Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość do trelemorele
Podejrzewam, ze zadna z dziewczyn tu na forum nie miala badanych hormonow przezd przepisaniem tabletek. Jak juz wspominalam, ja nie znam zadnej takiej osoby. Lekarze nie zlecaja tych badan, bo sami mowia, ze sa za drogie. Lekarka, do ktorej wczesniej chodzilam powiedziala mi wrecz, ze nic z nich nie wynika. Czy miala racje, to nie wiem. Lekarze wola po prostu przepisac tabletki i w razie ich zlego tolerowania zmienic na inne, ale co do badan, ograniczaja sie tylko do watroby i krzepliwosci, czasem tez morfologii. Lekarze najwyzej pytaja, czy wolisz tansze czy drozsze tabletki i na podstawie odpowiedzi jakies wybieraja. Czewsto tez przepisuja jakies rekomendwane przez danego producenta, chociaz jak wiadomo, na naszym rynku jest jeden monopolista, wiec w sumie z jego gamy mozna wybierac sporo tabletek. Moze aaaaaaa miala badane hormony tarczycy na zlecenie endokrynologa, ale na pewno ginekolog na ich podstawie nie przepisal jej tabletek, bo niby jak mial stwierdzic na podstawie tego hormonu, ze cilest bedzie dla niej dobry? Moze i tak powiedzial, ale chyba tylko dlatego, zeby ja uspokoic i przekonac, ze tak "kompleksowo" ja przebadal i wiedzial co robi przepisujac te tabletki. Pewnie jak wiekszosc lekarzy przepisal je w ciemno, a by w razie potzeby ewentualnie po prostu je zmienic. I zgadzam sie z toba, ze aaaaaa czesto pisze tylko po to, aby pisac. Nie wazne, czy zna odpowiedz i czy ktos juz wczesniej jej udzielil :o Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
No bo to jak jest, 50 kobiet kltore bierze np Cilest albo Yasminelle bedzie sie czulo wrecz wspaniale, same plusy a np jedna taka wrecz przeciwnie, kazda kobieta jest inna i nie jest łatwo dobrac tabletki o tak o. Jezeli chodzi o wiek to juz inna sprawa, dla mlodych kobiet sa inne z mniejsza dawka chormonow a dla starszych pan z wieksza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
hormonow*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przepraszam, czy mając pokazane na papierku ile masz jakich hormonów w jaki sposób dobrać tabletki? to zależy od kobiety! niestety badania te robi się w kieruku niepłodności bądź innych nieprawidłowości podczas nie brania tabletek, bo dobieranie antykoncepcji to metoda prób i błędów... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
no to chyba o tym mowie nie ? ze jedna moze sie czuc dobrze po yasminelle a druga natomiast fatalnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... do trelemorele...\"Lekarze wola po prostu przepisac tabletki i w razie ich zlego tolerowania zmienic na inne\"--->To moim zdaniem zdarza się najczęściej(biorąc pod uwagę wszystkie dziewczyny i kobiety zażywające anty, nie tylko te z forum)... \"Lekarze najwyzej pytaja, czy wolisz tansze czy drozsze tabletki i na podstawie odpowiedzi jakies wybieraja.\"--->Z tym się nie spotkałam ani u siebie, ani w najbliższym otoczeniu... Ja nie miałam badania na poziom jedynie tsh, ale i na inne hormony...Poza tym miałam badanie: morfologia, próby wątrobowe, cukier, itp...I na ich podstawie też miałam dobrane te tabletki... \"I zgadzam sie z toba, ze aaaaaa czesto pisze tylko po to, aby pisacl\"--->Piszę po to, aby wyrazić swoje zdanie, a nie po to, żeby sobie popisać, jakbym chciała sobie popisać to bym sobie otworzyła worda i pisała...Wskaż mi, gdzie piszę, żeby popisać!!Na jakiej podstawie mnie oceniasz pod tym względem, że piszę sobie tak po prostu?Uważam, że pomagam dziewczynom, przynajmniej niektórym! \"Nie wazne, czy zna odpowiedz\"--->Jeśli nie znam odpowiedzi to się nie wypowiadam(Wskaż mi, gdzie moja wypowiedź mija się z prawdą!!)Wątpię, że masz rację, ja jakoś jej nie widzę, bo ja piszę albo z własnego doświadczenia(nie możesz tego podważyć) albo kopiuję treść ulotki, czego też podważyć się nie da... \"i czy ktos juz wczesniej jej udzieli\"--->Często dziewczyny interesują więcej niż jedna wypowiedź, wolą znać zdanie kilu osób...Nie chcesz nie czytaj moich \"powtórnych\" wypowiedzi...Może któraś chce znać właśnie moje zdanie?...Często nawet się zdarza, że dziewczyna ma napisane wtedy w poście:\"a Ty aaaaaaa co sądzisz\")... Jak się chcesz kogoś uczepić to nie mnie, ob ja nie mam sobie nic do zarzucenia...I to co już pisałam, nie chcesz to moich wypowiedzi nie czytaj, nikt Ci nie każe!!! padlinka1313...No tak właśnie jest... violette...