Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Elo... Skonsternowana...Nie, nie byłaś jeszcze zabezpieczona...Nie można wydłużać przerwy, można ją jedynie skracać...Jeśli ją wydłużasz, musisz zabezpieczać się dodatkowo nawet przez okres całego jednego cyklu... Także widzę, że i w Twoim przypadku sprawdziło się to, że pytać trzeba przed zrobieniem głupot, a nie po, kiedy jest już za późno... Nie czytając jeszcze togo co pisałaś o innym forum, napisałam to co napisałam, więc masz potwierdzenie, że masz przewalone, bo to ta sama opinia...Z późno pomyślałaś, a za to się płaci, niestety...W takich sprawach trzeba być odpowiedzialnym i przede wszystkim, to zaglądać do ulotki jak się czegoś nie wie... Do tego te wymioty!!Tabletka się wchłania 4h, więc niekoniecznie musiała się wchłonąć, jeśli piszesz, że niecałe...Poza tym powtarzam i załamuję ręce!!Gdzie masz ulotkę!?To co masz zrobisz wyczytasz w swojej ulotce, ponieważ w tym przypadku działa się nieco inaczej...Np. przy Cilest się robi inaczej niż przy Regulonie, itp... Tak, masz wielkie powody, żeby szaleć ze strachu...Przede wszystkim musisz nabrać odpowiedzialności, bo z tym u Ciebie krucho...Nawet ulotki nie łaska przeczytać... Z alkoholem to ja nie wiem...Zależy od tabletek albo od organizmu...Zapytaj swojego lekarza...Ja pytałam i powiedziała, że nie obniża...A tu gdzieś przeczytałam na necie i piszę, że obniża, dlatego ja w fora nie wierze... \"i nikt mi nie powiedział ani nie napisał w ulotce\"--->Ale ja widzę kochana, że Ty do ulotki nie zaglądasz...Bo zadajesz pytania, na które odpowiedź jak byk masz NA BANK w ulotce!!O alko rzeczywiście, możesz nie mieć, bo ja nie mam ani w Cilest, ani w Regulon, ale reszta twoich pytań, to banał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis przeprowadzilam rozmowe z moim facetem powiedziala mze czytalam owe forum duzo się dowiedzialam i nie po to się truję by jeszcze dodatkowo on sie zabezpeiczal, ze jak biore regularnie nie ma co się obawiac wiecie co on na to? ze i tak sie boi i woli sie zabezpieczyc ;O ;/ szok facet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mam prośbę, czy moglybyście podzielić się swoimi odczuciami apropo tabletek antykoncepcyjnych Mercilon?? Tak wiem zaraz aaaaaa mnie skrytykuje ze na każda dziala inaczej :P Ale chodiz mi ogólnie jak sie po nich czujecie .Ja nigdy nie bralam żadnych tabletek anty dlatego pytam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Mam pewien problem. W poniedziałek o 23 wzięłam tabletkę, we wtorek kochałam się z moim chłopakiem z finałem we mnie i też wieczorem wzięłam tabletkę. W środę dopadł mnie nieżyt żołądka i zwróciłam tabletkę ze środy, następne trzy wzięłam i skończyło się opakowanie, po którym powinnam zrobić 7 dni przerwy. 1) Czy mogę być w ciąży? , 2)okres dostałam w czwartek, po zwróceniu tej ze środy. Ale do soboty brałam tabsy. Dzisiaj mam drugi dzień przerwy, a okres już się skończył. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
mam bardzo ważne pytanie. Czy spotkałyście się z opinią, że tabletki antykoncepcyjne zniekształcają wyniki cytologii? Wczasie pobierania usłyszałam "bierze , pani tabletki , to i tak nie będzie nic widać" Zgłupiałam i nie zapytałam o nic (to nie była moja lekarka) A moja, jak jej o tym powiedziałam, powiedziała "ależ widać", ale takim niezbyt przekonanym głosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa opakowania pod rząd
