Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość wolcia86
bujajaca w oblokach----- nie wiem co w tej sytuacji, ale dla mnie ejst strasznie dziwne to co zrobilas..... mozna zrozumiec zapomnienie o tabletce, ale wziecie prawie dwoch na raz?! jestem w szoku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujajaca w oblokach
no coz zdarza sie :) tabsy biore mechanicznie to kwestia przyzwyczajenia i tak jakos sie zapomnialam ... ale za glupote trzeba placic sexu nie bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin pytanie
wolcia dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
yasmin--- nie ma za co:) bujajaca w oblokach--- dobrze, ze nie ma twojego faceta to nie bedzie korcilo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin pytanie
wiolka a co myslisz o tym? ostatnio mam problemy z okresem w lipcu miałam cały czas zamiast okresu takie plamienia brązowe (27 sierpnia byłam u gina i lekarka powiedziała, że raczej wszystko gra ale pobrała wymaz do badania cytologicznego) w sierpniu pierwszego dnia również było plamienie skąpe i brązowe a potem tylko 2 dni normalna krew( ale też skąpiutko) i teraz znowu podobna sytuacja skąpe plamienie zażyta pierwsza tabletka i po wszystkim ani plamienia ani krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🖐️ diamond_bitch...;) No niestety możesz dostać przebarwień...To jest info z mojej ulotki:\"Plamiste przebarwienia skóry, głównie na twarzy (ostuda) W rzadkich przypadkach u kobiet przyjmujących doustne preparaty antykoncepcyjne może wystąpić ostuda szczególnie u kobiet, u których ostuda występowała w ciąży. Kobiety ze skłonnością do ostudy podczas przyjmowania preparatu powinny unikać ekspozycji na słońce lub promieniowanie nadfioletowe. Ostuda często nie ustępuje całkowicie po odstawieniu preparatu.\" Piszesz do arianki, że szkoda opakowania, ale pomyśl o jej zdrowiu...Po co ma brać tabletki, które mogą w ogóle na nią nie działać nie wzięte w odpowiedni dzień... arnianka...Ale niby co ma osłabiać działanie!?Gorączka!?Jeśli o to Ci chodzi to nie!!A jeśli Ci chodzi o polopirynę i rutinoskorbin to musisz zlukać w ulotce czy te leki powodują interakcję z tabsami anty... Jakby takie przeziębionko miało osłabiać działanie to byłoby to śmiechu warte... jasmin pytanie...Mnie się też tak zaczęło z tym, że miałam potem normalnie okres...Pierwszy dzień skąpy, ale potem normalnie...A boli Cię brzuch tak jakoś na okres!? Możesz wziąć całe to opakowanie normalnie 21 dni, potem 7 dni przerwy i od 8 dnia następne normalnie... Nie musisz już zaczynać od nowa...Dalej bierz normalnie...To pierwszy miesiąc, dlatego po tej 1 tabletce okres może trwać tylko 1 dzień...Organizm się przyzwyczaja dlatego reakcje są przeróżne...Wiesz, to zależy...Ja wiem, że okres mi się zaczyna plamieniami, więc 1 w życiu tabletkę wzięłam w dzień plamienia i miałam okres dalej... A badania to najlepiej te co się robi przed wypisaniem tabsów... mik...Wierszyk po zbóju;) Spoczko, nie ma za co;) newage...Ale o co chodzi!? bujajaca w oblokach...Bierz dalej normalnie...Najlepiej jakbyś dokupiła sobie dodatkowe opakowanie i z niego wzięła jedna tabletkę, żeby zachować cykl 21 dni, a tą 2 wziętą dzisiaj olej, ona Ci nic \"nie zrobi\"... Ewusek...Bierzesz tabsy ok. 3 mieszków, więc może być różnie...Na razie czekaj, zobaczysz co będzie się działo...Pamiętaj, ze na okres masz całe 7 dni przerwy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Wiolcia 86 - dzięqje Ci ;** Ja właśnie mam 7 - dniową przerwe i w poniedziałek ona się kończy więc jak do poniedziałku nie dostane okresu to zrobie sobie ten test. Bardzo się boje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
