Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Hiaci --- ja też jestem przy 2. No więc tak przez pierwszy tydzień bóle głowy doporwadzały mnie do szału, miałam mdłośći. teraz bolą mnie piersi, ale jak to mówi moje kochanie "rosną" :P Nie wiem czy to normalne ale nie mam apetytu, a słyszłam, że po pigułkach raczej sie ma i to spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
privat89...Rany, dziewczyno, ulotkę byś przeczytała, a nie tak strzelała sobie co robić...Możesz się spóźnić z przyjęciem tabletki 12 h, chyba, że Twoja ulotka mówi coś innego...Dwie tabletki bierze się w innych sytuacjach, które masz opisane w ulotce...Pół godzinne opóźnienie, to nawet opóźnieniem nie można nazwać, bo nie ma absolutnie żadnego znaczenia w tym przypadku...Masz napisane w ulotce, że masz brać o tej samej porze, a nie godzinie...Poczytaj trochę lepiej, na dobrze Ci to wyjdzie... Maleńki żółty kwiatek...Piersi Ci nie rosną, tylko woda zatrzymuje się w organizmie, co powoduje ich powiększenie na czas przyjmowania tabletek, przestaniesz je brać, piersi powrócą do poprzedniego rozmiaru:) \"Nie wiem czy to normalne ale nie mam apetytu, a słyszałam, że po pigułkach raczej się ma i to spory\"--->To zależy, ja odkąd zażywam tabletki, to mam cały czas taki sam apetyt w sumie, nic też nie przytyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe nie uwierzycie.... Wyczytałam gdzieś na forum,że panienki zabezpieczają się STOPERANEM przed ciążą!!! Jeżeli to nie jest durna prowokacja to ja nie wiem jak trzeba być głupim,żeby tak robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa No normalnie żrą stoperan :D. Ale to chyba była jakaś durna prowokacja,bo nie wierzę,żeby ktoś był tak głupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńki żółty kwitek ja z kolei nie zauwazylam zeby zwiekszyl lub zmniejszyl mi sie apetyt wiec waga w normie jak narazie :P a bole piersi tez dokuczaly ale to jakos podczas paru pierwszych tabletek a teraz juz przeszlo. Za pare dni ide na badania bo doktorka przepisala mi Novynette bez badan i dopiero kazala teraz zrobic, mam nadzieje ze nie wplywie to negatywnie na moje zdrowie i bedzie wszystko oki i nie bede musiala odstawiac ani zmieniac tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
hey dziewczyny mam do was pytanie biore tabletki yasminelle juz 2 blister i przy 2 zauwazyłaam ze mam nudności i boli mnie brzuch zrobilam test zeby sie upewnic i wynik byl neghatywny czy to moga byc skutki uboczne tabletek ? mam je odstawic czy poczekac do konca blistra czy one prezjda same czy cos jest nie tak ??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być skutek uboczny tabletek. poczekaj te przepisowe 3 opakowania i jak nie minie to melduj lekarzowi, może zapisze Ci inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
czyl nie mam się czym martwić ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
czyl nie mam się czym martwić ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
czyli nie mam sie czym martwić ??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
czli nie mam się czym martwić ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
czyli nie mam się czym martwić ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Ja pierdykam, dopytuje, bo trudno uwierzyć...Jeśli to prawda, to ciekawe ile z tych dziewczyn już jest w ciąży... Hiaci...\"doktorka przepisała mi Novynette bez badan i dopiero kazała teraz zrobić\"--->Ja też miałam troszkę później badania... madzia90...\"czy to mogą być skutki uboczne tabletek ?\"--->A co masz w ulotce?Przeczytaj to się dowiesz, czy to mogą być skutki uboczne TWOICH tabletek...Skąd my mamy wiedzieć, co Ty masz w ulotce napisane?My możemy Ci według swoich napisać, ale Ty i tak możesz mieć w swojej coś innego, więc nie sugeruj się nami, tylko przeczytaj swoją ulotkę... \"mam je odstawić czy poczekać do końca blistra czy one przejdą same czy coś jest nie tak ??\"--->Nie odstawiaj ich teraz, bez przesady, przecież to tylko delikatne dolegliwości...Przez trzy pierwsze opakowania możesz mieć takie dolegliwości, bo organizm się przyzwyczaja do hormonów...Jeśli nie przejdą do końca trzeciego opakowania to możesz się martwić no i oczywiście iść do lekarza... Jakbyś ulotkę przeczytała, to byś wiedziała jak działają tabletki i co mogą powodować...A nie tak w ciemno brać, masakra:o \"czyli nie mam się czym martwić ??\"--->No za bardzo nie masz czym, tym bardziej, ze test był negatywny...Poczytaj trochę o anty, to nie będziesz mieć takich jazd.. Nie wysyłaj info kilka razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmi14
