Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość nadia23
smutna wysokość hormoonów nie ma znaczenia. Każde tabletki chronią tak samo, nie ważne czy mają dużą zawartość cy małą hormonów. Jeśli lekarz przepisał Ci takie, to być może uważął że takie są dla Ciebie najodpowiedzniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiunia24
Cześć dziewczyny pomóżcie mi. Biorę pierwsze opakowanie tabletek yasmin. Mam męża ale na razie nie planujemy dzieci więc postanowiłam łykać tabletki i oczywiście przestałam się bać. Tylko że w drugim tygodniu łykania tabletek miałam zatrucie no i wymiotowałam.W ten sam dzień czyli po 20.00 kochaliśmy się. Łykam tabletki zawsze o 20.00 a wymiotowałam o 2 w nocy później dla pewności wzięłam jeszcze jedną kolejną tabletkę no i teraz bardzo panikuję. Łykałam też polopirynę mam nadzieję że nie wchodzi w reakcję z tabletkami:)? Ale poważnie strasznie się boję żeby nic nie było pomóżcie mi jeśli któraś z was miała podobny problem. Niby tabletce potrzeba 4 godziny aby się wchłonąć ja wymiotowałam po 6 ale i tak nie wiem. Bardzo się boję pomóżcie mi. Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baasiaa
moim zdaniem w porządku: - wymiotowałaś po 6 godzinach (tabletki wchłnia się 4) -wzięłaś 2 tabletkę -nawet gdybyś zapomniała tabletki i wzięłą ją w ciągu 12 godzin jesteś zabezpieczona czyli licząc od 20.00 , do 8 rano nstepnego dnia nawet bez tabletki byłoby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosienka24
Dzięki Basiu za pocieszenie ale i tak panikuje. :) Mam nadzieję że nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna101-------> Dostałaś takie tabletki jakie są dla Ciebie najbardziej odpowiednie, więc nie masz się czym denerwować:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Napisalas glupote w tej chwili. Ilosc chormonow ma znaczenie, bo kazdy organizm jest inny i kazdemu organizmowi jest potrzebna inna dawka chormonow ;] oczywiscie jest to sciesle okreslone w jakis tam granicach, dlatego jest tak wiele roznych tabletek antykoncepcyjnych, niektore znacznie roznia sie skladem od drugich i dawkami chormonow ;] Aaaa i jezeli lekarz przepisal Ci takie a nie inne tabletki to je bierz i rob co chcesz, w koncu wiedzial co robi, moze Tobie akurat nie potrzeba duzej ilosci hormonow bo jestes mloda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuLLa
tak, dla organizmu ma znaczenie,ale....wszystkie tabletki chronią tak samo, te co mają mniej chormonów chronią w tylu samo procentach co te co mają wiecej.........ale dla każdej z nas odpowiednie są inne tabsy. wszystko zależy od naszego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hormony a nie CHormony
..na litość boską :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Zulla ma rację, dostajemy takie tabletki, żeby nas chroniły(więc nie może to byc zalezne od ilości hormonów),bo wtedy te kobiety, które biorą te z mniejszą ilością, miałyby powody do nerwów, więc po co miałyby je w ogóle brać, jeśli miałyby ich nie chronć!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuLLa
Dziękuje za zrozumienie.....CHORMONY czy HORMONY ...nie każdy jest doskonały......z ortografi nigdy nie byłam dobra :/ ale to bez znaczenia...kogo to obchodzi jak się to pisze....ważne żeby to działało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Właśnie, po co czepiać się "literek". To jest forum o tabletkach a nie o nauce języka polskiego. A ja dziś zrobiłam test ciążowy....nie wiem czemu....biore tabletki ale coś mnie podkusiło......na szczęście nic nie wykazał......też zawsze się denerwuje i chyba dlatego....chciałam mieć pewność.......teraz nie robiłam przerwy w braniu tabsów, musiałam wyjechać itp. jak narazie nic mi się nie dzieje, zostało mi ponad 10 tabletek i mam nadzieje że juz nic mnie nie zaskoczy. Nie wiem......za każdym razem mam obawy....czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Nie zrozumialyscie mnie dziewczyny... mowilam o tym ze ilosc hormonow ma znaczenie... bo np. niektore z nas potrzebuja do ochrony ich wieksza ilosc... I do cholery jasnej... nigdy nie napisalam ze te z mniejsza iloscia hormonow chronia nas gorzej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I dont know
ja kocham sie z moim facetem baardzo czesto tylko na tableteczkach. Nieporownywalna jest przjemnosc kochania sie bez gumki i w niej. Bez jest po prostu BOSKO:P ale to nie zmienia faktu ze tez czasami mam obawy ze moglam zajsc w ciaze jednak do tej pory sie to nie zdarzylo a tabletki biore 7 miesiecy. Mam nadzieje ze dalej moje tabletki beda tak skuteczne bo nie wyobrazam sobie stosunku " nie konczacego sie we mnie"-modne stwierdzenie;p- pozdrawiam was wszyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam, zanim zaczęlam brac tabletki i kochalismy sie w prezerwatywie.... w ogole nie moglismy sie skoncentrować, ja byłam cała spięta a i on sie stresował... pierwszy stosunek na samych pigułkach to był raj ! (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :) ja zazywam Cilest od 3 miesiecy i jak narazie jest super :) nie narzekam na żadne skutki uboczne i w dodatku biuscik po prostu pierwsza klasa :D no i do tego przyjemność z seksu bez gumki (mmm... :P) Naprawde chwała temu kto wymyślił tabletki :) a propo obaw,też je czasem mam,szczególnie gdy kochamy sie z facetem przed okresem w czasie tej przerwy 7 dniowej. No ale mam nadzieje że sie nie zawiode,w końcu pilnuje się z regularnością przyjmowania tabletek :P mam do Was takie pytanko: co myślicie o stwierdzeniu,że alkohol może wpływać na skuteczność tabletek?? wiecie,rozmawiałam już z kilkoma dziewczynami i niektóre twierdza ze można zaliczyć wpadkę,inne że jeśli nie zwymiotuje to wszystko w porzadku...Każda z nas lubi się chyba czasem napić lampkę dobrego winka lub piwko z kumpelami i dlatego proszę abyście się wypowiedziały na ten temat :) pozdrawiam cieplutko buzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkohol nie obniża skuteczności tabletek, no chyba że tak jak napisałaś się zwymiotuje. Przeczytałam gdzieś ,że trzeba z umiarem dlatego,że tabletki obciązają wątrobe i jak wiadomo alkohol też, no ale wiadomo.że każda z nas nie pije codziennie i niewiadomo jak dużo. Dziewczyny, bo gdzieś jakaś napisała,że sok grejfrutowy (czy jak to się tam pisze), obniża skuteczność tabletek, wiecie coś na ten temat, a jeśli to prawda to dlaczego? Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe moim zdaniem to kompletna bzdura :D niby jakim sposobem miałby obniżać skuteczność,nigdzie nie ma takiej informacji poza tym sok grejfrutowy jest bardzo zdrowy i smaczny (polecam :P). Coś się tej dziewczynie chyba pokićkało :P A propos alkoholu,to dziękuję za odpowiedź bo nie byłam pewna :) pozdrawiam i do napisania... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokiem grejfrutowym nie mozna popijac piguły bo moze wpływać na wchlanianie- tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to....
