Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość Amnesja
Dziewczyny poradzcie bo nie wiem czy to dużo czy normalnie(chociaz mi sie wydaje duzo)przed ciaza wazylam 50kg teraz jestem w 18 tyg i waże 56kg czy 6 kg w 4mc i 2 tyg to dużo????Jem normalnie sniadanie (jogurt z musli zazwyczaj lub cos podobnego) obiad domowy i kolacje w miedzy czasie jakies winogrona slodyczy bardzo mało a fast foodow zero bo nie lubie.bede wdzieczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm:)
wiecie co tu nie ma reguly, kazdy organizm jest inny i nie ma co sie porownywac do kolezanek. ja np tylam od poczatku ciazy, po pierwszym trymestrze juz przybylo mi 3 kg, przy normalnym odzywianiu bez obzerania sie slodyczami ale bardzo duzo spalam. a teraz jestem w 21 tyg. i juz 7 kg wiecej na liczniku. zbytnio sie tym nie przejmuje, chociaz wolalabym zeby bylo troche mniej, wiadomo. odzywiam sie bardzo zdrowo ,jem czesto ale male porcje, czasem pozwalam sobie na slodycze i chipsy ale bez przesady.sadze ze cialo mi nie przybralo oprocz brzucha, moja mama mowi nawet ze schudlam na buzi. wiec nie ma co sie przejmowac waga, jesc rozsadnie, dbac o siebie i oczywiscie ruch wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi właśnie zaczął się 35tc i jak na razie przytyłam 15kg.Od jakiś 4 tygodni waga stoi w miejscu. Co ciekawe w pierwszym trymestrze schudłam 3 kg (nie miałam nudności ani braku apetytu-jadłam tyle co zawsze). Za to ok 6 m-ca przytyłam nagle 10 kg! Cud że mi się rozstępy nie porobiły.Za to celulit mi wyskoczył na udach i pośladkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga16012
witam ponownie przyszle mamuski...roznie rozniscie "tyjemy" widze. Dzisiaj koncze 26 tydzien i jak na razie 5kg na plusie. Duzo czy nie...nie wiem. Wiem, ze sniadanie u mnie to podstawa, pozniej drugie lajtowe sniadanko, jakis obiadek chwile po poludniu, w miedzyczasie jakies owoce, a wieczorem jedzenie moze dla mnie nie istniec. Chyba typowe poranne mdlosci przeniosly mi sie na wieczor ;). Moze to i dobrze...nie musze opychac sie przed spaniem. I oby tak zostalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina 24 lata
jestem już pod koniec 8 mc ciąży i przytyłam 9 kilo jem normalnie według zapotrzebowania mojego organizmu . Nie mam już zachcianek ale na początku nie mogłam nic jeść oprócz pikantnych chipsów przez jakieś 2 mc dużo chodziłam nie specjalnie porostu miałam taka potrzebę nosiło mnie nie mogłam w miejscu usiedzieć teraz już tyle nie chodzę ale waga tak strasznie mi nie podskoczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coffeemug
tu nie ma co szafowac numerami, nie obzeralam sie w ogole, nie mialam ani jednej zachcianki w ciazy a przytylam 40 funtow. Moja tarczyca zwariowala, nie obylo sie bez lekow Dodatkowa wage zrzucilam w przeciagu 3 mcy, do konca karmienia dziecka 13.5 mca zostalo mi jakies 5 funtow na plusie i zaraz po zakonczeniu karmienia spadlo i to 5 funtow, waze mniej niz przed ciaza, choc dalej jestem na dosc duzej dawce lekow na tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 11tc i boje sie co bedzie za tych kilka miesiecy. teraz schudlam niecale dwa kilo...czekam z przerazeniem tylko az zaczne tyc...pozdrawiam przyszle mamuski i wracajcie szybko do formy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimis26
ja przytylam 15 kg i jestem w 24 tc w pierwszej ciazy przytylam 20kg i schudlam po 4 miesiacach od porodu wystarczylo karmic piersia mam nadzeje ze i tym razem tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mama
ja jestem w 8 miesiacu 9kilo n plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze to nie tylko "tyjemy" w ciąży,każda tak się martwi, że przytyła powiedzmy 15-20k czy więcej, a gdzieś 1/3 tego to waga dziecka, wody płodowe, łożysko, powiększone piersi, no i też powiększona macica ;) biorąc to pod uwage nie wychodzi tak strasznie :p mi przybyło prawie 12kg a jestem w 26 tygodniu w pierwszej ciąży :p boje się co będzie dalej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaga2
Ja jestem w 30 tyg i przytyłam już prawie 20 kg i naprawdę mało jem i chodzę na spacery i staram się ćwiczyć i robić wszystko co robiłam wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało jesz???doprawdy???
