Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

Tabelka I NICK...................IMIĘ.......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24..............Ewelina......24..........Kraków........0......... madziara............Magda.......27..........Warszawa.......0........3.12 Beciamun............Beata.......27.......Tomaszów Maz......3.......29.12 pogodny dzień........Aga........34..........Kraków..........6.......28.12 Anecik...............Aneta........26.........Sosnowiec........0......... Koalka27............Asia..........27...........Rybnik..........2.........2.01 Aranka...............Ania.........23..........Gdynia.........x.............? Alabamka..........Joanna.......28.........Wrocław.........2............? Salome.............Gośka.........28..........Poznań..........4..........?... Madelain...........Magda........29........Jelenia Góra.......0...........? Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33........18......................1 Tojaedyta...........Edyta.........30........10......................? Kinia25...............Kinga.........25.........15.....................3 iskierka nadziei....Sylwia........25..........9......................1 sweete...............Asia..........30..........4.......................x koleta................Magda........29.........4.......................? aneya ...............Aneta.........27.........5.....................-1,5 Joanka..............Joanna........25.........6.......................x Jednak...:) Moja koleżanka urodziła też synka w sierpniu i lekkie mdłości miała tylko dwa razy pod koniec grudnia (w całej ciąży!!)Ddruga jest w 8 mies. i ani razu ich nie miała:) ) Wolne mam!! Grypka zelżała, choć rano i wieczorem kaszelek paskudny się zdarza, ale co tam. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienie temat, bo pewnie was zanudzam na smierc tymi swoimi fobiami i przezywaniem (jak to sie mowilo w przedszkolu?... \"jak mrowka okres\" ? ;-) ) temat tesciowych kto chce pomarudzic razem ze mna? jak bylam na pogrzebie babci tesciowa wypytywala Miska, co bysmy chcieli pod choinke, dobry moment wybrala - mnie nie bylo ;-) ... ale moj maz jej rzekl, ze nie bedzie sam nic mowil, tylko pogadamy, jak wroce i wtedy sie do niej zadzwoni, no i ze dobra obgadalismy sprawe, wymyslilismy prezent (w ramach kompletowania wyposazenia kuchennego) i dzwonimy... tesciu odbiera i mowi \"hmm? mama juz cos tam dla was ma\" mnie szlag trafil z miejsca, bo po co sie pyta skoro i tak sama decyduje (standardowe zachowanie mojej tesciowki, ale bede uczciwa - jestem na nia uczulona, wiec pewnie nieco wyolbrzymiam swoje uczucia) umawiamy sie na wieczorna rozmowe na GG Misiek mowi - pytalas sie nas co bysmy chcieli, ale slyszalem, ze juz cos masz, wiec to chyba nieaktualne ale tesciowa mowi, ze aktualne i pyta o co chodzi my oczywiscie zagubieni, glupio nam ze hej, tesciow na koszty narazamy, a okazuje sie, ze tesciowa kupila nam w prezencie kosmetyki i mowi, ze beda one dodatkiem do wlasciwego prezentu ... jeszcze nie podjelismy decyzji, czy faktycznie nabedziemy (bo tesciowa kazala nam kupic prezent, a ona nam odda pieniadze), glupio nam... ... a ja... no oprocz tego, ze jednak ciesze sie, ze tak zareagowala ostatecznie, to generalnie jestem wkurzona po pierwsze dlatego, ze standardowo - zapyta sie, a odpowiedz i tak jej nie intersuje po drugie - takim dzialaniem ostatecznie wpedzila nas w poczucie winy po trzecie - o glupie kosmetyki tez sie trzeba zapytac :-( trzymam kciuki za to, zeby \"kosmetyk\" okazal sie zelem pod prysznic, bo inaczej bede miala sytuacje patowa jestem alergikiem i nie uzywam wiekszosci rzeczy - dezodorantow (tylko sztyfty dla alergikow), wod toaletowych, czesci perfumow, mydel niektorych, kremow, balsamow jeszcze z zelem pod prysznic latwiej u mnie trafic, one najczesciej maja bardziej kwasne pH i nie zmywaja warstwy lipidowej ze skory, dzieki czemu nie wychodze z lazienki cala w czerwonych plamach ... jak myslicie? co powinnam zrobic, jak sie jednak okaze, ze to ktorys z zakazanych dla mnie kosmetykow? z jednej strony powinnam poudawac, ze sie ciesze, nie chce jej przeciez zrobic przykrosci ale z drugiej strony - tesciowa sie lubuje