Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Malinowa Różo, moim zdaniem to powinnaś najpierw zrobić badania na tarczycę plus usg i dopiero leki, ten lek to jest lek pierwszego rzutu na tarczycę. Według badan się ustala dawki, wiem bo moja mama się leczy na tarczcycę od lat i za niecałe 2 miesiące będzie mieć ją całą wyciętą. Co do jogurtów to jak lubisz polecam Ci kupić jogurt naturalny niesłodzony zero % tłuszczu i połączyć z owocami mrożonymi jak masz np. truskawki, poziomki, jagódki, teraz może być ciężko o nie jak latem nieuzbierane ale za parę miesiecy będzie wysyp. Taki jogurt zdrowszy jest niż te kupne gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
No właśnie te jogurty owocowe mają bardzo dużo cukru, trzeba czytać na opakowaniach wartości odżywcze, żeby nie było za dużo węglowodanów. Ja staram się pilnować z dietą, chociaż dziś zjadłam kawałek pizzy :P ale słodyczy nie jem w ogóle, żadnego cukru, no i fastfoodów tez nie jem, ale od czasu do czasu chyba nie zaszkodzi :P Najgorzej, że przy tej metforminie nie można pic alkoholu :P Nie to żebym była jakąś alkoholiczką, ale lubię imprezować, spotykać się ze znajomymi i wiadomo zawsze jakieś piwko, czy drinki i tak dziwnie bez żadnego alko :P muszę zapytać lekarza czy chociaż jedno piwko można, chociaż alkohol ma strasznie duużo węglowodanów, więc tez powinnyśmy unikać, no ale chociaż raz na jakiś czas może by było można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, miałam badane TSH w listopadzie ubiegłego roku, natomiast FT4 rok temu. Z tego, co czytałam na innych forach dawka 25 mg to "dawka kosmetyczna", więc pewnie po wynikach dostanę mocniejszą. Endo. mnie dziś dokładnie badała i chyba wtedy coś z tarczycą wyszło nie tak:/ Dziękuję za ten pomysł na jogurt, faktycznie, jak będzie łatwiejszy dostęp do owoców, na pewno taki jogurt zrobię. Poza tym jutro przechodzę na ostrą dietkę. Ewelka, ja tam raz na jakiś czas wypiję lampkę wina czy jakiegoś drinka i nic się nie dzieje (poza pewnie mega mocnym wyrzutem insuliny). Jeśli idę na imprezę, gdzie wiem, że będzie alkohol, po prostu omijam wtedy branie glucophage. Zamówiłam sobie na allegro podgrzewacz do wosku z woskami, dzisiaj będę próbować jupi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Różyczko jak tam depilacja tym woskiem z podgrzewaczem? Emilko a u Ciebie jak efekty depilacji domowym ipl? Chciałam was jeszcze zapytać, czy któraś z was robi coś z tym wkurzającym meszkiem na twarzy? Chętnie bym go wydepilowała, ale boję się, że później będę żałować, że twarz będzie szorstka, będą odrastały te włoski kujące, mocniejsze, więc chyba się nie odważę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczy, jestem tu pierwszy raz ale mam zamiar wpadać:) Ja tez borykam się z tym problemem już ponad 10 lat w zasadzie od 13 roku życia a mam 29 lat. Niedawno urodziłam dziecko i rzeczywiście włosów mam mniej ale tylko na piersiach i dekoldzie niestety,nigdy się nie leczyłam ale mam zamiar zacząć szkoda,że tak poźno się zdecydowałam. Radziłam sobie sama chociaż jak tak poczytałam to forum to większość z Was jest załamana, ja już się z tym pogodziłam. Włosy na twarzy rozjaśniam zwykłym rozjaśniaczem do włosów takim "ruskim" jest kupe lat na rynku i nie wypala skóry, na reszte używam depilatora i naprawde idze wytrzymać. Podstawowa zasada musicie się nauczyć z tym życ i akceptować swoje włosy bo inaczej nic z tego. Latem nosze bikini i jak się opale włosy na brzuchu mniej widać, a bikini depiluje prawie w całości depilatorem i ogaraniam.Może będzie Wam się wydawać, że nie mam aż takiego dużego owłosienia bo jakoś sobie radze, błąd mam masakrycznie dużo i wszedzie czarne mocne kłaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Evelka, :) ja tez sie wkurzam na moj mech na twarzy a najbardziej wąsik i z lekka baczki, no ale sie boje np. depilatorem pojechac bo wiem ze bedzie gorzej i tak mysle o fotoepilacji ale nie wiem czy moj meszek sie nadaje. Widac go, ale jednak nie sa to twarde, bardzo ciemne włoski... Malinko :) Twoja dieta ma Ci pomoc oprocz utrzymania odpowiedniego poziomu cukru w organizmie to jeszcze zebys zgubila