Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość malaana
dziewczyny czy ktoras z was zrobila tak ze np. po tygodniu brania tabletek od razu kochala sie ze swoim fecetem bez prezerwatywy i on skonczył w was?? bo nie wiem czy stosowac jakies dodatkowe zabezpieczenie czy juz moge sie kochac na luzie i pozwolic mojemu chlopakowi skonczyc w srodku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
kurcze, ja po3 dniach pozwolilam skonczyc facetowi we mnie. ale mialam okres. niby na ulotce jest napisane, ze po 1wszym dniu juz dziala, ale ja tak czy siak bym sie bala. -->troche sie przestraszylam tym ze leki z dziurawca oslabiaja dzialania srodkow antykoncepcyjnych, no ale skoro bylam w trakcie okresu i mimo to 4 (wiem, ze malo) dni na tabletkach, to chyba nie powinnam sie martwic? jeju...baby to sobie wkrecaja! ps.dziekuje za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivo88
ja sie kochalam po jakis 4-5 dniach, moj facet skonczyl we mnie i wszystko bylo i jest ok!!! one dzialaj do pierwszej tabletki ale wiadomo zawsze jakis strach jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
wielkie dzieki...pocieszyscie mnie ;) ale to prawda ze baby sobie potrafią wkrecic wszystko:) faceta to "rypie" wazne ze mu dobrze a my sie zawsze zamartwiamy wszystkim ale dzieki juz troche sie wyluzowalam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivo88
tez sie z tym zgadzam!!! tyle co my sie nadenerwujemy to oni chyba sobie tego nawet wyobrazic nie potrafia!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
heh no wlasnie bo wkoncu facet to facet mysli tylko o jednym....:P chociaz musze przyznac ze moj bardzo sie zainteresowal tym ze chce brac tabletki nawet sam poszukal mi bardzo dobrego ginekologa zebym sie zbadala...oprocz tego mnie zawiozl i przywiozl no i najlepsze jest to ze chce mi oddawac polowe ceny tabletek;P qrde niby tabletki dzialaja od pierwszego wziecia a i tak sie boje ze tydzien to za malo zeby mogl skonczyc we mne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivo88
nie mysl o tym!!! napewno bedzie ok!!! no moj tez sie interesuje!!! sprobowal by nie :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
heh no tylko ze ja zawsze panikuje....chociaz ostatnio musze przyznac ze bylo mi tak dobrze z moim chlopakiem( tzn. zawsze jest ale wtedy wyjatkowo;) ze zgodzilam sie na stosunek przerywany....kiedys to nawet nie dopuszczalam mysli o tym ale z nim jest wyjatkowo....wiec moze racja nie powinnam myslec o tym tylko cieszyc sie chwila, bo przeciez tabletki dzialaja juz od pierwszej wiec po tyg.powinno juz byc wogole super;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
prosze niech mi ktoras z was napisze czy brala lub wie cos wiecej na temat Novynette....prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietka 23
Czesc Dziewczynki!mam pytanko i cenne bedzie dla mnie Wasze zdanie na ten temat:biore tabletki Yasmin od 6 miesiecy(regularnie, bez wymiotow,biegunek itd) i moj chlopak nie konczyl we mnie...ostatnio okres spoznil mi sie jeden dzien i do tego byl malo obfity w porownaniu do wczesniejszych krwawien...od razu zaczelam schizowac ze jestem w ciazy i zaczelam zauwazac u siebie po jakims czasie objawy ciazy typu:czeste oddawanie moczu,mdlosci,bole podbrzusza...Wiem ze powinnam zrobic test ale cholernie sie boje:(:(najpierw chcialabym znac wasze zdanie na ten temat!Musze dodac ze mam pewna wade a dokladnie 2 macice-i sobie ubzduralam ze dlatego mialam mniejszy okres bo w jednej macicy jest ciaza a z drugiej mialam okres:(Co WY na ten temat Dziewczynki sadzicie??? Dziekuje z gory wszystkim za pomoc i zdanie na ten temat... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) niestety juz nie pomoge teraz zadnej z Was,bo troszke sie spiesze,ale mysle ze annnnnaaaa i aaaa mnie tutaj dzielnie wyrecza :) Niedlugo wychodze z domku :( Mam nadzieje ze ten pobyt przyniesie mi wiele dobrego i wroce zadowolona...Boje sie strasznie i bede bardzo tesknic :( a jeszcze przede mna 30 godzin w autokarze :/ No coz jakos przetrwam moze... Zycze malutko problemow przez ten miesiac i duuuuzooo mmmm... :P Wielkie buziaczki i pozdrowienia ode mnie :*:*:* RUSZAM NA PODBÓJ FRANCJI !!!! :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietka23 spokojnie. podczas stosunku przerywanego + pigulki jest naprawde znikoma szansa by zajść, to jak wygrac w totolotka :P poza tym mi po 6miesiącach brania tabletek okres przesunąl się o jeden dzien. i mam też dużo mniej obfity teraz.trzy dni i koniec. co do objawów ciąży, sika się więcej owszem ale dopiero gdzieś w 6 miesiącu ciąży(zdaje się że któraś z nas o tym mówiła,na tym forum,nasza mamusia jedyna :) ) wogóle objawy raczej tak szybko sie nie ujawniają.......także spokojnie. a jak chcesz mieć pewnść to zrób ten test. jesli brałaś pigulki tak jak należy i nie wymiotowałaś nie miałaś biegunki ani nie brałaś antybiotyków powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienko trzymamy za Ciebie kciuki trzymaj si tam mocno i cieplutko. odezwij się jak tylko będziesz mogła. aaaaaaa mam nadzieje że Ty nigdzie nie wyjeżdżasz :P a reszta babeczek gdzie??? zaglądacie tu czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
ja zagladam:) biore ta piekielna Diane35 doperio od 5ciu dni, czytalam o niej wiele zlych rzeczy, biore ja wieczorem dosc poznym, no ale mam cholerne bole glowe-czy to mozliwe ze to JUZ od tabletek...? moze jestem po prostu przemeczona..:/ sciskam wszystkie kobitki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietka 23
annnnnaaa bardzo dziekuje Ci za odpowiedz!dzisiaj mam zamiar kupic test i sprawidzc co i jak bo mam jakies schizy juz i meczy meczy mnie to bardzo! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie kobietki . Dzis odkryłam to forum i bardzo mi pomogły wasze wypowiedzi. Ja swoją historię z tabletkami zaczełam niedawno bo od 17 dni biorę Yasmin, ale nie wydaje mi się, żeby były one dla mnie dobre, choć to dopiero pierwszy miesiąc i z tego co powiedziała mi moja gin. to jesli w ciągu 3mcy będę miała jakieś objawy to potem zmienimy, ale od razu mnie zasatnwoiło, że nie zrobiła mi żadnych badań, tylko szczegółowy wywiad, no i jak to ona okresliła Yasmin są takie \"uniwersalne\" i zobaczymy jak sie po nich będę czuła , bo uważa że Yasmin to dobre tabletki i nie miała jak dotąd skarg od pacjentek. Więc ok, biore je , ale juz mam pewne niepokojące objawy, które myślę, po przeczytaniu waszych wypowiedzi sa nomalne, bo organmizm musi sie przyzwyczić do hormonów. A muszę jeszce wspomnieć , że wolałabym je zmienić również na cenę bo kosztują 42 zł. Mianowicie brałam je od1wszego dnia okresu po którym nieprzerwanie miałam plamieniu, gdy po 15 dniu brania tabletek dostałam miesiaczkę(czyli w piatek), dziś jest poniedziałek ale nadal biorę tabletki. Bardzo mnie to zaniepokoiło i wczoraj jeszce moja bratowa powiedziała