w takich prezentach i byc moze zechce mnie czyms takim obdarowywac tez przy innych okazjach... i co wtedy? mam usmiechac sie, brac i potem wyrzucac do smieci? ... nawet nie mam komu oddac, bo u mnie cala rodzina to alergicy kurka - tesciowa od poczatku naszej znajomosci wpedza mnie w stresy znaczy - ja wiem - jestem na nia uczulona (wkurza mnie jak diabli jej filozofia zyciowa) i przez to wyolbrzymiam to wszystko ale chyba nic nie poradze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aranka! :-) dzieki Slonko (na poczte jeszcze nic nie dostalam, ale czekam wytrwale) i... zepsula mi sie myszka :-( to chyba kara za gadanie na tesciowke ;-) dobrze, ze mam tablet jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny, ale dzis was zasypie swoimi wypocinami ... na niczym sie skupic nie moge od rana Koalko - dzieki za pocieszenie, w sumie to coraz czesciej slysze zewszad (tak to sie pisze? :-) ), ze jednak sporo dziewczyn nie mialo zadnych mdlosci, albo jakies tylko sladowe ilosci a ja to juz sama nie wiem - mdlosci sa niefajne bo... sa mdlosciami ;-) ale sa fajne, bo wiadomo, ze wszystko gra no ale powiedzmy, ze temat mdlosci odlozylam chwilowo na tydzien czasu teraz nie moge sie skupic z innego powodu mianowicie - kluje mnie tam cos :-( myslalam, ze to juz nie ma nic kluc ... przepraszam dziewczyny, juz nie bede nawet nie myslalam, ze tak mnie te obawy rabna tylko... nie mam z kim pogadac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie powiem na teściową złego, bo mamświetną!! Pewnie, że ma swoje wady, ale ja tez mam.:) Kosmetyki możesz nam rozesłać:P I lepiej powiedz jej, że masz alergię, na to co prawda, co Ci dała-nie (trzeba delikatnie), ale tak na przyszłość ją poinformuj. Jak nie ma mdłości-też jest ok, to chyba takie stereotyp. I pisze się rzeczywiście \"zewsząd\".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka
Joanko kochana, Poczta może być opóźniona, onet napisał mi, że wyśle.. a ja uwierzyłam.. hihihi Nie martw się, te czucia są normalne, macica musi się trochę przestawić :D Jak masz gg, to śmiało 7510840 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka
P.S. Teściową też mam "extra" skąd to się bierze :D Kiedyś też będziemy teściowymi TO PRZERAŻAJĄCE Udaję, że mnie nie ma na gg, ale jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK...................IMIĘ.......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24..............Ewelina......24..........Kraków........0......... madziara............Magda.......27..........Warszawa.......0........3.12 Beciamun............Beata.......27.......Tomaszów Maz......3.......29.12 pogodny dzień........Aga........34..........Kraków..........6.......28.12 Anecik...............Aneta........26.........Sosnowiec........0......... Koalka27............Asia..........27...........Rybnik..........2.........2.01 Aranka...............Ania.........23..........Gdynia.........x.............? Alabamka..........Joanna.......28.........Wrocław.........2............? Salome.............Gośka.........28..........Poznań..........4..........?... Madelain...........Magda........29........Jelenia Góra.......0...........? moonlight..........Joanna.......25.........Łódź...............2..........20.12 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33........18......................1 Tojaedyta...........Edyta.........30........10......................? Kinia25...............Kinga.........25.........15.....................3 iskierka nadziei....Sylwia........25..........9......................1 sweete...............Asia..........30..........4.......................x koleta................Magda........29.........4.......................? aneya ...............Aneta.........27.........5.....................