Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ffffffggertetq
dziewczyyny doradzcie....ja poznalam kogos,jestesmy juz jakis czas i chcielibysmy zaczac wspolzycie,problem jest w tym ze tabletek niue chce brac ,bo mialam kiedys zbyt wiele skutkow ubocznych...co radzicie?czy prezerwatywa wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliny
ffffffggertetq: Seks z prezerwatywą to nie to samo, co pełny stosunek, pełna bliskość :) Są tzw. mini pigułki i plastry, ale te, niestety, są dość kosztowne... A ja biorę tabletki 8 miesięcy, a skutki uboczne zaczynam odczuwać (narastająco) od 2- 3. a i w ogóle co do okresu, to jedyne, co się zmieniło, to fakt, że jest bardzo regularny, ale obfitość (raczej dość obfity mam) i czas trwania (5- 6 dni) jest taki sam, jak miałam bez tabletek. Nigdy nie miałam zbyt bolesnych krwawień, ale czasem zdarzają sie ostre skurcze. I w tej kwestii, odkąd biorę Mercilon, nic się nie zmieniło... Ale jak mówię- na to nie narzekam, bo nie jest źle i da się przeżyć bez painkillerów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffffffggertetq...A może spróbuj innych tabletek anty, może nie będziesz mieć skutków ubocznych...Ja na przykład nie miałam żadnych od początku... No nie wiem czy gumka wystarczy...Niby jest dobrą antykoncepcją ale tylko wtedy, gdy jest absolutnie szczelna, kiedy oczywiście nie pęknie... Teraz sobie czytam takie moje małe książeczki o antykoncepcji i tu jest napisane, że kobiety przyjmujące antykoncepcję hormonalną nie powinny palić papierosów...Ja wiem, że się nie powinno palić bo to ma jakieś powiązanie z tętnicami i to wszystko co jest napisane w ulotce, ale tu jest napisane, że ogólnie się nie powinno palić!Ja osobiście nie palę ale Wam tak piszę:) I tu pisze to tak na dodatek dla potwierdzenia dziewczynie, która bodajże na tym forum o to pytała niedawno, że obawy, że przyjmowanie tabletek może prowadzić do niepłodności są nieuzasadnione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dobrze pamiętałam:) \"Maliny\" o tym wspominałam, że nie ma ryzyka i to jeszcze na tej stronie;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiem, że się nie powinno palić około 30-stki bo to ma jakieś powiązanie z tętnicami i to wszystko co jest napisane w ulotce...Tak miało brzmieć to zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo No właśnie aaa jak by trzeba bylo ją leczyć to myśle że by mi moja gin napomknęla o tym .zresztą nie będę się martwić chodze co pół roku na badania,czasem częścij,więc jestem pod stałą opieką mojej ginki.i naprawde trafiłam na świetnego lekarza ;) także jak zacznie się ona powiększać wtedy będzie jakieś leczenie.choiaż powiedziała mi również właśnie to że nadżke najlepiej usówać po porodzie.....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffoorruummoowwiicczzkkaa
aaaaaaa dziax za odpowiedz,krwawienie przyszlo;] zamiast w czwartek niespodziewanie w piatek wieczorem;]i sadze ze przyspieszylam je goracym prysznicem i robieniem brzuszkow bo przed tym nawet nie czulam ze ma cos nadejsc (a zawsze dzien przed miesiaczka mam nabrzmialy i bolacy brzuch),pozdrawiam,juz jestem spokojna;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już. ale mam takiego kaca, że nie wiem jak sie nazywam... też nie moge znaleźć tego tematu... a po co Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa nie ma za co tzreba sobie pomagac :)a pozatym my kobitki musimy sie ztrymac razem .I naprawde nie wiem czemy kotos sie ciebie czepia odpowiadasz tu na wszytskie pytania wszytkim po 100 razy bo niektorzy nie potrafioa sie troche cofnac i poczytac o tym mimio ze cos juz bylo napisane ty tlumaczysz to spokojnie jeszzce raz podziwaim cie za wyrozumialosc i jesli bedzie sie ktos czepial to poprostu jest glupi i nie widzi twojej wiedzy na ten teamt a masz ja naprawde duzo :)pozdrawiam buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pierwsze tabletki
