Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

No ja tam w ogóle gadałam dzisiaj z jakimś gościem, znaczy kolesiem:)Hehe:)A dziewcynek nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, że kiedyś się w końcu jakoś zgadamy na tym czacie:D:)Na pogaduchy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki,ja tez sie zalogowalam tam na tym czacie :) taki sam nick jak tutaj :) ale nie wiem kiedy Wy tez bedziecie :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba jakiś temat rzucić to będą pisać:P ...Hmm, może:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem..mam nadzieje ze mi pomozecie..wiem..moze i panikuje ale ...chce sie upewnic..Otoz wczoraj zapomnialam zazyc mojej przedostatniej tabletki novynette..i dzisiaj wzielam ja rowno po uolywie 12 godz. To znaczy ze jestem zabezpieczona w koncu czy nie?:( Nio i wspomne ze z chlopakiem kochalam sie jakies 6 dni temu. Co mam robic bo sama juz nie wiem..wziasc ta ostatnia taletke i zrobic przerwe 7 dniowa czy nie robic zadnej przerwy?????...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weź tą ostatnią pigule i zrób normalnie przerwe. nie ma obaw, kochaliście się 6 dni temu. Także nie panikuj. Tylko może ja bym teraz tzn przez najbliższy tydzien zabezpieczala się dodatkową,tak dla spokojnego sumienia. Choc pewnie to też jest niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za błędy itp. ale brat zmienil klawiatue i nie umiem na niej ladnie pisać :P musze pisać bardzo powoliiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tucha
tez biore tabletki i moj facet konczy we mnie i jest bosko;]ale mam jedno pytanko czy w trakcie brania tabletek moge popalac sobie tak 2 papieroski dziennie lub jednego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc dziewuszki:) dzis mialam stosunek bez prezerwatywy, pierwszy raz na tabletkach. zaczelam brac pierwszego dnia okresu, czyli 4 dni temu, no ale mialam okres jeszcze dzis (lekkie krawienie) i kochalismy sie. i oczywiscie, ze jak skonczylismy mialam mieszane uczucia (bac sie? czy nie bac sie?). ale wiecie co, chyba my tak baby mamy ze panikujemy. pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tucha ja wlasnie tyle pale :) tak 1,2 papieroski dziennie,czasem nawet w ogole. Dzieki tabletkom wreszcie znalazlam motywacje zeby sie ograniczac :) taka ilosc nie szkodzi - tak powiedzial moj lekarz i ja w to wierze :) pozdrawiam PaulaPaula praktycznie kazda z nas panikuje na poczatku :) ja tez tak mialam (zreszta do tej pory czasem mam schizy :P). Mysle ze lepiej sie wyluzowac i cieszyc wspanialym seksem,niz myslec o tym 24h - co ma sie stac to sie stanie...A zeby nie miec schizow,najlepiej zazywac tabletki regularnie i stosowac sie do zalecen na ulotce. Ciebie rowniez pozdrawiam :) Do innych dziewczynek z forum: jutro juz wyjezdzam... :( buuu bede tesknic bardzo :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuska
Witam Was! Mam pytanie i byłabym bardzo wdzieczna gdybyście odpowiedziały mi na te pytanie jak najszybciej. Wczoraj wieczoem zauważyłam, ze mam plamy krwii na stringach lecz tego było naprawde mało. Dziś przy podcieraniu zauważyłam ze sa ślady krwii i nie wiem czy to jest okres czy mam jakieś krwawienie a mam zacząć brać tabletki teraz i nie wiem czy gdyby sie okazało ze to nie ejst okres to by zadziałały czy co? Proszę pomóżcie mi bo to dla mnie jest bardzo ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze to okres,bo niby dlaczego mialabys miec plamienia skoro nie zazywasz tabletek?? Moze podziebilas pupe i dlatego tak skapo krwawisz?:P Ja tez tak mialam,zanim