-1,5 Joanka..............Joanna........25.........6.......................x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostałam ostatnio pominięta to się \"dopycham\" sama ;) Też mam teściową o której można by pisać ciekawe historie.. i też mam jej serdecznie dość. A dziś mi się śnił mój własny - przyszły poród, niestety sen był z kategorii horrorów.. Tymczasem piersi bolą mnie POTWORNIE jak nigdy jeszcze ale pewnie sobie coć wmawiam i jutro normalnie dostanę @ :( Całuję Was mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany julek, to mi się trafiło, mam fajną teściową, można z nią o wszystkim pogadać nawet na TE tematy ;) Może trochę nerwowa jest, no ale ja też. :) I jaką fajną synową ma teściowa - 4 godziny się orobiła, ale jaka pochwałę zebrała ;) Jutro cd. Przepraszam za pominięcie, ale kopiowalam z poprzedniego i widać tam nie było. Trzymamy kciuki zatem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam. Koalka, możemy podać sobie rękę, ja też mam fajną teściową. Wiedziałam od samego począteczku, że taka będzie. Równa babeczka, wyluzowana wtedy, kiedy trzeba, spięta też wtedy, kiedy trzeba. Z teściem jest nieco inaczej, ale sądzę, że przyczyna leży w tym, że mój tato zmarł jak miałam 10 lat i wychowywałam się tylko z babami. To fajny gość, ale czasem ma swoje czady, ale to się chyba często zdarza u facetów w tym wieku. Poza tymi skokami to bardzo miły i uczynny człowiek. Tak więc podsumowywując, moi teściowie są gitowi. Asica24, bardzo mi przykro. Nie wiem, co napisać, oprócz tego, że uważam tak samo jak Koalka. Trzymaj się i dbaj o siebie. Joanko, moim zdaniem powinnaś jej delikatnie powiedzieć (oczywiście nie w trakcie odpakowywania prezentu, tylko przy okazji, kilka dni po Bożym Narodzeniu), że masz uczulenie na większość kosmetyków. A szczerze mówić, to takie sprawy zawsze załatwia mój mąż, tzn. ja go proszę, żeby pogadał z rodzicami i ja nie muszę już interweniować. Moonlight, śmiało, pchaj się, ale najlepiej do tej drugiej tabelki, może jednak @ nie przyjdzie?? Pozdrawiam i uciekam do wyjątkowo przyjemnej czynności jaką jest wypełnianie deklaracji podatkowej:D Jutro mój ulubiony dzień, dzień skarbówki. Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK...................IMIĘ.......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24..............Ewelina......24..........Kraków........0.........21.12 madziara............Magda.......27..........Warszawa.......0........3.12 Beciamun............Beata.......27.......Tomaszów Maz......3.......29.12 pogodny dzień........Aga........34..........Kraków..........6.......28.12 Anecik...............Aneta........26.........Sosnowiec........0......... Koalka27............Asia..........27...........Rybnik..........2.........2.01 Aranka...............Ania.........23..........Gdynia.........x.............? Alabamka..........Joanna.......28.........Wrocław.........2............? Salome.............Gośka.........28..........Poznań..........4..........?... Madelain...........Magda........29........Jelenia Góra.......0...........? moonlight..........Joanna.......25.........Łódź...............2..........20.12 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33........18......................1 Tojaedyta...........Edyta.........30........10......................? Kinia25...............Kinga.........25.........15.....................3 iskierka nadziei....Sylwia........25..........9......................1 sweete...............Asia..........30..........4.......................x koleta................Magda........29.........4.......................? aneya ...............Aneta.........27.........5.....................-1,5 Joanka..............Joanna........25.........6.......................x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założę się, że tu zaglądacie, ale żadna nie przełamie ciszy :P Konam!! Posprzątałam do reszty wszystko i mam dość!! Następne wielkie sprzątanko - już we własnym M4!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś wstałam bladym świtem i zaraz idę na pobieranie krwi (tsh). Chyba będę musiała poprosić panią, żeby włożyła rękawiczki, ciekawe jak zareaguje. Życzę udanego dnia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzień dobry bardzo :-) Co tu taka cisza?!?!?! Gdzie się wszystkie podziały? Usprawiedliwiona jest tylko Kinia (urlop) no i Beatka (zaatakowali ją strzykawą - biedna) - a gdzie cała reszta? Czyżby aż tak pochłonęły Was świąteczne przygotowania? Ja mam dzisiaj super humor - nie wiedzieć czemu. Już nie mogę doczekać się świąt - tym badrziej że w pracy pojawiam się dopiero 2 stycznia :) Za to na Wigilię jedziemy do moich rodziców - będzie tam z 15 osób - przybędą też moi teściowie (poprosiliśmy o taką wspólną wigilię bo to nam ułatwia sprawę - najgorsze co może dla mnie być to latanie od jednych do drugich, tu posiedzimy chwilkę bo tam już jesteśmy spóźnieni, tu zjemy mało bo jeszcze tam będziemy jeść, tym się zrobi przykro że tak krótko siedzimy a tym że tak późno przyszliśmy - na nasze nieszczęście mieszkamy wszyscy nie bardzo daleko od siebie i nie ma możliwości zaniechania wizyty) - dlatego w tym roku robimy w jednym miejscu :-) Z tego od razu można wywnioskować jakie mam stosunki z teściami - są w porzo :-) I mam nadzieję że takie zostaną. No a teraz proszę o meldowanie się poszczególnych forumowiczek! Natychmiast! Joanka gdzie jesteś? Dalej bez mdłości czy jednak bidulo Cię gdzieś dopadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... no jak mi Madziara kazala - to musialam napisac ;-) dalej bez mdlosci, ale chociaz odsypiam porankami ostatni miesiac bezsennosci i ogolnie latwiej mi wieczorem zasnac, wiec... czuje sie wysmienicie i ledwo wstane - latam jak z pieprzem - to poukladam, tam zgarne, tu pozamiatam, tam umyje, zapakuje, oblicze, wylicze, obrysuje i zmierze wczora-wieczora przywiezli nam praleczke, wiec odpadlo mi pranie w miskach!!! hurrrraaaaaaa! (nad ta wanna z miskami to w koncu bym kregoslup postradala ot co!) czeka mnie jeszcze huk roboty z prezentami i albumami slubnymi, ale nie wiem, czy wszystko uda mi sie dzis zrobic przed wyjazdem musze jeszcze oporzadzic autko no i przede wszystkim... dzis ma niby przyjsc odpowiedz w sprawie zlecenia, czy chca moj projekt czy inny jakis... gryze paluchy... zalezy mi jak smok, z wiadomych powodow, ale przeczucie mowi mi, ze jakis inny bardziej im sie spodoba :-( wiecie co - zdecydowalismy sie powiedziec rodzicom przy okazji swiat, tylko kurcze - jak to zwykle przed swietami bywa, co chwila do siebie dzwonimy i co chwila z kims z rodziny rozmawiam i na koncu jezyka mam wielka nowine, tylko glupio mi tak jakos, ze jedna osoba uprzywilejowana nagle bedzie, wolalbym im powiedziec wszystkim razem i osobiscie ... przed chwila z mama rozmawialam... w ogole to sie boje co powiedza, czy moze, ze jestesmy skrajnie nieodpowiedzialni :-(, chociaz wydaje mi sie, ze sie uciesza... no moi przynajmniej, bo Misiek az dostaje skurczow zoladka, ja tam w sumie nie znam sie z tesciami zbyt dobrze, wiem, ze ze slubu nie byli zadowoleni, bo tesciowa sama mi to nawet kiedys baknela (zrobilo mi sie makabrycznie przykro i nie zapomne jej tego do konca zycia), moze tam u nich tak sie kurka reaguje na takie nowiny, dlatego Misiek jakos niemrawo wyglada... lipa na maksa ide wrzucic pranie i ... nie wiem, w co rece potem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia!! Jak mogła Ci tak powiedziec??!! Aż nie chce mi się wierzyć!! A co do nowiny, to strasznie Wam fajnie, a teściową się nie przejmuj, to Wasze życie, Wasze maleństwo!! Ważne, że możesz liczyć na swoją rodzinę!! Teściowa to co prawda też już rodzina, ale nikt mi nie wmówi, ze silniejsze związki są z nią niż ze swoją mamą, choć u mnie chyba jest akurat odwrotnie... Ale to nieważne. Napisz mi, jaką pralkę kupiliście-jaki model, bo my jesteśmy na etapie szukania, musi być wydajna \"wodowo\" i \"energetycznie\", pojemna i do tego wąska, oczywiście wygląd też się troszkę liczy, choć ważniejsze w przypadku pralki jest co innego! I tylko tyle mamy wymagań. :) Parę dni miałam przerwy od kawki i znowu piję... Usypiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Ci szybciutko polece bo promocja jest swiateczna, wiec niedlugo moze byc po ptakach kupilismy Candy CTG 125 SY 1200obrotow klasa energetyczna A http://pralki-top.candy.pl/produkt/307 wkleilam Ci tu co prawda model 105 - roznia sie obrotami, 105 ma 1000obr reszta funkcji - tak samo i teraz tak - obie sa w tej samej cenie - 1350zl w sieci EURO AGD RTV - na pewno masz gdzies w poblizu ten sklep, bo to na kazdym kroku stoi dowioza ci do domku, zamontuja i... chodzi jak marzenie :-) i juz nawet na 800obr mam prawie suche pranie, na 1200 to mi chyba wyjdzie do ubrania zaraz :-) (na pewno 1200 sprawdza sie przy bawelnie) ma tez - co jest szalenie ekonomiczne - program szybki na 32 