Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

TOmfa...\"czy mogę wtedy wziąć pierwszą tabletkę?\"--->Ogólnie możesz, ale o tym i tak powie Ci lekarz...Wszystkiego się dowiesz na wizycie...I pamiętaj, że jeśli zaczniesz 2 dnia okresu to musisz się dodatkowo zabezpieczać co najmniej 7 dni... \"i jak to będzie przy następnym braniu? znów we wtorek ?\"--->Później robisz tak...Od tego dnia w którym zaczniesz bierzesz 21 tabletek, potem robisz 7 dni przerwy i 8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie, więc to Ci wyjdzie wtorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOmfa...\"czy mogę wtedy wziąć pierwszą tabletkę?\"--->Ogólnie możesz, ale o tym i tak powie Ci lekarz...Wszystkiego się dowiesz na wizycie...I pamiętaj, że jeśli zaczniesz 2 dnia okresu to musisz się dodatkowo zabezpieczać co najmniej 7 dni... \"i jak to będzie przy następnym braniu? znów we wtorek ?\"--->Później robisz tak...Od tego dnia w którym zaczniesz bierzesz 21 tabletek, potem robisz 7 dni przerwy i 8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie, więc to Ci wyjdzie wtorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOmfa
chciałabym zapytać jeszcze o dni płodne i nie płodne.. i czy w tę przerwe 7dniową moge tez kochać Się bez zabezpieczenia? jeżeli okres dostane pod koniec tej przerwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Nie zapisało mi komenta :P Tak wiec nie ma dni plodnych i nieplodnych. Tabletkie zabezpieczajac caly czas w ponad 99% jezeli sie je bierze zgodnie ze wszystkimi zasadami,takze podczas przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOmfa...\"chciałabym zapytać jeszcze o dni płodne i nie płodne.. \"--->To znaczy o co dokładnie?W czasie brania tabletek nie ma takiego podziału...Nie ma dni płodnych!!Poczytaj trochę o anty... \"i czy w tę przerwę 7dniową mogę tez kochać Się bez zabezpieczenia? jeżeli okres dostane pod koniec tej przerwy..\"--->Tabletki chronią nas non stop w czasie przerwy też, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - wtedy masz całe ponad 99% zabezpieczania!!Co to byłby za sens, gdyby nie chroniły nas w przerwie?Dla mnie bezsens...A okres możesz dostać w każdy dzień przerwy, nie koniecznie pod koniec...Możesz dostać tak samo w pierwszy jak i siódmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia. . . .
Biarę tabletki juz długo, 1,5 roku. Seks uprawiam bardzo intensywie, zabezpieczona tylko tabletkami. Moje pytanie brzmi: czy moję już mieć pewność, że nie jestem tym 1% pechowym? Jedna kobieta na 100 przez rok zachodzi w ciążę mimo przestrzegania zasad w braniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_336
Cześć.Mam może glupie pytanie ale naczytalam sie ostatnio tyle rzeczy na tym forum,że normlanie zgłupiałam :D Każda tabletka ma taki sam poziom hormonow?C zy sie myle? Więc nie ma znaczenia od ktorej stony zaczne brac, bo ostatnio sie bardzo spieszylam i wziełam 21 :P I tak sie zastanwiam nad tym,bo po miesięcznej przerwie zaczęłam je znowu brac,pomijaąc to,że po 5 już poszłam na całość i są schizy :) Więc proszęWas wyprostujcie moje myślenie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_336
Cześć.Mam może glupie pytanie ale naczytalam sie ostatnio tyle rzeczy na tym forum,że normlanie zgłupiałam :D Każda tabletka ma taki sam poziom hormonow?C zy sie myle? Więc nie ma znaczenia od ktorej stony zaczne brac, bo ostatnio sie bardzo spieszylam i wziełam 21 :P I tak sie zastanwiam nad tym,bo po miesięcznej przerwie zaczęłam je znowu brac,pomijaąc to,że po 5 już poszłam na całość i są schizy :) Więc proszęWas wyprostujcie moje myślenie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_336
