Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość edyyyytka
Witam. Od ok. roku zazywam regulon. Miałam plamienia w pierwszym m-cu przyjmowania i teraz nagle znow. Nie wiem dlaczego. Jest to 3 tydzien przyjmowania listka, plamienia sa skape, brazowe. Dzis biore ostatnia tabletke - doszly bole brzucha, jakby przed okresem. Czy to moze miec zwiazek ze zbyt niska/wysoka zawartoscia hormonow w tabletkach? Nie zapomnialam zadnej pigulki, ani nic z tych rzeczy. Czy komus jeszcze sie cos takiego przytrafilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edytka idź do lekarza najlpiej,ja nie wiele moge tu pomóc. Plamienia są \"nomalne\" ale w czasie pierwszych trzech miesięcy przyjmowania tabletek. Lub poczekaj i zobacz jak po tej przerwie będzie....choć ja poszłabym do lekarza. Chyba że nie robiłaś przerwy teraz to też wtedy tak moglo się stać. Ale ten brązowy kolor mnie niepokoi.......Nie w takich sprawach to lepiej popytać \"fachowca\" Wszytkim babeczkom życze dużo slonecznych dni :) Trzymcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiorka
czesc kobietki :) mam do was pytanie nie dawno skonczylam 2 opakowanie tabletek (microgrynon 21 czy jakos tak) po pierwszym opakowaniu nie robilam tej 7 dniowej przerwy bo nie chcialam miec wtedy akurat okresu teraz juz robie przerwe po drugim opakowaniu nie biore juz tabletek 2 dzien a okresu ani widu ani slychu powiedzcie mi czy cos takiego sie zdarza? bo ja jush zaczynam obgryzac paznokcie u nog z nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
kobitki! wszystkiego naj w dniu anszego swieta!:) kurcze, ja zaobserwowalam zmiany skorne na twarzy, ciut wiekszy apetyt, po tygodniu brania tabletek czy to mozliwe , ze juz po 7 dniach? jeju...mam nadzieje, ze to minie, tak samo jak bole migrenowe po 3 dniach. nie chce tyc i miec syfow! :) caluje!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyyyytka...Ja na Twoim miejscu bym poczekała do okresu!!!To w końcu około 3-4 dni!Doszły bóle brzucha, jak piszesz, więc wskazuje na to, że okres dostaniesz, więc może te plamienia to \"zapowiedz\" okresu!:)Jeśli po okresie będzie się działo coś nie tak, to wtedy na Twoim miejscu udałabym się do lekarza!!! mysiorka...Okres może wystąpić tak na prawdę w każdy dzień tej 7-dniowej przerwy!Najczęściej pojawia się tak w 3-4 dniu, więc moim zdaniem nie masz powodów do obaw!!!To DOPIERO 2 dzień, więc głowa do góry:) Ja też Wam wszystkim życzę wszystkiego hmm...Same wiecie czego:PBuziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Jeśli to będzie trwało dłużej, będzie się \"nasilało\", radzę Ci - udaj się do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wlasnie skonczylam brac drugie opakowanie cilestu, poniewaz sie zle czulam po nich lekarz zmienil mi na microgynon 21 czy moge zrobic sobie 7 dniowa przerwe w stosowaniu gdyz chcialabym dostac okres,??mam jeszcze jedno pytanko ostatnio mam bole brzucha i czuje sie jakas taka \\\"ciezka\\\" i lapie straszne schizy ze moge byc w ciazy....pozatym mam jakies wachania nastroju nie wiem co o tym myslicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiorka
czesc kobietki mam do was pytanie nie dawno skonczylam 2 opakowanie tabletek (microgrynon 21 czy jakos tak) po pierwszym opakowaniu nie robilam tej 7 dniowej przerwy bo nie chcialam miec wtedy akurat okresu teraz juz robie przerwe po drugim opakowaniu nie biore juz tabletek 5 dzien a okresu ani widu ani slychu powiedzcie mi czy cos takiego sie zdarza? bo ja jush zaczynam obgryzac paznokcie u nog z nerwow (we wczesniejszy post wkradla sie pomykla licznowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki!:) Paula a jakie tabketki bierzesz?bo ja u siebie zauważyłam to samo a biorę yasmin.denerwuje mnie to bo zazwyczaj tabletki to przecież\"lek\" hormonalny który powinien pomagać w np.problemach ze skórą. Ja skończyłam brać właśnie pierwsze opakowanie ale raczej je zmienię, bo nie podoba mi sie to.obrzęk nóg jak i niepokój oraz senność-może to schizy i szukam dziury w całym, i nie wiem też czy poczekać i iść po drugim opakowaniu bo może to sie unormuje... mysiorka w ciągu tych 7 dni przerwy może wystapić\"miesiączka\", w cudzym słowie, bo w