Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ppppp
przeczytałam już chyba wszystko w internecie na temat włosów i h.... i nadal nie wiem co robić. Wszędzie pisze że h... to włosy mocne i ciemne,a co z m meszkiem,chociaż chyba tak już go nazwać nie mogę,co z jasnymi długimi włoskami. Już nie wiem czy mam sie tym przejmować i dalej szukać jakiegoś lekarza. To wszystko mnie załamuje,z jednej strony na razie są na całych plecach,rekach i trochę na twarzy,ale z drugiej się boję że będzie gorzej. że będzie ich więcej... Poza tym wszyscy lekarze to olewają. Myślą że jak przepiszą diane to problem zniknie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDA ŻE
pppppp:) Włosów nie ocenia dobry lekarz "na oko" czyli np. patrzy "aha to norma, to nie" Tak naprawdę istnieją TRZY OPCJE: 1.Postać genetyczna, która pojawia się przy dojrzewaniu i hormony są ZAWSZE w normie.Jest to w 99% postać lekka, np. cżesto pojawia się u kobiet z ameryki Łacińskiej, mają widoczny wąsik. Taka postać ma moja bratowa, jest ciemna brunetką, ma lekki wąsik, depiluje go, nic się z wiekiem nie pogarsza. 2.Zaburzenia hormonalne i tutaj nie ma oceny na oko: tak ma być itp. tylko zanim doktor spojrzy na Ciebie patrzy na hormony i one mówią za siebie. Piszesz o Diane...Diane to lek antyandrogenny a u mnie np. i u i wielu kobiet hirsutyzm spowodowany jest nie nadmiarem androgenów bo mam ich mało Androstendion 1,2 Testosteron 34 tylko niedoborem estrogenów i mogłabym brać Diane czy Andrcur do końca zycia i poza skutkami ubocznymi nic by mi nie dało. 3. Guzy wirylizujące nadnerczy i janików, są wykrywalne przy USG, ale tutaj muszą być inne objawy poza hursutyzmem typu bóle brzucha, zaburzenia miesiaczkowania, genetyczna podatnosć, dodatni wywiad w rodzinie. Mądrzę się, ale wiecie jak to się pojawiło to postanowiłam sie przede wszystkim -nie dać zbyć -dowiedzieć jak najwięcej Niestety jest tak, że sporo lekarzy woli powiedzieć tak ma być niż probować znaleźć przyczynę. Bo ta przyczyna to nie jest zawsze nadmiar androgenów i dawanie Diany czy Cyprestu (jej odpowiednik) czy Androcuru nei jest zawsze wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ostatnio lekarz nawet mnie nie zobaczył tylko stwierdził że włosów z wiekiem przybywa... ostatnio robiłam badania i testosteron i DHEA-S mam w normie. Androstendionu nie badałam. Jestem tym załamana,lekarz mówi że tak ma byc,mama że dojrzewam i to dlatego,wąsik mam,mam go od dawna,ale to kilkanaście ciemnych włosków nad wargą i tyle. Myślę że coś jest nie tak. Gdyby mi tego przybywało jakoś stopniowo,gdy dojrzewałam. Ale nie w wieku 20 lat,nagle i wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ostatnio lekarz nawet mnie nie zobaczył tylko stwierdził że włosów z wiekiem przybywa... ostatnio robiłam badania i testosteron i DHEA-S mam w normie. Androstendionu nie badałam. Jestem tym załamana,lekarz mówi że tak ma byc,mama że dojrzewam i to dlatego,wąsik mam,mam go od dawna,ale to kilkanaście ciemnych włosków nad wargą i tyle. Myślę że coś jest nie tak. Gdyby mi tego przybywało jakoś stopniowo,gdy dojrzewałam. Ale nie w wieku 20 lat,nagle i wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ostatnio lekarz nawet mnie nie zobaczył tylko stwierdził że włosów z wiekiem przybywa... ostatnio robiłam badania i testosteron i DHEA-S mam w normie. Androstendionu nie badałam. Jestem tym załamana,lekarz mówi że tak ma byc,mama że dojrzewam i to dlatego,wąsik mam,mam go od dawna,ale to kilkanaście