mam pytanie, biorę tabletki już jakiś czas ale niegdy nie musiałam kombinowac z przesuwaniem terminu krwawienia z odstawienia. No a teraz zbliża się majówka i tak mi wychodzi że trgo krwawienia dostanę. Jak najlepiej przesuną sobie termin. czy po prostu dwa opakowania pod rząd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AguŚ87...\"jak biorę regularnie nie ma co się obawiać\"--->No, kochana, uważaj z tą pewnością!Przeczytaj ulotkę swoją, albo chociaż tą co tu wklejam:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" Także nie jest to tak do końca bez obawy!!1% ryzyka, to zawsze jakieś ryzyko... weronikka...Nie będę nikogo krytykować, bo to nie moja rola...Chociaż racja oczywiście z tym co napisałaś, że na każdą działają inaczej... \"Ja nigdy nie brałam żadnych tabletek anty dlatego pytam.\"--->A po co pytać skoro i tak nic Ci to nie da i nie powinnaś się tym sugerować:P P.S.A czemu pytasz akurat o Mercilon?? fobiczka...\"W środę dopadł mnie nieżyt żołądka i zwróciłam tabletkę ze środy\"--->Mam rozumieć, że wymiotowałaś po 23?Czyli o której dokładnie?Ile minęło od przyjęcia tabletki do wymiotów?I czy był stosunek jeszcze? \"po którym powinnam zrobić 7 dni przerwy\"--->Powinnam?To nie zrobiłaś? \"1) Czy mogę być w ciąży?\"--->Zawsze istnieje prawie 1 % ryzyka!Poza tym to zależy od tego jak postąpiłaś, musisz mi odpowiedzieć na pytania wyżej przeze mnie zadane... \"2)okres dostałam w czwartek, po zwróceniu tej ze środy. Ale do soboty brałam tabsy\"--->Zobacz co masz napisane w ulotce i czy zrobiłaś tak jak powinnaś, czyli np czy wzięłaś po wymiotach drugą zastępczą tabletkę, albo co tam miałaś zrobić, bo różnie się robi w przypadku różnych tabletek...Dalej...Jeśli dostałaś okres wcześniej niż skończyłaś tabletki to musisz iść do ginekologa...Ja przez to musiałam zmienić z Cilest na Regulon, ginka mi powiedziała, że to nietolerancja organizmu...Po pierwszym plamieniu przed okresem powiedziała o tym gince, powtórzył się 2-gi raz więc już mi po tym 2-gim razie zmieniła...\"Dzisiaj mam drugi dzień przerwy, a okres już się skończył. Czy to normalne?\"--->Tu mi powiedz, które to Twoje opakowanie? frranciszka...Ja się nie spotkałam, nie wnikałam w to również, więc nie wiem...Dziwny tekst, który usłyszałaś...Ja miałam cytologię biorąc już tabletki i nie sądzę, że jest to prawda...Jeśli załóżmy mamy 28 letnią kobietę , która bierze tabletki już 10 lat, czyli od 18 r. ż. i też dopiero po tym 18 roku życia zaczęła współżyć, czyli też cytologię miała po tym 18 roku życia, to znaczy, że każda z jej cytologi była zła??Bezsens moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa opakowania pod rząd...ULOTKA!! Możesz połączyć opakowania, ale pamiętaj, że w czasie 2-go opakowania, tak jakoś w połowie cyklu może pojawić się plamienia!! Pamiętaj też, że nie możesz wydłużyć przerwy!!Bo antykoncepcja nie będzie zachowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
od wtorku nie uprawiałam seksu.Chodzi mi o to czy ten wtorkowy stosunek na pewno jest zabezpieczony? Zaczęłam wymiotować ok. 23.30, także wiem, że tabletka z pewnością się nie wchłonęła, zwracałam bez przerwy dobę. Od razu rano w czwartek dostałam krwawienie, może organizm tak zareagował na serie zastrzyków, kroplówki albo myślał, że odstawiłam tabletki(bo ta ze środy się nie wchłonęła)... Jest to moje bodajże piąte opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
