Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

solidnykopniak...Miałam plamienia międzyokresowe(zdarzyło mi się, że miałam plamienia 7 dni przed okresem - czyli 4 ostatnie tabletki mi zostały i zaczęły się plamienia)...Lekarz mi powiedziała, że to jest nietolerancja organizmu i że jak się to zdarzy jeszcze raz to trzeba zmienić...No i teraz właśnie mam okres(3 dzień)i miałam tak samo przed okresem jak wcześniej, więc poszłam dzisiaj i mam zmienione na Regulon... \"a i jeszcze jedno, skad wytrzasnelas to ze najlepiej jak dostaje sie okresu w trzecim dniu siedmiodniowej przerwy? :| totalna glupota!\"--->To do mnie?...Jeśli tak, to pomyliłaś osoby!To fobiczka napisała taką głupotę, a ja ja właśnie sprostowałam niżej w swojej wypowiedzi, że to nie jest regułą, że się w 3 dzień okres dostaje... pytam z ciekawości....Ja mam przeważnie w 4 dzień rano, ale zdarzyło się może 3 razy, że dostałam 3 dnia wieczorem...Nie, nie masz się czym niepokoić, okres ma sie pojawić w jakiś dzień z tych 7 dni przerwy...To jest ważne, żeby był w tym czasie, a nie kiedy jest... Twoja_królewna...No i pod warunkiem, że przestrzegasz wszystkich zasad!...Jeśli przyjmuje sie 2-5 dnia cyklu, to trzeba się zabezpieczać dodatkowo 7 dni(dzisiaj mi to ginka mówiła nawet - choć ja to wiem, bo mam zacząć dzisiaj, a jestem w 3 dniu okresu, ale mam zmianę z Cilestów na Regulon, a w Regulonie jest mniejsza zawartość hormonów i to dlatego)...Jeśli to już 2 opakowanie i wzięłaś w po 7 dniach przerwy, to jest luz...Kolejne opakowania w to nie wchodzą, tylko to pierwsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minako1907
dziewczyny, muszę się Was o coś zapytać, mam nadzieje, że jakoś pomożecie:) sytuacja przedstawia się tak: pierwszy raz w życiu zapomniałam tabletki ( była to przedostatnia pigułka), następną (czyli ostatnią) przyjęłam normalnie, zrobiłam 7 dni przerwy (wystąpiło plamienie, choć zauważyłam, że skromniejsze niż zwykle), a teraz już jestem w połowie kolejnego opakowania. Nie doczytałam ulotki, że jeżeli jest to tabletka z 3 tygodnia, to należy nie robić przerwy. Na tym forum spotkałam się dodatkowo z informacjami, żeby zacząć przyjmować nowe opakowanie po 6 dniach, a nie po 7. Myślicie że pomieszałam szyki w swojej gospodarce hormonalnej? A do tego przy nowym opakowaniu, zanim naszły mnie wątpliwości, czyniłam \"miłosierdzie\" z chłopakiem...;/ stres oczywiście jest, ale ciekawe co sie teraz dzieje z hormonami, myślicie że zabezpieczenie działa? Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaaaaaa nie to nie bylo do Ciebie :)) to do tej poprzedniczki Twojej, ale nie chcialo mi sie kopiowac i wklejac nicku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłoszekk
czyli jak dziewczyna zażywa te tabletki tzn. ze ciaa jej nie grozi nawet gdy chlopak konczy w niej? tak ? nie wiem czy zrozumialem dobrze pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Do aaaaaa: Oczywiście, każda kobieta ma swój cykl, ale rozpoczęcie krwawienia w trzecim dniu przerwy oznacza, iż tabletki wyregulowały cykl idealnie. Mam pytanie, jeśli biorę regularnie Marvelon(raz tylko nie wzięłam ostatniej tabletki z opakowania, ale skróciłam przerwę o jeden dzień)i nie mam wymiotów ani biegunek, a pigułka się wchłania dobrze, to mimo, że mój misio będzie kończył we mnie mam 100% zabezpieczenia, że nie zajdę w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minako1907...Powinnaś działać według ulotki i szkoda, że jej nie doczytałaś...Ja Ci nie pomogę w tym momencie, bo nie mam Twojej ulotki przed oczyma i nie wiem co jest dla Ciebie dobre...To co jest w ulotce jest ważne, więc jeśli zrobiłaś inaczej niż tam jest to możesz nie być zabezpieczona...\"żeby zacząć przyjmować nowe opakowanie po 6 dniach\"--->To, raczej nie z tego forum... solidnykopniak...Aha:) P.S.Ja już wcześniej pisałam, ze muszę zmienić...:) miłoszekk...Grozi tylko w jednym % jeśli przestrzega zasad, jeśli nie przestrzega - ryzyko rośnie... fobiczka...Nigdy nie masz 100% zabezpieczenia!!Tabletki dają niecałe 99%!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
