Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość mamaola
ulotki nie wyjasniaja wszystkich moich watpliwosci, niestety. od 13 dni przymuję Yasmin i mimo, że ulotkę znam już prawie na pamieć, to nadal nie wiem, od kiedy rozpoczyna sie działanie antykoncepcyjne. kiedyś brałam, przez 7 lat z przerwami, microgynon i w jego ulotce była inf., ze pełne działanie anty, przy pierwszym stosowaniu osiąga się po 15 dniach (jakoś tak). podobnie było z cerazetką (brałam podczas karmienia piersią) - też wiedziałam, kiedy mogę sie już wyluzować. a z Yasmin to sobie wariacje - interpretacje uprawiam, a mąż czeka na upragnioną wolnośc i swobodę... ktoś z Was powiedział, że przy tabl. dwuskładnikowych ochronę uzyskuje się przy pierwszej tabletce, jeśli pozostałe przyjmuje się prawidłowo. jak jest z Yasmin? nie chcę na razie 3 dzieciaka ;-) a mam ochotę na nieskrępowany sex! już teraz! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No wiem, wiem, ze nie opowiada... Ale słyszałam, ze ten okres jest INNY niż zwykle... alien666...Czemu odstawiłaś na miesiąc?Powinno się na co najmniej 3!Ja bym czekała na okres i dopiero brała...Byłaś u lekarza?Wie o tym, czy tak na własną rękę!Jak byłaś to powinien Ci powiedzieć, jak nie byłaś to gratuluje:o lilithek...Przez 3 pierwsze miesiące to normalne co dla niektórych...jeśli będzie Ci to dokuczało zgłoś lekarzowi... wandaw...Zapewne coś w tym jest...Ale masz plamienia non stop 5 miesięcy?Masz kres? tyciunia...Nie można wydłużać przerwy!!Można ją skracać, ale nie wydłużać!!Weź więcej o te 3 tabletki zamiast 21 i zrób normalną 7 dniową przerwę... mamaola...Jeśli pierwszą tabletkę zażyjesz w 1-szy dzień okresu to działa od pierwszej...Aż dziwne, że nie ma tego w ulotce...W mojej jest:)To treść:\"Preparat Cilest® przyjmowany zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjnie począwszy od pierwszego dnia przyjmowania, i w okresie 7 dni nieprzyjmowania tabletek (między kolejnymi opakowaniami preparatu).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem jest inny,ale czasami tego nie da się od razu zauważyć.... jeśli ktoś miał co miesiąc bolesne i obfite miesiączki no to zauważy ze coś jest nie tak,a jak któraś miała co miesiąc lekkie krwawienia i tyle no to tu będzie ciężko znaleźć różnice....no i tym wszystkim zazdroszczę co mają co miesiąc bezbolesne miesiączki,i skąpe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Chodziło mi o to dokładnie, że jak dziewczyna ma ogólnie przeważnie obfity i nagle ma słaby to ok, ale tak, żeby miała cały czas obfity i była w ciąży to wiesz... \"no i tym wszystkim zazdroszczę co mają co miesiąc bezbolesne miesiączki,i skąpe\"--->Czemu zazdrościsz?Przynajmniej wiesz czy wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosssa
Witam :)) Nie czytalam wszystkich postow na forum, bo pisze z malym zapytaniem. Czy ktorakolwiek z Was slyszala o tym, ze na tycie ma wplyw godzina, o ktorej bierzemy tabletke? np. osoby biorace wieczorem maja wieksza mozliwosc,zeby przytyc, a te, ktore biora rano lubw poludnie mniejsza? co Wy na to ?:)) slyszalycie cos o tym ?:) pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandaw
" ...wandaw...Zapewne coś w tym jest...Ale masz plamienia non stop 5 miesięcy?Masz kres? ..." Mam okres noormalnie. Przy innych pigułkach , ginekolog powiedziała, żebym przez 3-4 dni brała tabletki 2 razy dziennie i pomogło. Teraz sama to zastosowałam i też pomogło. Pierwsze tabletki to cilest, drugie to microgynon. To jak myślicie, plamienia mogą być spowodowane za słabymi tabletkami (skoro druga tabletka pomogła) ? czy są "silniejsze" niż cilest i microgynon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghaaaa...
ja biorę o 18.00 Yasmin i nie zauważyłam, żebym utyła, a wręcz przeciwnie - jestem szczupła... biorę Yasmin już prawie 2 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosssa...Ja tego nie słyszałam...Skąd to wzięłaś?? wandaw...Tak, sądzę, że mogą być za słabe...Chyba, że na przykład bierzesz jeszcze jakieś leki? To treść z mojej ulotki(Cilest):"Wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego jest bardziej prawdopodobne przy stosowaniu preparatów hamujących jajeczkowanie (owulację) z małą zawartością estrogenu."... To jakie Ty teraz zażywasz? Nie wiem czy są silniejsze:)Nie znam całej palety tabletek antykoncepcyjnych na pamięć, tym bardziej nie wiem jaką każde z nich mają zawartość hormonów:)Ginekolog Ci powie. I tak musisz iść do niego z tym problemem, bo nikt Ci lepiej nie dobierze niż lekarz...A miałaś robione badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcdefghaaaa......Ja biorę Cilest o 21 i też nie przytyłam...Ale nie sądzę, że godzina przyjmowania ma jakiekolwiek znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghaaaa...