pare kilogramow, jako taki bonus? hehe ;) Moglabys podac co i w jakich ilosciach masz jesc? :) A wlasnie jak tam wosk? Ja swoja droga chyba bym nie odwazyla sie sama sobie w domu robic.. brr.. ;) Emilka :) Na marginesie, masz wzrost, ktorego ja zawsze zazdrosciłam innym hehe :D Kupilam babydream i juz mieszanka na wieczorek czeka. Aha Constance :) Bedziesz uzywala bioxet teraz? Razem z telocapilem? :) Milej niedzieli zyczę :) ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewelinka:) słuchaj możesz żałować rozjaśniania tarzy bo baczki robia się potem troche żółtawe i włosy odrastają ja rozjaśniałam co tydziń latem już rzadziej,ale wole to niz czarne kłaki, częsć i tak usuwam pensetą, jeśli masz tylko meszek to zostaw to!!! meszku naprawde nie widać pewnie tylko z bliska troche po co to ruszać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, ja nie usuwam mchu (jedynie na brodzie i podbródek, ale policzki zostawiam). Mimo, że włoski ciemnieją to wolę poczekać, bo boję się później wrastania, czarnych kropek. Wosku jednak wczoraj nie użyłam, bo myślałam, że dostanę też w paczce krem po depilacji/oliwkę, ale jednak go nie było i muszę dopiero oliwkę zakupić. Poli, no liczę, że trochę schudnę:) Endo. nie mówiła aż tak bardzo dokładnie co i w jakich ilościach mam jeść, jedynie mówiła o tym nabiale, mięsie, wędlinach i warzywach, jako jak najbardziej wskazanych. Mam jeść produkty "bez cukrowe, kaloryczne". Muszę powiedzieć, że wczoraj się trochę stresowałam, bo endo. mnie zawsze waży na wizycie. U niej zawsze więcej ważę, a poza tym dzień wcześniej trochę zaszalałam:( Ale okazało się, że 0,5 kg mniej od poprzedniego razu waga pokazała, endo. była zadowolona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Dziewczyny, a mam takie pytanie jeszcze. Mam alergię pokarmową m.in. na wiele owoców (jabłka, truskawki, brzoskwinie, gruszki, kiwi, śliwki itp.). Jedynie co, to toleruję maliny, banany i winogrona. Są to słodkie owoce, chyba raczej nie wskazane przy hiperinsuliniźmie, nawet w małej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i kolejna nowa kolezanka witamy :) zadziwiajace ile kobitek boryka sie z tym problemem szok ! ja tez kiedys bylam zalamana i to bardzo ale juz nie jestem, no wlasnie trzeba to zaakceptowac i nauczyc sie radzic z wloskami na codzien tak aby bylo ok , zreszta teraz to ja mam bardzo malo wloskow, wiec na pewno moja pewnosc siebie wzrosla bardzo wzrosla jak u was pogoda? ja juz jestem w domu i u mnie tak cieplo matko wiosna na calego ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Malinowa Różo absolutnie nie jedz bananów, one tuczą chyba najbardziej ze wszystkich owoców i jeszcze gruszki tak działają. Ja też się przestraszyłam z moją wagą, przytyłam półtora kilo, waże 55 i pół, muszę się ogarnąć, zrzucić te 2 kilo bo porażka będzie jak trzeba będzie pokazać trochę ciała. Od dziś zaczęłam ograniczać jedzenie i zaczęłam ćwiczyć. Jeszcze jakieś ziółka może sobie kupie ale też musze uważać bo biorę antyki, teraz mam przerwę bo jestem akurat przed okresem ale od następnego piątku znów zacznę. Mam nadzieję że nie przytyłam od Lesinelle wszak drospirenon działa przeciw zatrzymaniu wody w organizmie. Miłego popołudnia dla Wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, dzięki za odp., w takim razie będę musiała w ogóle zrezygnować z owoców. W sumie endo. też mi nie kazała ich jeść, więc chyba lepiej będzie jeśli je odstawię. Powodzenia w odchudzaniu, ja też dziś zaczęłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, palme dodaje sie tez do szamponow, nie tylko stosuje wewnetrznie.. Malinowa Rozo, Ewelko, a nie mowila Wam nic endo. o chromie? Oprocz tego ze spala tluszcze, jest niezbedny dla cukrzykow tak jak Mg. Wiec mysle, ze i Wy chociaz nie macie cukrzycy, jestescie w podobnej sytuacji. Poza tym popytajcie lekarzy czy mozecie brac suplementy spowalniające i zmniejszające stopień wchłaniania glukozy po spożytym posiłku bogatym w węglowodany i dzięki temu pomagające w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, doskonałe uzupełnienie diety szczególnie dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Suplement