Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

wielkie dzięki :) ja się trochę boję ale wiem że im szybciej ją usunę tym lepiej dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedział że jest niewielka ale musze zrobić z nią porządek bo nie gwarantuje mi że np za ro się nie powiększy wyniki cytologii są dobre :) muszę tylko do niego zgłosić i ustalić co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko9...Mogą...Szczególnie podczas 3 pierwszych mieszków... Jak to będzie trwało dłużej i będzie się nasilało, to zgłoś się do lekarza... moniak...Bolą, bo organizm się przyzwyczaja, a nie, że rosną... To miałaś zamrażaną tą nadżerkę, czy jak!? IkaIka...Ja właśnie też słyszałam, że nie powinno się wypalać przed ciążą...Ale nie dopytywałam się, bo nie mam nadżerki, więc nie było mi to potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zamrażaną... gin posmarował ją płynem (solcogyn) ktory zawiera kwasy, nadżerka sie podpaliła i zastrupiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko9
cześć. Mam pytanie i to dość ważne dla mnie bo dopiero zaczęłam stosować tabsy o nazwie NOVYNEYYE i nie kumam kompletnie co jest w tej ulotce napisane na temat przyjęcia 1 tabletki. wiem że w 1 dniu okresu ale tu na tym kretyńskim listku są wpisane dni tygodnia i ale na początku chyba 4 są nie opisane a póżniej jest już napisane chyba: pon, wtor itd. chodzi mi o to że wzięłam 1 tab ale tak nie byllo opisanego dnia tyg. łykam dalej i nie zwracam uwagi na te dni co są tam wpisane bo to kiedy odstałam ok nie zgadza się z dniem tyd na listku. Wiem że to zagmatwane co napisałam ale chodzi mi o to że jak bym miała się sugerować dniem np cztartek to musiałabym zacząć od tab nr 2 a nie od 1 czyli start. JAK TO W KOŃCU MAM ŁYKAĆ ??????????????? pomocy bo już nic nie wiem bo w ulotce pisze aby zażyć tabletkę oznaczoną dniem tyg a w książeczce jest tylko napisane że zacząć od tab nr 1 i kolejno przez 21 łykać idt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko9
dziś łykam już 7 tabletkę i sama opisałam sobie ten kretyński listek dniami bo kompletnie nie wiedziałam co robić Proszę jeśli ktoś to łyka to niech mi to tak łopatologicznie wytłumaczy bo teraz się zastanawiam czy one działają jeśli żle je zaczęłam stosować ale zaznaczam że 1 oznaczoną START wzięłam w 1 dniu okresu i codziennie o tej samej porze biorę następną ale tak jak powiedziałam nie sugeruje się dniami które są napisane na listku, zresztą opisany jest tylko 1 tydzień. BARDZO PROSZĘ O RADĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko9...To nie ma znaczenia...Każda tabletka jest taka sama!!!Te dni na opakowaniu są tylko po to, żebyśmy się nie pomyliły, żeby nam było łatwiej, żeby się nie zastanawiać\"czy ja wczoraj wzięłam czy nie\"...Nie musiałaś brać pierwszej od startu, bo teraz sobie zagmatwałaś i bedziesz musiała pilnować i pamiętać, że na bank wzięłaś!...Jeśli zaczęłaś w czwartek to mogłaś wziąść tabsę w napisem czwartek(po to to jest)...Czy to była 2 czy 5 tabletka... I właśnie tak jak piszesz, tak masz napisane w ulotce, to właśnie tak powinnaś wziąść...Nie wiem czemu sugerowałaś się książką, która pewnie ma info ogólne... No teraz to już musisz skończyć to opakowanie tak jak zaczęłaś, a następne bierz tak, że jeśli zaczynasz opakowanie w czwartek to bierzesz pierwsza od startu tabletkę z naisem czwartek i dalej normalnie i ostatnie tabsy będą tymi z przed i za startu...Chyba nie zagmatwałam za bardzo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko9
