Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość aguuuuuuuuuuuuuu
a moje pytanie jest takie : jesli biore tabletki anty juz od dluzszego czasu i wszystko bylo dobrze ( okres co do dnia) ale gdyby sie zdarzylo ze nie podzialaly ( bo zdazaja sie takie przypadki jeden na sto) to w tej przerwie 7-dniowej nie dostalabym okresu (tzn. krwawienia z odstawienia?) ?????????????????? prosze o dokladna i szybka odpowiedz . z gory dziekuje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krwawienie albo by sie nie pojawiło albo byłoby bardzo skąpe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyym
Cześć! Mam do was takie jedno pytanie. Biore już 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.(Tzn 4 już skonczyłam)i mam teraz7-mio dniową przerwę;> Zawsze!Ale to zawsze bralam tabletki regularnie z budzikiem !Nigdy sie nie spóźniłam.Tylko w ostatnim tygodniu zapomniałam sobie nastawic budzić i spóźniłam się o 5 godzin i dopeiro po 5 godzinach wziełam tabletke no ale już na kolejne dni pbrałam punktualnie i po tej wpadce nie kochałam sie z chłopakiem Wolalam odczekać do nastepnej paczki. Jak myślicie mam się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...;) S......Nigdy nie masz 100% pewności i to powinnaś wiedzieć... Tabletki są najbardziej skuteczną, ale 99% metodą!Nie ma żadnej 100% metody... aguuuuuuuuuuuuuu...Tak. Możesz wtedy nie dostać okresu... yyyyyyym...Rany!Dziewczyno, nie masz innych problemów... Masz w ulotce, że można się spóźnić do 12 h , a Ty się schizujesz o 5h :o Bez przesady!! Masz chociaż jakieś powody, żeby się martwić...Nie dostałaś okresu, albo plamisz w czasie opakowania?Jeśli nie to serio ogarnij się... Jeśli chodzi o niektóre z Was, to na chama sobie problemy stwarzacie:o PO CO!!! Ja rozumiem nerwy i te sprawy, ale nie aż tak!Nie w takim przypadku, kiedy jeszcze nic się nie dzieje... Myślę, że o lipnej, płaczliwej sytuacji można mówić wtedy, gdy kobieta nie dostaje okresu w przerwie, a zapomniała tabletki lub pojawiły się wymioty, czy biegunka, czy brała antybiotyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy moge odłożyc tabletki tego samego dnia co współżyłam? (jakby co to dziś jeszcze wziełam, to jest 7 tabletka z 3-go opakowania). wczesniej brałam tabletki normalnie o jednej porze, o niczym nie zapomniałam. Chce je odłożyć, bo od kilku dni sie fatalnie po nich czuje. błagam o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinno się odstawiac pigułek w środku opakowania,to po pierwsze. po drugie jak juz to najlepiej skonsultować to najpierw z ginekologiem a nie z nami. a po trzecie,jeśli odstawasz tabsy to teraz nieźle namieszasz w organiźmie. I niestety ja nie odpowiem Ci na to pytanie czy masz czy nie masz się czego obawiać. Natura bywa złośliwa,jak już powiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia2000
Hej mam pytanie 3 tygodnie temu przestalam brac tabletki anty pozniewaz zle sie po nich czulam lekarz zapisal mi inne i mam je brac od nastepnej miesiaczki. W miedzy czasie kochalam sie z moim chlopakiem 7 dni od zakonczenia tabletek i awaryjnie zastosowalam metode yozpe po kolejnych 7 dniach czyli dzisiaj dostalam plamienia nie wiem czy moge zaczac nowe tabletki i czy to jest ten wlasciwy okres czy wywolany metoda yozpe prosze pomozcie z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauducha
Dziewczyny mam do was pytanko . Od 10 miesięcy biorę Rigevidon wszystko do tej pory było ok ,a dzis jestem przy 5 tabletce z opakowania i mam dziwne plamienie . Może wiecie dlaczego ? Czy to normalne ,czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... estel87...Musisz skończyć opakowanie...A jeśli o mnie chodzi, to nie robiłabym tego na własną rękę, tylko tak jak anulka pisze skonsultowałabym się z lekarzem... marcia2000...Myślę, że okres dlatego radziłabym Ci rozpocząć już opakowanie...Metoda yuzpe, a nie yozpe (pomyliłaś się;) ). klauducha...A brałaś może teraz 2 opakowania pod rząd!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauducha
Nie nie brałam 2 op. pod rząd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauducha...Idź do lekarza najlepiej, a poza tym poczytaj jeszcze ulotkę!!!To podstawa...U mnie w ulotce jest napisane coś na ten temat...Zażywam Cilest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauducha
aaaaaaaaaaaaa - dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha88