\"dobieranie antykoncepcji to metoda prób i błędów\"--->Nie raz się trafi od razu, a nie raz trzeba zmieniać kilka razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie. Tydzień temu w środę powinnam była wziąć tabletkę z kolejnego opakowania, ale postanowiłam że zakończę moją prawie dwuletnią "przygodę" z tabletkami. Kiedy w tym miesiącu przypadają mi dni płodne? Da się to obliczyć skoro nie wiem jaką mam długość cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dni płodnych w ogóle nigdy sie nie da policzyć bo je sie obserwuje, ale o ile normalnie mozna mniej wiecej je sobie ogarnąć z obliczeń to tuż po odstawieniu tabletek nie ma takiej opcji- mozesz miec teraz rozregulowane cykle, bardzo różnej długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneeee
Mam pytanie wieeem, bardzo glupieczy jest możliwość zajscia w ciąże zazyajać reguarnie tabletki antykoncepcyje plus jeszcze do tego stosując stosunek przerywany? Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo zajśćia w ciąże> Prosze oodp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka_87...Po odstawieniu tabletek okres może się rozregulować, więc nie bardzo można to \"obliczyć\"... aneeee...Istnieje prawdopodobieństwo(według mojej ulotki) 1 kobiety na 100 w ciągu roku, jest to 1 % ryzyka, bo w śluzie mogą być plemniki...Poza tym nie tylko regularność jest zasadą, której trzeba przestrzegać, więc jeśli np. zwymiotowałaś, bądź miałaś biegunkę, bądź stosowałaś jakiś lek, który obniża skuteczność i nie postąpiłaś według ulotki to też skuteczność może być zmniejszona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneeee
Mhm... ale czy mam panikować ? nie wiem czemu dziwnie sie stresuje.. nie mialam zadnej biegunki wymiotow itp to juz moje drugie opkaowanie ... starsznie duzo o tym mysle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneeee...Nie, nie musisz panikować, jeśli wszystko jest ok to jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia0303
cześć dziewczyny :) mam taki problem bo zaczęłam brać tabletki anty w 3 dzień okresu bo tak mi pozwiedzała pani ginekolog i tak zrobiłam.. jakoś po 5 dniu brania tabletek kochałam sie z moim chłopakiem i on skończył we mnie a później tak jakoś przeczytałam ulotkę od tych tabletek tak dokładniej i natrafiłam na takie coś ze tabletki powinno się brać w pierwszy dzień okresu ale można brać tez w 2-5 dzień ale wtedy trzeba się dodatkowo zabezpieczyć metodą barierową przez 7 dni.. i co teraz? ja się nie zabezpieczyłam dodatkowo i teraz się boję.. pani gin. mi nic o tym nie wypomniała a wiedziała przecież ze nigdy nie brałam tabletek anty i kazała mi wsiąść pierwszą tabletkę w 2 dzień obfitego okresu i nic nie wspomniała o tym dodatkowym zabezpieczeniu :/.. eh.. ;( odpiszcie coś ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia0303
jest możliwość ze jestem w ciąży? strasznie się boję.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jest możliwość bo powinnaś odczekać 7 dni z seksem bez dodatkowych zabezpieczen skoro zaczełaś 3 dnia miesiączki brać. teraz to juz nic nie zrobisz, ew test ciążowy za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia0303...\"a później tak jakoś przeczytałam ulotkę od tych tabletek tak dokładniej\"--->Cóż za odpowiedzialność:o Ulotkę się czyta DOKŁADNIE (najlepiej 2-3 razy) przed nie po... I Ty się teraz pytasz co teraz?...Nauczkę masz, tylko, żeby ona się nie obróciła w nauczkę do końca życia...Jest prawdopodobne, że zaszłaś w ciążę...To normalnie tak, jakbyś się po prostu nie zabezpieczyła...To Cię nauczy tego, że najpierw się myśli, a potem robi:o \"ja się nie zabezpieczyłam dodatkowo i teraz się boję\"--->No i masz czego, wiem, że nie jestem zbyt pocieszna, ale co Ci mam ściemniać jak sądzę, że do nieodpowiedzialności Ci nie za daleko:o \"pani gin. mi nic o tym nie wypomniała a wiedziała przecież ze nigdy nie brałam tabletek anty\"--->Fakt, że powinna Ci powiedzieć, ale Twoim(brzydko mówiąc) zasranym obowiązkiem jest przeczytać ulotkę zanim zażyjesz lek(jakikolwiek, a co dopiero hormony)...Ja zanim zażyłam pierwszą tabletkę przeczytałam ulotkę 2 razy!!Tak w TV trąbią o ulotkach, a Tobie to nic nie dało??I zwalasz na lekarza...I teraz masz strach i lament, sama sobie jesteś winna... \"jest możliwość ze jestem w ciąży?\"--->Ulotka to rzecz święta, więc znasz już odpowiedź na swoje pytanie...A ja Ci to potwierdzę: Tak, jest możliwość, że jesteś w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