mi, że to może być wynik ciąży, a nawet poronienia, chciałam dziś zrobić test bo moja gin.bedzie dopiero jutro, ale postanowiłam najpierw poczytać coś w necie bo na ulotce nie ma takich nowin(co tez jest dziwne) no i trafiłam na wasze forum. Przeczytłam jakąś wypowiedź na ten temat, że ktoś też tak miał i że to jest normalne, bo organizm musi sie oswoić z hormonami, ale sama nie wiem co o tym mysleć. Myślę, że jak zastopsuj normalnie przerwę, to nie będę miała wtedy miesiaczki, bo teraz ja mam, nie wiem vzy to bedzie normalne, chyba że się przedłuży i potrwa w pierwszych dniach przerwy, w co jednak wątpię i trała by strasznie długo bo teraz już jest to 4 dzień miesiączki. zaczełam brac tabletki z róznych powodów, miedzy innymi oczywiscie ze względu na wygode, bo gumek nie cierpię ale tez jako srodek łagodzacy bóle miesiączkowe(które były okropne,wymioty,drętwienie nóg,okropny ból brzucha) ale też ze względu na poprawę cery, bo mam jeszce niewielki problem z tradzikiem no i ze względu na piersi, bo obserwując koleżanki, które biorą tabletki, zauważyłam i one same sobie chwalą taką własnie zaletę pigułek. W takim wypadku proszę was o porady dotyczące tych moich watpliwości i z góry bardzo dziekuję:) pozdrawiam imienniczk Gosieńkę , która okupuje Żabojadów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam słonka:)...Ja tylko na tabletkach kochałam się po jakiś 2 miechach, ale to dlatego, że brałam leki ziołowe i wolałam nie ryzykować:) Ja na szczęście mam takiego chłopaka, który się przejmuje tym co i jak(też mi dokłada do tabletek):) i też się martwi jak za bardzo poszalejemy:)Nie jest typem tych, których wszystko\"rypie\"jak to napisała malaana:), ale i tak dokładnie rozumiem co ma na myśli:) Muszę potwierdzić to, że myślą prawie cały czas o jednym:):PHehe Kobietka 23...Kochana, moim zdaniem wizyta u lekarza nie zaszkodzi:) Przepraszam, że zapytam(jeśli Cię urażę, albo nie chcesz odpowiadać to rozumiem),a więc: Jak to się dzieje, że masz 2 macice!? Gosieńko...Trzymamy z Tobą:)Od razu jak już będziesz w Polsce napisz co i jak, jak tam było:)Pozdrówka:) annnnnnaaaa...Nie wyjeżdżam nigdzie na szczęście, bo bym się chyba zatęskniła za Misiem moim i rodzinką i za Wami oczywiście:) PaulaPaula...Możliwe, że od tabletek! Małgorzatka24...Ja na przykład badanie miałam po 3 miesiącach, więc może Ty też tak będziesz mieć!Strasznie drogie te Twoje tabletki, rzeczywiście! W ciągu pierwszych 3 miesięcy mogą się dziać \"cuda i dziwy\" :PAle taka prawda. Możesz mieć dziwny okres(to znaczy nie w czasie), plamienie długie, krótkie, itp, więc moim zdaniem nie masz powodów do obaw, ponieważ za którko je bierzesz!I dokładnie tak jak napisałaś organizm musi się w tym właśnie czasie przyzwyczaić do tej ilości hormonów! Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
jejku dlaczego ja tak panikuje...powiedzcie mi cos na pocieszenie... chce pojsc z moim chlopakiem na calosc bez dodatkowych zabezpieczen ale krótko biore tabletki(bo nie caly tydzien dopiero) a tak bardzo chce zeby bylo wyjątkowo;( jejku no co ja mam zrobic poczekac jeszcze az do skonczenia pierwszego opakowania czy dac sie poniesc tej wspanialej chwili:(?? ehh ale panikara ze mnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa dziękuję za odpowidź:) myślę podobnie i poczekam, może cos się zmieni , ale po tym co słyszałam i czytałam na temat róznego rodzaju tabletek, za jakiś czas będę chciałą zmienić na Cilest , ale przed tym jednak zrobię badania tak jak mówisz. malaana-ja też zawsze byłam panikarą no i teraz też czasem jestem i Tobie moge poradzić tyle, że nie masz się czego bać, ale jeśl;i wolisz być spokojniejsza to kochajcie się bez zakończenia w środku. Kiedyś ginekolog mężczyzna powiedział mi jak oczywiscie spanikowana poszłąm po postinor, że prawie mnie wysmiał i mówi\"kochanieńka!