ciemnych włosków nad wargą i tyle. Myślę że coś jest nie tak. Gdyby mi tego przybywało jakoś stopniowo,gdy dojrzewałam. Ale nie w wieku 20 lat,nagle i wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ostatnio lekarz nawet mnie nie zobaczył tylko stwierdził że włosów z wiekiem przybywa... ostatnio robiłam badania i testosteron i DHEA-S mam w normie. Androstendionu nie badałam. Jestem tym załamana,lekarz mówi że tak ma byc,mama że dojrzewam i to dlatego,wąsik mam,mam go od dawna,ale to kilkanaście ciemnych włosków nad wargą i tyle. Myślę że coś jest nie tak. Gdyby mi tego przybywało jakoś stopniowo,gdy dojrzewałam. Ale nie w wieku 20 lat,nagle i wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ostatnio lekarz nawet mnie nie zobaczył tylko stwierdził że włosów z wiekiem przybywa... ostatnio robiłam badania i testosteron i DHEA-S mam w normie. Androstendionu nie badałam. Jestem tym załamana,lekarz mówi że tak ma byc,mama że dojrzewam i to dlatego,wąsik mam,mam go od dawna,ale to kilkanaście ciemnych włosków nad wargą i tyle. Myślę że coś jest nie tak. Gdyby mi tego przybywało jakoś stopniowo,gdy dojrzewałam. Ale nie w wieku 20 lat,nagle i wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
Testosteron i DHEA-S mam w normie,myślałam że z testosteronem powinno być coś nie tak,bo on jest odpowiedzialny za te włosy,androstendionu nie miałam badanego... Może z innymi hormonami jest źle,czegoś innego brakuje albo jest za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
oj troszkę mi się wcisnęło za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDA ŻE
Jeśli testosteron jest w normie to androstendionu nie ma sensu badać ponieważ jest to "lżejszy" hormon wspóldziałający z testosteronem i niemożliwa jest taka sytuacja żeby testosteron był w normie a androstendion za wysoki, odwrotnie jest możliwe wtedy tastosteron wiąże się z DHEAS (jest pochodzenia nadnerczowego) ale Ty to też masz w normie. Czyli moze być problem z hormonami kobiecymi. Ja miałam bardzo niski estradiol. Bada się jeszcze estron i progesteron. Taki sam problem maja panie po menopauzie, estradiol spada i część ma wąsik wtedy.:( Włoski pojawiły się kiedy miałam 23 lata. Dosłownie w ciagu kilku tygodni między listopadem a styczniem. Poza tym schudłam 8 kg bez odchudzania się jedząc to co i przedtem. Zanim trafiłam na lekarzy którzy mi pomogli też były teksty w stylu: "taka pani uroda" albo "inne pani mają bardziej" choć u mnie to były ewidentnie czarne włosy grube i sztywne (a ja jestem blondynką), więc jak ktoś tego nie widział to chyba dlatego, że nie chciał. Załamnałam się kiedy lekarz powiedzial taki tekst nie chcąc nawet obejrzeć mojego brzucha. To nie są kpiny w prywatnym gabinecie? Dziewczyny ja wiem, że współczesna medycyna nie ma jeszcze leku, który by w 100% wyeliminował problem, ale z drugiej strony to nie jest "klątwa" to ma przyczynę, należy szukać i zmuszać lekarza do szukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDA ŻE
Dziewczyny mogę jeszcze polecić choć może znacie już Sudocrem po depilacji. Jest tani, wydajny, ma konsystencję maści, ale na wszytkie podrażnienia wpływa super u mnie. Nogi golę depilatorem i zawsze są te piękne czerwone ślady to je posmaruje Sudocremem i nazywam go Cudokrem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