typu: http://www.doz.pl/apteka/p21026-Humavit_Diabeto_Var_tabletki_180_szt Mysle, ze najlepiej to pogadac z diabetologiem, on wyznaczy najlepsza diete. A jak tam kasza gryczana? :-) Ja dzis sobie zrobilam kasze z zielonym groszkiem i oliwa z oliwek.. Mniamm.. :-) Nie wiem czy juz wspominalam, ale zauwazylam, ze kasza bardzo rozrzedza krew, wiec jest idealna przy kuracji hormonalnej, przypuszczam.. Do dzis pamietam moj "prawie-zator" wywolany przez diane, w nocy.. Myslalam, ze to juz koniec ze mna.. :-) No ale najwyrazniej zlego tak predko diabli nie biora... :-D Poli, rano stosuje telo., wieczorem najczesciej bioxet. Musze cos zrobic z tymi 2 sloiczkami, nie? :-D Milego dnia wszystkim! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na jakis czas odstawiam telocapil i bioxet, chce zobaczyc czy cos sie zmieni na niekorzysc i czy branie palmy i wierzbownicy wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
No właśnie czytałam o tym chromie też się zastanawiałam czy nie kupić, ale nie wiem czy przy tym leku który już biorę jest to potrzebne. Na razie jak zjem jakiś obiad w którym jest więcej węglowodanów, to do herbaty dodaje łyżeczkę cynamonu, bo gdzieś tak wyczytałam, że cynamon też na to pomaga, nie wiem czy to działa, nie pytałam lekarza, ale co tam nie zaszkodzi :P W ogolę jak się tak naczytałam to dieta i ruch odgrywa bardzo dużą rolę przy pcos, więc mam zamiar naprawdę się pilnować. Constance a może masz jeszcze jakieś sprawdzone przepisy z kaszą gryczaną? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, dzis rano tak sobie wymyslilam te kasze z groszkiem :-) wlasnie zjadlam przyslowiowo oblizujac wasy (ktorych nie mam!) :-P :-) Czytalam gdzies ze przy pco wskazane sa rosliny straczkowe.. A ja uwielbiam groszek! :-) Ciekawe czy bedzie tak samo pyszne z kukurydza chociaz to inna rodzinka.. :-) co do chromu.. trzeba brac.. chociaz pol tabletki.. Mysle, ze glucophage czy metformina lecza skutek, a chrom i Mg zapobiega by do tych objawow nie doszlo. Skoro jest go niewiele w pozywieniu, trzeba go uzupelniac. a jezeli chodzi o cynamon.. Znajduje sie tez w diabeto-varze wiec dziala tez w naturalnej postaci. Do tego pokrzywa. Ach, i polecam zielona herbate z mieta! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzinn
witam dziewczyny ! Czytam Wasze wypowiedzi na bieżąco od paru miesięcy .Mam ten sam problem co wy. Całe ciało mam owłosione ale twarzy nie da się ukryć -więc to jest mój problem. Na twarzy mam bardzo długi jasny mech .Moja córka 7 letnia wczoraj do mnie mów : mamo czemu ty masz włosy na twarzy :( Nie byłam aż tak świadoma że go widać . Dziewczyny mam prośbę napiszcie jakich podkładów i pudrów używacie żeby zakryć włosy na twarzy .Wiosna się zbliża powinnam być zadowolona a ja jak zwykle nie w humorze . Przesyłam Wam link do poczytania .Możliwe że już czytałyście coś podobnego . http://www.poradnikzdrowie.pl/odchudzanie/diety/dieta-antyestrogenowa-regulacja-gospodarki-hormonalnej_36944.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Constance, mi nic endo. o chromie nie mówiła, sama niedawno miałam pomysł, by go brać, ale sądzę, że sobie bez niego przy odchudzaniu poradzę. Poza tym nie chcę obciążać wątroby (i tak już łykam 3 leków i ten magnez)... Nie wiem co jest grane, niedawno skarżyłam się, że duphaston wzmaga mi apetyt, teraz jestem w 2-gim cyklu z nim i nie wiem czy org. się przyzwyczaił, ale nie czuję już takiego głodu:) Kaszę (gryczaną prażoną) dziś jadłam po raz pierwszy do obiadu i jest ok, choć ten zapach mnie jakoś odtrąca. Mam nadzieję, że się kiedyś przyzwyczaję, zamierzam ją (i ryż naturalny brązowy) jeść zamiast ziemniaków do obiadu. Herbatę z mietą tez piję, codziennie wieczorem. Ewelka, ja też zamierzam ostro się pilnować. Jakoś tak po wizycie mam jeszcze większą motywację, póki co stosuję się do zaleceń endo. w 100% (unikam cukru i słodkich posiłków jak tylko mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozyczko, ale chrom nie jest potrzebny tylko po to by chudnac.. Jest niezbedny przy problemach z cukrzyca.. :-) Co do kaszy, szukaj nieprazonej u rolnikow.. w sklepach ze