żeby mieć dzidziusia to się trzeba na prawdę mocno napocić!:) jakby tak prosto było to wszystkim kobietom chcącym zajść w ciążę żyło by się lżej:)\". Nastawienie to tylko kwestia psychiki. Ja kiedyś nawet z prezerwatywą bałam sie kochać, bo zawsze myślałam, że coś nie pójdzie. Potem to się zmieniło i uważałam tylko na dni płodne a reszcie dni szaleliśmy do woli:) a terz jest super, w końcu jestem bardziej spokojna i wyluzowana co działa bardzo dobrze na naszerelacje. Także Ty sama musisz najpierw przełamać psychikę bo wszystko jest w naszych głowach, a jak wielokrotnie juz tutaj pisano, tabletki są po to, aby się nie bać i cieszyć się z kochania:)więc powodzenia życzę:) apropo dziewczyny, co sądzicie o mężczyznach ginekologach?ja osobiście nie mam jakichś obaw bądź wstydu i wolałam iść do mężczyzny ale tyle dobrego słyszałam o tej mojej gin.,że poszłąm do niej.a jakie są waze odczucia bądź opinie? a co do naszych biednych mężczyn, to ja mam to szczęście,że mój niuniuś o wiele bardziej się na tych sprawach zna i denerwuje i martwi o mnie niż ja co mnie bardzo cieszy i to zależy opd mężczyzny, ale jedyną radę jaką mogę dać niektórym Paniom to taka, żeby zawczasu nie denerwować i cih dopóki nie jestesmy pewne, bo to co prawda jest słuszne, że dlaczego z tym problemem , że np.spóźnia nam się miesiączka mamy zostać same, ale nie warto stresować i siebie i jego , gdy nic lub b.mało mogłoby wskazywać na to, że możemy zajść w ciążę. Takie sytuacje często moga nawet poróżnić partnerów i prowadzić do rozstania. Miesiączka może się spóźniać z różnych powodów, ja sama miałam kiedyś duży niepokój, gdy kilka razy miałam np.po 14 dniu po soatniej-kolejną miesiączkę, ale ma na to wplyw wiele czynników,np.stres,ćwiczenia fizyczne,choroba i wiele innych także nie denerwucie sie na zapas i naszych biednych mężczyzn. A z tabletkami wiem, że jest o tyle wygodniej, że reguluje nam sie miesiaczka, możemy wsz.kontrolować i możemy być spokojne i cieszyć się miłosmymi uniesieniami. pozdrawiam wszystkie Panie i życzę miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcia20
dzieki dziewczyny za poprzednie rady..:* ale ja chyba wstrzymam sie do trzeciego opakowania..hehe:) dla swietego spokoju...:) aaa i jedna dziewczyna pytala o NOVYNETTE.. ja bralam pol roku te tabletki...na poczatku nie narzekalam...hmmm...no po pewnym czasie niestety przytylam a raczej spuchlam :/ po 5 miesiacaj ju mialam takie mldosci po tych tabletkach ze musialam odstawic:/ ale to pewnie zalezy od kobiety:) wiec poprostu trzeba sproboac..:) kazda inaczej reaguje:) pozdro:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaana...To w sumie nic dziwnego, że \"panikujesz\":)Zawsze to lepiej niż sobie całkowicie olewać:):P...Jeśli \"dobrze\" zażywasz tabletki to nie masz problemu:)A z drugiej strony jak chcesz to możesz poczekać jeszcze i zobaczyć czy tabletki się przyjęły!Ale jeśli nie wystąpiło coś niepokojącego to myślę, że spoko, żeby pójść na całość!:) Ja obecnie biorę Cilest(11 opakowanie) i jak narazie jestem