Cześć.Mam może glupie pytanie ale naczytalam sie ostatnio tyle rzeczy na tym forum,że normlanie zgłupiałam :D Każda tabletka ma taki sam poziom hormonow?C zy sie myle? Więc nie ma znaczenia od ktorej stony zaczne brac, bo ostatnio sie bardzo spieszylam i wziełam 21 :P I tak sie zastanwiam nad tym,bo po miesięcznej przerwie zaczęłam je znowu brac,pomijaąc to,że po 5 już poszłam na całość i są schizy :) Więc proszęWas wyprostujcie moje myślenie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia. . . ....Tu nie chodzi o to, że minął rok, nie zaszłaś w ciążę to znaczy, że nie jesteś tą jedną na sto i nie będziesz...To co mówią, że 1 na 100 na rok zachodzi to są ogólne statystyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa a ja z kolei wyczytałam,że podczas pierwszego roku stosowania :P. zresztą każdy mówi inaczej i się robią ploty... Ja to chyba skończę z tabletkami i przechodzę na abstynencję,bo sobie znowu coś wkręcam...po tym słabszym okresie biorę nowe opakowanie i jest mi niedobrze od paru dni...pewnie sobie coś uroiłam. Skoro krwawienie było,to powinno być w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagdekk
Witam,mam pytanie ,może ktoś na nie mi odpowie. Jestem w trakcie zażywania drugiego opakowania tabletek (9 tabletkę już wzięłam) Cilest, ponieważ nie chciałam mieć krwawienia na Sylwestra.Jak się okazuje źle policzyłam i nawet jak wezmę do końca drugie opakowanie to i tak na Sylwestra dostanę krwawienie.I co mam zrobić?Przerwać teraz i zażyć następne opakowanie jak dostanę teraz krwawienie czy jak? Proszę o poradę.Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagdekk
Witam,mam pytanie ,może ktoś na nie mi odpowie. Jestem w trakcie zażywania drugiego opakowania tabletek pod rząd(9 tabletkę już wzięłam) Cilest, ponieważ nie chciałam mieć krwawienia na Sylwestra.Jak się okazuje źle policzyłam i nawet jak wezmę do końca drugie opakowanie to i tak na Sylwestra dostanę krwawienie.I co mam zrobić?Przerwać teraz i zażyć następne opakowanie jak dostanę teraz krwawienie czy jak? Proszę o poradę.Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagdekk
Witam,mam pytanie ,może ktoś na nie mi odpowie. Jestem w trakcie zażywania drugiego opakowania pod rząd tabletek(9 tabletkę już wzięłam) Cilest, ponieważ nie chciałam mieć krwawienia na Sylwestra.Jak się okazuje źle policzyłam i nawet jak wezmę do końca drugie opakowanie to i tak na Sylwestra dostanę krwawienie.I co mam zrobić?Przerwać teraz i zażyć następne opakowanie jak dostanę teraz krwawienie czy jak? Proszę o poradę.Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia_336...\"ale naczytałam się ostatnio tyle rzeczy na tym forum,że normalnie zgłupiałam\"--->No bo info trzeba czerpać ni e z forum, tylko z jakichś pewniejszych źródeł... \"Każda tabletka ma taki sam poziom hormonów?Czy się mylę?\"--->Jednofazowa tak... \"Więc nie ma znaczenia od której strony zacznę brać, bo ostatnio się bardzo spieszyłam i wzięłam 21\"--->W przypadku jednofazowych nie ma znaczenia... Skoro miałaś przerwę i zaczęłaś po przerwie brać 1-szego dnia okresu, przestrzegałaś zasad, to one tak samo jak w przypadku pierwszego w życiu opakowania działają po 4h od zażycia 1-szej tabletki... GosiaQ...\"a ja z kolei wyczytałam, że podczas pierwszego roku stosowania\"--->Ale, że co? A które to opakowanie? \"Skoro krwawienie było,to powinno być w porządku... \"--->Podobno można krwawić będąc w ciąży... maagdekk...