yasmin---- zgadzam sie z aaaaaaa. Ja przez pierwsze dwa opakowania tez plamilam na brazowo, potem ze dwa dni krwawienie. Po 3 blistrze nie dostalam w ogole zadnego plamienia- krwawienia, takze jak widzisz rozne rzeczy dzieja sie na poczatku, kiedy organizm sie przyzwyczaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolcia86...Ale Ewusek stosuje przerywany przy tabletkach:) bujajaca w oblokach...Ale czemu sexu nie będzie, przecież 2 tabletki na raz nie obniżają skuteczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
yasmin---- zgadzam sie z aaaaaaa. Ja przez pierwsze dwa opakowania tez plamilam na brazowo, potem ze dwa dni krwawienie. Po 3 blistrze nie dostalam w ogole zadnego plamienia- krwawienia, takze jak widzisz rozne rzeczy dzieja sie na poczatku, kiedy organizm sie przyzwyczaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin pytanie
dziekuje za odpowiedz! a mi gin zadnych badan przed wypisanie tabsow nie robil nic kompletnie odezwe sie jeszcze pozniej znikam na razie dziekuje wszystkim za rade!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin pytanie
dziekuje za odpowiedz! a mi gin zadnych badan przed wypisanie tabsow nie robil nic kompletnie odezwe sie jeszcze pozniej znikam na razie dziekuje wszystkim za rade!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
yasmin--- zgadzam sie z aaaaa. Na poczatku organizm sie przyzwyczaja i rozne rzeczy sie dzieea- ja np po 3 blistrze nie dostalam w ogole zadnego plamienia w tej 7dniowej przerwie .... Ewusek---- nie ma za co:D glowa do gory, bedzie dobrze. Tez sie balam a jak widac calkiem niepotrzebnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolcia86...Ale Ewusek stosuje przerywany przy tabletkach:) bujajaca w oblokach...Ale czemu sexu nie będzie, przecież 2 tabletki na raz nie obniżają skuteczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
yasmin--- przez pierwsze miesiace moga dziac sie rozne rzeczy... ja np po 3 blistrze w ogole nie dostalam plamienia w tej 7dniowej przerwie... Ewusek---- nie ma za co... bedzie dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolcia86...Ale Ewusek stosuje przerywany przy tabletkach:) bujajaca w oblokach...Ale czemu sexu nie będzie, przecież 2 tabletki na raz nie obniżają skuteczności... Ewusek...To jak to!?Mówisz, że miałaś dostać okres 3 dni temu, a teraz piszesz, że 7 dni mija w poniedziałek...Przecież Ty nie musisz dostać okresu w 1 dzień przerwy, tylko często się zdarza, że sie go dostaje 3-4 dnia, ale i tak się ma na to 7 dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
aaaaa----- acha, a ja zrozumialam ze ewusek zanim zaczela brac tabsy uprawiala stosunek przerywany.... bo przy tabletksch to nic jej nie grozi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
Ewusku--- w takim razie mozesz byc spokojna... a na okres masz jeszcze pare dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
arnianka----- leki przeciwbolowe i przeciwgoraczkowe oraz rutinoscorbin nie obnizaja skuteczniosc tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujajaca w oblokach
dzieki za odpowiedzi:)jezeli nawet nie wezme tej tabletki ktora nieopacznie :) polknelam to chyba nie powinno byc problemu..tym bardziej ze opakowanie konczy mi sie w przyszlym tygodniu a do tego czasu sexu nie planuje...nie wiem tylko czy jak bede sie kochac w tygodniu bez tabletek a nastepne opakowanie zaczne normalnie to bedzie wszystko oki...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa - dzięki bardzo za odpowiedź! teraz będę się jeszcze bardziej martwić, ale chyba powinnam się wreszcie zdecydować, albo jedno albo drugie. a nie wiesz czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne wywołują przebarwienia? może są takie z którymi można bezpiecznie się opalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bujajaca w oblokach - nie ma się czym martwić. mi też się kiedyś zdarzyło że wzięłam dwie tabletki jednego dnia i nawet nie wiem jak to się stało. ale brałam później normalnie, czyli następnego dnia wzięłam tabsa o ustalonej godzinie, ważne jest aby pomiędzy tabletkami nie minęło 12 godzin. później okres dostałam normalnie. wszystko jest ok, niczym się nie przejmuj. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