a ja mam takie pytanie do dziewczyn które dopiero zaczynaja brac tabletki albo chociaz pamietają swój pierwszy raz:) wziełam tabletke w pierwszy dzień okresu i sie zastanawiam czy bedzie on trwał normalnie bo zazwyczaj miałam go 5 dni i teraz nie wiem czego mam sie spodziewać.dzieki za odp z góry bo naprawde ja sie tym wszystkim przejmuje wkońcu to nie witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:classic_cool: anulka156...No właśnie, to dobrze, że masz stałą kontrolę...Ja chodzę do ginki co 3 mieszki i jest luzik guzik:) ffoorruummoowwiicczzkkaa...:) moniak...No bo na tym forum zadałam tej dziewczynie pytanie i nie wiem czy mi odpisała;)A chciałam jej pomóc;) roksanka16...:)Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pierwsze tabletki...Może trwać normalnie, może trwać dłużej albo pojawią się plamienia, może trwać krócej...To zależy, ponieważ organizm się przyzwyczaja do tabletek...I taki \"różny\" okres możesz mieć przez pierwsze 3 mieszki...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pierwsze tabletki
no tak tylko ze mi nie chodzi o okres w tygodniu przerwy tylko ten normalny kiedy to zaczełam przyjmować tabletki. i sie zastanawiam ile on bedzie trwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pierwsze tabletki...No właśnie dokładnie tak jak napisałam, chodziło mi o ten pierwszy okres jak się zaczyna 1 opakowanie...Może być różnie, to zależy jak zareagujesz na tabletki...Możesz mieć okres 5 dni tak jak normalnie, a potem po 5 dniach możesz mieć plamienia nawet przez całe opakowanie...Ale wcale tak nie musi być, to zależy, tak jak już pisałam wyżej:)Ja na przykład miałam okres 4 dni, czyli krócej niż zawsze przed braniem tabletek(bo zawsze trwał około 6-7 dni). Teraz stał się mniej obfity i mniej i krócej boli mnie brzuch:)A i ja w ogóle nie miałam żadnych plamień, 4 dni okresu i nic i nie miałam też żadnych skutków ubocznych:) A to zdanie, że to może trwać przez pierwsze 3 mieszki to było takie dodatkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zoluska*
wzielam pierwsze opakowanie tabsow.. od piatku mam przerwe.. wszystko jest oki! dzis rano dostalam krwawienia _czy to juz jest potwierdzenie ze jest wszystko okey i nie mam nawet po co myslec o ciazy?1 -czy to dowod ze nie jestem ??:) troche glupio to brzmi... wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pierwsze tabletki
aaaaaaa wielkie dzieki za odpowiedz bo jesli chodzi o tabletki to jestem zieolona wiec jeszcze raz dzieki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*zoluska*...No według ulotki to jest to dowód, że nie jesteś w ciąży, ale z tego co kiedyś ktoś na forum napisał, to jest możliwość dostania okresu nawet w czasie ciąży...Ja już pisałam, że jest to dla mnie dziwne, ale nie podważam czyiś doświadczeń, więc dlatego o tym piszę... moje pierwsze tabletki...Najlepiej przeczytaj ulotkę od deski do deski ze 2-3 razy, żeby Ci się zakodowało najważniejsze:)A poza tym poczytaj na necie trochę o tym, ponieważ na pewno ta wiedza Ci się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliny
Teoretycznie tabletki powinny neutralizować napięcie przedmiesiączkowe i dolegliwości podczas okresu. I może u mnie na początku tak było. Dziś mam trzeci dzień krwawienia z odstawienia i już drugi dzień "zdycham" jak dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marusia maja
witam wszystkie dziewczyny. wszyscy ciagle mowia o bezpieczenstwie tabletek. a co z sytuacja gdy zapomnialas wziac tabletke a stosunek byl wczoraj np i to w pierwszym tygodniu na ulotce pisze ze jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze. najbardziej to ja sie boje biegunki bo nie wiem co w tedy robic ile godzin po polknieciu jest bezpiecznie i co to wogule biegunka wtedy gdy robisz prawie woda to nawet po 6 godz jestes wszystko usunac z organizmu. jak lekkie rozwolnienie to ponoc nie powinno miec wplywu ale i tak sie wszystkie martwimy gdzie jest wlasciwie ta granica godzinowa i jakosciowa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale hormony z tabletek sie wchłaniają do krwi wiec ich juz nie wysrasz... a wchłania sie 4 h a jak zapomnisz w pierwszym tyg, albo przedłuzysz przerwe a wczesniej były stosunki to jest ryzyko ciąży i jedyne co mozna zrobic to nastawic sobie przypomnienie w tel i nie zapominać bo to wcale nie jest takie trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marusia maja