\"I co mam zrobić?\"--->Możesz wziąć trzecie pod rząd, ale to już jest najwięcej ile można, tylko musisz się liczyć z tym, że możesz mieć potem jakieś plamienia...Poza tym, nawet jeśli bierzesz teraz 2 opakowanie to w połowie tego 2-go opakowania czyli za jakieś kilka tabletek możesz mieć plamienie, tak jest jak się łączy, to znaczy może tak być... \"Przerwać teraz i zażyć następne opakowanie jak dostanę teraz krwawienie czy jak? \"--->Ja bym tak nie kombinowała, bo Twój organizm jeszcze bardziej oszaleje jak przy tym, jak połączysz bez przerwy 3 opakowania...Policz jeszcze raz, upewnij się, że na bank Ci wyjdzie krwawienie... Może ktoś się jeszcze wypowie poza mną, ja nie mam doświadczeń w \\tym, bo nigdy nie łączę opakowań, więc nie wiem, wiem tylko to, ze nie można więcej niż 3 na raz...Nie wiem czy możesz zrobić tak, ze dokończyć to 2-gie opakowanie i wziąć z tego trzeciego tyle tabletek o ile chcesz opóźnić krwawienie i potem 7 dni przerwy i kolejne opakowanie normalnie, nie wiem serio, nie chce Ci źle doradzić, niech się ktoś wypowie jeszcze może lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozioma99
Hejcia. Ja mam takie pytanko czy jest możliwość że tabletki nie zadziałają? Biorę tabletki od Ponad 10 dni i dzisiaj miałam taki dziwny śluz taki trochę podobny jak jest w dni płodne i się właśnie zastanawiam czy to normalne czy zawsze tak jest a ja po prostu teraz na to zwróciłam uwagę. Żadnych skutków ubocznych jak na razie nie miałam. I mam nadzieje ze wszystko jest ok ;) A dodam ze to pierwszy raz kiedy biorę tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaa85
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaa85
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaa85
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaa09998
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaa09998
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaa09998
Witam;-) Mam pytanko, od dawna biorę tabletki diane 35 ale w tym miesiacu zapomniam. Raz biore o 17 a raz o 20. Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianediane 35 diane
a ulotkę przeczytać nie łaska ? po raz setny do kwadratu napiszę, że spóźnienie do 12 h nie ma wpływu na skuteczność tabletek i nie pisz, że tego nie ma w ulotce, bo mam ją teraz przed sobą ! ręce opadają po prostu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozioma99...Miałaś badania przed wypisaniem recepty? agaaaaaaaaa85...\"ale w tym miesiacu zapomniam.\"--->W którym dniu cyklu zapomniałaś? \"Raz biorę o 17 a raz o 20.\"--->Powinnaś brać o tej samej porze, ale różnica 12 h raz na jakiś czas nie zaszkodzi, chyba, że ja to źle rozumiem...No bo fakt jest taki, że 17 i 20 to nie ta sama pora... \"Czy mogą one przez to nie działać tak jak powinny??\"--->Spójrz co masz o tym w ulotce... kasik kasik...Ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_336
aaaaaaa - Dziękuję Poczytałam sobie tu i tam i jestem już uświadomiona :) Biorę Novynette a więc jednofazowe to mogę sobie brac jak chce :) Trochę spanikowałam,bo nigdy taka sytuacja nie miała miejsca,ale już jestem spokojna :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa W sensie,że podczas pierwszego roku stosowania pigułek 1 na 100 zachodzi w ciążę->tak wyczytałam Krwawić można w ciąży,ale raczej nie przy tabletkach ;) zresztą i tak teścik siadł negatywny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×