Już chyba 5 raz będę miała zmieniane tabletki - przy każdym rodzaju pojawiają się plamienia, ale dopiero przy 4-5 opakowaniu (brałam cilest, yasmin, stediril, jakiś trójfazowy (nie pamietam ), teraz microgynon. Poza standardowymi badaniami typu usg piersi, cytologia, wątroba, lekarka nie zleca mi innych badań , np. hormonalnych, tylko na czuja przepisuje inne tabletki. Poszłam do innego - to samo. Czy któras z Was robiła jakieś badania, np. hormonalne, pod kątem dobrania tabletek? Jakie? Może sama je sobie zaordynuje i pójdę z wynikami do lekarza. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie-czy przy okazji cytologi można wykonac jakies inne pożyteczne badanie ? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasmin pytanie - dziewczyny mają racje, że Twój organizm powinien się przyzwyczaić do tabsów, w końcu to hormony, więc nie ma się co dziwić, każda z nas reaguje inaczej. ja jak zaczynałam brać tabsy od pierwszego dnia okresu, to później miałam plamienia przez cały miesiąc, dopiero przy drugim blistrze wszystko się unormowało. wszystko będzie ok. trzymaj się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12 - miałam kiedyś to samo co Ty, również kilka razy miałam zmieniane tabletki antykoncepcyje, za każdym razem były przepisywane bez robienia badań, tak po prostu. u mnie też występowały plamienia, nawet kilka razy przestawałam brać tabletki, bo nie wiedziałam co się dzieje, a lekarze mówili że to normalne i muszę sobie jakieś dopasować, na które mój organizm będzie reagował tak jak powinien. wreszcie gin przepisał mi cilest i po nim wszystko było jak powinno, żadnych plamień. biorę je już od ponad roku i jest dobrze. jeżeli miałaś robione te wszystkie badania i żadne niczego nie wykazało, a lekarze nie zlecają innych, to musisz sobie dopasować tabletki, które Ci będą odpowiadały. a kiedy zaczęłaś brać microgynon? po nim też masz plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
cilest by moim pierwszym. Ja mam dziwny problem, bo zwykle na początku wszystko jest super , a dopiero potem przy czwrtym, piątym , szóstym opakowaniu, organizm zaczyna szaleć. Microgynon biorę od lutego tego roku. Jedyne tabletki, które chba były dobre to stediril - po nim wszystko było ok, ale po 6 opakowaniu wycofali je z apteki, więc nie miałam szansy sprawdzic ich na dłuższą metę. Potem sama poprosiłam o yasmine, bo chciałam spróbowac jak działają - niestety to samo-po paru miesiącach plamienie a na dodatek włosy wypadały mi garściami. Wtedy lekarka przepisała mi microgynon, który ma ponoc taki sam skład jak stediril. Wiesz ja miałam rózne badania sprawdzające różne aspekty zdrowotne po tabletkach, typu watroba czy zakrzepica, itd, ale NIGDY nie miałam badan hormonalnych. Co jest do jasnej ciasnej z moim organizemem, że wszystkie kobiety maja plamienia przy pierwszych trzech opakowaniach, a ja na początku wszystko super, a po kilku miesiącach organizm szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
tak, znowu :( jutro idę do lekarza, przy okazji robię cytologię bo to już pora a najgorsze jest to , że sobie wyobrażam najgorsze choroby :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×