Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Biała Dama 20
wiecie co? dostalam:P dzieki za wsparcie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona228
mówiłam że wszystko dobrze się skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana19
dziewczyny...zagladam czesto na to forum z ciekawosci.Tez bralam tabletki do momentu...kiedy moja siostra zaszla w ciaze.Ja bralam cilest ona harmonet.Nie miala zadnych antybiotykow,zadnych wymiotow ani biegunek.Miala schiza na punkcie punktualnego brania co do minuty.codziennie o 18 brala tabletke.Przez 4 godziny po polknieciu nie pila alkoholu,nigdy nie palila,zadnych lekow nie brala.Co miesiac chodzila do gina na kontrole.Nie zdazylo jej sie nawet 20 minutowe opoznienie nie mowiac juz o zapomnieniu.Tabletki brala rok.Poszla na kontrolne badania krwi po roku czasu i sie okazalo ze jest w 3 miesiacu ciazy.Okres byl...a wlasciwie to krwawienie bo przy tabsach okres nie wystepuje nic nie wskazywalo na to.Jest zalamana.Powtorzyla badania.Wynik taki sam.lekarz nie jest w stanie powiedziec co sie stalo.Wzorcowo brala te tabletki wiem bo znam ja jest niesamowicie dokladna pod tym wzgledem a raczej byla.Codzienie budzik ryczal ze pora wziecia tabletki sie zbliza.Zreszta ona juz 2 minuty wczesniej bya gotowa budzik byl ustawiony dla pewnosci.Teraz jest w 5 miesiacu ciazy.Najbardziej sie boi tego czasu 3 miesecy kiedy nie wiedziala ze jest w ciazy i brala tabletki.czy dziecku nie zaszkodzila szprycujac je hormonami.Nigdy nie chorowala jedyne tabletki ktore przez caly rok przyjmowala to wlasnie harmonet.teraz ma juz widoczny brzuszek.Maluszek daje znac o sobie.bardzo go kocha widze to choc wiele czasu przeplakala w poduszke ze to niesprawiedliwe jak to sie moglo stac.Ja juz tabletek nie wezme.Bo wiem ze to wcale nie prawda ze przy regularnym i dokladnym stosowaniu nic sie stac nie moze.Moze akurat ja tez nie ebde miec szczescia.Wole prezerwatywy juz teraz.I wale komfort ze nie trzeba zakladac i mozna jak wy to piszecie "konczyc w srodku".Wole miec mniej komfortu niz miec swiadomosc ze we mnie moze zyc dziecko mimo ze biore to gowno regularnie i jeszcze truje wlasne dziecko. PS.Tez ufalam w 100% tabletkom.Nigdy wiecej... Ku przestrodze was wszystkich.Pamietajcie ze to co stworzone przez czlowieka nie jest nigdy niezawodne a ludzkie cialo to jedna wielka tajemnica. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Dama 20
fakt tabletki to prawie 100% pewnosci i wlasnie to "prawie" mnie przeraza, ale z drugiej strony nie ma skuteczniejszej metody niz tabletki antykoncepcyjne. Naprawde wpadka na tabsach zdarza sie bardzo, bardzo rzadko... dlatego nadal bede im ufala, bo nie widze innego lepszego rozwiazania. Coz wpadki sie zdarzaja i nic na to nie poradzimy, zawsze instnieje ten mallutki procencik. pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaZZZ
Ja powiem tak...wyjątki i takie przypadki zawsze są i będą...na ulotce pisze że istnieje ryzyko zajścia w ciąże ale to jest naprawde znikome...widocznie Twoja siostra jest tym jednym z niewielu przypadków...to się zdarza ale trzeba wziąść pod uwagę proporcje tzn. ile dziewczyn i kobiet bierze tabletki i nie zachodzi w ciążę a ile zachodzi w ciążę...moje prywatne zdanie jest też takie że to że się zachodzi w ciąże to jest już z góry zapisane w naszym losie...jeśli dziewczyna ma zajść w ciąże to i tak zajdzie choćby się nie wiadomo jak zabezpieczała...ciocia mojej znajomej widopcznie miała zapisane urodzenie trójki dzieci , ponieważ pierwsze się urodziło poprzez pękniętą prezerwatywe, drugie podczas brania tabletek, a trzecie urodziło się poprzez spirale którą to sobie założyła ze świadomością że już nie chce mieć dziecka...i co wy na to ?ta historia jest w 100% faktyczna...!!!! jak ktoś ma mieć dzidziusia to będzie go mieć choćby stosował wszystkie zabezpieczenia naraz!!!! pozdrówka p.s długo mnie nie było ale jestm teraz z facetem na wakacjach i będę dopiero za ponad tydzień:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna.....