zdrowa zywnoscia.. kasza z wora od chlopa kosztuje ok 5 zl / kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny widze ze nasze forum zamienilo sie w forum o zdrowym zywieniu :) to i ja sie dolacze , bo jestem dietetykiem, pewnie ile osob tyle teorii ale ja na waszym miejscu ograniczylabym spozycie miesa i tluszczow zwierzecych mieso to siedlisko chorob poczytajcie sobie na stronach o zdrowym zywieniu wegetarianizmie itd ja od kilkunastu lat nie jem miesa i czuje sie rewelacyjnie badania mam zawsze jak niemowlak wszystko dobrze, jem glownie warzywa owoce produkty zbozowe nabial, jesli ktos nie wytrzymuje bez miesa niech je ryby , ale nie mieso zwierzece , naprawde odradzam ono jest naszpikowane hormonami jak cholera , to nie jest mieso jakie sie jadlo lata temu od zdrowych zwierzat teraz to sama chemia i bomba zywieniowa naprawde , a twierdzenie ze np ziemniaki tucza nie jest prawdziwe tuczy sos maslo itd to co do nich dokladamy same ziemniaki nie tucza wcale , ktos napisal ze banany tucza kolejny mit , jeden duzy banan dostarczy tyle energii co obiad a ma duzo mniej kalorii i jest zdrowy bardzo dobrze dziala na krew i prace mozgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem mięso ale głównie wieprzowinę i wołowinę i małych ilościach, unikam drobiu bo to ten jest bardzo naszpikowany hormonami. I najczęściej jem mięso pieczone, gotowane, rzadko smażone. Ryby jem ze 2 razy w tygodniu. Co do bananów to ja uważam, że są to najbardziej kaloryczne owoce ale zawierają dużo potasu i wskazane jest zjeść jednego na miesiąc. Ja z owoców lubie najbardziej kwaśne jabłka, te zielone, teraz ciężko je dostać, lubie maliny ale nie słodzone, często łącze je z jogurtem naturalnym, pomarańcze, grejpfruity itd. Nie lubie za to gruszek, śliwek tych granatowych, porzeczek, nie za bardzo winogrona też. Z warzyw moim numerem jest pomidor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej kaloryczne sa winogrona bo zawieraja cukry proste banany duzo mniej wiem co pisze bo to moja praca :) Ania tylko mieso kupowane z dobrej ekologicznej hodowli moze nam cokolwiek dobrego wniesc do jadlospisu takie kupowane w marketach lub sklepach brrrrrr odradzam a domyslam sie ze wlasnie tam je kupujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D a ja tam kocham banany! Codziennie jeden miedzy sniadaniem a obiadem pomaga mi zapomniec o glodzie! :-) i wcale mnie nie tucza.. To wszystko zalezy od organizmu. Tak wiec najpierw nalezy wszystkiego sprobowac, a potem eliminowac, skoro cos nas tuczy.. Po co sobie odmawiac czegos, co byc moze nam nie "zaszkodzi".. Co do miesa... Kurde, wszystko dzis zabija pomalu, nawet ryby zyja w smierdzacych wodach.. no ale jem je bardzo czesto:-) I tak se mysle, ze z miesa to chyba swinki sa najmniej naszpikowane hormonami.. Ciekawe czy i im daja te cale mączki i w efekcie zjadaja same siebie jak to z krowkami sie dzieje/dzialo.. Szok, az strach sie bac, nie ma co jesc! Trza se pole kupic i wlasny inwentarz sprawic.. :-) No ale potem kto by mi taka swinke ubil? :-D Na traktor to bym jeszcze wsiadla.. :-D :-D Ale tematy... Dziołszki, a jak tam hirs? Mnie chyba ta mieszanka bx-telo pomaga.. Rano telo, na noc bx i jest git.. :-) Milego dnia! Buziaki! A co z moja Luisa?? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorszy jest drob i wlasnie mieso ze swinki :)wiecie my w ogrodku hodujemy warzywa i niektore owoce ich smak jest zupelnie inny niz takich kupnych niezle tam chemii dodaja ! u mnie hirs ekstra wloskow malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie swinie sa wszystkozerne , jak mialam praktyki na studiach i jezdzilismy po gospodarstwach i robilismy badania jezuuuuu co ci rolnicy dawali swiniom do jedzenia tragedia !!! doslownie wszystko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu u mnie jest tak samo w ogole w Europie sa podobne tendencje jesli chodzi o hodowle zwierzat moj maz je mieso czasem jak patrze jak gotuje i czuje zapach to mnie cofa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Constance, a mogłabyś napisać jakie aktualnie suplementy bierzesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×