Czy któraś z was wie może czy picie herbat owocowych z hibiskusem moze wpływac na skutecznosc tabsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa szkoda słów :D mmmi14 Jedyne zioło jakie wpływa na skuteczność tabletek to dziurawiec,reszta nie,no chyba,że tak przyspieszają przemianę materii,że dostanie się biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmi14
Do GosiaQ --> dziekuję za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmi14...Ulotka!! Jeśli w niej nic nie masz o herbatach, to znaczy, że nie ma związku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korba21
Mam pytanie ;) Chciałabym zacząć brać tabletki i chciałabym się dowiedzieć jakie badania trzeba wcześniej zrobić (morfologię krwi itp)? Chodzi mi o to, żeby do lekarza już pójść z wynikami, zamiast latać dwa razy i tracić czas ;) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korba 21 wydaje mi sie, że najpierw powinnas isc na krotka konsultacje do lekarza zeby np dal Ci skierowanie i mozesz miec wtedy badania tansze albo za darmo :) mi lekarz kazal zrobic cytologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaloo
hej. biore novynette. skonczylam poprzedni blister i nie robiac przerwy rozpoczelam nastepny (TZ wyjezdzal na nastepne 3 tyg ) wczoraj - przy 7 tabletce z nowego blistra, pojawily sie "brudne", dosc obfite plamienia. jajniki mnie nie bola ale pojawil sie lekki bol jak na okres. nie wiem czy poczekac jeszcze troche bo moze to chwilowe czy udac sie do gina? pierwszy raz nie robilam przerwy i raczej nigdy nie mialam plamien miedzy krwawieniami z odstawienia, wiec sie zastanawiam dlaczego tak moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
zdarza się. widać u Ciebie novynette są zbyt "słabe" by powstrzymać cisnący się okres. moj ginekolog zalecił mi wtedy brać na zmianę dwie tabletki naraz - jedną tabletke - dwie tabletki itd. działa, ale i tak przez krótki czas - nie daje rady przesunąć okresu dalej niż o dwa tygodnie. co mnie w sumie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaloo
jak to jedna tabletke, dwie tabletki? jak to dziala? i co znaczy - za slabe? ja mialam te tabsy dobrane na podst. badan hormonlanych... mam nadzieje ze dzialaja jak powinny :( no i wlasnie wyczytalam ze 1. Możesz przesunąć sobie termin krwawienia biorąc o kilka tabletek więcej w danym cyklu. czyli co? jutro nie biore kolejnego tabsa. mam plamienie z odtsawienia (7 dni przerwy) i 8ego dnia biore 1sza tabletke z nowego blistra tak? (a te 14 z tego do "wyrzucenia"?) i chyba tak zrobie... mialam juz kiedys mega problemy z yasminelle wiec boje sie ryzykowac jakkolwiek (dlatego te badania hormonalne zeby dobrac tabsy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaloo kieruj się tym, co masz w ulotce. jeśli możesz w ten sposób przesuwać krwawienie to jest to bezpieczne. no i jeszcze zwróć uwagę, że w przypadku łączenia opakowań plamienia mogą występować i nie ma powodu do niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korba21...No tracić czas, itp niby, ale tak, jak nie pójdziesz do ginekologa po receptę, to stracisz kasę, bo będziesz robiła prywatnie... baaloo...\"wczoraj - przy 7 tabletce z nowego blistra, pojawiły się \"brudne\", dość obfite plamienia.\"--->Jak się łączy opakowania, to tak się może dziać... \"nie wiem czy poczekać jeszcze trochę bo może to chwilowe czy udać się do gina?\"--->Nie musisz iść, bo to normalne przy łączeniu opakowania, zawsze przy tym drugim opakowaniu, gdzieś w połowie mogą się powić plamienia... \"raczej nigdy nie miałam plamień miedzy krwawieniami z odstawienia\"--->No i dobrze:)Wtedy musiałaby się udać do ginekologa... \"wiec się zastanawiam dlaczego tak może być?