na moich pisze, że dają 99.8 % pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
A ginekolog mi powiedział, że przy regularnym braniu dają 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
hehe zmien ginekologa, zadna metoda antykoncepcji nie daje 100% nawet spirala, ktora sie uwaza za najlepsza antykoncepcje... :| a poza tym z tym trzecim dniem w przerwie siedmiodniowej to totalna glupota, kto Ci to powiedzial? ginekolog... haha zycze powodzenia z takim ginekologiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaaaaaa kurna nie doczytalam tego ze pisalam, ze zmieniasz tabletki, ale mniejsza o to :)) ja z tymi plamieniami mialam to samo zmienialm yasmin na yasminelle, ale zle sie po nich czulam wiec po dwoch opakowaniach wrocilam do yasminu i teraz jest w porzadku.. :)) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Chyba popełniłam błąd w przyjmowaniu tabletek. W niedz. 23-go marca (ostatni dzień drugiego tyg. cyklu- była to moja 14 tabletka) zaraz po wzięciu dostałam rozwolnienie, ale nie było to długo utrzymujące się rozwolnienia, ale tylko raz 'poszło' i na tym koniec i nie było aż takie rzadkie, tylko trochę rzadsze niż normalnie każdy ma. Chyba wiecie o co mi chodzi? No i nie przyjęłam od razu drugiej tabletki, bo nie wiedziałam, że muszę to zrobić (przyjmuję logest, a w ulotce od tych tabletek nie ma nawet najmniejszej wzmianki o rozwolnieniu- jest tylko rada, co należy robić w przypadku wymiotów). Następnego dnia, tj. 24-go marca, przyjęłam tabletkę o normalnej porze. Czy zrobiłam coś źle i czy mam się teraz czym martwić? Bo nie wiadomo czy tabletka zdążyła się wchłonąć? A to tak jakbym jednej tabletki nie wzięła w drugim tyg. cyklu? Pomóżcie proszę, bo bardzo się martwię, a nie wiem jak mam teraz postępować, a w ulotce nic nie pisze co powinnam zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
solidnykopniak powiedz jak czułaś się po yasminelle bo ja lada dzień właśnie je zaczynam brać!!! dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rigevidonka
Mam pytanie co to znaczy brać tabletki o tej samej porze. Czyli nie dokladnie o tej samej godzinie. Chodzi Mi o to czy raz mogę wziąć tabletek o 18 raz 19, 20 , czy 21 bo to wziaz ta sama pora dnia prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... fobiczka...No dokładnie, tam miało być ponad 99%, a nie niecałe... \"A ginekolog mi powiedział, że przy regularnym braniu dają 100%\"--->To radzę z miejsca zmienić ginekologa...Żadna metoda nie daje 100% zabezpieczenia i nie wiem jaki głupi musi być lekarz, który tak twierdzi...Skoro ulotka przedstawia takie info:\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\"... Więc stwierdzam, że to jakiś bardzo kulawy ginekolog... solidnykopniak...Dokładnie, ja to bym się bała chodzić i poddawać kontroli takiemu ginekologowi...Większej bredni nie słyszałam niż 100% metoda anty lub 3 dzień idealny na okres...Głupi lekarz powiedział dziewczynie głupotę i teraz ona biedna, nieświadoma głosi to i robi pewnie dużo błędów...Radzę Ci szczerze, żebyś teraz działała według ulotki, a nie według lekarza i żebyś zmieniła lekarza... Ja mam nadzieję, że Regulon będzie równie super, jak Cilest Wyłączając te dwurazowe plamienie, chociaż cały czas do końca - przez całe te 2 lata czułam się dobrze, nawet przy tych plamieniach przy tych 2 ostatnich opakowaniach... Wczoraj i dzisiaj studiowałam tą moją nową ulotkę i są małe różnice w porównaniu z moim byłym Cilestem:(Bezsensu - nie lubię zmian, no ale cóż...Trzeba będzie się przyzwyczaić... Twoja_królewna...Zawsze działaj według swojej ulotki...Nie sugeruj się niczym innym...Jeśli w ulotce nie jest napisane, że trzeba brać drugą tabletkę w ciągu doby, to tak nie rób - proste...Skoro