Witajcie nie wiem czy możecie mi pomoc ale jeśli wiecie coś na ten temat to bardzo proszę. Przez kilka miesięcy używałam plastrów antykoncepcyjnych. potem mialam miesiąc przerwy żeby przejsc na tabletki. Teraz minęły juz 2 miesiące zaczelam wlasnie 3 opakowanie tabletek i nie jestem pewna czy one w 100% działaja. Czy przez miesiąc przerwy nie rozregulowało mi się nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przez ten miesiąc bez antykoncepcji napewno coś się tam pozmieniało w Twoim organiźmie, ale nie rozumiem,jeśli bierzesz tabsy tak jak powinnaś to nie ma czym się martwić. Tylko przez ten miesiąc bylaś niezabezpieczona a potem od pierwszej tabletki już tak,jeśli wzięłaś tą pierwszą w pierwszy dzień okresu. I je śli masz to skonsultowane z lekarzem tą zmiane itp,to tym bardzij nie powinnaś się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
dziewczyny mam problem i nie wiem co o tym myśleć. Byłam wczoraj na usg jamy brzusznej i podczas badania jajników okazało się że mam owulację a ja przecież biorę tabletki anty i jesem w szoku i się mocno zastanawiam co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agucha88...Nie ma 100% antykoncepcji!!Już tu trąbię o tym od hoho:o Z resztą każda z zażywających tabletki powinna o tym wiedzieć, ale oczywiście nie raczycie czytać ulotek i nie wiecie takich ważnych rzeczy!Ręce opadają;O Przez ten miesiąc przerwy mogło Ci się namieszać w organizmie(ale to chyba Ty to powinnaś najlepiej wiedzieć, czy się namieszało czy nie, po zachowywaniu się Twojego organizmu, mam na myśli np. plamienia, czy tam inne takie), bo takich krótkich przerw ogólnie nie powinno się robić, ale jesteś normalnie zabezpieczona i to już od pierwszej tabletki jeśli tylko wzięłaś ją w pierwszy dzień okresu!A Ty jesteś już przy 3 opakowaniu i nie wiesz, że tabletki już działają!? beretka...No a co lekarz na to!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie
jakie bralas pigulki? kazde tak dzialaja??? to nie mozliwe przeciez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
moja lekarka powiedziała że nie wie co o tym myśleć i była pewna że jest ok to moje 3 opakowanie tych tabletek. już sama nie wiem co robić. chyba tabsy nie są dla mnie to jakie inne zabezpieczenie zastosować . Niech mi ktoś napisze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....................nowa.....
witam Was:) mam takie pytanie odnosnie tab.. sklad hormonow moze byc rozny, to przez jaki bardziej sie tyje??? te co maja wiecej estro. czy progestero.?? ja zazywam harmonet i duzej roznicy nie widze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhm
aaaaaaa- nie rozumiem Cie dziewczyno! Kazy tu pyta,bo nie wie! i mzoe dla pewności,a Ty na każdego naskakujesz itd Ta stronka chyba jest do takich rozmow,a nie,zeby sie kazdy na siebie "wydzierał" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
pytanie do 'beretka ': masz moze jakies dodatkowe obiawy, typu bolał cie brzuch lub jajniki albo cos takiego? mnie cały czas od kiedy wziełam 3 tabletke 2. opakowania bola jajniki t brzuch jak przed okresem, nie wiem co o tym myslec, tym bardziej ze kochałam sie z facetem i teraz sie strasznie boje... do lekarza ide w czwartek, ale ide do przychodni wiec na usg bede musiała bewnie sporo czekac...jakby ktoras z was miała podobne obiawy ze molały ja jajniki przez 2 tygodnie to moze niech napisze o swoich doswiadczeniach. please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
jestem troche przestraszona a nie moge znalezc ulotki z harmonetu ktory biore. lecze sie na grzybice pochwy, wraz z moim facetem mamy to swinstwo. nie biore zadnych doustnych antybiotykow, jedynie czopki dopochwowe. ostatnio nas z facetem ponioslo i kochalismy sie mimo tych bakterii. i teraz moje pytanie: czy czopki takie dopochwowe, oslabiaja dzialanie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