\"--->Bo tak po prostu jest...Z dużo hormonów na raz... \"jak to jedna tabletkę, dwie tabletki? jak to działa?\"--->Nie kombinowałabym tak, pierwsze słyszę, żeby ktoś tak robił, tu dziewczyny pisały nie raz o przesuwaniu okresu, łączeniu opakowań itp, a nigdy o takim czymś...Bierz normalnie, przeżyjesz plamienia...One są w tej sytuacji normalne... \"i co znaczy - za słabe?\"--->Żadne słabe, to jakieś brednie...Plamienia przy łączeniu opakowań się zdarzają... \"ja miałam te tabsy dobrane na podst. badan hormonalnych... mam nadzieje ze działają jak powinny\"--->Skoro tak je miałaś dobierane, to nie masz się czym martwic... \"no i właśnie wyczytałam, że 1. Możesz przesunąć sobie termin krwawienia biorąc o kilka tabletek więcej w danym cyklu. \"--->To, czy możesz tak zrobić, zależy od Twojej ulotki... \"czyli co? jutro nie biorę kolejnego tabsa. mam plamienie z odstawienia (7 dni przerwy) i 8ego dnia biorę 1sza tabletkę z nowego blistra tak?\"--->Jeśli o tyle dni, przy którym teraz jesteś chcesz tylko przesunąć, to tak:) \"a te 14 z tego do \"wyrzucenia\"?\"--->Zostaw sobie, mogą się przydać:) \"miałam już kiedyś mega problemy z yasminelle wiec boje się ryzykować jakkolwiek\"--->To czemu łączyłaś opakowania? \"dlatego te badania hormonalne żeby dobrać tabsy\"--->Mogę wiedzieć ile płaciłaś? frufru...\"widać u Ciebie novynette są zbyt \"słabe\" by powstrzymać cisnący się okres\"--->Na moje oko nie ma to związku ze słabymi czy nie słabymi tabletkami, tylko po prostu brak przerwy, czyli trochę więcej hormonów niż zawsze... \"ginekolog zalecił mi wtedy brać na zmianę dwie tabletki naraz - jedną tabletkę - dwie tabletki itd--->Pierwsze słyszę, żeby ktoś tak kombinował, to dopiero miesza w organizmie...I, że ot lekarz polecał, dziwne strasznie... \"działa, ale i tak przez krótki czas - nie daje rady przesunąć okresu dalej niż o dwa tygodnie. co mnie w sumie cieszy.\"--->Ja nie czaję o co Ci tu chodzi? \"nie daje rady przesunąć okresu dalej niż o dwa tygodnie\"--->Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaaaa
czesc dziewcyzny! ktos wczensiej napisal ze nie ma apetytu...ja zaczelam brac tabletki dosc niedanwo i dzieje mi sie to samo. wystarcza mi jeden maly posilek dziennie i wcale nie jestem glodna...;/ do tego chce dodac ze pracuje za barem do poznych godzin... oprocz tego nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych typu bole glowy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewusek
Laski, mam pytanko: W środe zaczęłam kolejne opakowanie, rano strasznie się źle czułam i wymiotowałam. W czwartek wzięłam o 20:00 tabletke (jak zawsze) natomiast o 24:15 miałam biegunke i w piątek było to samo. Myśle, że tabletka mimo wszystko się przyjęła natomiast niepokoi mnie też fakt, że zawsze mam 4 dni ores. Tym razem było inaczej, miałam 3 dni potem nie miałam przez 1,5 dnia nic a potem znów miałam i wychodzi na to, że mój okres trwał 6 dni z 1,5 - dniową przerwą. czy wszystko jest ze mną ok? nie wiem z kąd te poranne wymioty i zawroty głowy, z kąd ciągły ból brzucha i piersi ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleczowianka901
hej dziewczyny! tak sobie sledze ten topic od jakiegos czasu no i w koncu chciałabym o cos zapytac... co prawda nie dotyczy to bezposrednio tabl anty ale widze ze kazda z was jest juz w jakis sposob doswiadczona w sprawach sexu wiec chcialabym sie o kilka rzeczy spytac poniewaz ja w tych sprawach jest dopiero poczatkujaca. otoz nie dawno postanowilam zaczc wspolzyc z moim chlopakiem, no i ne myslalam ze bedzie az tak kiepsko, do tej pory probowalismy trzy razy ale narazie kiepsko to wyglada, chodzi mi o to czy was tez podczas tego pierwszego razu bolala wagina przy jego wkladaniu (tak jakby chcial mi ja rozewac na dol), bo dla mnie wlasnie probelem stanowi to iz wtedy mnie bardzo boli przez co on nie moze nawrt gleboko czlonka wprowadzic; nie wiem czy mam zacisnac zeby czy moze jednak t nie jest cos naturalnego, bylam z tym u ginekologa, on powiedzial ze mam doc gruba blone i moze troszke bolec ale co do budowy ogolnej powiedzial ze est ok; troche stresuje mnie ta cala sytuacja i nie chce sie na cos nakrecic bo jak wiaomo jak cos sobie wmowie to bedzie gorzej powiedzcie prosze jak u was to wygladalo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karaaaa...To wcale nie musi być od tabletek, wiesz? Skoro pracujesz za barem, masz pewnie jakieś sytuacje stresowe, może to od tego?...Choć nie mówię, że powodem na bank nie są tabletki... P.S. A nie chcesz mniej jeść? Przeszkadza CI to, czy wręcz przeciwnie, bo niektóre chcą schudnąć:) ewusek...