rozwolnienie nie utrzymywało się długo, było jednorazowe, to nie masz powodów do zmartwień moim zdaniem...Tabletka wchłania się ok. 4h... miammiamola...Nie sugeruj się samopoczuciem innych, Ty możesz się czuć zupełnie inaczej:) rigevidonka...Najlepiej jest brać o tej samej godzinie i domyślam się, że większość tak bierze, ale w ulotce jest napisane tak jak piszesz, że może to być ta sama pora, więc chodzi o to, że możesz brać rano, po południu, wieczorem czy w nocy...Ja godzinę 18 zaliczyłabym do popołudnia, a 21 do pory wieczornej, więc moim zdaniem 18 i 21 to nie ta sama pora...Ale nie wiem czy to tylko ja mam takie zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solidnykopniak...A, i odnośnie tej mojej nowej ulotki, to mam w niej takie coś napisane:\"Po zakończeniu stosowania preparatu Regulon, pełna funkcja gruczołów płciowych zwykle powraca szybko, co stwarza możliwość zajścia w ciążę. Pierwszy cykl jest najczęściej wydłużony o tydzień.\"...I ja nie wiem o co chodzi z tym zdaniem \"Pierwszy cykl jest najczęściej wydłużony o tydzień\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz sobie skopiowałam ulotkę Regulonu z neta...Ogólnie w mojej papierkowej ulotce(mam taką również na kompie) nie ma nic o alko napisane, a szukając tej ulotki natrafiłam na inna ulotkę Regulonu, nie wiem jaka to, jakaś inna i tam jest napisane, że alko obniża skuteczność:)Czego to ludzie nie wymyślą...Jakieś brednie piszą...Ja oczywiście wierzę w tą papierkową:)I ogólnie w to, że alko nie ma wpływu na anty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki chciałabym się zapytać czy podczas stosowania tabletek można brać skrzyp polny bo wiem, że ziół nie powinno się a czy skrzyp można? proszę o odpowiedź :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
aaaaaaa- 'Zawsze działaj według swojej ulotki...Nie sugeruj się niczym innym...Jeśli w ulotce nie jest napisane, że trzeba brać drugą tabletkę w ciągu doby, to tak nie rób - proste...Skoro rozwolnienie nie utrzymywało się długo, było jednorazowe, to nie masz powodów do zmartwień moim zdaniem...Tabletka wchłania się ok. 4h...' Problem w tym, że w mojej ulotce nie ma nigdzie słowa 'rozwolnienie' tak jakby nie zmniejszało skuteczności tabletki. Jest napisane tylko o wymiotach... Mam nadzieję, że skuteczność jest taka jak powinna być po tym incydencie z rozwolnieniem, który miał miejsce w niedz. Ale czy na moim miejscu kochałabyś się ze swoim chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia? Bo my właśnie mamy taki zamiar, a wcześniej jakoś nie mogłam przezwyciężyć strachu, ze tabletka może zawieźć... Bo boję się, że jest możliwość, że się nie wchłonęła :( Może nie jesteś lekarzem, ale czytałam forum i widziałam ilu dziewczynom już pomogłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
miammiamola słuchaj, ja Ci moge napisac jak sie czulam po tych tabletkach, ale to nie znaczy ze Ty sie tak bedziesz po nich czuc.. dla Ciebie moga byc bardzo dobre, moze ci sie poprawic cera, mozesz sie czuc swietnie, ja po nich czulam sie zle.. mialam napady migreny i puchly mi nogi , ale to nie znaczy ze Ty bedziesz miec tak samo, wiec sie tym sie sugeruj. aaaaaaa "Pierwszy cykl jest najczęściej wydłużony o tydzień" chodzi o to ze pierwszy cykl po skonczeniu przyjmowania tabletek moze nie trwac 28 dni tylko 35 ze np. dostajesz trzy dni po odstawieniu tabletek okresu i nastepny okres masz dopiero za 35 dni :)) o nie wiem czy zrozumiale napisalam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-girl
a ja wczoraj wzielam tabletka a pol godz pozniej ja zwymiotowalam:( pierwszy raz cos takiego mi sie wydarzylo,teraz sie boje isc do łozka z chłopakiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rigevidonka