do aaaaa - i mnie wydaje się dziwna ta opinia o cytologi, bo są kobiety którte przez wiele lat biorą tabsy ... i co wszystkie badania do kosza??? ale ...ponieważ rak szyjki macicy pojawia się częściej u kobiet , które biorą tabletki, może wynika to z tego, że one miały zafałszowaną cytologię ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pytam o mercilon bo dziś bylam u lekarza i tak jak wczesniej piasalam zrobila mi tylko cytologie i USG . I dzis wypisala wlasnie mi Mercilon ,powiedziala oczywiscie jak sie bierze itp ( i że mam przyjsc przed 10 tab ) ze zawsze mam tak do niej przychodzić a w miedzy czasie bedzie skierowanie na badanie krwi itp . Z tego co wyczytalam to ten lek jest o najmniejszej dawce hormonów .. Ona jest bardzo dobrym lekarzem także nie wiem na jakiej podstawie z pamieci wypisala czy poprostu uważa wlasnie jego za najwlasciwszy jak dla mnie .Tylko na jakiej podstawie .Oczywiście ze pytalam o badania wiec beda robione. Dlatego pytam tak profilaktycznie jak sie po nim dziewcyzny czuja i ogólne zdanie .A to że najpopularniejszy jest Cilest to też wiem bo dużo o nim (net , ulotek itp) . Jeszcze nie mam okresu i mam chwile zastanowienia nad tymi tabsami sama już nie wiem co mam mysleć o nich :(:( Taka ze mnie panikara ze szok .Może dlatego ze nie mam przekonaia ,TYrudno powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frranciszka "ale ...ponieważ rak szyjki macicy pojawia się częściej u kobiet , które biorą tabletki, może wynika to z tego, że one miały zafałszowaną cytologię ????" -> Ja wyczytalam ze nie musi to być spowodowane przez tabletki antykoncepcyjne .Moze to być spowodowane tym ze kobiety stosujace tab sa czesciej poddawane badaniom lekarskim i jest u nich rak rozpoznawany wczesnije . A pżóniej dodane ze "" może być tez związany z zachowaniami seksualnymi lub też innymi czynnikami "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
tabletki antykoncepcyjne nie mogą zniekształcać wyników cytologii, ponieważ robienie jej podczas brania tabletek byłoby bez sensu i dziewczyny które biorą tabletki nie wiedziałyby co sie tam u nich dzieje. kurna dziewczyny kto wam powiedział że u kobiet które zażywają tabletki częściej występuje rak szyjki macicy? To totalna głupota... a wszystko wzięło sie stąd, że kobiety biorące tabletki są częściej badane i rak jest częściej wykrywany we wczesnym stadium choroby! Alkohol może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych, ale nie musi.. to zależy od ich składu. po 2 latach nie należy zmieniać tabletek jeżeli jest wszystko w porządku, chyba, że chcesz je zmienić bo źle się czujesz po swoich to wtedy tak. ewentualnie, jeżeli lekarz zaleci można zrobić przerwę co najmniej 3 miesięczną. Dziewczyny czytajcie ulotki! Przecież tam jest napisane, że przerw nie można wydłużyć, ewentualnie można ją skrócić jeżeli jest taka potrzeba. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
Na wielu ulotkach jest napisane, że zaobserwowano więcej przypadków raka szyjki macicy u kobiet biorących tabletki :o Argument, że częściej się badają jest moim zdaniem nielogiczny - te, które się nie badają też chorują tylko, że może wykrywane jest to później- co nie zmienia faktu, że jest to rak. Przekonuje mnie natomiast argument , że kobiety, które biorą tabletki nie zabezpieczają się prezerwatywami a jeżeli prowadzą "luźny" styl życia , wtedy ławto o złapanie HPV. Nie upieram się, że cytologia zniekształaca cytologię - wczoraj pierwszy raz w życiu o tym słyszałam! Ale przyszła mi taka, logiczna myśl, że skoro zniekształca to może przez wiele lat masz 1 lub 2, a potem nagle 4 lub 5...przegapisz tzw stan przedrakowy ???? Z drugiej strony logiczny jest też argument , że przy takiej liczbie kobiet biorących tabsy przez wiele lat, dziwne by było, że nikt oficjalnie nie zasugerowal takiego problemu. ps. nie twierdzłam nigdzie, że pigułka jako taka powoduje raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🖐️ fobiczka...Wtorkowy jest zabezpieczony, ponieważ wtorkowa tabletka nie została zwrócona, dopiero środową wzięłaś i zwróciłaś... \"Zaczęłam wymiotować ok. 23.30\"--->Ale to w środę, nie we wtorek? \"zwracałam bez przerwy dobę\"--->Według ulotki Cilest:\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" A tu według Regulonu:\"Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania), działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się, preparat należy odstawić i zastosować inne konwencjonalne środki antykoncepcyjne.\" Jeśli nie postąpiłaś zgodnie ze SWOJĄ ulotką, Twój organizm mógł \"oszaleć\"... frranciszka...No właśnie dlatego średnio w to wierzę... \"ale ...ponieważ rak szyjki macicy pojawia się częściej u kobiet , które biorą tabletki, może wynika to z tego, że one miały zafałszowaną cytologię ????\"--->Fałszywa cytologia - nie sądzę...Chyba, że ja nie jestem doinformowana... Wiele badań wskazuje na związek raka szyjki macicy z antykoncepcją hormonalną. Nie jest to wynik działania hormonów, ale spowodowane jest to częstszym współżyciem i przez to częstszym występowaniem stanów zapalnych czy niewielkich nawet uszkodzeń w obrębie szyjki macicy. W związku z tak licznymi i groźnymi powikłaniami tej metody antykoncepcji konieczne są kontrolne wizyty u ginekologa dwa razy w roku. Pozwala to na wczesne wykrycie początkowych stadiów chorób układu krążenia czy zmian w sutku i wdrożenie skutecznego leczenia. weronikka...Powinna wypisać na podstawie badań, ale skoro każe przyjść przed 10 tabletką, to pewnie zrobi od razu przy tej pierwszej wizycie, choć tak nie powinno być... \"Z tego co wyczytałam to ten lek jest o najmniejszej dawce hormonów\"--->No to tylko powód do radości, jeśli tylko będzie do ciebie pasował, a to, czy będzie, przekonasz się po badaniach i reakcji na nie twojego organizmu... \"czy po prostu uważa właśnie jego za najwłaściwszy jak dla mnie .Tylko na jakiej podstawie\"--->To, czy będzie on najwłaściwszy, przekonasz się po badaniach i reakcji na nie Twojego organizmu, a nie tak na piękne oczy...Nie mogła spojrzeć na Ciebie i stwierdzić: o, do niej pasują Mercilon...Do tego konieczne są badania... \"A to że najpopularniejszy jest Cilest to też wiem\"--->A ja nie wiem jakie są najpopularniejsze...Czy jest to na bank Cilest... \"Jeszcze nie mam okresu i mam chwile zastanowienia nad tymi tabsami\"--->Skoro nie masz badań, to albo zmień lekarza, albo bierz je i w ciągu tych kilku dni każ zrobić sobie badania, no nie wiem, może dziewczyny Ci podpowiedzą coś innego... \"sama już nie wiem co mam mysleć o nich\"--->Na bank nie sugeruj się kimś innym...Poczekaj i zobacz co się będzie z Tobą działo i czy coś będzie się w ogóle działo... Weronikka...Tak samo wyczytałaś jak ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solidnykopniak...No tak właśnie sądziłam, że nie mogą...Jakaś brednia:) "kurna dziewczyny kto wam powiedział że u kobiet które zażywają tabletki częściej występuje rak szyjki macicy?"--->Ja nie pisałam o tabletkach tylko właśnie o częstszym współżyciu... frranciszka...Na których ulotkach?Podaj nazwę tabletek... "Argument, że częściej się badają jest moim zdaniem nielogiczny - te, które się nie badają też chorują tylko, że może wykrywane jest to później- co nie zmienia faktu, że jest to rak."