dzięki bardzo,czyli z tego co napisałaś może wynikać że mam za mało hormonów tych bardziej kobiecych. ale badany tez miałam 17 0H progesteron w 20 dniu cyklu i wyszedł w normie.... U mnie te włoski pojawiły się bardzo szybko,nie są ciemne,ale jasne i długie. Wpadam w coraz większe kompleksy przez nie... Endokrynolog powiedział mi że mogę mieć je dlatego że mam podwyższone tsh i niedoczynność tarczycy... No ale nie wiem,czy to dlatego,wcześniej nie było problemu,choć leczę się prawie od dziecka. Pójdę jeszcze prywatnie do endokrynologa i jakoś wymuszę to żeby mi pomógł,dłużej chyba już nie zniosę tego czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek pomorze
Czesc dziewczyny ja mam troche nei typowowa sytuacje.. chodzi oto ze mam 24 lata pare lat temu chorowalam na nowotor jajnika mam wyciete oba i macice. zaztwam teraz terapie zastepcza... i mam problemy z owlosieniem mam wsloy na dole plecow nawet bardzo duzo intymnie tez bardzo poza strefe bikini tez nogi pachy rece a najgorzej twarz wasik policzki brwi broda szyja... nawet kolo ucha nie mam wyrazniej lini wchoidzi jakby byly baczki... i chodzi o to ze nawet przed choroba tak mialam ale to sie poglebia... i coraz wiecej ich mam... powiedziecie co w takiej sytuacji mam zrobic do jakiego lekarza isc? boje sie ze mnie oleja... powiedza ze tak mam teraz z hormonami i zebym sie przyzywaila tymbardziej ze przed chorba tez mialam podiobnie ,.... co radzicie kochane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDA ŻE
ppppp:) Za "kobiecość" odpowiada głownie estradiol i estron nie progesteron. Wycięcie jajników moze powodować problem z wirylizacją tzn. pojawieniem się cech męskich ponieważ estrogeny tworzą się w jajnikach i i ch brak oznacza konieczność sztucznego ich wytwarzania. Ja też biorę estrogeny, moje jajniki za mało tworzyły tego hormonu. Jeśli masz terapię hormonalną i problem się teraz pojawił to może trzeba cos w niej pozmieniać oczywiscie lekarz. Popatrz jak ktoś leczy jakąś chorobę (np. serca czy niedokrwienną) to czasem trzeba zmienić lek, dawkę. To dlatego, że nasz organizm się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDA ŻE
pppp:) Estradiol i estron odpowiadają za tak zwane drugorzędne cechy płciowe tzn. to że mamy gładkie ciało (powinnyśmy mieć) włosy na głowie kiedy chłopy je tracą, biodra, piersi...etc. Dlatego ja schudłam miałach sylwetke chłopca, biust A:(zero bioder, to mi się nie podobało, ale świadczyło o braku estradiolu. Progesteron odpowiada za owulację. Ale pomysl z jednej strony to DOBRZE, ze wykluczyłaś już androgenny problem to DUŻO. Jak ja odebrałam swój testosteron to pół godziny chodziłam koło Pałacu Kultury bojac się popatrzeć na wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek no chyba endokrynologa-ginekologa powinnaś odwiedzić...ale zdaje się, że jesteś pod opieką lekarza po takim zabiegu, on nie widzi potrzeby przebadania Cię ponownie? Faktycznie potrzebna jest zmiana leków bądź dawek bo nie powinno tak być. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
dzięki :) będę szukać dalej problemu,nie dam sie tak łatwo zbyć przez lekarzy:) być może z tymi kobiecymi hormonami coś nie tak,ale sylwetkę mam kobiecą,szczupła i duży biust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyska
hej!! mam ten sam problem. jakos wokol siebie nie widze dziewczyn ktore by mialy tego typu problemy. bardzo mnie mecza spojrzenia na moja twarz, po ktorych oczywsicie uciekam wzrokiem. chyba musze odwiedzic kosmetyczke, bo juz jestem wyonczona psychicznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, a ja jeszcze nie byłam u lekarza bo nadal biore leki od gina ale po skończeniu ich i po okresie jade do lekarza jakiegoś. Tak czytałam ostatnie wypowiedzi i moze do tej Warszawki na ta Nowogrodzką .. Nieprawda że madrze piszesz :-) mam prośbe czy mogłabys podac u jakiej pani doktor byłas? czy miła itp? i jeszcze nr telefonu do tej przychodni i pełna jej nazwe.. bo nie wiem czy to jest ginekologiczno-endokrynologiczna sie nazywa??? Nadal mam uczucie swedzenia na buxze a na dodatek znów mnie zsypało na brodzie..jak to przed okresem :-( a potem sie tak długo goi,ze zanim zniknie juz mam nastepny okres.. masakra. Jak byłam kiedys u kosmetyczki na mikrodermabrazji to mi powiedziała ze jak najczesciej zsypuja krostki na brodzie i szyji to jest to hormonalne, bo tradzik normalny to sie ma na nosie,czole i policzkach. A ja mam zawsze na brodzie :-(. Nieprawda, że bardzo prosze o odpowiedz bo szukam lekarza dobrego. Jak trafiłas tam wogole do tej poradni? Ktos Ci polecił? Z góry dziekuje za odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki właśnie mam pytanie odnośnie tej kosmetyczki...chciałabym iść na jakieś złuszczanie i oczyszczanie,ale nie ukrywajmy- mam opory z wiadomych względów:(One wszystkie w mojej okolicy takie zadbane, same młode i krępuje mnie to, obawiam się, że będą patrzeć jak na jakieś zjawisko:( Chciałabym trafić dobrze do jakiejś doświadczonej gdzie będzie miło...A jakie Wy macie doświadczenia, jak sobie z tym radziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
do NIEPRAWDA ZE hej powiedz mi, bo widze ze sie orientujesz... badalam testosteron, androstendion, prolaktyne, itp ale w 10 dni cyklu ale badania wyszly ok [nie moglam sie doprosic zadnego lekarza o konkretne informacje na temat hormonow, wiec szukalam info w necie] mam wloski na brzuchu, udach, lydkach - depiluje depilatorem i mam masakre:( na rekach tez mam wlosy ciemne ale cieniutkie i ich nie dotykam..of kors lekki wasik, ktory regularnie usuwam... mam tez problem z niedoczynnoscia tarczycy...biore letrox 50. obecnie mam zwiekszona dawke do 75, bo tsh wzroslo. dziwi mnie to, bo przy nieregularnym braniu letroxu tsh spadalo, a jak przez ostatnie pol roku lykalam regularnie tego obrzydliwego procha to wzroslo do 5 cos tam. usg wyszlo w porzadku i wszystkie inne badania na tarczyce jakie mialam tez. nei chce lykac tego procha na tarzyce, bo mi nci nie pomaga, nadal sie poce strasznie, czuje sie senna [mam tez niskie cisnienie] i w ogole odkad zaczelam brac procha wlosy zaczely mi szybciej rosnac. wszystko to mowilam mojej endokryn. ale mnie olala, do tego z usmiechem na ustach stwierdziala -taka pani uroda i pozostaja pani wizyty u kosmetyczki na depilacje...myslalam, ze jej z piachy przywale miedzy oczy! qpa jedna! nie badalam nigdy endrogenow wiec nie wiem czy z nimi jest ok. mam raczej taka normalna budowe ciala. biust co prawda niewielki ale mnie on nie martwi. [pojawia mi sie jakas bolaca kulka w lewej piersi w trakcie babskich dni - co of kors zauwazylam dopiero po jakims czasie przyjmowania letroxu, wczesniej mnie nic nie bolalo] poza tym cykle sa regularne i nie mam bolesci brzucha, no moze jakies niewielkie ale nie utrudniajace funkcjonowania. [chociaz zauwazylam cos takiego, ze przed braniem letroxu cykle trwaly 30 dni, jak zaczelam brac procha to sie wydluzyl, pozniej ponownie wrocil do 30 dni, a teraz sie wydluzyl do 39 i mam wrazenie, ze pierwsze 2 dni sa bardziej obfite niz wczesniej przed braniem letroxu] jaki jest dobry endokrynolog w tej poradni na nowogrodzkiej? co prawda z wawy nei jestem ale niec nie stoi na przeszkodzie, zebym tam pojechala i sie przebadala. zadnych innych prochow nie biore. mam 25 lat wiec okres dojrzewania juz dawno za soba. tradziku nie mam, tylko male drobne krostki na policzkach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