Dzieki za odpowiedz!!!!!!! ja biorę rigevidon od 2,5 roku i przewaznie zazywalam tabletki o 18 19 czasem 20 i bylo ok. a teraz mam SCHIZE mega , w niedziele wzielam 3 tabletke z opakowania o godzienie 21;10 , a w poniedzialek sie kochalam i potem wzielam tabletke o 17;10 i mam takeigo stresa ze jestem w ciazy masakra !!!!!!!!!!! Myslicie ze moglo sie obnizyc ich dzialanie i moge byc w ciazy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-girl
bardzo prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rigevidonka
Moim zdaniem powiennas zastosowqac inna metode antykoncepcji!!!! bo ryzyko zajscia w ciaze jest duze i zalezy od tego w ktorym tygodnia ta tabletka zostala usunieta!!! najlepiej przeczytaj ulotke SWOICH TABLETEK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
solidnykopniak dzięki za pocieszenie ale czytałam już ,że są i większe panikary ode mnie.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
miammiamola jezeli nie beda dla Ciebie odpowiednie, to tabletki zawsze mozna zmienic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna...No właśnie dlatego, że go nie ma, nie masz się czym martwić!Nie skumałaś mojej wypowiedzi?To przeczytaj ją jeszcze raz:)Napisałam tak:jeśli w ulotce NIE jest napisane, że trzeba brać drugą tabletkę w ciągu doby, to tak nie rób - proste...Nie ma słowa o rozwolnieniu to znaczy, że jeśli się pojawia nie powoduje(w przypadku tych tabletek)obniżenia skuteczności... Na Twoim miejscu pewnie bym się kochała tak jak gdyby nigdy nic, ponieważ mam zasadę, że działam tylko według lekarza lub ulotki, czego w niej nie ma tego nie \"przestrzegam\"...Nie wymyślam problemów \"na siłę\"...Według mojej byłej ulotki Cilest działa się tak:\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" A według mojej nowej ulotki Regulon działa się tak:\"Możliwość zmniejszenia skuteczności działania antykoncepcyjnego - Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania), działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się, preparat należy odstawić i zastosować inne konwencjonalne środki antykoncepcyjne. - Jeśli przerwa między przyjęciem 2 kolejnych tabletek będzie dłuższa niż 36 godzin, skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona.\" Skoro u Ciebie nie ma nic na ten temat, oznacza to, że jest okej:) solidnykopniak...Zrozumiale napisałaś:)Tak się właśnie domyślałam, że to o to chodzi, ale wolałam nie strzelać nie mając pewności:P...Dzięki:) candy-girl....No i dobrze, że się boisz, ponieważ skuteczność jest obniżona...Zobacz co masz napisane w ulotce i działaj według niej...Zapewne będziesz miała napisane coś w stylu tego co wkleiłam wyżej z ulotek Cilest i Regulon, ale musisz sprawdzić w swojej...Jeśli postąpisz tak jak jest w niej napisane to będzie okej...To zależy od tego ile czasu trwały wymioty, itp. rigevidonka...Nie, moim zdaniem jest ok...Dziewczyna o niku candy-girl niekoniecznie musi się zabezpieczać dodatkowo...Jeśli wymioty były jednorazowe i szybko ustąpiły, wzięła tabletkę \"zastępczą\" to skuteczność będzie zachowana...\"najlepiej przeczytaj ulotkę SWOICH TABLETEK!!!\"--->Z tym się zgodzę... miammiamola...No są większe panikary, bo sugerują się innymi kobietami co jest straszną głupotą i wprowadza je to tylko w błąd niepotrzebnie, każda jest inna i powinna zachować indywidualność w podejściu do tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
aaaaaaa dziękuje :* Od razu czuje się pewniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo dziewczyny... Oglądam teraz taki program \"Pytanie na śniadanie\" i mówili, że hormony + nikotyna to bomba zegarowa...Nie tylko po 35 roku życia, ale i przed mogą powodować choroby sercowo - naczyniowe, zakrzep żylny, zator któryś z narządów organizmu, żylaki...Może mieć wpływ na morfologię i na coś tam jeszcze ale nie zdarzyłam napisać...Także widocznie nie jest tak do końca z tym, że przed 35 r.ż papierosy z tabletkami nie mają związku - trzeba uważać przez cały okres zażywania hormonów z ilością papierosów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×