zadowolona:) Małgorzatka24...Nie ma za co:) Ja osobiście nie byłam u mężczyzny ginekologa(miałam jedynie 2 kobiety ginekolog):)Jedna była okropna, a teraz mam super babkę(miła i zna się na rzeczy):) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY! 21 zaczelam brac tabletki (o godzinie 18) po 21 dniach przerwalam,aby wystapilo krwawienie z odstawienia, 8 dnia kiedy mialam zazyc tabletke z nowego opakowania kochalam sie z chlopakiem (zaznaczam ze w godzinach rannych) Czy moglam zajsc w ciaze? Do kiedy dziala zabezpieczenie czy do gdziny 18 - czy tu takze jest zasada ze moge sie spoznic z przyjeciem tabletek o 12 godz ? Prosze o odpowiedz gdyz juz sama nei wiem co robic i co myslec,nie spieszy mi sie do maciezynstwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suniva222...Nie rozumiem w czym tkwi Twój problem!?NIe wiem po prostu, czy dobrze zrozumiałam!Przecież tabletki działają całą dobę!Bierzesz o 18 to działają do 18, więc jak się kochałaś rano to i tak jesteś zabezpieczona!Oczywiście, że tabletka działa do 18, jaki byłby sens w ich przyjmowaniu, gdyby działały na przykład tylko 5 godzin!Nie powinnaś się spóźniać z przyjęciem tabletki aż o 12 godzin, choć podobno wtedy też jesteś zabeczpieczona!Ja się sugeruje jednak ulotką, w której jest napisane, że trzeba przyjmować regularnie!A te przypadki z 12 godzinami to są dla mnie wyjątki, kiedy po prostu zdarzy się nam zapomnieć! Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suniva222 mówi się że podczas przerwy jest się zabezpieczonym tak samo jak i podczas brania tabletek, jeśli wzięłaś tego 8dnia tabletke to powinno być ok. Tyle tylko moge napisać, bo ja nie kocham się z moim facetem pod koniec przerwy,ale to tylko z takiej przyczyny że w ostatni dzien jeszcze coś tam ze mnie kapie....a poza tym panikara jestem i pewnie czekalabym do momentu wzięcia pigulki,z następnego opakowania. mam takie swoje odchyły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym mój facet też się martwi o te i inne sprawy, moge na niego zawsze liczyć. mam skarb w omu prawdziwy :) Co do gina to ja chodze do kobitki ginekologa, mialam jakieś opory iść do faceta i poszlam do pani,ktora nawet nazywa się tak jak ja :) ale nie jest z rodziny :P poszlam państwowo i dobrze trafiłam, zlecila mi wszystkie badania od razu, pytala o wszystki możliwe rzeczy, cytologie zrobila. Dba o swoich pacjentów,taki przypadek w pańtwowej przychodni(u nas przynajmniej) to rzadkośc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, to już teraz kumam o co Ci chodziło:PJesteś zabezpieczona, tak w przerwie, jak i w czasie brania tabletek!!! annnnnnaaaa...A mogę wiedzieć gdzie mieszkasz!?Znaczy w jakim mieście!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcia20
...jesli chodzi o faceta ginekologa... to ja wlasnie bylam u takiego:) i z czystym sumieniem moge stwierdzic ze jest o niebo lepiej!! facet jest mimo wszystko delikatniejszy.. i co dziwne w pewien sposob krepuje sie tak samo jak ty... hehe:) a babki sa zazwyczaj nie mile... i oschle..:/ fakt... nie raz bylam u kobietki i to zalezy na jaka sie trafi... ale dobry ginekolog to naprawde rzadkosc:/ teraz chodze do spoko kobietki...:) bo facet mi uciekl do innej przychodni:P hehe:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja mam miłą babkę ginekolog, ale na wizytę trzeba czekać i czekać, dobrze, że mam wizyty co 3 mieszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×