Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=885285 Tu jest czarno na bialym w tabeli o skutecznosci roznych skladnikow antyandrogennych w roznych DTA procentowo.Zobaczcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie wkleilo:( mozna to zaznaczyc ten link i skopiowac do google i tam wam wyskoczy:) albo wpiszcie sobie w google diagnostyka i leczenie hirsutyzmu u dziewczat i otworzcie sobie plik tam jest ta tabela z porownaniem DTA i skutecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczczek
luisa Mam zdiagnozowane pcos. Leczyłam je 10 lat róznymi hormonami. Moja endo-gin testowała na mnie różne leki. Zawsze pytała o skuteczność, objawy i samopoczucie. Starała się dopasować takie które będą działały. Ta sama lekarka leczy moją koleżankę o której pisałam . Ona nie potrzebuje antyandrogennych a też ma pcos . Także co organizm to inna reakcja. Teraz mam przerwę w leczeniu. Karmię dziecko. To juz moje drugie ;-) Po każdej ciąży pcos się uspokaja a co za tym idzie nie występują objawy. Pod wpływem hormonów ciążowych jajniki są uśpione to tak jak przy antykoncepcji.Po porodzie powraca cykl, po jakimś czasie po 2-3 latach przynajmniej u mnie tak było cysty zaczęły znowu sie namnażać i powodować zaburzenia hormonalne. Wiem ze będę musiała podjąć znowu leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczczek gratuluje drugiego dzidziusia:) leczylas sie roznymi,rozumiem..ja tez chodz nie mam pco,ale bralam kiedys diane,yasminelle,przerwa i znow,teraz chce przejsc na jeanine. A na Ciebie ona dzialala? znaczy zauwazylas zeby wlosow mniej bylo? zamierzasz potem do nie wracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To działa!!
Cześć dziewczynki!! "Wątroba ma ogromny wpływ na obieg hormonów i jest niezwykle ważnym organem przez całe życie, a szczególnie w okresie przekwitania i jeżeli wątroba jest zdrowa, może tak jak bufor regulować poziom hormonów. Jeśli jest ich za dużo to wątroba może je wychwytywać z krwi a już w wątrobie ulegają konwersji do pochodnych, które są nieaktywne, jest ogromnie ważne aby zachować zdrową wątrobę, kiedy mamy te problemy z burza hormonów." Polecam Wam dziewczynki OSTROPEST PLAMISTY-najlepszy na wątrobę.Zawiera SYLIMARYNĘ, która również wykazuje działanie antyandrogenne w skórze. I może dodajcie do tego białeczko sojowe-wiem, że Olimp takie ma. Kremowanie żelem z MYRICELINĄ, np. JG Dr Beta po każdej depilacji, a najlepiej smarować 2 razy dziennie lub częściej. :-) DZIAŁA!!! Powodzonka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie Jeanine w sensie owłosienia podziałała tak jak Yasmin i Lesinnele, włosy poznikały z piersi, linii od pępka, na nogach przerzedziły się ale dzięki depilatorowi używanemu od lipca i bikinii też. Natomiast na Jeanine strasznie przytyłam i nie 3 kilo tak jak przy Lesinelle a prawie 10. Dobrze że zrzuciłam, najpierw przez 4 miesiące nic nie brałam a pózniej Yasmin przez pół roku i bardzo ładnie wyglądałam. Ale znów na Lesinelle mam piękną cerę. Dziewczyny może mam głupią teorię ale uważam że najlepiej brać oryginalne tabsy z drospirenonem czyli Yasmin czy Lesinelle ewentualnie Yaz. A jeszcze co do Jeanine podobno to nic jak stara Valette która była na rynku niemieckim ale z czasem została wycoofana, ma ona konską dawką hormonów ale może komuś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i ja używam Nurofenu czasami bo jak biorę tabsy to mam czasami migreny w przerwie gdy występuje okres przeważnie na 3 dzień okresu ale nie jest to co miesiąc. Jak bardzo boli musze coś wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
MYRICELINA to właśnie nasz telocapil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Witam;) Nie wiem, być może o tym już pisałam, ale gorąco polecam depilację woskiem z domowego podgrzewacza. Super sprawa, nie trzeba się krępować u kosmetyczki, efekty są takie same, włoski są dokładniej wyrywane niż na przykład za pomocą plastrów.;) Trochę przybita jestem, już sama nie wiem co robić... Tkwię na diecie od 2 tygodni, staram się, ćwiczę, a waga ani drgnie. Już sama nie wiem, chyba nigdy nie uda mi się schudnąć... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Constance, o chromie szczerze zapomniałam. Dzięki, że mi przypomniałaś, jutro go zakupię. A myślisz, że mogę go stosować bez zapytania o to mojej endokrynolog? Herbatę zieloną z miętą piję;) Mnie się wydaje, że mam "zepsuty" metabolizm, długo trawię pokarmy. Nie wiem, chyba to przez tarczycę nie mogę schudnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa a jaka aktywnosc fizyczna uprawiasz?:) moze wymagasz odrobine wiecej czasu a probowalas podpytac dietetyka o zasady zywienia co z czym laczyc a z czym nie np aby bialek nie laczyc z weglowodanami itd? moze popelniasz jakies bledy zywieniowe? metabolizm swoja droga a cala reszta musi go wspomoc jak sie rozleniwil..a duza masz nadwage i przy wzroscie? jesli mozna spytac? moze Emilcia cos doradzi..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania teraz dopiero doczytalam,że pytalas mnie jaka elektrolize robie,nie jest to blend jest to zwykla elektroliza. ale ciesze sie,bo na poltora mies mam spokoj a potem pojedyncze odrosty. Wiec opanowalam brode. No tez sie zastanawiam,nad jeanine widzialam,ze ma dosyc sporo hormonow,ale inne oprocz 'naszych' obecnych tez maja wiecej ale jak sie wczytalam okres poltwrania jest krotszy chyba wiec moze jakos sie to wszystko uzupelnia,ale boje sie ze utyje ale tego nie wiem,niektore tyje inne nic nie tyje inne chudna,sama musze sie przekonac chodz sie troche boje. Malinowa Rozo a duzo placilas za zestaw wosku z podgrzewaczem za to wszystko razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna rzecz mnie zastanawia czytalam wstecz sporo to forum czy jest tu jeszcze i czasem zaglada BRODA MECHOWATA ? jak tak daj cynk kobieto.Jak to czytasz:) ktokolwiek widzial ktokolwiek wie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Mam pytanie,napisalas cos co mnie zastanowilo,czemu mowisz,ze jeanine ma konska dawke hormonow??,przeciez piszesz,ze uwazasz ze lepiej brac oryginalne tabsy typu yasmin a yasmin ma sklad: 0,03 entyloestradiol, 3 mg drospirenonu, a jeanine ma sklad: 0,03 entyloestradiol, 2 mg dienogestu. Malo tego,yasmin,jeanine naleza do oryg tabsow tej samej 4 generacji. Roznia sie skladnikiem antyandrogennym (yasmin i jeanine) jeanine ma dienogest 2 mg a yasmin drospirenon 3mg wiec nawet yasmin ma wiecej a entyloestradiolu maja tyle samo. Druga rzecz co najbardziej mnie interesuje wszedzie pisza,ze dienogest z jeanine ma silniejssze dzialanie od drospirenonu(antyandrogenne) :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweem
Hormony zawarte w Jeanine rozkładają się inaczej niż w innych tabletkach - dlatego liczy się nie tylko dawka ale również czas rozpadu i wydalenia z organizmu. Te ulotki o "końskich dawkach hormonów" to jakaś psychoza sprzed kilku lat mająca niewiele wspólnego z rzeczywistością. Z drugiej strony, Jeanine nie załatwiają problemu z nadmiernym owłosieniem w 100%. Np. w moim wypadku zredukowały "nadprogramowe" włosy w ok. 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qweem:) Dzieki za ustosunkowanie sie:) uwazam ze 70 % to zajebiscie:) zastanawiam sie nad nimi bo biore yasminelle i efekty slabe. Dokladnie jest jak mowisz,chodzi o okres poltrwania i wydalania itd itd. a sama dawka normalna:) i co bierzesz je jeszcze? ale bralas tylko te czy przechodzilas na nie z innych a jak u Ciebie z waga po jeanine?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweem
Jeanine biorę bez przerw już 5 lat - głównie z powodu PCO, są to jedyne tabletki antykoncepcyjne, zktórymi miałam styczność. Nadmierne owłosienie zmniejszało się stopniowo - dopiero po roku stwierdziłam, że jest duża poprawa. Mnie najbardziej zależało na utrzymaniu włosów na głowie (łysienie androgenowe), hirsutyzm to w dalszej kolejności - ale z perspektywy czasu stwierdzam, że i na łysienie i na nadmierne owłosienie Jeanine pomogły przynajmniej w zadowalający sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweem
Przepraszam zjadło mi część tekstu: Oprócz Jeanine nie biorę innych leków hormonalnych, ani jakichkolwiek specyfików na zbędne owłosienie. Jeżeli chodzi o wagę, to muszę powiedzieć, że schudłam na tych tabletkach (jakieś 5 kg), ale tak jak wcześniej pisałam, mam PCO i bez regulacji hormonalnej mam nadwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwiem czyli trafilas z tabletkami:):):) super,dzieki,mam nadzieje,ze i mi zadzialaja:),ja nie mam pco,a Hirs idiopatyczny lub nadwrazliwosc,jak dla mnie mogly by miec 0,02 entyestardiolu i 2 mg dienogestu:) ale sa jakie sa:) moze musza byc takie proporcje przy tym progestagenie. Pozdrawiam i zycze zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweem
Mam nadzieję, że Tobie też pomogą :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Substancja zawarta w Jeanine czyli diegonest to zupełnie coś innego niż drospirenon. U mnie na owłosienie działają tak samo yasmin i jeanine, tyle że jeanine powoduje u mnie straszne tycie i bóle głowy częste bo pamiętam że miałam. Jeanine to dawna niemiecka valette, o tym dowiedziałam się z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mowilam,ze drospirenon i dienogest to to samo. Maja inne mechanizmy dzialania ale dzialaja obydwa naleza do progestagenow antyandrogennych,z tym jeszcze,ze drospirenon dziala odwadniajaco i zageszcza krew a dienogest nie stad moze miec skutek uboczny jakim jest puchniecie( tez tycie) ale nie kazdy musi utyc na nim. Trzeba sprobowac na sobie i tyle:) zawsze mozna wrocic do poprzednich tabl. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Cześć wszystkim. Jestem tu pierwszy raz.Zmagam się z tym problemem już od podstawówki, a od paru lat jest coraz gorzej. Dostałam od gina skierowanie na badania krwi (poziom testosteronu), ale raczej na 99% to nie ma nic wspólnego z hormonami.To pewnie sprawa genetyczna, u mnie kobiety z rodziny mamy tak mają:/ Na razie ( bo krucho u mnie z kasą) chcę zrobić coś z twarzą.Zdecyduję się chyba na elektrolizę.Nie czytałam całego topicu, bo trochę długi jest Chciałabym zapytać, czy ktoś z tutaj obecnych może polecić gabinet w Krakowie, gdzie wykonuje się elektrolizę?Myślę też o laserze, może ktoś mógłby polecić jakiś dobry gabinet w Kraku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Cześć wszystkim. Jestem tu pierwszy raz.Zmagam się z tym problemem już od podstawówki, a od paru lat jest coraz gorzej. Dostałam od gina skierowanie na badania krwi (poziom testosteronu), ale raczej na 99% to nie ma nic wspólnego z hormonami.To pewnie sprawa genetyczna, u mnie kobiety z rodziny mamy tak mają:/ Na razie ( bo krucho u mnie z kasą) chcę zrobić coś z twarzą.Zdecyduję się chyba na elektrolizę.Nie czytałam całego topicu, bo trochę długi jest Chciałabym zapytać, czy ktoś z tutaj obecnych może polecić gabinet w Krakowie, gdzie wykonuje się elektrolizę?Myślę też o laserze, może ktoś mógłby polecić jakiś dobry gabinet w Kraku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Cześć wszystkim. Jestem tu pierwszy raz.Zmagam się z tym problemem już od podstawówki, a od paru lat jest coraz gorzej. Dostałam od gina skierowanie na badania krwi (poziom testosteronu), ale raczej na 99% to nie ma nic wspólnego z hormonami.To pewnie sprawa genetyczna, u mnie kobiety z rodziny mamy tak mają:/ Na razie ( bo krucho u mnie z kasą) chcę zrobić coś z twarzą.Zdecyduję się chyba na elektrolizę.Nie czytałam całego topicu, bo trochę długi jest Chciałabym zapytać, czy ktoś z tutaj obecnych może polecić gabinet w Krakowie, gdzie wykonuje się elektrolizę?Myślę też o laserze, może ktoś mógłby polecić jakiś dobry gabinet w Kraku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey EKRan:) Witaj Ja bym na Twoim miejscu jednak nie zakladala,ze to sprawa genetyki,nawet jesli,zeby leczenie kosmetyczne przynosilo efekty musi wspolgrac z odpowiednim zaleczaniem od wewnatrz,ale to Ci powinien powiedziec endokrynolog i dac jednak na wiekszosc hormonow. Inaczej lasery,elektrolizy to bedzie wydatek a efekty na krotko. Zrobisz jednak jak uwazasz..ja robie elektro ale w warszawie,nie w Krakowie,na pewno cos znajdziesz w Krakowie,a na jaka ololice chcesz elektro lub laser na twarz na brode? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny:) w 2009 r na tym forum jedna dziewczyna o nicku MAjka zamiescila bardzo ciekawy wyklad pani profesor na temat hirsa (przyczyny,objawy,leczenie) naprawde warto zobaczyc,posluchac,kazda z nas bedaca na tym forum powinna miec chociaz ta wiedze ktora przekazuje ta pani na konferencji.Polecam zobaczyc i posluchac:) http://www.mp.pl/wideo01/?id=320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Dziewczyny chcę zamówić telocapil, tylko chciałam was zapytać czy opłaca się zamówić tą najmniejszą pojemność 20 g? Na długo wystarczy taka ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×