DO ANEE Jeżeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne regularnie, o tej samej godzinie, itd zgodnie z ulotka robisz 7 dniowa przerwe , kobieto nie masz sie czego obawiac. To jedna z najkutecziejszych metod na polskim rynku:) jest wysoko skuteczna, a te dwie setne procenta ktore zaszly w ciaze to kboiety ktore zapominaly o tabletce i takie podobne rzeczy, Mowialas tez ze byl stosunek przerywany, no to tym bardziej luss;) Kobiety ktore biora tabsy pozwalaja swoim mezczyzna aby skonczyli w nich:) i nie zachodza w ciaze, gyd tabletki sa naprawde skuteczne;) --------------------------------------------------- 2 dni spoznienia okresu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneee
Dziekujee za pomoc ps. zapomnilam raz tabletki ale wzielam ja nastepnego dnia tyle ze bylto w trakcie brania poprzedniego pudelka tabeletek a nie tego teraz ddostalm wtedy okres wiec mysle ze jest ook. Dzieki wielkie za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
No jak dostalas okres to wszystko dobrze;) a jakie tabletki bierzesz? ja mam brac Yasminelle, ale czekam na ten okres :) cholerny co sie spoznia;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313...\"a te dwie setne procenta ktore zaszly w ciaze to kboiety ktore zapominaly o tabletce i takie podobne rzecz\"--->A gdzie masz to udowodnione?Skąd to wzięłaś, że te wpadki to akurat przez to, że się zapomniało, itp?...Przeczytaj sobie treść ulotki jeszcze raz... Fakt jest taki, że większość z nas zabezpiecza się jedynie tabletkami, ale ta świadomość ciąży(odpowiedzialności jakby co) musi w nas być...Ryzyko 1 % jest ZAWSZE!!Nikt nie udowodnił tego, że wpadka jest wtedy, kiedy się nie przestrzega zasad. To treść z mojej ulotki Cilest:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, cała treść mi nie weszła:)Wyślę jeszcze raz całość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka1313..."a te dwie setne procenta ktore zaszly w ciaze to kboiety ktore zapominaly o tabletce i takie podobne rzecz"--->A gdzie masz to udowodnione?Skąd to wzięłaś, że te wpadki to akurat przez to, że się zapomniało, itp?...Przeczytaj sobie treść ulotki jeszcze raz... Fakt jest taki, że większość z nas zabezpiecza się jedynie tabletkami, ale ta świadomość ciąży(odpowiedzialności jakby co) musi w nas być...Ryzyko 1 % jest ZAWSZE!!Nikt nie udowodnił tego, że wpadka jest wtedy, kiedy się nie przestrzega zasad. To treść z mojej ulotki Cilest:"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym."... Więc nie jest tak, jak Ty piszesz... "No jak dostalas okres to wszystko dobrze"--->Dobrze, jeśli okres jest normalny, jeśli to tylko plamienie, bądź słabe krwawienie to można być ponoć w ciąży(można mieć nawet 3 okresy - plamienia, delikatne krwawienia)... aneee...Z każdą pominiętą tabletką skuteczność maleje...To też jest w ulotce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka1313
http://www.kobietaintymna.atupartner.pl/ tu masz dowod, ze jezeli bierzesz regularnie tak jak jest napisane w ulotce to ta metoda jest skuteczniejsza,w przypadku np tabletek skutecznosc teoretyczna wynosi 98,8 % , a z bledem uzytkownika 98% no to jest jednak roznica to samo jest z prezerwatywa teoretycznie, czyli tak jak w ulotce jest napisane to skutecznosc wynosi 98% a z bledem uzytkownika 88% czyli, jakies zadrapanie paznokciem, zle przechowywanie itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneee
Tak okres byl normlany trwal 4 dni w drugim pudelku zadneij nie zapomnialm i biore zawsze o jednakowej porze a biroe cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneee
i oprcz tablet stosuje przerywany jeszcze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wicherxy
mam pytanie moja dziewczyna zaczela brac pirwsze tabletki Antykoncepcyjne(pigulke dwuskladnikowa) ale mam problem bo zaczela ja brac zle tzn. w ostatnim dniu miesiaczki a nie wpirwszym co ma teraz zrobic przerwac i poczekac do nastempnego okresu i zacznac od nowa brac prosze o rade....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech bierze dalej normalnie, ale tabletki teaz nie działaja, dopiero po zaczęciu nowego opakowania bedzie zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×