minuty wiem z doswiadczenia, ze tego bede uzywac najczesciej no i ladnie wyglada :-) (nawet ;-) ) i co dla nas najwazniejsze - wlazla nam w maly kacik w lazience ps. aha! i w tych EURO inne praleczki sa tez w promocji, mysmy wybrali ta ze wzgledu na mix dobrej jakosci i dobrej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No - cieszę się Joanka że mdłości jeszcze Cię nie dopadły i mam nadzieję że będziesz akurat tą przyszłą mamą, która wogóle ich nie poczuje. A co do powiedzenia rodzince o tej cudownej nowinie to super pomysł..ja też kiedyś tak sobie wymarzyłam że chciałabym właśnie wtedy im powiedzieć, właśnie na gwiazdkę. No a teraz mam nadzieję że wogóle kiedyś będę mogła im o tym powiedzieć i że każdy moment będzie równie dobry - szkoda że czasami nasze plany nie mogą zostać zrealizowane tak jak sobie tego życzymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uda sie Madziara wiesz przeciez, ze ja za Was trzymam kciuki ... nawet bardzo samolubnie - bo ja to bym chciala, zebysmy wszystkie mogly gadac o przechodzeniu ciazy :-) trzymam mocno niedlugo bede musiala powiedziec, ze moj objaw ciazowy to bolace kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęsliwych, kojących, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i samym sobą, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz nowych mozliwości w Nowym Roku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama24, dziękuję za życzenia. Moonlight, nie przejmuj się, niebawem się uda, choć myślałam, że jednak spadniesz do tabelki II. Głowa do góry, niebawem podzielsz się z nami wiadmością o dwóch kreseczkach. Życzę Wam przede wszystkim upragnionego, zdrowiuśkiego dzieciaczka, tym niezaciążonym zaciążenia, a tym już zaciążonym żadnych problemów w trakcie ciąży, zdrowych i wesołych świąt, pogody ducha, dobrego nastroju, wiary w siebie, szczęścia, zadowolenia z życia, spełnienia marzeń i tego, czego byście sobie same życzyły. Aaaa, jeszcze życzę Wam i sobie całkowitego wymarcia tabelki I. Wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji zblizających się świat Bożego Narodzenia; Życze wszystkim, zdrowych, pogodnych i radosnych świąt, aby minęły w atmosferze rodzinnego ciepła i miłości. Niech radość i spokój tych Świąt towarzyszy Wam przez cały Nowy 2006 Rok. Życzę, aby był to Rok szczęśliwy, obfitujący w same radosne zdarzenia i spełnił Wasze najskrytsze marzenia oraz by przyniósł wiele chwil szczęscia z narodzin naszych dzieciaczków. Szczęśliwym przyszłym mamusiom, jak i tym wszystkim starającym sie życze: Wiary co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo wpadlam Wam pozyczyc :-) bo nie wiem, czy jeszcze mnie przed wigilia przeczytacie... w kazdym razie - jutro pewnie jeszcze bede wiec... przede wszystkim zdrowych i radosnych Swiat Wam zycze, obyscie sobie rodzinna atmosfera oraz zapachem drzewka i przepysznych swiatecznych dan naladowaly swoje akumulatorki oby z pierwsza gwiazdka tradycyjnie bialo za oknem bylo :-) i obyscie wspaniale dogodzily swoim brzuszkom i tym juz zafasolkowanym i tym, ktore zafasolkuja szybciutko wraz z nowym rokiem oby oby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo - czyzby wszystkie zajete juz byly na maksa przygotowaniami swiatecznymi? ja chyba przeholowalam :-( niby tylko wieszanie prania, drobne sprzatanko i pakowanie prezentow, ale zrobila sie z tego masa przysiadow, lazenia na czworaka, schylania nad stolem i manipulowania nad glowa padam na twarz, a do tego krzyz mnie boli :-( teraz wycinam wizytowki na prezenty, ale juz siedze z tylkiem na plasko i tylko wyciagam reke to tu to tam ech - a jeszcze jedziemy do sklepu po ostatnie sprawunki i obiadu jeszcze nie zrobilam i powinnam poprasowac jeszcze, ale chyba odmowie jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem - jeszcze godzinkę ale jestem...jak to dobrze że jeszcze jutro i wolne....i urlop :-) A Ty Joanka to się weź i połóż najlepiej - ja nie jestem w ciąży ale też czeka mnie wizyta w sklepie po prezenty i już na samą myśl robię się jeszcze bardziej blada niż jestem a co dopiero jakbym była w ciąży i nosiła takie maleństwo pod sercem.... A byłaś Ty już u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×