest Ci wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczółka23
witam! pol godzinki temu wzielam pierwsza pigułkę, pierwszy raz zazywam tabletki, mam w zwiazku z tym kilka pytan: kiedy one zaczynaja dzialac, ( zamierzam sie zabezpieczac przez pierwsze 2 tygodnie) no i jeszcze chcialabym wiedziec czego nie mozna stosowac razem z tymi tabletkami, (chodzi mi o inne leki które można kupic bez recepty typu aspiryna) no i czy mozna normalnie pic przy tym alkohol ( piwko;) w jakich ilościach i odstępach czasu ) jesli mozna to prosze odpowiedzi przesylac na moja poczte: pszczolka-22@o2.pl, z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissMilkie
Witam!zrobilam miesieczna przerwe w przyjmowaniu novynette i teraz mam dylemat czy 1 tabletke biore w 1 dzien okresu czy po?bylabym wdzieczna za szybko odp:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MissMilkie Po misięcznej przerwie zaczynasz je brać właściwie od poczatku wiec w pierwszy dzień okresu pierwsza tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eblebleble
hey mam pytanko, a nawet dwa:D jeśli zapomnę o wzięciu pigułki, a minie już 12 godzin, to ją pomijam, a następną biorę normalnie, ale do końca cyklu działanie pigułek jest osłabione, czy tak? i czy jak zapomnę o pigułce, ale minie dopiero, np. 1,5 godziny od godziny kiedy normalnie biorę, czy działanie antykoncepcyjne jest osłabione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissMilkie
dziekuje bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eblebleble Twoje 1sze pytanie - Bierzesz już następnego dnia kolejną tabletke, do końca cyklu dodatkowo zabezpieczasz się. 2gie pyt. - Wydaję mi się, że działanie nie jest osłabione. Biorę tabletki już ponad rok i nieraz zdarzało mi się opóźnić branie nawet o 2-3 h. Ale taki jest mój organizm. Moze wypowie się ktoś bardziej kompetentny POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agness19_88
Hej dziewczyny! Dzisiaj zaczęłam pierwsze opakowanie Novynette i mam w związku z tym kilka pytań:) To są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Novynette zaczęłam brać od 3 dnia miesiączki bo wizyta u ginekologa wypadła właśnie 3 dnia miesiączki. Ginekolog powiedział mi jednak że to nie problem bo tabletki trzeba zacząć OD 1 DO 5 dnia miesiączki...heh tylko że na ulotce Novynette przeczytałam, że powinno sie je zacząć w 1 ALBO w 5 dniu okresu?? No i w zwiazku tym obawiam się jaka będzie skutecznośc Novynette w moim przypadku...:( Drugie pytanie dotyczy oznakowania opakowania Novynette. Dni tygodnia są dziwnie oznaczone dopiero od pewnego momentu:( Ja wziełam moją pierwsza tabletke dzisiaj (sobota) i zaczęłam od tabletki nr 1... nie moge zrozumiec oznaczenia dni tygodnia w tych tabletkach i nie wiem czy nie powinnam zacząć od tabletki przypadającej na sobote...tylko która to będzie? Mam nadzieję, że mi pomożecie dziewczyny bo z tego co widze to jesteście już troszkę w temacie a ja dopiero zaczynam i jestem kompletnie zielona:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agness no ale pomysl sama, przeciez tabletki maja taki sam sklad wiec nie ma znaczenia w jakiej kolejnosci bedziesz je brac, oznaczenia sa dla Twojej wygody (chociaz sa zjebane) a co do skutecznosci to raczej zabezpieczaj sie przez 1 opakowanie bo nie bedzie ona zachowana. z reszta chyba pisze w ulotce ze kiedy bierze sie je w 5 dniu to trzeba zabezpieczac sie dodatkowo wiec mysle ze to samo dotyczy tez 3 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkWater dzięki za radę:) Jak byłam u ginekologa to powiedział mi, że skoro tabletki zaczynam od 3 dnia miesiączki to powinnam zabezpieczac się tylko albo aż przez 14 dni a potem chronią mnie juz Novynette. Ale ja boje się troszke im zaufać bo to moje pierwsze tabletki anty. Myślę, że chyba lepiej będzie zrobic tak jak radzisz darkWater:) Jeszcze raz dzieki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 245