a ja mam schizę o następująceju treści- właśnie zaczęłam brać harmonet 1 dzien okresu- 1 pigułka. i tak sobie myślę czy aby napewno jestem już zabezpieczona przy 1 szym opakowaniu, po 1 tabletce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona228
niby tak, przynajmniej tak powiedział mi lekarz więc nie musisz się obawiać (chyba że akurat będziesz tą nie liczną która zajdzie w ciążę) ale oczywiście nie życzę Ci tego. Ja teraz po tym strachu że już zaszłam (biorąc harmonet) nie wiem czy będę wierzyć w te tabletki w 100% wolę chyba dodatkowo się zabezpieczyć niż przeżywać to poraz kolejny. A trudno będzie bo mój facet bardzo to lubi (ja zresztą też) :). A po za tym nie po to biorę to świństwo żeby używać jeszcze ochydną prezerwatywę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... no własnie... pakujemy w siebie te świństwo i jeszcze się martwimy... =/ Kobieca natura :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale faceci tez się martwią.... Ja biorę tabletki, a mój mężczyzna i tak zakłada prezerwatywę - sam z siebie, nieprzymuszany. Chce mieć pewność, że wpadki nie będzie - przecież 100% środków nie ma, dlatego lepiej zadbać wcześniej. Wolę trochę się pomęczyć, niż potem całe życie żałować, że mi się nie chciało zadbać o zabepieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaZZZ
ja osobiście nie lubie prezerwatyw i dlatego zdecydowałam się na tabletki żeby nie trzeba było ich używać....bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hilda
ja się niestety zawiodłam na tabletkach.Brałam Logest, Diane, Microgynon i parę innych i niestety żadne mi nie pasowały.najgorsze jest to że straciłam ochotę na seks i obawiam się że jej nie odzyskam.Odstawiłam tabletki kilka miesięcy temu i dalej nic.Czy któraś z was się z tym spotkała?Może ktoś wie jak to można naprawić(czy istnieje jakiś lek czy coś)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaZZZ
co do preparatów na wzrost libido to nie wiem ale wiem jedno...że muszę zmienić tabletki na inne i to jak najszybciej:((((ostatnio zaczęłam się fatalnie czuć...fatalnie to w sumie mało powiedziane...ja jestem nie do życia non stop boli mnie głowa ale tak bardzo że czasami wyję z bólu słabo mi jest ciągle nie mam ochoty jeść wogóle to jak widzę jedzenie to mi się dźwiga....mój facet bardzo martwi się o mnie a ja sama nie wiem co mi jest...wydaje mi się że to z tabletek...widocznie mi nie pasują a szkoda bo stediril 30 kosztuje te niecałe 3 zł ...;/;/; używam ich od ponad pól roku i zawsze byłam zadowolona dopiero teraz przy końcu szóstego opakowania zaczęły się jazdy...:(((( już mam wykupione opakowanie microgynonu ale z tego co przeczytałam to one mają taką samą dawkę hormonów co stediril i nie wiem czy to coś zmieni :((((( jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaZZZ
odświeżam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evela 100
Ja biorę microgynon 3 lata z mała przerwą i jestem bardzo zadowolona. Mam mało obfite, regularne miesiączki i wielką ochotę na seks :-))) Świetnie się po nich czuję. Jedyny minus to to, że troszkę przytyłam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ciagle schizuje
wiem, ze moze jestem durna, ale ciagle kochamy sie z chlopakiem jeszcze z przerywanym, choc minal ponad rok. A tez bym chciala poznac to uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DynamiX17
Czesc dziewczyny ma pytanie :-) jezeli ja i moja dziewczyna bedziemy to robic pierwszy raz to czy ona moze wziąść tableteczki ?? prosze dziewczyny o rade jak mozecie dodajcie kilka sluw od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DynamiX17
sorki za ort :P SŁÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slaltlet
dziewczyny ile wam sie czasem spoznialo krwaiwienie z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynamix17 Tak po pierwszym stosunku mozna zajsc w ciaze.Mysle ze jestescie dosc mlodzi wiec najlepsze dla Twojej dziewczyny bedzie jak wezmie minipigulki nie sa one tak Inwazyjne jak pigulki aje dzialaja tak samo.Minusem jest to ze nalezy je brac dokladnie o tej samej porze.Ja kiedys bralam Minisystony i byly rewelacyjne.Od kiedy dzialaja wytlumaczy lekarz wizyta jest niezbedna tabsy sa na recepte!Zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lAMPS