aaaaaaa tez mi się właśnie wydaje, że to żadnego znaczenia nie ma... kiedyś słyszałam, że tabletki lepiej brać od godzin popołudniowych i później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandaw
teraz biorę microgynon. aaa- czy ty też rozumiesz ulotkę cilestu, że jak jest za mało estrogenów to jest ryzyko plamienia? Badania podstawowe plus wątroba plus krzepniącie plus cytologia są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcdefghaaaa......Moim zdaniem lepiej brać wtedy, kiedy nam najbardziej pasuje, kiedy wiesz, że nie zapomnisz...A jeśli chodzi o branie na noc, czyli bardziej wieczorem, to zgadzam się z tym, jeśli tyczy się to pierwszych 3 miesięcy, bo wtedy mogą występować mdłości i jeśli zażyjesz tabletkę na noc to te mdłości prześpisz...Poza tym to nie powiem kiedy lepiej, mnie jest dobrze brać o 21, mam też przypomnienie w telefonie...Nie chciałam brać rano, bo wstaję bardzo różnie, więc wtedy zapomnienie przychodziłoby mi bardzo łatwo, bo ani przypomnienie by mi nic nie dało, bo niby na jaką godzinę ustawić jak mogę jeszcze spać załóżmy, a to, że jak jestem zawiana to mogę nie pamiętać, spiesząc się czy coś... wandaw...Tak, tak właśnie to rozumiem...Jak jest za mało estrogenów to może wystąpić plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani07
witam! jestem ciekawa ile działają tabletki? Ja brałam przez prawie 1.5 roku bez przerwy. Czy ich skuteczność kończy się kiedy przestaje się brać? Tak piszą producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
skutecznosc konczy sie z ostania wzieta tabletka. tak jak producenci pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... ani07...jak to ile działają??Działają tyle czasu ile je bierzesz, nie rozumiem jak to może nie być oczywiste!!Przerywasz branie tracisz zabezpieczenie!Proste... Bez przerwy 1,5 roku w sensie bez przerw takich dłuższych?Nie piszesz tu o przerwach 7-dniowych mam nadzieję?? \"Czy ich skuteczność kończy się kiedy przestaje się brać?\"--->To chyba oczywiste!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaa21
kochane dziewczyny!!!!dziekuje wam za dyskusje na forum!!!!to najlepsz metoda na szczera rozmowe!!!wiele pomagacie!!!ja zaczelam wspolzyc z miom chlopakiem od poltora miesiaca.biore tabletki novynette i czuje sie swietnie.mam jednak pytanie-jak przypuszczacie jestem przerazona nieco-ostatnio podczas stosunku w czasie siedmoidniowej przerwy w 6 dnia bez tabletek milam chwilowe krwawienie....to grozne?boje sie tego!kochalismy sie z prezerwatywa.to normalne???mozna wtedy zajsc w ciaze???prosze o odpowiedz!!!!i dziekuje wam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaa21
boje sie tego,ze kochalam sie podczas przerwy....ale z zabezpieczeniem.tez tak robicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani07
Ja brałam tabletki cerazette bo karmiłam w tym czasie. Te tabletki bierze się bez 7-dniowych przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wam się zdarzyło że nie wziełyście 2 tabletek?? u mnie było tak wyjechałam w piątek wieczorem i już nie wziełam zapomniałam spakować w niedzielę po południu wystąpiło krwawienie wieczorem (w niedziele) wziełąm od razu te 2 zapomniane a 3 jak należy wziełam o swojej godzinie to było 8 tabletek przed końcem opakowania więc resztę póżniej brałam normalnie do końca i już nie robiłam przerwy 7 dniowej no i jestem teraz na 4 tabletce i znow jakieś plamioenie mam kurczer nie wiem zdarzyło wam się tak???? nie wiem czy ok jest napiszcie biore juz ponad rok tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkaaa ja kochałam się bez zabezpieczenia żadnego dodatkowego w czasie przerw 7 dniowych, przecież wtedy tez jest się zabezpieczonym....ulotka....:O i w ciąże nie zaszłam ;p aaaaa zazdroszczę bo ja zawsze mam bolesne i obfite 😭 aniula te plamienia to może być skutek uboczny zapomnienia tych 2 pigułek, nie wiem co i jak,bo popatrz w ulotkę tam pisze na pewno co trzeba zrobić jak się zapomni dwóch tabl........ mam tylko nadzieję że zabezpieczasz się dodatkowo :P pozdrowionka wam ślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkaaa21...