Biorę Novynette już 2,5 roku i musze przyznać że nie miała żadnych skutków ubocznych. Piersi mi sie troche powiększyły ale dla mnie nie jest to żadna tragedia. ochoty na sex nie straciłam i nia miałam z nimi żadnych problemów, które są tu opisywane. gorąco polecam, szczególnie dziewczynom które mają skłonności do tycia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgielka111
czytam wasze wypowiedzi na temat tych tabletek. Kończe juz 2 opakowanie- czy przytyłam- to nie zauważyłam, lecz napewno urosły mi piersi co zauważył moj chłopak jak i ja. w czasie gdy zaczęłam brac 1 opakowanie okres trwał chyba z 2 tygodnie wiec pogubiłam się kiedy dostane znów. wiem iz urosły mi piersi lecz boje sie ze urosna mi uda badz łydki gdys od 3 miesiecy staram sie je zrzucic pijac herbatki i wykonujac rozmaite ćwiczenia. jak narazie nie schudłam i obawiam się ze tabletki hamują moj wysiłek. proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgielka111
aa pozatym straciłam ochote na sex. Proszę odpowiedzcie tez która przytyła po nich? bo niewiem czy nie zmienic na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgielka111 -->ja biorę dopiero pierwsze opakowanie Novynette (jestem po 5 tabletce) i podobnie jak ty mam wiele wątpliwości:( Jak narazie nie zauważyłam u siebie żadnych zmian, ale jest chyba jeszcze za wcześnie na to. Więc mimo dobrych chęci chyba nie potrafie ci jeszcze pomóc:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgielka111
a szkoda. jak skończysz 2 opakowanie napisz mi jak się czujesz po tych tabletkach bo tyle się naczytałam pozytywnych i negatywnych opinii o nich że mam mętlik w głowie. POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że napisze:) mgielka111 pisałaś jeszcze, że jak zaczełaś brać te tabletki to okres wydłuzył cie sie do 2 tygodni. Otóż u mnie okres skończył się w terminie (normalnie trwa 7 dni) z tym, że tabletki zczełam brać od 3 dnia mięsiączki i wtedy okres stał sie mniej obfity. Można raczej poiwiedzieć że zamiast okresu miałam brązowe plamienia...Nie wiem czy to normalne ale w sumie kazda dziewczyna reaguje na tabletki inaczekj:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
Dziewczyny mam do was pytanie.jesli po dwóch miesiącach zazywania novynette chce zrobic sobie przerwe 2 miesięczną to wtedy zaczynam opakowanie od pierwszego dzia okresu??? Prosze o rade. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
wczoraj skonczylam opakowanie i dzis powinnam dostac okres ale nie dostalam.mam pytanie do ilu dni moze sie spozniac podczas brania tych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka88 --> Jeżeli chodzi o tą przerwę to tak. Po przerwie nowe opakowanie zaczynasz od pierwszego dnia okresu. Chociaz moja ginekolog mówiła, że tabletki antykoncepcyjne można zacząć od 1 do 5 dnia okresu:) A co do okresu to nie musi się on pojawić odrazu pierwszego dnia 7-dniowej przerwy. Z tego co wiem to może byc nawet tak,że okres może pojawić sie nawet po 7-dniowej przerwie między opakowaniami bądź wogóle (dotyczy to kilku pierwszych mięsięcy zaqżywania tabletek anty). Nie wiem czy ci pomogłam bo sama jestem początkująca jeżeli chodzi o Novynette, ale napisałam tyle ile powiedziała mi gin:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×