kurcze to dałam plame bo myślałam że mam zacząć od tabletki nr 1 a nie od tal np nr 2 czy 5 to jest bez sensu ale skoro już tak zrobiłam to one i tak działają prawda??????????? Zastanawiam się tylko czemu te tabletki przynajmniej pierwsze 4 nie były opisane to jest chore Ale jesteś pewna że one działają. Wiesz moja ginko powiedziała mi też aby zacząć od tab nr 1 i tym też się zasugerowałam i teraz to ja już sama nie wiem bo nigdy wcześniej nie łykałam tab anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko9
Mam jeszcze jedno pytanko pewnie ktoś już je dawno zadał ale jak nie bardzo mam czas prześledzić tych 105 stron i pewnie wyda się mało inteligentne ale mam to w duszy bo uważam że kto pyta nie błądzi . Może się tak zdarzyć że podczas przyjmowania tabletek okres się wydłuży i będzie nadal bolesny bo to 1 opakowanie ale do tej pory miałam 5 dni a dziś już 7 dzień i coś końca nie widać. w ulotce nic na ten temat nie ma!!!!!!!!! prosze o poradę oczywiście z górki dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko9
Dlaczego nikogo tu nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko 9 jeszcze nie pytałam bo muszę się zgłosić do lekarza i dopiero wtedy będziemy rozmawiali o tej nadżerce :) wcześniej nic nie mógł mi konkretnie jeszcze powiedzieć bo nie miał wyników cytologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko9...Tak działają, bo każda jest taka sama...Ja zaczynałam w czwartek 14 mieszków temu i zawsze tak biorę i luzik:)Od startu biorę 4 tabsę(opisaną czw)...Nie iwem tylko czemu gin Ci tak powiedział:o Przez 3 pierwsze mieszki może być różnie!Może się wydłużyć...Możesz mieć plamienia nawet do następnego okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosanka88888
Mi się tak zdażyło. Bardzo wcześnie zaczełam brać tabletki (niecałe 17lat)- miałam problemy z hormonami, miesiączką itd. Dlatego czy chciałam czy nie chcialam, musiałam łykać. Robili mi setki badań i teoretycznie do wyników moj lekarz mial dopasować. Niestety trafilam na debila i przepisal mi tabletki z taką dawką, że wszystko mi się poprzestawiało- bylo jeszcze gorzej niż przedtem. Zupełnie sie na tym nie znalam wię jak posluszne ciele bralam je do konca opakowania. pamietam ze kazal mi je lykac od pierwszego dnia okresu- problem pojawil się jak minął 10 dzien a okres mi sie nie konczył(tzn byl minimalny,ale jednak). W sumie miesiaczka trwala 25dni-a ja myslalam ze umre, nie dość że koszmarnie oslabiona, to jeszcze obolała i permanentnie wściekla. Powiedzialam o tym siostrze i ona mnie zabrala do swojego lekarza.Myslałam ze się przewróci jak mu opowiedziałam o tej sytuacji i podalam nazwe tamtych tabletek (okazalo się że są świetne ale dla kobiet od 30-35roku życia i po urodzeniu dziecka) Od tamtej pory biore regulon i nigdy okres nie trwal dluzej niz 3 dni. zawsze mam tego samego dnia, prawie z dokladnoscia co do godziny, poza tym nic mnie nie boli. Moim zdaniem powinnaś iść jak najszybciej do lekarza i sie spytać, bo byc moze te tabletki nie sa dla ciebie. Troche dramatyzuje, ale bazując na doświadczeniach wole na zimne dmuchać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko- ja również miałam tak jak ty, plamiłam przez całe opakowanie pierwsze bo organizm tak sie przyzwyczaja do hormowno, przy drugim opakowaniu zapewne Ci przejdzie musisz to przeczekać- novynette nie maja tak duzo hormonow wiec nie martw sie, dopiero jesli krwawienia/plamienia bedą nadal silne przy drugim opakowaniu to poinformuj o tym gina- przez pierwsze 3 miesiące organizm sie przyzwyczaja wiec takie rzeczy sie dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosanka88888...To było krwawienie, a później plamienie, a nie miesiączka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepingpill
m tv. wiem ze niszcze se ją ale skoro nie mam do nich zaufania i mam pozniej myslec ze moZe dostalam krwawienie a jednak wpadlam i zryc se psychike to dzieki... ja juz wole nawet kiedy moj facet konczy mi na pyszczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema Mam już powyżej uszu okres w upał:oNa szczęście już mi się prawie skończył...Dzisiaj zaczynam 15 opakowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ....słuchajcie gdyz tabletki yasminelle sa moimi pierwszymi tabletkami..anty... i chciałam was zapytac... czy biarac tabletki miałyscie jakies plamienia...w ciagu (1-21 dnia brania tabletki) bo nie mowie tu o przerwie 7 dniowej pytam sie...was dlategoz gdyz bardzo lubie nosic spodnice w pastelowych ,kolorach a nawet buałych..i tak myslac logicznie..nie chciałam bym miec wpadki...z plama na dupci...no i czy te plamienie jest obfite czy....delikatne...??z gory za odpowiedz bardzo dziekuje...i zycze miłego dnia... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie 15 tylko już 16 opakowanie...Pomyłeczka:P americanos...Ja osobiście nie miałam żadnych plamień...W 1 dzień okresu wzięłam 1-szą tabletkę i mój okres trwał gdzieś około 4 dni, potem miałam luzik, zero plamień...Ale w ulotce masz napisane, że w ciągu 3 pierwszych mieszków możesz mieć plamienia...Z tego co ja wiem i z tego co tu dziołchy pisały, to po pierwszym okresie mogą one trwać aż do następnego, czyli przez cały czas brania pierwszego opakowania... Plamienia to plamienia, wydaje mi się, że nie są obfite, ale to niech się ktoś jeszcze wypowie kto je miał...Pozdrówka:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines195
hej dziewczyny a ja mam taką propozycję... zrobmy porównanie...ja sie na tym osobiscie nieznam ale może ktos wie...od czego zalezy skutecznosc tabletek.napewno od jakiegos hormonu ale jakiego. prosze o pomoc. mnie konkretnie interesuje microgynon 21, własnie zmieniłam z yasmin z powodu ceny i tak sie zastanawiam... prosze o wsparcie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
americanos... wiekszosc dziewczyn bo 90% po pierwszym opakowaniu tabletek jakie braly miaja plamienie nawet do tych 21 dni.. jednak nei sa one obfite.. a napewno nie takie jak okres.. chociaz organizmy sa rozne... ja np mialam bardzo minimalne plamienie ale powiekszalo mi sie dopeiro po stosunku ... sadze ze zwykle wkladki wystarcza a nawet i stringi :) bo ja nosilam sttringi i wkladki i nic nei przeciekalo :) wiec spokojnie ..nie powinno bcy problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines195- ale o co chodzi? wszystkie pigułki są tak samo skuteczne victorias secret- to zalezy z jakich na jakie zmieniasz, jesli ze słabszych na mocniejsze to robisz normalnie przerwe, ale jesli z mocniejszych na słabsze to zaczynasz nowe tabletki zaraz po skonczeniu starych- bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nic nie wiem
hey;) mam takie pytanie;) jeszce nie zaczełam brac tabletek anty i nic o tym w ogóle nie wiem dlatego chciałabym sie zapytac czy jesli wezme tabletke w 1 dniu okresu to bede go miała dalej czy nie? czy dopiero po tych 21dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy, kazdy organizm reaguje inaczej opcje są 3: 1. bedziesz miała okres tak jak normalnie np. 5 dni, a potem nie az do przerwy 2. okres ustanie na drugi dzien i dostaniesz znow dopiero w przerwie 3. bedziesz miała plamienia/lekkie krwawienia przez pół lub całe pierwsze opakowanie, ktore ustąpią po rozpoczęciu kolejnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nic nie wiem
mam jeszcze jedno pytanie... nie znacie jakis inncyh sposobów anty... bo jade z chłopakiem na wakacje i boje sie ze moze sie tam "cos" wydarzyc... a nie moge juz wziac tabletek bo juz dostałam okres... takze nie wiem co teraz:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nic nie wiem
dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×