Dziewczyny mam pytanie, co prawda jestem na tabletkach tylko na początku 4 opakowanie zdarzyło mi się zapomnieć i wziełam zamiast o 9 wieczorem, to tak około 8.40 rano,a trzy dni później kochałam się ze swoim chłopakiem, nie mineło 12 godzin, w przerwie tabletek w sobote zrobilam test(wynik negatywny) a we wtorek dostałam okres, a dalej się stresuje, powiedzicie że jestem nienormalna albo coś, bo jak się nie uspokoje sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie masz się czym przejmować!Nie minęło 12 godzin, tabletka wchłania się w 3 godziny, więc ta zapomniana chroniła Cię po 3 godzinach!Do tego robiłaś test (z wynikiem negatywnym) i dostałaś okres!...P.S.Ja też zapomniałam kiedyś tabletki!Biorę o 21 a wzięłam o 11 rano na następny dzień! To było przy jakoś 2 czy 3 opakowaniu,a teraz biorę juz 9:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok grapefruitowy
a j czytałam artykuł z serii "amerykańscy naukowcy podejrzewają..." ;) , że sok grapefruitowy może wpływać na tabletki, ale nie jest to udowodnione. Więc na wszelki wypadek rezygnuję z soku w ciągu kilku godzin po tabletce. Nie umrę od takiego poświęcenia, nawet jeżeli jest zupełnie niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostrożności nigdy nie zawiele ale wiesz naukowcy duzo rzeczy przypuszczają i czasem bardzo niewiele z tego wychodzi :P w każdym razie życze jak najlepszej antykoncepcji :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Powiem tyle tabletek nie mozna popijac sokiej grejfrutowym tak samo jak i mlekiem czy tez jakimis napojami gazowanymi, poniewaz moga powodowac wolniejsze wchlanianie sie do organizmu tabletek... Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phinka
a nie wiecie może ile czasu można bezpiecznie przyjmować tabletki antykoncepcyjne, tak żeby w przyszłości zajść w ciażę bez problemu i urodzic zdrowego dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
jak ja się teraz ciesze że nie nawidze i soku grejfrutowego oraz mleka, feeeee :P ja np w ulotce mam napisane iż wskazane jest i tak najlepiej aby tabletki popijać woda....... co do tego ile można zażyać tabletki nie mam pojęcia, i sama się nad tym zastanawiam. Moja znajoma brała półtora roku i potem bez problemu zaszła w ciąże......ale to jest tylko jeden malutki "przykładzik".........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Wszystkie tabletki najlepiej jest popiajc zwykla woda niegazowana :) a co do dlugosci przyjmowania, czas nieoreslony tylko najlepiej po roku przyjmowania tabletek jest dobrze zrobic sobie przerwe paro miesieczna i potem znowu, i jezeli zdecydujesz sie na zajscie w ciaze to tabletki najlepiej odstawic rok wczesniej, minimalnie pol roku wczesniej... :) tak przynajmniej mowi moj ginekolog i moja mama( ktora tez jest ginekologiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Słuchajcie teraz ja mam taki problem,zawirowany, zakręcony itp. Dziś zrobiłam małe zamieszanie i połklam dwie tabletki naraz bo myślałam że wczoraj nie wzięlam tabl, jednak po przeanalizowaniu wszystkiego okazało się że jednak wczoraj wziąłam tabletke, tylko coś pomieszałam z opisami dni na opakowaniu, i teraz mam takie pytanie czy mam zażywać dalej normalnie tabletki, czy jutro nie brać jednej,a potem dalej.....to jest 4opakowanie tabsów.i nie wiem....zakręciłam się troche i teraz się boje.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
bierz normalnie dalej :) po jednej tabletce na dobe :) tylko okres Ci sie teraz o jeden dzien przesunie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
hej dziewczyny mam maly problem otoz mam obsesje na punkcie bezpieczenstwa tabletek(biore od prawie 3 lat microgynon) co miesiac czekam z niecierpliwoscia na okres i teraz cos jest nie tak bo w czwartek dostalam tak jak zawsze o tej samej porze ale dzis jest niedziela i juz mi sie prawie skonczyl a zazwyczaj trwa ok2 dni dluzej i jest bardziej obfity i tym razem nawet brzuch mnie nie bolal hmmm poradzcie cos bo mam juz glupie mysli, ze wiecie co.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×