Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość aguuuuuuuuuuuuuu
anulka156 'sobie' a nie 'se' dla twojej wiadomosci mózgu hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...My to się chyba zawsze zgadzamy:P Dziewczyki...No kobieto, pomyśl z deka:o, a jaka może być szansa!!ŻADNA, bo plemniki nie mają absolutnie żadnej możliwości się przedostać w głąb Ciebie!!To jest chyba oczywiste!! Jeśli używasz samych tabletek to masz ponad 99%, a jeśli dodasz gumkę, która nie pęknie to masz 100% zabezpieczenia...A jeśli pęknie to tak samo jak przy samych tabletkach - 99%... Możesz być \"napompowana\" przez to, że to okres przed okresem, oczywiście, że tak;) Nawet jeśli wymiotowałaś to i tak, jeśli gumka nie pękła, nie masz się czym przejmować!! A jeszcze to, że jesteś przy 3-cim opakowaniu swoje robi, bo Twój organizm może się jeszcze przyzwyczajać do tabletek...Ma na to około 3 miesięcy, czyli mieścisz się w czasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynki
Dzieki aaaaaaa:* bo wiesz ja wiem ze schizuje, bo jakos mi sie tak kreci w brzuchu tam na dole, swiruje i wariuje juz... musialam po prostu zobaczyc opinie innych.... buziaki dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
do anulka 156 - widzisz gdyby jajniki bolały mnie na tydzien przed okresem, raczej bym sie tym nie martwiła, a one mola mnie od początku drugiego opakowania, cały czas. nie jest to jakis starszny bol. przypomina raczej ten własnie przed okresem ale niepokoi mniee własnie to ze cały czas mnie poobolewaja przez 2 tygodnie tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viver
Radziłabym pójście do lekarza. Możesz mieć zapalenie albo coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena ---> moja koleżanka miała poobnie przy pierwszych tabletkach, poszła do gina i zmienił jej na inne i teraz jest ok. Mówił że nie było odpowinio dopasowane czy jakoś tak.....nie pamiętam dokładnie. Ale wiemże przy pierwszych tygodniach brania tak miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa byłam dziś u mojej gin,po wyniki badań, jak pamiętasz to pierwsze wyszły mi złe,za wysoki ALAT teraz poszłam i co się okazuje że wszystko jest ok,i mogę dalej brać tabletki..... chyba że nie chce. No i mam rebus. Nastawiłam się że koniez z nimi,i teraz tak myślę czy nie jeść ich do końca roku, bo wiadomo różne okazje teraz będą :P i wole mieć mój @ pod kontrolą że tak powiem. Zakręciłam się troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
cos ostatnio chyba mam pecha bo poszłam dzis do ginekologa a tu nagle przyszła jaks babeczka i powiedziała ze ginekolog dzis niestety nie moze nikogo przyjac bo jedzie na jakies wazne spotkanie, jedyne co wiem ze mam nie przerywac brania yasminelle. musze isc gdzies indziej, cholera a nauki i pracy tyle ze nie wiem jak wyskrobac chociaz godzine, ale chyba musze. Znacie jakiegos dobrego ginekologa w warszawie? Brzuch mnie nadal boli, prawy jajnik wręcz szczypi:-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietadietadieta
Czy ostra dieta 300-400 kalorii może wpływac na przyjmowanie sie tabletek i w jaki sposób. Czy moga wystąpic plamienia ? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem,to własnie nie należy w połowie opakowania odstawiać tabletek. Najlepiej będzie jak pójdziesz do innego gina i mu powiesz co i jak, bo tak naprawde my możemy się tylko domyślać co Ci jest. Albo co Ci nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo, elo... Dziewczynki...;) lena 1985...Zapytaj lekarza, co on na to...Ja nie jestem z Wa - wy, więc Ci nie pomogę... Viver...Dokładnie o tym samym pomyślałam;) anulka156...No ot super kochana, bardzo się cieszę;)Lepiej nie przestawać...Mnie ginka powiedziała, że przerw nie trzeba robić, po co masz sobie mieszać...A jeszcze te okazje jak piszesz:D:D:D Szkoda by było nie wykorzystać na maxa:P lena napisała, że lekarz powiedział, że ma nie odstawia na razie tabletek, więc weźmie je do końca;) dietadietadieta...NIE!!Skąd to założenie...Co mają tabletki do diety!!Absolutnie nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietadietadieta
Podobno poziom estrogenów zmienia sié przy odchudzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie o wyniki
Dziewczyny- mozecie mi npisac, jakie macie wyniki badan? Ja bralam jedne tabletki, to mialam wtedy bardzo podwyzszony ASPAT i ALAT. Juz w polowie drugiego opakowania mialam 83 i 49. Gin kazal mi przerwac od razu branie. Byla to 9 tabletka z drugiego opakowania, wiec stad wiem, ze mozna przerwac w srodku. Moja ginka twierdzila tylko, ze to nie wplynie w zaden negatywny sposob na mnie. Krwawienie milam po 3 dniach od odstawienia, nastepne po 26 dniach, wiec w miare ok. Teraz biore Yasminelle i watrobe mam super, ale za to krzepniecie nie za bardzo. Czas protrombinowy PT 16,2, a INR 1,24. Nie jest to jakies znaczne podwyzszenie, ale zawsze cos, stad zastanawiam sie, jak jest u was. Czy wy tez nie macie takich idealnych wynikow? dietadieta- troche na dietach sie znam i niestety dieta moze miec wplyw na dzialanie antykoncepcji. Chodzi tu glownie o tluszcze. Jak wiadomo, to prawidloego dzialania gospodarki hormonalnej niezbedne sa tluszcze. Jesli wiec ograniczysz je drastycznie w swojej diecie, to ja radzilabym sie zabezpieczac dodatkowo. Znam kilka, jesli nie kilkanascie przypadkow, kiedy dziewczyny odchudzajace sie (i wcale nie tak drsastycznie i wedlug mnie bardzo niemadrze (jo-jo ci gwarantuje!) jak ty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie o wyniki