a co robicie dziewczyny gdy biegunka dorwie was w ciagu 3 godzin od przyjecia, mi ginekolog jeden powiedzial wez druga z zapasowego opakowania a drugi ze tak sie nie robi kto tu ma tacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny...No tak, powinny, ale każda reaguje inaczej i na początku z tym jest różnie...Ale z tego co patrzyłam na Twoją wypowiedź to jesteś przy 8 opakowaniu, tak!?To znaczy, że organizm miał już swój czas na przystosowanie się do tabletek...Ale jak piszesz teraz, że się męczysz to udaj się do lekarza, może poleci Ci zmienić tabletki obecne na inne...Przecież to udręka się tak męczyć już tyle czasu... marusia maja...Ja nie piszę o bezpieczeństwie tabletek, bo zawsze mam na uwadze ten niecały 1 %...:) Co do biegunki to jest tak jak pisze w ulotce!Około 3 h tabletka się wchłania!Przynajmniej Cilest!Treść z ulotki:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek. \" Jeśli jeden mówi tak a drugi inaczej to spójrz w ulotkę!Rację wtedy ma ten, który mówi według ulotki!Czyli, że bierze się drugą tabsę... Co do tego co moniak napisała, to ma zupełną rację, to nie jest takie trudne...Moim zdaniem branie tabsów anty to wysoka odpowiedzialność i lepiej ustawić sobie budzik i nie zapominać, niż olać i nie ustawiać budzika a potem płakać, że się jest w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny...No tak, powinny, ale każda reaguje inaczej i na początku z tym jest różnie...Ale z tego co patrzyłam na Twoją wypowiedź to jesteś przy 8 opakowaniu, tak!?To znaczy, że organizm miał już swój czas na przystosowanie się do tabletek...Ale jak piszesz teraz, że się męczysz to udaj się do lekarza, może poleci Ci zmienić tabletki obecne na inne...Przecież to udręka się tak męczyć już tyle czasu... marusia maja...Ja nie piszę o bezpieczeństwie tabletek, bo zawsze mam na uwadze ten niecały 1 %...:) Co do biegunki to jest tak jak pisze w ulotce!Około 3 h tabletka się wchłania!Przynajmniej Cilest!Treść z ulotki:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek. \" Jeśli jeden mówi tak a drugi inaczej to spójrz w ulotkę!Rację wtedy ma ten, który mówi według ulotki!Czyli, że bierze się drugą tabsę... Co do tego co moniak napisała, to ma zupełną rację, to nie jest takie trudne...Moim zdaniem branie tabsów anty to wysoka odpowiedzialność i lepiej ustawić sobie budzik i nie zapominać, niż olać i nie ustawiać budzika a potem płakać, że się jest w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny...No tak, powinny, ale każda reaguje inaczej i na początku z tym jest różnie...Ale z tego co patrzyłam na Twoją wypowiedź to jesteś przy 8 opakowaniu, tak!?To znaczy, że organizm miał już swój czas na przystosowanie się do tabletek...Ale jak piszesz teraz, że się męczysz to udaj się do lekarza, może poleci Ci zmienić tabletki obecne na inne...Przecież to udręka się tak męczyć już tyle czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marusia maja...Ja nie piszę o bezpieczeństwie tabletek, bo zawsze mam na uwadze ten niecały 1 %...:) Co do biegunki to jest tak jak pisze w ulotce!Około 3 h tabletka się wchłania!Przynajmniej Cilest!Treść z ulotki:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek. \" Jeśli jeden mówi tak a drugi inaczej to spójrz w ulotkę!Rację wtedy ma ten, który mówi według ulotki!Czyli, że bierze się drugą tabsę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie mogłam znowu wysłać wszystkiego naraz:o Co do tego co moniak napisała, to ma zupełną rację, to nie jest takie trudne...Moim zdaniem branie tabsów anty to wysoka odpowiedzialność i lepiej ustawić sobie budzik i nie zapominać, niż olać i nie ustawiać budzika a potem płakać, że się jest w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
Cześć mam pytanie i to bardzo naglące bo nie wiem co robić.Sprawa przedstawia się tak: nie robiłam przerwy między tabletkami bo tak kazał lekarz i mam problem bo niby mam to plamienie ale bardzo małe w zasadzie znikome ale za to tak mnie boli brzuch jakbym miała niwiadomo jak wielki okres.Brzuch boli mnie już 3 dzień jak przy okresie a go nie ma. Czy to normalne czy powinnam się zgłosić do lekarza. A może któraś z Was tak miała a jesli tak to napiszcie mi ile ten brzuch może mnie boleć bo mam ochote chodzić z bólu po ścianach. Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×