moja ulubiona lekarka ma fajny tekst dla grubych pacjentów którzy "mało" jedzą "w Oświęcimiu nie było grubych ludzi ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaga2
Tak mało tylko śniadanie i obiad 2 razy na dzień tak jak wcześniej przed ciążą i dlatego się zastanawiam czy mam może coś z hormonami a ten tekst że w Oświęcimiu nie było grubych ludzi jest nie na miejscu ponieważ oni nie byli w ciąży a nie pisałam przecież że byłam wcześniej gruba tylko że szczupła i teraz pomimo że tak samo jem czemu tyle przytyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_malca
ja przytyłam 15 kg i to tylko dlatego ze pod koniec ciazy mialam czekoladowe zachcianki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaga2
To widzę że mogę mieć jeszcze tego typu zachcianki teraz jem jabłka albo pomarańcze jak chcę czegoś słodkiego:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Tak mało tylko śniadanie i obiad 2 razy na dzień tak jak wcześniej przed ciążą i dlatego się zastanawiam czy mam może coś z hormonami a ten tekst że w Oświęcimiu nie było grubych ludzi jest nie na miejscu ponieważ oni nie byli w ciąży a nie pisałam przecież że byłam wcześniej gruba tylko że szczupła i teraz pomimo że tak samo jem czemu tyle przytyłam" bo w ciąży sie tyje nie tylko od jedzenia, ale tez od hormonów. nie masz na to specjalnie wpływu. a jak na cieżarną to jesz za mało. dwa posiłki dziennie to nieporozumienie kompletne. zacznij sie odżywiac racjonalnie, bo po ciąży mozesz miec problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama :)
ja jak bylam w ciaży przytyłam 6 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej ciąży przytyłam prawie 20 kg, a córcia po urodzeniu ważyła 3100, teraz jestem w 6 m -cu i już 7 kilo do przodu,jem i nie mam zamiaru się głodzić w ciąży, to jedyny czas żeby sobie pofolgować i jeść na co się ma ochotę,po porodzie wrócę do formy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam 10 kg, tydzień po porodzie było mnie mniej o 7 kg - co z tego jednak - wymiary mam większe niż przed ciążą przy tej wadze. ciało się zmienia, rozciąga itp. cycki większe - wiadomo, ale tez biodra, obwód w pasie... bez ćwiczeń nie wrócę do starych wymiarów - nie ma szans!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kp8888
ja jestem w 22 tygodniu i juz mam 10 kg na plusie .... nie wiem czy się martwić.. czasu nie cofnę, nie mam zamiaru się głodzić bo zwariuję ... na początku ciąży przejmowałam się tym że przytyje ... teraz już traktuje to jako fakt i liczę na to że stracę większość w kilka miesięcy po porodzie. Jeśli będę dalej tak rooosla - skończy się pewnie na 30 kg . Przed ciążą ważyłam ok56-58 kg (nigdy się nie ważyłam) - a teraz 67 kg--- 90kg na mecie będzie jak nic jak nie więcej :) dobre lekarstwo dla chudych które mówią "kobietom przy kości" że wszystko jest ok - sama poczuję jak to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez powiem cos od siebie- w ciązy na początku jadłam bo tylko to pomagało na mdłości, potem jadłam bo miałam ogromny apetyt a potem doszłam do wniosku ze pora sie ograniczyc bo nie chciałam przytyc wiecej niz 15 kg- jak zaczełam się "mądrze" odrzywiac i tak tyłam ok 0,5 kg tygodniowo- nie zaleznie czy i ile jadłam wiec doszłam do wniosku ze poprostu tak być musi. Ćwiczenia w gre nnie wchodziły bo kilka m-cy leżałam z powodu zagrozonej ciąży. Obecnie jestem 2 m-ce po porodzie i mało ze zgubiłam te 15 kg, to obecnie waże 3 kg mniej niz przed zajsciem w ciąże( 55 kg/168cm). karmie piersią a poniewaz maluch ma ogromnie wrażliwy brzuszek jem tylko ryz, ziemniaki, gotowane mięso, ćwikłe, pije wode i herbatki na laktacje i z każdym tygoniem kilkogramy spadają. WIEC DZIEWCZYNY W CIĄŻY JEDZCIE ILE I NA CO MACIE OCHOTE BO POTEM BEDZIZECIE TESKNIC ZA PIZZA I PTYSIEM ;) A KILOGRAMY SZYBCIUTKO ZLECĄ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem w 21 tyg. i mam na plusie 4,3 kg. to dużo czy mało? w którym trymestrze przytyłyście najwięcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania $
34 tydz na plusie 9 kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34TYG
12,5 KG pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku ciąży nie jadłam prawie wogóle, bo od wszystkiego mnie odrzucało, od ok 3 tygodni jadam już normalnie,i jadam wszystko-trochę owoców,jogurtów, chleba jem bardzo mało za to bogato wypchany-sałata,pomidor,szynka,ser... dużo soków owocowych i wody..no i zobaczymy ile przytyłam :P chociaż jestem w 5 miesiącu a brzucha wogóle nadal nie mam, ale z małym ok, bo słucham serduszka, lekarz na usg mówi że dziecko rozwija się prawidłowo, jest odpowiednie wielkością jak na wiek ciąży..ale brzucha pewnie nie mam, bo jestem pokaźną kobietą więc ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciazachodniopomorskie
witam. ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg...Z tym ze przed ciaza bylam w miare szczupla. nawet na poczatku przez pierwsze kilka miesiecy wrecz chudlam nie tylam.pozniej staralam sie jesc rozsadnie...moze przez cale9 miesiecy zdazylo mi sie z dwa razy naprawde podjesc...jadlam duzo owocow ryb...nie jadlam wieczorami a waga i tak szla w gore...moj lekarz gonekolog mowil ze musze sie kontrolowac z jedzeniem a mi ciagle bylo wstyd i przykro bo naprawde sie staralam(z reszta cale zycie musze sie ograniczac)...po ciazy niestety nie karmilam piersia bo nie mialam pokarmu - synek ciagle plakal i byl glodny byc moze przez to do tej pory zostalo mi dobe 5 kg po ciazy...zle sie ze soba czuje i probowalam silowni rolek baseny i nic nie wiem co sie ze mna dzieje...teraz jestem w ciazy po raz drugi...synek ma juz 3,5 roku...bardzo boje sie ze znow utyje i bede wygladac okropnie...pomozcie mi. pozdrawiam sedecznie...karolina z nad morza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 28 tydzien 8 kg na plusie, chcialam przytyc tak 12 kg , choc max daje sobie 15 kg ale obawiam sie ze raczej sie w tym nie zmieszcze i sladami mojej siostry przytyje pewnie 17 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×