\"ostatnio podczas stosunku w czasie siedmiodniowej przerwy w 6 dnia bez tabletek miałam chwilowe krwawienie\"--->Krwawienie w czasie 7-dniowej przerwy jest konieczne, a wręcz, więc zarazem normalne!Co Ty myślałaś, że się nie ma okresu w tej przerwie, czy jak?Czytałaś ulotkę?Widzę, że raczej nie, jak wynika z Twojego pytania:o Po pierwsze - ryzyko w czasie brania jak i w czasie przerwy(7 dniowej) jest takie samo i wynosi 1 %!!.......ULOTKA!! Tabletki chronią Cię NON STOP!!!!!!!W czasie 7-dniowej przerwy też!!!!!!!.......ULOTKA!!!!!!!Nie czytasz w ogóle!!Tam jest wszystko czarno na białym jak BYK!! Ja się w przerwie kocham tak samo jak i w czasie brania tabletek, bo nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o zabezpieczenie...Nie musisz się zabezpieczać dodatkowo w ogóle, poza sytuacjami opisanymi w ulotce - dlatego też musisz ją w końcu przeczytać...Mam na myśli pominięcie w niektórych przypadkach, wymioty, biegunkę i nie zmieszczenie się w czasie podanego przedziału godzin co do tego, itp... Po drugie - Jak zażywasz tabletki + gumka, która nie pękła, to masz 100% zabezpieczenie, więc gdzie tu ciążą!?!?Skąd??Przez gumkę plemniki się nie dostaną!!To chyba oczywista sprawa, nieprawdaż?? aniula26...Ja Ci nie pomogę, bo nie mam Twojej ulotki przed oczami, a pewnie w przypadku różnych tabletek jest różnie...A te plamienia to zapewne przez to pominięcie 2 tabletek na raz, poza tym musisz się zapewnie dodatkowo zabezpieczać...Mogę Ci podać treść mojej ulotki - Cilest, będziesz tu miała napisane co zrobić, jeśli nie masz swojej:o No chyba, że masz swoją to spójrz w swoją, na bank będzie info na ten temat...To treść:\"W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. \" anulka156...Ja też kochana mam raczej bolesne i raczej obfite:( Ja również pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety pomóżcie :O biorę cilest, wzięłam cztery i piątej zapomniałam 😭 po 24 godzinach wzięłam dwie na raz co dalej? jutro też mam wziąć dwie? czytałam ulotkę i zgłupiałam do końca stosunek był trzy dni temu pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa dzięki Ci:) mam ulotkę i oczywiście że tam pisze ale troszkę mało precyzyjnie kiedy opuści się więcej tabletek postąpiłam jak tam zalecono ale myślałam że może którejś z was też się to zdarzyło:) ja biorę tabletki już prawie 2 lata :)pomyliłam się i wcześniej napisałam chyba że rok:) i zdarzyło mi się to 1 raz i to tylko dlatego że w 15 ,minut sie pakowałam przed wyjazdem... zawsze biorę o danej godzinie i nigdy nie zapominam ;)biorę harmonet ,,pozdrawiam was wszystkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć... Lusesita de Milagros Dolores...Przecież w ulotce Cilest jest bardzo jasno napisane!Wiem, bo sama je zażywam...W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki. Powinnaś wiedzieć, że musisz się teraz dodatkowo zabezpieczać, ponieważ przekroczyłaś możliwy limit czasowy(24 h)... \"jutro też mam wziąć dwie?\"--->Nie!Po prostu się zabezpieczaj dodatkowo jakieś 7 dni... aniula26...Mnie się nie zdarzyło pominąć dwóch na raz...Pominęłam tabletki 2 razy w czasie prawie dwóch lat stosowania - raz na początku stosowania, jakoś chyba nawet przy pierwszym opakowaniu i drugi raz jakoś 3 miesiące temu, no ale to nie było jedna po drugiej, więc doświadczenia nie mam w tej kwestii, więc mogę pomóc tylko swoja ulotką:)... anulka156...:D:D:D A ja znam ta stronę:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już ją znałam,ale cóż może się przyda komuś. ze mną po odstawieniu dzieje się coś niesamowitego :P jak brałam tabsy to miałam tez ochotę na sex,ale teraz to jest lekka przesada:classic_cool: chce mi się ostatnio aż za często :P wróciło mi moje libido chyba z podwojona siłą.....tylko czasem brzuch mnie pobolewa i nie wiem co jest grane, miałam objawy owu że tak powiem,mokre dni i wiadomo śluz ten jaki się miewa w te dni....ale nie wiem czy to prawdziwa owu czy.....czekać mi przyjdzie na okres :O poza tym odstawienie działa na moją korzyść.....czuje się świetnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko:) zaczelam brac tabletki mikrogynon 21 od 5 dnia okresu bo tak mi przepsal lekarz. 6 dni pozniej kohalam sie z chlopakiem, czy moge byc w ciazy? czy 6 tabletka juz dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×