do mpp a nie wiesz może czy ta niedoczynność powoduje że pojawiają się te włoski?? Też mam podwyższone tsh i biorę letrox 50. Endokrynolog powiedział mi że to od niedoczynności mam włoski.... Czy to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
wiesz co, ja to nie wiem. zanim zaczełam brać letrox tez miałam włoski ale było ich mniej. odkad zaczełam to brac rosna szybciej i jest ich wiecej:( mówiłam mojej endokrynol. ze włoski mi po tym dziadostwie szybciej rosna, a ona do mnie, ze NIE, NA PEWNO NIE PO TYM. no nic nie moge sie od niej dowiedzieć. olewka totalna. dlatego szukam jakiegos dobrego lekarza, który by mi wszystko wyjasnił. do tego poce sie pod pachami jak nie wiem co, nawet jak na dworze jest ujemna temperatura :( :( :( nie mam zamiaru łykac tego swinstwa, bo mi w ogóle nie pomaga, nic, zero pozytywnych działań. zauwazyłam same minusy odkad to biore...ale odpowiedz mojej endo. jest zawsze taka sama 'nie to nie od tego'. ja jestem ze swietokrzyskiego, z okolic kielc wiec do wawki mam blisko i moglabym tam pojechac ale chcialabym wiedziec, do jakiego endokryn. moge sie zglosic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ja leczę się na niedoczynośc od dziecka,brałam wcześniej jod,eltroxin,eutyrox.... miałam potem przerwę tak z 4 lata a teraz biorę letrox,ale od paru dni. Wcześniej włosków nie miałam. Dopiero od niedawna się pojawiły. Moja endokrynolog chyba tylko chciała mnie zbyć,najpierw stwierdziła że to z wiekiem tak sie zwiększa a potem że to od tej tarczycy. No ale nie wiem właśnie czy może być jakieś powiązanie między tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Nieprawda że jak tylko sie pojawisz prosze odpisz na mój wczesniejszy post... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hx
Od 7 tygodni używam oleju z krokosza. Jedyne co zauważyłam to to że depilacja jest mniej bolesna, włosy wydają się być mniej przytwierdzone do skóry. Po za tym żadnych zmian, częstotliwość odrastania również taka sama co przedtem. Zdam relację za kolejne 7 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mocnoowłosionejszukam
Witam. Od lat szukam mocno owłosionej kobiety. Bardzo mnie to pociąga. Poprostu uwielbiam. Chciałbym poznać Ciebie bardzo blisko. Pozdrawiam Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie..wez idz stad;/ dziewczyny, a skad wiecie,ze ten olej ktory stosujecie ejst orginalny a nie podrobiony i to nie tylko efewkt placebo?? kurcze,ja amm tak gruba sztywna skore ,ze nawet po kapieli depilacja boli:( wlasnie NIEPRAWDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna.....
hej! właśnie dzisiaj znalazłam te forum. mam problem nie wiem co o tym myśleć. Pewien czas temu zaobserwowałam włoski nad górna wargą, na brzuchu, na klatce piersiowej. Są co prawda małe ciemne i widać je tylko na słońcu. ale nie wiem co będzie później. czy powinnam iść do lekarza? po przeczytaniu wcześniejszych postów jestem przerażona. niewiem co mam robić. proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezlei widac,ze cos z nimi nie tak,zaczely ptzybywa cw iwkeu dojrzewania.. badz jakos inaczej,to powinnas na wszleki wypdaek isc do lekarza i sie zbadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×