czasie brania tabletek nie występuje normalna miesiaczka, może byc skapa lub bardzo skąpa , ale możesz jej równie dobrze nie mieć wcale. dopiero jeśli w czasie tej drugiej przerwy czyli po kolejnym opakowaniu nie wsytapi to wtedy udaj sie do lekarza.tak mi mówiła moja gin. tak więc poczekaj, to najlepsza rada. ja właśnie od jutra zaczynam przerwe. pozdrawiam wszystkie panieneczki z forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calineczka20...Moim zdaniem możesz zrobić tą przerwę na okres i po 7 dniach normalnie zacząć brać to 3 opakowanie już innych tabletek!Ale może ktoś jeszcze się wypowie:) mysiorka...Piątego dnia niby już powinnaś mieć krwawienie, ale możesz je mieć nawet do 7 dnia przerwy!Lub nie wystąpi w ogóle!Jestyeś dopiero przy drugim opakowaniu, a ponoć różne rzeczy mogą się dziać do 3 miesięcy! Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
Malgorzato, biore Diane. moje pierwsze tabletki w zyciu. jestem no prawie juz po tygodniu brania. obrzek piersi, wypryski, i jesc i jesc sie chce, piekielnie rozdraznienie, i totalny brak apetytu na seks. i watpie zebym AŻ tyle sobie powkrecala do glowki. czekam jeszcze tydzien,. pozdrawiam ps.czuje sie od tych tabletek po prostu fatalnie ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Słońce, rzeczywiście fatalnie na Ciebie działają te tabletki!Nie wiem czy na Twoim miejscu wytrzymałabym jeszcze tydzień(tak jak piszesz)z takimi dolegliwościami!Życzę Ci, aby te inne nie działały tak jak te!:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam małe pytanko bo jestem w trakcie pierwszego opakowanie tabsów i czy spóźnienie pół godzinne w ich braniu obniży ich skutek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol godziny to jeszcze nie tragedia..skutecznosc sie nie zmniejszyla..ale im pozniej tym gorzej.. Aaaaaaaaa..........Ja Wam powiem tak..Zwracajcie uwage na to o ktorej porze bierzecie tabletki i pilnujcie tego na kazdym kroku..Ja biore tabletki 5 lat..dokladniej Yasmin..Mialam duzo klopotow ostatnimi czasy i........ZAPOMNIALAM 2 tabletech..Pierwszy raz w zyciu..I chyba jestem w ciazy..Sama jestem sobie winna..przez wlasna skleroze:( Naprawde trzeba tego pilnowac..Dostalam krwawienia w przerwie, ktore bylo plamieniem a nie krwawieniem Moze stwierdzicie, ze gadam rzeczy oczywiste i wogole..Ale..sprawdzajcie wszystko kilka razy byscie nie byly w mojej sytuacji..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaczka
Dzoewczyny drogie mam do was pytanie! Mianowicie bralam antybiotyk, ostatni raz wzielam w sobote a w poniedzialek zaczelam nowe opakowanie tabletek. Czy to zmniejszylo ich skutecznosc? I druga sprawa, zapomnialam tabletki, ale wzielam ja jakos w 13 godzinie. Wiem ze w ciagu 12 godzin to nie ma zmniejszonej skutecznosci, ale czy ta godzina robi az tak wielka roznice? prosze pomozcie szybko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezmyslna kobieta...Dokładnie masz rację, ja na przykład biorę prawie zawsze co do minuty.Tylko raz w ciągu zażywania tabletek(biorę 11 miesięcy)zapomniałam o jednej! I to się zdarzyło zaraz na początku! Asiczka...Moim zdaniem ten antybiotyk może mieć wpływ na obniżenie skuteczności, ale pewna nie jestem!Ja bym się zabezpieczała dodatkowo przez kilka dni, i ze względu na te 13 godznin też!!!Jak ja się spóźniłam wtedy z wzięciem tej tabletki to było 14 godzni(zamiast o 21 wzięłam o 11 rano)zabezpieczałam się dodatkowo!!! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
moja mama brala diane, za zcasow swej mlodosci:)-i miala takie same dolegliwosc jak ja... wiec dlatego poczekam jeszcze troche, a potem moze zmienie. mam dopiero 19 lat, wiec nie wiem co mi poleci ginekolog. spodziewalam sie ze po tabletkach znikna wypryski, jakos bede lepiej sie czula, no rozumiecie... heh:( pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bezmyślna kobieta jeśli bierzesz tab i wystąpiło plamienie to nie masz się czym martwić, że jesteś w ciąży. Przy tabletkach nie jest tak, że okres może być przez 3 miesiące a ty już jesteś w ciązy. Przy pigułkach poprostu nie wystąpi, jak nie będzie go to też nie jest powód do zmartwień tylko trzeba zacząć brać nowe opakowanie a dla pewności można zrobić test z apteki. Dopiero jak podczas drugiej przery okres nie wystąpi należy iść do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje znajome ktore biorą też już pare lat tabsy mowią że różne cuda mogą się zdarzyć, jedniodniowy okres, wogole bez okresu :P , ale żadna nie zaszła :D także głowa do góry!!!!! A i koniecznie daj znać jaki ten wynik będzie! Ale będzie dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata 22