zaczelam zazywac tabsy i zastanawialam sie czy to okres czy nie...Lekarz mnie uswiadomil ze owszem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotecek111...To, że się kochaliście 6 dni temu to luzik, ale ja również tak jak annnnnnaaaa zabezpieczyłabym się dodatkowo przez kilka dni(ponieważ zapomniana tabletka obniża skuteczność)!Normalnie bym wzięła tabsę i zrobiła przerwę:) tucha...Moim zdaniem 2 papierochy dziennie nie mają wpływu!Ja sama nie palę ale tak m i się wydaje:) PaulaPaula...Mnie sie teżwydaje, że panikujemy strasznie:)Ale twierdzę też, że przezorny zawsze ubezpieczony:)Ale jak to zawsze baby mamy juz takie natury:) gosienka2809...Trzymaj się słońce, życzę dobrego pobytu:*My też będziemy tęsknić:)Buźka:* Patuska...Ja też myślę, że to okres:)Jeśli mówisz, że to były plamy krwi, a nie ciemne upławy! Pozdrówka dla Was dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcia20
czesc dziewczyny... wlasnie po raz pierwszy weszlam na forum o antykoncepcji:) juz praktycznie znalazlam odpowiedz na moje pytanie.. ale zwasze lepiej sie upewnic i posluchac zdania innych:p obecnie biore drugie opakowanie tabletek Cilest:) jakis rok temu bralam przez 6 miesiecy novynette.. ale nie odwazylam sie wspolzyc bez "gumek";p mala panikara...:) hehe teraz wlasnie mam nie odparta pokuse odstawic prezerwatywy i wkoncu cieszyc sie "do konca" z sexu" ale... no wlasnie zawsze jest u mnie te male ale...:( czy przy drugim opakowaniu mam juz te 99% pewnosci..?? czy moze poczekac do trzecieg...? jakos nie moge uwierzyc w to ze od momentu wziecia pierwszej tabletki.. jestem zabezpieczon...:p jak bedziecie mialy chwilke.. to napiszcie cos od siebie:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy drugim opakowaniu chyba już tak. Ja z moim chlopakiem podczas brania drugiego opakowania kochaliśmy sie jeszcze w gumkach,ale to przez pierwszy tydzien tylko,potem już bez niczego. Też biore Cilest ,już siódmy miesiąc i jest dobrze jak narazie. Niektórzy przy pierwszym opakowaniu juz tylko na tableteczkach jadą, ja jestem tchórz więc wolalam ten miesiąc pierwszy jakoś przecierpić w gumeczkach, bleee :P gosia nie jedź :( bedziemy tęsknić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę Cilest już prawie rok:P Arcia20...Po pierwszej tabletce jesteś zabezpieczona!!!Skuteczność tabletek obniżają między innymi leki(niektóre), wymioty, biegunka, nieregularne przyjmowanie tabletki, lub zapomnienie o jakiejś(choćby jednej)!!!Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad jesteś zabezpieczona, nie musisz brać 2 opakowań, czy 3:) zabezpieczona jesteś po pierwszej sztuce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arcia20 no wlasnie nie wiem skad tyle obaw u Ciebie??? Ja sie balam tylko przy pierwszym opakowaniu i uwazalismy z Miskiem,bo w sumie wtedy lepiej poczekac i zaobserwowac jak sie przyjma tabletki... Ale 2,3 opakowania? Tylko kase tracisz i swoja przyjemnosc oczywiscie :P radze bezwzglednie rozstac sie z gumkami i wreszcie kochac sie normalnie :) pzdr Annnnnnaaaa juz wszystko przesadzone...Jade choc bardzo sie boje bo to moj pierwszy wyjazd za granice...I juz tesknie za wszystkimi :( Aaaaaaa dziekuje,mam nadzieje ze bedzie naprawde super :) Jutro rano napisze jeszcze do Was,przed wyjsciem z domku. Teraz ide na piwko z przyjaciolka,odstresowac sie troszke Buziaczki :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
