Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ona..
z tym ze wzielam tabletke w 5 dniu przerwy zauwazylam osttanio a nie przed stosunkiem wiec nie mowcie mi zebym najpierw pomyslala a potem robila. jestem odpowiedzialna osoba, ale kazdemu moze sie zdarzyc, nigdy nie zapomnialam zadnej tabletki a teraz stalo sie jak sie stalo ze wzielam w piatym dniu i skrocilam przerwe przez przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Hehe:P ona.....\"z tym ze wzięłam tabletkę w 5 dniu przerwy zauważyłam ostatnio a nie przed stosunkiem wiec nie mówcie mi żebym najpierw pomyślała a potem robiła.\"--->O nie nie nie, ja nie to miałam na myśli pisząc, żebyś najpierw myślała, a potem roiła, tylko o to: \"chłopak kończył we mnie i teraz się obawiam, czy jestem zabezpieczona..\"--->Teraz się obawiasz, a nie warto myśleć o tym wcześniej?Wcześniej zapytać, teraz bidulka zamiast przed??...Czytaj co piszę dokładnie i ze zrozumieniem:) \"jestem odpowiedzialna osoba, ale każdemu może się zdarzyć\"--->Jakbyś była w 100 % odpowiedzialna, to najpierw zadałabyś pytanie czy to obniża skuteczność i dopiero potem byś się kochała, mnie o to chodziło... \"nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki a teraz stało się jak się stało ze wzięłam w piątym dniu i skróciłam przerwę przez przypadek.\"--->No to ja Ci już odpowiedziałam na to pytanie...Cykl możesz skracać nie biorąc ostatnich(W Twoim przypadku dwóch)tabletek, przerwę możesz skracać nie wydłużać, więc jeśli tych tabletek nie wzięłaś ostatnich to luz, masz zabezpieczenie, ale jeśli nie wzięłaś w środku to lipa... Więc teraz pytam drugi raz, bo mi nie odpowiedziałaś, czy było tak, że 1) wzięłaś 19 tabletek zamiast 21 i zrobiłaś 5 dni przerwy zamiast 7?Czy 2) pominęłaś dwie tabletki gdzieś w środku cyklu?Jeśli odpowiedź 1, to jest okej, jeśli 2 to nie jest okej... I prosiłam: Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi...To takie trudne nie wysyłać posta kilka razy?To na serio trochę zaśmieca forum - niepotrzebnie, wystarczy przeczytać co piszę i chyba nie trudno się dostosować do prośby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka polna2345
hejka. mam takie pytanie. bralam kiedys tabsy, rok mialam przerwy i w tym czasie z okresem bywalo roznie tzn byl baaaaardzo nieregularny.... teraz znow go nie ma juz 2 miesiac, a pewnie bedzie w nastepnym..chcialabym zaczac brac tabletki bo mialam recepte na 3 opakowania... i pytanie czy moge zaczac brac je teraz jka nie ma okresu?? czy czekac i czekac az bedzie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenoma
hejka. mam takie pytanie. bralam kiedys tabsy, rok mialam przerwy i w tym czasie z okresem bywalo roznie tzn byl baaaaardzo nieregularny.... teraz znow go nie ma juz 2 miesiac, a pewnie bedzie w nastepnym..chcialabym zaczac brac tabletki bo mialam recepte na 3 opakowania... i pytanie czy moge zaczac brac je teraz jka nie ma okresu?? czy czekac i czekac az bedzie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka polna2345
dlaczego kopiuje ktos moja wypowiedz...ech niewazne.....prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj na okres bo inaczej nie beda dziaalac!!! piszccie pod czarnymi nickami to nie ebdzie problemu z podszywaniem sie! bo pelno tu zboczencow i debili na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka polna2345...Nie, nie możesz, jeśli chcesz mieć pełną ochronę...Musisz zacząć pierwszego dnia, żeby mieć ponad 99 % zabezpieczenia...Poza tym jakbyś chciała zacząć w jakiś inny dzień niż pierwszy to musiałabyś to skonsultować z lekarzem... frezja-frezja...Hehe, myślisz, że tu są zboczeńcy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