--->To logiczne, że te, które się nie badają też chorują i o to właśnie chodzi, że jest ot wykrywane później...Bo rzadziej się badasz niż przy tabletkach... "Nie upieram się, że cytologia zniekształca cytologię"--->Tu chyba miało być tabletki zniekształcają... "Z drugiej strony logiczny jest też argument , że przy takiej liczbie kobiet biorących tabsy przez wiele lat, dziwne by było, że nikt oficjalnie nie zasugerował takiego problemu."--->Dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to jestem w ogóle niezła...Zaczęłam to 1-sze opakowanie Regulonu i obiecałam sobie, że będę się baaardzo starać, żeby nie pominąć tabletki, że od razu jak usłyszę alarm w kom to będę brać, ponieważ jeśli przy Regulonie weźmie się później niż po 12h spóźnienia, to trzeba działaś inaczej niż w przypadku Cilest, tu trzeba było wziąć 2-gą i zabezpieczać się gumką, a przy Regulonie trzeba pominąć tabletkę i nie chce sobie mieszać w tym organizmie...No i dzisiaj biorąc portfel z torebki patrze Regulon i myśl, że wczoraj nie wzięłam...Pikał mi alarm na Na Wspólnej i sobie mówię - wezmę na reklamach i sobie wzięłam, ale dzisiaj rano:P...Na szczęście nie minęło jeszcze 12h, więc jest okej, ale o mało, ob o 50 minut i już miałabym małe zamieszanie:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
microgynon 21 : "Istnieją doniesienia o częstszym występowaniu raka szyjki macicy u kobiet, które stosują doustne środki antykoncepcyjne przez dłuższy czas" do aaaa - co pół roku kontrola (ja mam 3 razy w roku) czy co pół roku cytologia (robię raz w roku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
wiecie co..nad czym się jeszcze zastanawiam.. jeżeli statystyki obejmują kobiety z całego świata, a np. podobno w Wielkiej Brytanii dają ci tabletki bez żadnych badań, tylko lekarz mówi, że cytologię trzeba robić najrzadziej raz na 3 lata (sic) to może to zawyża te statystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa nie bede zmieniala gin bo ona sama powiedziala ze zrobi te badania ale w trakcie ( przy nastepnej wizycie czyli przed 10 tab) także wszystko ok :) A okres bede miala juz na dniach bo tak mnie dziś brzuszko bolalo że szok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frranciszka...\"co pół roku kontrola (ja mam 3 razy w roku) czy co pół roku cytologia (robię raz w roku)?\"--->No i?Bo nie rozumiem przekazu?Ty nie bierzesz tabletek czy bierzesz i o co Ci chodzi z tym co napisałaś? Może to zawyżać statystyki, dlatego trzeba uważać indywidualnie podchodzić do sprawy... weronikka...No jak chcesz...Z reguły badania się robi przed tabletkami, ale w sumie przed 10 tabletką to chyba nie jest jeszcze katastrofa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
do aaaa - napisałaś, kilka postów wcześniej, że przy tabletkach kontrola co 6 miesięcy więc się pytam co masz na myśli mówiąc kontrola - wizyta u gina i standardowe badanie czy cytologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam co pół roku na tabletkach badanie na fotelu :) a co rok cytologia i badania z krwi...tzn miałam bo juz tabletek nie biorę, a do gina mam przyjść w maju dopiero, chyba że coś będzie nie halo...... Na badanie kontrolne, na pewno jeszcze brać tabl nie będę chciała...... Jeszcze nie wiem czy coś nie wykombinowaliśmy za ostatnim razem z moim M...:classic_cool: I jestem chora ;( gardło mnie boli i mam katar.... no to znak że wiosna