Nie dokonczylam :) Znam sporo przypadkow dziewczyn, odchudzajacych sie (ok 1000kcal) i bioracych tabletki anty, u ktorych w polowie nastepowalo plamienie lub w przerwie nie pojawialo sie wcale, chociaz one akurat w ciazy nie byly. Ja radzilabym uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietadietadieta
do mam pytanie o wyniki - dzięki za odpowiedź. To nie odchudzanie ,to cos w rodzaju krótkiej diety eliminacyjnej na 4 tygodnie przepisanej przez dermatologa (silny atak alergii). Mojej koleżance gin w podobnej sytaucji,( nagłe plamienie), kazała przez 4 dni brać po 2 tabletki , 1 rano i 1 wieczorem. Słyszałyście o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietadietadieta...Ja nic nie słyszałam, żeby dieta miała jakikolwiek wpływ... mam pytanie o wyniki...Ja jedynie mam podniesiony cholesterol;o , a poza tym mam luzik.Dokładne dane mogę Ci napisać jak Ci zależy, ale to jutro, bo zaraz muszę się zmywać spać💤😴bo padam... Co do diety, to może te Twoje \"przypadki\" używały jakiś specyfików tyypu dziurawiec, itp, które są wymienione w ulotce jako obniżające działalność!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietadietadieta...Ja nie słyszałam o czymś takim i szczerze mówiąc jest to dla mnie coś dziwnego:o2 tabsy dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie o wyniki
Co do wplywu braku tluszczy w diecie na hormony jestem pewna. Wierz mi, zajmuje sie dieta i troche sie na tym znam ;) Zreszta to chyba wiadomo nawet z biologii w podstawowce, ze dla prawidlowego dzialania gospodarki hormonalnej niezbedne sa tluszcze. Jesli mozesz, to napisz mi jakie masz wyniki. Tak z czystej ciekawosci i dla wlasnego spokoju chcialabym wiedziec, czy tylko ja mam takiego pecha, ze kazde tabletki wszystko mi rozregulowuja. Moja przyjaciolka tez ma wysoki cholesterol po tabletkach. Do tego stopnia, ze gin zalecil jej scisla diete, pod grozba nie wypisania kolejnej recepty. A ty robisz cos z tym twoim wysokim wynikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie o wyniki...To nie jest aż taki wysoki poziom, bo max jest 200 a ja mam 232...Byłam u lekarza internisty i powiedział mi to co już wiem, że muszę ograniczać tłuszcze. I mam go podwyższonego przez żółty ser najprawdopodobniej(tak stwierdziliśmy z lekarzem), bo ja masła w ogóle nie używam za to żółty ser jem bardzo często... A to moje wyniki: APTT:28,7 PT(czas protrombinowy):15,0 INR:1,05 AIAT:13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jśli tabletki nam szkodzą i to bardzo tak jak w Twoim przypadku to wtedy oczywiście że należy pzerwać jak najszybciej. Mnie chodziło o takie samowolne odstawienie tabsów. Ja miałam juz nie brać,ale dziś następne opakowanie zaczynam, tylko że zawsze brałam o 17 a teraz chyba przesune godzine na 22 żeby brać je przed spaniem..... Ja robiłam ostatnio badania i wyszlo mi że wlasnie mam ALAT podwyższony max było 34 a ja miałam 45, kazala mi zrobić badania poraz drugi, bo wszystko oprócz tego miałam bardzo dobre, morfologia super :P tylko ten ALAT podwyższony.... poszłam po raz drugi na badania,już tylko tego ALATU i ASPAT no i wyszło mi 29 czyli w normie..... i mogę sobie dalej brac pigułki. Pielęgniarak co mi wydawała te badania mówiła że to się zdarza, bo czasem tabsy fałszują wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
mam pytanie, o ile moge zmienic sobie godzine przyjmowania tabletek miedzy opakowaniami? konczy mi sie 7dniowa przerwa, chcialabym brac tabletki godzine pozniej niz wczesniej,czy moge bez problemu tak zrobic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz z dnia na dzien zmienic o godzine... 1 godzina to ŻADNA różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, chyba że 1. bierzesz antybiotyki które obniżają skuteczność tabletek, wtedy należy się dodatkowo zabezpieczać 2. gdy miałaś bigunke lub wymiotowałaś i nie wziąłaś dodatkowej tabletki też należy się dodatkowo zabezpieczać 3. gdy zapomni się o tabletce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines195
hej dziewczyny, mam pytanie. wiem że napewno gdzies to pisało ale niemam czasu szukac, wczoraj wieczorem o godz 20 jak zawsze wzięlam tabletke anty. dzisiaj przedchwilą czyli o 16 niestety zwymiotowałam bo jestem chora. co mam zrobic, mineło juz sporo czasu odkąd wzielam tabletke wiec juz sie chyba wchloneła. ale wole sie doradzic. pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines195...Jak to gdzieś to pisało...To chyba oczywiste gdzie, w ulotce!!...Pewnie, że się wchłonęła, bo tabletka się wchłania 3-4 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×