hej miałabym w takim razie pytanie - w moim przypadku, kiedy brałam tabletki regularnie i ten jeden raz przesunęłam sobie krwawienie, łącząc opakowania, zaczynam kolejne opakowanie po przerwie i też jestem w tych 99% zabezpieczona? czy muszę zacząć tak jakby "od nowa" i poczekać na kolejne krwawienie, biorąc z pierwszym dniem 1. pigułkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 Boże dziewczyno,nic nie wiesz :P. Można normalnie łączyć opakowania-max 3 i potem jak zwykle 7 dni przerwy i 8 dnia zaczynasz brać znowu ... Poczytaj trochę o tym ;) Poza tym nie musisz brać wszystkich pigułek z tego drugiego opakowania,a tylko tyle,ile Ci potrzeba. I jeśli nie popełniłaś żadnego błędu to jesteś zabezpieczona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja 26...\"kiedy brałam tabletki regularnie i ten jeden raz przesunęłam sobie krwawienie, łącząc opakowania, zaczynam kolejne opakowanie po przerwie i też jestem w tych 99% zabezpieczona? \"--->Najpierw piszesz, że łączyłaś opakowania, a potem, ze zaczęłaś kolejne opakowanie po przewie, to jak w końcu? \"czy muszę zacząć tak jakby \"od nowa\" i poczekać na kolejne krwawienie, biorąc z pierwszym dniem 1. pigułkę?\"--->Czemu tak chcesz zrobić nie kumam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
Witam! moje pytanie brzmi nastepująco... 3 dni temu rozpoczęłam pierwsze opakowanie Yasminelle... (wieczorem we wtorek dostałam okres a tabletke wzięłam o 18 w środę) dodam,ze to są moje pierwsze tabletki. a dzis poszalelismy z chłopakiem i odbylismy stosunki 2 bez prezerwatywy a trzeci w wszystkie były przerywane i dodam,ze mam okres... czy możliwa jest w takim wypadku ciąża? mam się czego obawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
dzięki GosiaQ... moim jedynym błędem jest chyba tylko to mega-niedoinformowanie... nadrabiam! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
Witam! moje pytanie brzmi nastepująco... 4 dni temu rozpoczęłam pierwsze opakowanie Yasminelle... (wieczorem we wtorek dostałam okres a tabletke wzięłam o 18 w środę) dodam,ze to są moje pierwsze tabletki. a wczoraj poszalelismy z chłopakiem i odbylismy stosunki: 2 bez prezerwatywy a trzeci w:) wszystkie były przerywane i dodam,ze mam okres...tzn. mialam bo dzisiaj go nagle nie ma;/ czy to wpływ tabletek? :? czy możliwa jest w takim wypadku ciąża? mam się czego obawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
Witam! moje pytanie brzmi nastepująco... 4 dni temu rozpoczęłam pierwsze opakowanie Yasminelle... (wieczorem we wtorek dostałam okres a tabletke wzięłam o 18 w środę) dodam,ze to są moje pierwsze tabletki. a wczoraj poszalelismy z chłopakiem i odbylismy stosunki: 2 bez prezerwatywy a trzeci w:) wszystkie były przerywane i dodam,ze mam okres...tzn. mialam bo dzisiaj go nagle nie ma;/ czy to wpływ tabletek? :? czy możliwa jest w takim wypadku ciąża? mam się czego obawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Acaaa Pewnie,że masz się czego obawiać!! Dziewczynka nie wie,że jak się rozpoczyna branie tabletek w inny dzień niż 1 dzień okresu,to trzeba się przez tydzień dodatkowo zabezpieczać? Naprawdę myślenie nie boli!!! Co z tego,że stosunki przerywane w płynie przed wytryskiem też są plemniki,gratuluję myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
aaaaa --> chyba źle sformułowałam wypowiedź...- tzn. - > jeszcze nie zaczęłam kolejnego opakowania, ...połączyłam dwa (grudniowe + styczniowe, że tak je nazwę), obecnie mam krwawienie i od niedzieli (jutro) powinnam zacząć kolejne.. no ale już się wyjaśniło, dzięki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
przepraszam,ze tyle razy mi się napisało... alestrasznie mi komputer sie zawieszal i to chyba dlatego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola321
A ja mam takie małe pytanie. Niedługo zaczne brac pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne tylko jak narazie czekam na okres. Od której tabletki mozna zaczac wspolzycie?? Bo nie moge tego wyczytac w ulotce a lekarza zapomniałam spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
ola321 możesz od pierwszej tabletki, ale jeśli weźmiesz ja w pierwszym dniu cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjoooooolllllkkkkkka
od 1 tabletki jestes zabezpieczona wiec mozesz sie kochac po paru godzinach tyle ze zaczniesz w 1 dzien okresu , no ale wszysko zalezy od upodoban jak kto lubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acaaa...\"wieczorem we wtorek dostałam okres a tabletkę wzięłam o 18 w środę\"--->Czemu wzięłaś 2-go dnia, a nie od razu 1-szego? \"a dziś poszaleliśmy z chłopakiem i odbyliśmy stosunki 2 bez prezerwatywy a trzeci w wszystkie były przerywane i dodam,ze mam okres...\"--->To, że przerywany to może nic nie dać, bo w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki...Najpierw się myśli potem robi... \"czy możliwa jest w takim wypadku ciąża? mam się czego obawiać ?\"--->Zawsze ciąża jest możliwa, bo zawsze masz 1 % ryzyka, a w Twoim przypadku skuteczność była niższa, czyli ryzyko większe, ponieważ nie zażyłaś pierwszej tabletki w pierwszy dzień okresu(tylko wtedy masz pełne zabezpieczenie), jeśli zażywa się w 2 dzień, to trzeba się przez 7 dni zabezpieczać dodatkowo!! - ULOTKA!! Radzę Ci przeczytać ulotkę i trochę się nauczyć, bo już jeden błąd popełniłaś i obyś nie musiała ponosić konsekwencji, bo możliwość jest większa... \"tzn. miałam bo dzisiaj go nagle nie ma;/ czy to wpływ tabletek? :?\"--->Tak, z okresem w czasie 3 pierwszych opakowań może być różnie - ULOTKA!! Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi... \"przepraszam, ze tyle razy mi się napisało... ale strasznie mi komputer się zawieszał i to chyba dlatego;/\"--->To forum się wali... olencja 26...No ulotka to podstawa:) Widzisz, ja się motam, nie wiem kto o czym pisze, a nie czytam powtórnie jaki jest problem danej osoby...Teraz już pamiętam Twoją sytuację... ola321...Jeśli pierwszą weźmiesz w pierwszy dzień okresu to po 4 h od zażycia już możesz...Jeśli nie wymiotowałaś, nie miałaś biegunki, nie bierzesz antybiotyków, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
to był drugi dzień? myslałam że pierwszy dzien liczy się jako 24h... tak jak każdy. nie wiem dokladnie o której dostałam okres, w tym jest problem...;/ bo około 20.30 byly lekkie plamienia, koło 22 nic i dopiero w nocy się zaczął z wtorku na środę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acaaa...No dobra, ale okres zaczyna się plamieniem przeważnie i wtedy już powinno się przyjąć pierwszą tabletkę...Ja tak wzięłam i Pani lekarz powiedziała, że bardzo dobrze zrobiłam, że wzięłam od razu...Jakby Ci się plamienie w nocy zaczęło to luz...Z resztą lekarze różnie mówią, nie raz tu dziewczyny pisały, że miały zacząć przy okresie, a nie plamieniu, więc ja już nie wiem...Zobacz co masz w ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acaaa
w mojej ulotce jest że w pierwszym dniu krwawienia, a nie plamien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acaaa...No tak jest napisane, ja to wiem, ale dla mnie pierwszy dzień krwawienia to już ten z plamieniem, bo ja zawsze zaczynałam okres plamieniem...I tak jak pisałam, wzięłam pierwszą w życiu tabletkę w ten pierwszy dzień i miałam wtedy jeszcze plamienie i powiedziałam Pani ginekolog i mi powiedziała, że dobrze zrobiłam, ale ja wiem też, że lekarze różnie mówią, bo to zależy może od organizm, indywidualnie się to \"dostosowuje\", nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
wczoraj wzięłam 1 tabletkę z nowego opakowania, od dzisiaj zero plamień i zaczęły mi się "suche dni" czyli jest ok :) testu póki co nie będę robić, odczekam do wizyty u mojej ginekolog jak przyjadę do domu... ale po tym jak się to i owo wyjaśniło jakoś minęła mi ta "ciążowa" panika - cóż zobaczę przy wizycie.. pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryr
Biorę tabletki yasminelle od 2 m-cy. Kochalam sie z chlopakiem i bralam antybiotyki (tabletki regularnie) Później dostałam okres, antybiotyków nie brałam juz tydzien (amoksiklav to byl) tabletki bralam regularnie. Jaka jest szansa na ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
tyryryr Ten antybiotyk nie powinien obniżać skuteczności tabletek(zgodnie z ulotką yasminelle),a na przyszłość panienka najpierw przeczyta swoją ulotkę,a potem robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amoksiklav osłabia działanie tabletek anty, ale osłabia ,a nie zupełnie powoduje,że nie działają.Najlepiej zrób test. A co do przyjęcia 1 tabletki-ma się na to 24 godziny od momentu wystąpienia krwawienia, czyli jeśli jakiś początek jest powiedzmy ok. 22 to tabletkę należy przyjąć do 22 następnego dnia i KONIEC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×