Kochane... nic się nie martwcie bo mogę Was zapewnić, że czasem sie jeszce wieksze cyrki zdarzają...! Ja na przykład miałam 2 dni krwawienia pod koniec brania tabletek własnie przez swoją głupotę... Mam jeszcze takie pytanko: czy podczas brania tabletek nie odczułyscie takiego jakby wysuszenia, które sprawia czasem niemiłe uczucie podczas stosunku? Ja biorę HARMONET ale jestem z niego bardzo zadowolona gdyz od 8 miesięcy jego brania schudłam 10 kilogramów, choć wcale strasznie na wagę nie narzekałam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata 22...Jeśli o mnie chodzi, to nie odczuwam wysuszenia(biorę Cilest)! Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czy ktorąś z pan bolaly sutki, badz piersi na poczatku brania tabsow? a no i jeszcze jedno pytanie. okres mialam 1 marca, wiec tegoż dnia wzielam pierwsza tabletek. wynika z tego ze odstawie je na tydzien 21 marca i w ciagu tych 7 dni przerwy ma nadejsc okres. ale ja mam cykle zazwyczaj 30 czasem 31 dniowe, wiec jest jakeis prawdopodbienstwo ze ten okres nie przyjdzie? i czy np przyjdzie podczas drugiej przerwy? czy moze sobie nagle, po tej nieregularnosc "wystapic ot tak"? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Mnie nie bolały sutki, ale wydaje mi się, że to \"normalne\" na początku przyjmowania tabletek, właśnie tak jak piszesz:) To, że miałaś takie cykle do tej pory nie oznacza nic:)Powinnaś dostać \"okres\" podczas 7-dniowej przerwy, ponieważ podczas brania tabletek nie ma prawdziwego okresu, tylko krwawienie wywołane właśnie zażywaniem tabletek!I właśnie wtedy (w czasie 7-dniowej przerwy)powinien się on pojawić! Ogólnie jest prawdopodobieństwo, że okres nie przyjdzie,ale to dlatego, że w ciągu 3 pierwszych miesięcy stosowania tabletek może być różnie, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić!Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i nawet jeśli się nie pojawi, to zacznij brac (po 7 dniach) normalnie następne opakowanie! To tak w razie, jak o tym nie wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka19
Witam wszystkich! Fajnie że powstało takie forum,dzięki któremu można znalezc odpowiedzi na wiele nurtujacych pytań. Ja wpadłam z chłopakiem,bo pękła gumka.Dzisiaj lekarz przepisał mi Postinor Duo,wzięłam kilka godzin temu i teraz nastąpiło krwawienie.Jednocześnie przepisał mi środki antykoncepcyjne Cyclo-Menorette,gdyż powiedział,że te będą dla mnie odpowiednie.Mam 19 lat.Nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek.Jutro musze wziac pierwsza,gdyż nastąpiło krwawienie po leku.Ciesze sie,że bedę mogła robic to z moim chłopakiem do końca we mnie,on też jest zachwycony.Wiem,że zawsze jest jakies ryzyko ale mam na prawde spoko lekarza na którego moge liczyc.Tylko teraz mam pytanie (niestety zapomniałam zapytac) Czy tabletke antykoncepcyjna mam wziąc w pierwszy dzien krwawienia (po Postinor-czyli jutro), czy czekac na ten prawidłowy okres i dopiero przyjąc tabletke? Orientuję się ktoś ceną leku? I jeszcze jedno pytanie: od jakiego momentu po przyjmowaniu tego zabezpieczenie moge zacząc robic to z chłopakiem do końca?? Pozdrawiam i prosze kogoś o szybką odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gębunia
hejeczka dziewczyny hejka aaannnnaaaa i aaaaaa niebylo mnie parę dni a tu tyle stronek dosło no nieżle dziewczyny -prawda?byłam opiekować się mamą -ma raka szyjki macicy powiem wam w skrucie chodzcie regularnie do gina a ciekawe co u gosienki czy już podbila francję?pozdrawiam pa dziewczyny a swoją drogą to do innych kobiet na forum czego tak panikujecie tą ciązą - to nie choroba!ale skoro regularnie zażywacie tableteczek to nie ma podstaw do obaW !!! PAPPAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×