Co do tej dziewczyny, co zaszła w ciążę biorąc tabletki - ponieważ były to tabletki bardzo niskodawkowe, Harmonet, to rzeczywiście mogło się tak zdarzyć dlatego, że niektóre z nas potrzebują troszkę większą dawkę hormonów do tego, aby zahamować jajeczkowanie. Dlatego tez mówi się, że te niskodawkowe pigułki chociaż oczywiście są skuteczne, to nie są aż tak BARDZO skuteczne jak np. Microgynon, Stediril, czy inne o troszkę większej dawce. Im mniejsza dawka hormonów, tym niestety skuteczność się zmniejsza. Ale naturalnie, większości kobiet WYSTARCZa malutka dawka hormonów do skutecznej ochrony przed ciążą, także nie ma się czym martwić "na zapas".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lAMPS
Do poprzedniczki: Minisiston to nie są minipigułki!! Mają 2 składniki, a minipigułki mają jeden składnik - tylko progesteron. W Polsce jedynymi minipigułkami są Cerazette. I lekarze raczej przepisują je TYLKO kobietom po porodzie, i TYLKo na jakiś czas. Właściwie nie wiem czemu....bo te minipigułki powinny być bezpieczniejsze od normalnych pigułek, no może mają nieco zmniejszoną skuteczność ale jeżeli bierze się co do godziny to nic nie powinno się zdarzyć. Niektórzy lekarze jednak twierdzą, że przyjmowanie minipigułki przez dłuższy czas prowadzi do odwapnienia kości. (Bo nasze naturalne hormony są uśpione w trakcie przyjmowania piguł, no a minipigułka nie zawiera estrogenów.... także zaczyna nam brakować estrogenów właśnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale ja naprawde bralam Minisystony z przepisu mojej gin (wtedy bo teraz mam faceta)i mialam wtedy 18 lat.Po rozmowie z lekarzem bylam pewna ze to sa minipigulki.No trudno ktos mnie wprowadzil w blad.Dodam ze bylo to dziesiec lat temu.Ale mimo wszystko mi sluzyly swietnie i czulam sie ponich pewnie.Jezeli wprowadzilam kogos w blad SORY nie bylo to zamierzone.Pozdrawiam.:) :) *)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DynamiX17
Dziekuje wam dziewczyny i pozdrawiam bardzo fajne forum mam nadzieje ze jeszcze kiedys z niego skorzystam :-) pozdrawiam Mati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
a ja mam takie pytanie... bierzecie regularnie tabletki, no i powiedzmy kochalyscie sie z chlopakiem w niedziele i w srode wzielyscie tabletke o pozniejszej porze, jest duza mozliwosc zajscia w ciaze? Bo niestety ja tam zrobilam... i teraz mija 3 dzien od odstawienia a ja nie mam okresu , a zawsze dostawalam po dwoch dniach :( troche zaczynam sie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witka22
do 12godz mozesz sie opoznic z tabletka bez konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witka22
a ja mam takie pytanie: bralam novynette 4 opakowania i zrobilam 7dni przerwy normalnie i na 8 dzien zaczelam nowe opakowanie tylko ze Cilestu-jestem odrazu zabezpieczona????i jeszcze jedno przyjelam wczoraj wieczorem tab o 18 a dzis mialam 2razy rozwolnienie-mam sie o co martwic? w sumie minelo ponad 12h od przyjecia ale sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Dziekuje... w sumie wyczytalam to samo w ulotce, ale troche sie niepokoje, bo ten okres jednak sie nie pojawia no... Ale coz... to dopiero trzeci dzien... zostalo jeszcze cztery :) jestem dobrej mysli... eh :) hmmm a tak na Twoim miejscu jezeli mialabym sie stosowac do tego co pisza w ulotce, bo pisza o Twoim przypadku to zazylabym druga tabletke :) tyle ze ja biore yasmin i nie wiem dokladnie czy z tym Twoiim tak mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jingo
Ja też mampytanie, ostatni raz kochałam się miesiac temu, brałam regularnie tabletki, a mimo to od kilku dni czuję mdłości. Dodam że biorę diane 35 i w ulotce jest napisane ze mogą wystąpić mdłości, ale przed chwilą zakrztusiłam się i poczułam smak wymiocinm. Czy to oznacza ciążę??!! Prosze odpowiedzcie mi szybciuchnoi na moje pytanie....:( No i zabezpieczałam się gumką lecz o najpierw we mnie wchodził, a może tabsy na mne nie działają? Błagam pomóżcie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
hmmm... Ja sie nie znam i nie wiem czy powinnam radzic, ale moim zdaniem jezeli bralas regularnie tabletki to w ciazy nie jestes, bo same pigulki moga powodowac mdlosci i wymioty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jingo
Boże, dzięki wielkie mój serdeczny solidny kopniaku. Zauwarzyłam że przed ostatnim okresem tez się bardziej schizowałam, a po myślałam 'czemu takie mysli miałam'. Czy to tez może zależeć od cioty ktora ma byc za tydzien? Nich ktos jeszce się wypowie. Tylko że te mdłości mam od jakiegos tygodnia lub mniej a biorę tabsy od 4 miesiace. To czy to jednak moze byc cos nei tak? Albo jak można stwierdzić że tabsy nie dzialaja na kobietę? Bo ponoć są takie przypadki ze brala brala a sie okazalo ze one na nia akurat nie dzialaly...? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×