hmmm...tak czytam i mysle sobie, ze moze zaczekac faktycznie z seksem bez gumek do drugiego opakowania tabletek? ledwo co zaczelam pierwsze i taka nagla madrala sie zrobilam "ze nic nie bedzie". zwlaszzca ze pierwszy raz w zyciu je biore, wiec moze czekac i obserwowac organizm? czytalam na ulotce (biore Diane), ze skrzyp polny oslabia (czy jakie takie inne ziolko) oslabia dzialanie tabletek. codziennie lykam tabletki na skore, wlosy i paznokcie z jakis ziol, i cos sie przestraszylam nieco. ktos wie cos na ten temat? pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Niektóre leki ziołowe osłabiają skuteczność. Na ulotce Cilestu jest napisane: \"Na metabolizm doustnych preparatów antykoncepcyjnych mogą wpływać różne leki i preparaty ziołowe, w tym preparaty dziurawca zwyczajnego. Skuteczność preparatu w sposób istotny zmniejszają czynniki, które nasilają metabolizm i wydalanie substancji czynnych. Należą do nich czynniki pobudzające enzymy metabolizujące estrogeny, oraz czynniki wpływające na krążenie jelitowo-wątrobowe estrogenów. Zmniejszona skuteczność działania składnika estrogenowego doustnego preparatu antykoncepcyjnego może powodować plamienie, krwawienie międzymiesiączkowe lub nieskuteczność działania antykoncepcyjnego. Możliwe jest, że pobudzenie tych samych izoenzymów może prowadzić także do zmniejszenia stężenia składnika progestagenowego preparatu Cilest® we krwi. Znaczenie kliniczne mają leki i preparaty ziołowe, o których wiadomo, że wpływają pobudzająco na enzymy, które są odpowiedzialne za rozkład hormonów steroidowych zawartych w doustnych preparatach antykoncepcyjnych (np. dziurawiec zwyczajny, barbiturany, sól sodowa fenytoiny, a zwłaszcza ryfampicyna). Niektóre inhibitory proteazy i niektóre leki przeciw retrowirusom zwiększają (np. indinawir) lub zmniejszają (np. ritonawir) stężenie substancji czynnych złożonych hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych we krwi. Inny rodzaj interakcji stanowi zaburzenie krążenia jelitowo-wątrobowego estrogenów, które prowadzić może do przyspieszenia wydalania substancji czynnych i zmniejszenia skuteczności doustnych preparatów antykoncepcyjnych. Interakcję taką obserwuje się np., kiedy lek (np. cholestyramina) łączy się ze związkami sprzężonymi estrogenów z żółci albo, kiedy następuje osłabienie rozkładu związków sprzężonych przez bakterie jelitowe (np. po zastosowaniu niektórych antybiotyków - ampicyliny albo tetracykliny). Zmniejszenie skuteczności działania antykoncepcyjnego stwierdzono przy jednoczesnym stosowaniu preparatu Cilest® i ryfampicyny oraz preparatów dziurawca zwyczajnego. Opisywano interakcje z topiramatem, barbituranami, fenylobutazonem, solą sodową fenytoiny, karbamazepiną. Możliwe jest wystąpienie interakcji z gryzeofulwiną, ampicyliną, (troglitazonem) i tetracyklinami.\" Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
a ja mam takie pytanie ;) czy stosując tabletki mozna pic alkohol czy to osłabia ich dzialanie?bo tabletki biore pierwszy raz i to dopiero od kilku dni dlatego wole sie upewnic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiula no napisz, napisz...I jak będziesz miała okazję z elegancji - Francji napisać to też napisz co tam i jak Ci się powodzi:):P Gorąca pozdrówka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaana...Moim zdaniem alkohol nie wpływa na obniżenie skuteczności, chyba, że wymiotujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, jeśli nie jesteś pewna, to przeczytaj calusią ulotkę, jeśli tam nie ma nic napisane na temat alkoholu, to znaczy, że na bank można pić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaana
aaa wlasnie brala ktoraz z was tabletki Novynette??? jak tak to czy sa dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×