\"W środę zaczęłam kolejne opakowanie, rano strasznie się źle czułam i wymiotowałam\"--->Tabletka zdążyła się wchłonąć? \"Myśle, że tabletka mimo wszystko się przyjęła\"--->No i co...Zobacz co masz na temat biegunki w swojej ulotce, nie tylko o wchłonięcie tu chodzi...Jeśli biegunka trwa ileś tam czasu (Twoja ulotka), to może obniżyć skuteczność...To treść z ulotki CILEST:\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" Sprawdź więc co masz w swojej... \"natomiast niepokoi mnie też fakt, że zawsze mam 4 dni okres\"--->To, że zawsze masz jakoś nie znaczy, że zawsze masz mieć tak samo...Krwawienie może się zmieniać jeśli chodzi o dzień pojawienia się, długość trwania, obfitość, itp...Nie zawsze musi być idealnie taki sam... \"Tym razem było inaczej, miałam 3 dni potem nie miałam przez 1,5 dnia nic a potem znów miałam i wychodzi na to, że mój okres trwał 6 dni z 1,5 - dniową przerwą.\"--->Ja miałam kiedyś podobnie, że miałam jakoś 3, czy 4 dni krwawienie, potem jeden dzień przerwy i po tym dniu przerwy, jeden dzień plamień. Miałam tak tylko jeden raz, a tabletki biorę około 3 lat...A zawsze mam pierwszy dzień plamień pod koniec dnia już z krwią, potem 3 dni i jeden ostatni dzień plamień albo pierwszy dzień plamien pod koniec dnia juz z krwią, potem 2 dni krwawienia i jeden ostatni dzień plamień, ale później mam jeszcze trochę krwi, tyle, że na następny dzień nie mam już nic, czyli wtedy mi się kończy wcześniej o jeden dzień... \"czy wszystko jest ze mną ok?\"--->No ze mną jak na razie jest ok, a miałam tak kilka opakowań wstecz... \"nie wiem skąd te poranne wymioty i zawroty głowy, skąd ciągły ból brzucha i piersi ... :/\"--->Jeśli nie postąpiłaś tak, jak masz w ulotce odnośnie biegunki trwającej ileś tam, to skuteczność spadła, a jeśli nie to raczej powinno być okej...Te dolegliwości mogą być po prostu tak...Może się zatrułaś, a ból piersi, nie wiem... naleczowianka901...\"otóż nie dawno postanowiłam zacząć współżyć z moim chłopakiem, no i nie myślałam ze będzie aż tak kiepsko, do tej pory próbowaliśmy trzy razy ale na razie kiepsko to wygląda, chodzi mi o to czy was tez podczas tego pierwszego razu bolała wagina przy jego wkładaniu (tak jakby chciał mi ja rozerwać na dol), bo dla mnie właśnie problem stanowi to iż wtedy mnie bardzo boli przez co on nie może nawet głęboko członka wprowadzić\"--->Kochana, nie martw się:) Ja miałam, mogłabym rzec, że niemal identycznie...Też próbowaliśmy kilka razy na początku, bolało mnie, miałam stresa, nerwy, itp...Nie czułam tego co napisałaś:\"tak jakby chciał mi ja rozerwać na dol\", tylko po prostu ból...Też nie mógł głęboko członka wprowadzić...Po kilku próbach zawzięłam się, przemogłam i bez bólu, poszło jak z płatka...Przez to, że zmieniłam podejście, stres przeszedł i zupełnie inaczej to przeżyłam...Na serio, wiem, że najważniejsze jest podejście...Jeśli nastawisz się tak, że to nic nie boli to sama zobaczysz:) \"nie wiem czy mam zacisnąć zęby\"--->Najlepszy sposób - rozluźnij się, nie myśl non stop, że ot boli, nie myśl o nieudanych próbach:)Ja tak zrobiłam i było od razu super...Na bank jesteś spięta, co powoduje, że się zaciskasz i nie masz luzu w sobie (w środku), więc partner nie ma jak wejść... \"trochę stresuje mnie ta cala sytuacja i nie chce się na coś nakręcić bo jak wiadomo jak coś sobie wmówię to będzie gorzej\"--->Nie Ty jedna i nie ostatnia masz bóle przy pierwszym razie:) Ogólna fama, że pierwszy raz jest najpiękniejszy dla mnie jest mitem numer jeden, bo dla mnie dopiero potem, jak się poznaje co partner lubi, jest na prawdę super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×