już jest za oknami...:D ja mam tak jakoś dziwnie że zawsze choruję jak zmieniają się pory roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELP słuchajcie moj facet dzis wkoncu doszedl bez we mnie, a teraz co? mowi mi ze mam isc do ginekologa po tabletke 48 ! ze woli sie nie denerwowac ze moze cos tam cos tam co robic? przeciez jak biore anty to nic nie bedzie prawda? nastraszyl mnie niewiem po co ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGUŚ 84 Skoro bierzesz tabletki anty to jesteś zabezpieczona .NApisane jest wyraznie ze możliwość zajscia w ciąże w trakcie stosowanai tab ( pod warunkiem ze pacjentka nie zapomni zażyć pigulki) jest bardzo niewielka.Preparat przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza hamuje dojrzewanie komórki jajowej co uniemozliwia zaplodnienie Wniosek nie masz sie czym przejmować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja_m8
Pilnie potrzebuję waszej porady! Znalazlam sie w dosyć problematycznej sytuacji.. Niedawno oprosiłam swojego gina o zmianę tabletek, bo przetluszczaly mi sie wlosy i nie bylam zadowolona ze swojej cery. Do tej pory brałam cilest, niedawno zaczęłam brać diane 35. Przez cały tydzień brania nowych tabletek bolała mnie strasznie głowa, momentami tak że nie mogłam usnąć, okropny ból. Oprócz tego mdłości i bole brzucha. Odstawiłam je po 8 dniach brania, bo chyba bym nie wytrzymała. Po czym dostałam "okres" 3. dnia od ostatniej tabletki. Moje pytanie: czy mogę po tej wymuszonej przerwie zacząć brać z powrotem cilest, tak jak zwykle bierze sie nowe opakowanie 8. dnia przerwy? Czy musze poczekać do następnego krwawienia? Boje się że moze ono nie wystąpic tak jak sie spodziewam, a chce byc zabezpieczona, szczególnie w kwietniu... Pomóżcie. Bede wdzieczna za jakakolwiek rade :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka ja to wiem gorzej z moim obecnym facetem :) pierwszy raz ma dziewczyne która bierze tabletki, nie mus isie zabezpieczac on nie jest przyzwyczajony chyba do tego i tak strasznie panikuje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frranciszka...\"napisałaś, kilka postów wcześniej, że przy tabletkach kontrola co 6 miesięcy\"--->Ja nic takiego nie pisałam. Pomyliłam Ci się z kimś innym! Ogólnie cytologię można robić raz na 2 lata nawet, lub raz na rok...Ja miałam dopiero raz, rok temu i teraz mam mieć na najbliższej wizycie...Badanie na fotelu mam zazwyczaj co 3 miesiące, nie raz co pół roku... Aguś87...Jak to co teraz?No nić, spuścił się w Ciebie po prostu:)On jest głupi jakiś czy co?Chce Cię nafaszerować hormonami!!Tak nie wolno!!Po to bierzesz anty, żeby nie nabijać się dodatkowo poronnymi!!Jak się nie zna to niech się lepiej nie wypowiada, bo tylko mógłby Cię tym skrzywdzić w pewien sposób...Poza tym mógł o tym myśleć zanim to zrobił, a nie teraz, wczas się skapnął...\"przeciez jak biore anty to nic nie bedzie prawda?\"--->Zawsze masz prawie 1% ryzyka... weronikka...Dokładnie:) alicja_m8...Dziewczyno!!Nic na swoją rękę, tylko idź do lekarza...Trzeba było odstawienie ustalić z lekarzem...Poza tym po co znowu chcesz do nich wracać, skoro źle się czułaś!?... dobra_duszyczka_on...Wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frranciszka
do aaaa- napisałaś , cytuję: "W związku z tak licznymi i groźnymi powikłaniami tej metody antykoncepcji konieczne są kontrolne wizyty u ginekologa dwa razy w roku. " dla mnie dwa razy w roku to jest to samo co pól roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×