lekarzem nie jestem ale wydaje mi sie ze nie musisz sie obawiać...ja stosowałam clotrimazol w globulkach i flukonazol doustnie zapobiegawczo bo ginekolog mi tak zaleciła zeby raz w miesiacy zrobic dwudniwą kuracje i tez nas poniosło...ale skoro ginekolog przepiała mi ta kuracje i jednoczesnie anty wiec chyba nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...Tabletki to niby najlepsza metoda, piszę niby, bo czytając Twoją wypowiedź jestem strasznie zdziwiona i w szoku:o 3 miesiące to kupa czasu, jeśli chodzi o owulacje...Jest to zbyt długo by owulacja miała jeszcze prawo się pojawić... Serio, nie wiem co o tym sądzić... A inne metody to np. plastry, globulki, gumki i jeszcze jakieś kilka, ale nie są one tak skuteczne jak rzekomo tabletki... .....................nowa........To zależy od organizmu kobiety, każda reaguje inaczej, więc jedna przytyje inna nie... yyyhm...Sory, ale jeśli ktoś zadaje podstawowe pytanie na etapie aż już 3 miesięcznej \"kuracji\" tabletek anty, nie wie tak ważnych, istotnych rzeczy, bo nie widzi ich w ulotce, albo jej po prostu nie czyta - co jest dla mnie bardzo nie dobre - to ja tu to piszę z - jak Ty to ujęłaś - \"wydzieraniem\", by uwypuklić to co powinno się najbardziej rzucać w oczy...To co powinny przeczytać w ulotce, zobaczą w mojej wypowiedzi przez to, że ją elegancko dobitnie piszę... lena 1985...Myślę kochana, że pozostało Ci tylko czekać na wizytę...Powiesz lekarzowi co i jak i niestety będziesz musiała czekać na to usg:o, chyba, że pójdziesz prywatnie... Jeśli chodzi o te leki co napisałaś, to wiadomo, że nie obniżają skuteczności, jeśli lekarz to przepisał. Wie przecież, że zażywasz anty!Jeśli miałoby być coś nie tak powiedziałby, że przez okres \"kuracji\" muisisz się dodatkowo zabezpieczać... PaulaPaula...Musiałabyś porównać skład...Czy są jakieś przeciwwskazania...Chyba, że lekarz Ci to powiedział, że nie możesz się kochać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuuuuuuuuuu
jesli biore tabletki antykoncepcyje a kochalam sie z chlopakiem podczas okresu ( w tej 7 dniowej przerwie) to jestem dobrze zabezpieczona???? bo mam jakiegos dziwnego stresa ;p aaaaa i sutki mam dziwnie zaczerwienione i nie wiem co jest nie tak ;/ prosze o rade :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja popieram aaaaa jak najbardziej,bo skoro zaczyna się brać tabletki,to powinno się najpierw dużo o nich poczytać,albo z ginem pogadać. Przecież to nie są cukierki, pewnie większość z tych co zaczęły to nawet się nie przejęły że nie mają podstawowych badan zrobionych, albo nawet nie wiedzą że mają tabsy również złą strone brania ich.... Ale również jakby komuś chciało się poczytać pare odpowiedzi wyżej,to też znalazłby odpowiedź aguuuuuuuuuuuuuu żeby było jasno i wyraźnie, już mi się nie chce mówić żebyś se ulotke poczytała,bo tam jest wsjo TAK TABLETKI CHRONIĄ NAS RÓWNIEŻ W CZASIE TEJ SIEDMIO DNIOWEJ PRZERWY JEŚLI PO 7 DNIACH ROZPOCZNIE SIĘ NOWE OPAKOWANIE!!!!!1 Co do bulów jajników itp w czasie brania tabsów, prosze od razu nie panikować,bo ja np mam bóle jajników w każdym miesiącu brania tabsów,jakoś tak z tydzień przed 7 dniową przerwą.....i nie mam żadnej owulacji! Poprostu tak jest i już.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane🌻 aguuuuuuuuuuuuuu...TAK!!Czytałaś ulotkę?Chyba nie, a to niedobrze!!I to co pisze każdej jak zadaję to pytanie, po co byłoby się truć skoro tabletki działałyby tylko w te dni co się je zażywa, bez sensu:o Sama pomyśl, czy to miałoby jakiś sens... anulka156...A takie właśnie osoby później wpadają i się dziwią...Albo zadają głupio pytania, na które odpowiedź jest w ulotce czarno na białym...I np. jeśli dziewczyna czegoś nie wie, nie przeczyta ulotki i ktoś jej źle odpisze dla jaj(to też się może zdarzyć), albo pokieruje się doświadczeniem innych, co jest dla mnie chore, bo każda ma inny organizm i reaguje inaczej i później płacz i lament...Najlepiej działać według ulotki, która na bank nie kłamie, jako jedyna na 100%!!Daje 100% pewności, że robi się dobrze...Więc po co zadawać pytania na forum, na które odpowiedź ma się w ulotce...I to jeszcze nie koniec, bo jak sobie pomyślę, że taka pani co nie przeczytała ulotki zrobi tak jak jej napisały(według siebie) na forum kobiety, to później się może dziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyki
jak pewnie zauwazycie, jestem przewrazliwiona. wiec nie smiejcie sie... chodzi o to, ze biore reg tabletki anty ale nie ufam im tak do konca... dlatego takze stosuje gumke. jaka jest szansa wpadki, jezeli gumka nie pekla... czuje sie taka napompowana... moze dlatego ze pozostaly mi 2 tabl do konca opakowania i "@" i kilka dni temu w nocy wymiotowalam, ale nie wiem co bylo przyczyna, chyba cos zjadlam albo jakas choroba zoladkowa... dodam ze juz koncze 3cie opakowanie, przestrzegam wszystkich zasad brania, po 2 poprzednich opakowaniach dostalam "@". ehh stresy mnie zabja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×