Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość zerkającatu
Dziewczyny kupiłam TELOCAPIL-50 g proszę na piszczcie jaki balsam dla dzieci kupujecie w Rossmannie i jak mieszacie te dwa składniki. Z góry dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
No Constance, moja kasza chyba faktycznie bardziej przypomina mąkę, choć pisze że kasza.. trudno, moża uda mi sie sklecić z niej jakieś kotleciki :) Zerkająca - telocapil mieszamy z mleczkiem babydream albo hipp, wlewamy 27 kropli preparatu na 50 ml mleczka, trzymamy w lodówce do 2 tygodni. Ja osobiście nie bawię się w liczenie tych kropelek tylko kropelkuję "na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jest mnostwo radzajow kasz! :-) czy aby na pewno mowimy o gryczanej? :-) ja mieszam ceramiczna lyzeczka 25 kropli telo z 50 ml balsamu w szkaneczce po nutelli z przykrywka.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile, ta kasza chyba jest rozdrobniona... Ziarna nie sa cale, prawda? Dlatego szybko sie rozgotowuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey KOchaNE:) Ale nowych wpisow:) witajcie :) Troche mnie nie bylo ale wrocilam juz i czytalam wszystkie wpisy i czego ja sie dowiaduje:) WERONIKA gratuluje:) nie martw sie jak dziewczyny pisza .. wszystko sie ureguluje zobaczysz..myslalas o finie jak skonczysz karmic? ja musialam odstawic,bralam kolo 2 mies..jak wtedy pisalysmy:) EMILka:) wow dietetyk..dobrze wiedziec:) co u Ciebie? jak tam Romario Marcus i zwierzyniec?:) i hirs lepiej?? Konstancjo ma jestem:) Poli jak jajniczek lepiej? ech ale was coraz tu wiecej niestety.. a Ania odstawilas te lesinelle? ja biore yasminelle juz prawie rok a wczesniej 3 lata temu chyba ze 2 lata i raz bylam spuchnieta raz nie,generalnie ten drospirenon powinien z nas usuwac nadmiar plynow..a zrob sobie enzymy nerkowe jak Ci nerki pracuja jak puchniesz..a moze wiecej solisz? sod zatrzymuje wode tez..hmm ja biore yasminelle i nie zamierzam odstawic..boje sie pogorszenia..chociaz musze Ci pwoiedziec ze kiedys jak bralam ja przez 2 lata bylo ok,potem odstawilam na dwa lata nie mialam wloskow dopiero po tych dwoch latach nie wiem skad byl wysyp poliki,broda,ze sie wystraszylam i od roku znow yasminelle...moze zmienie na ta yanine..moze ona by zlikwidowala wloski z brody nam? ale jak mowisz,ze tylas po niej tego bym nie zniosla:) choc waze 58 a mam prawie 170,dokladnie 169 to i tak mam wrazenie ze waze za duzo,a przytyc jeszcze to bym nie chciala.. Ania jeszcze cos..ponoc dzialanie hormonow utrzymuje sie do 3 mies,wiec jak zrobisz hormony po mies od odstawienia moga byc z lekka zafalszowane,tak mowila mi kolezanka ginekolog,bo tez tak chcialam i stwierdzilam,ze na 3 mies nie odstawie.. Ja kontynuuje elektrolize,babka dala mi ost mniejsze natezenie wiec ok,plamek nie przybylo,te co sa zrobie na nie kwasy ale jesienia,teraz tylko krem na gojenie i przebarwienia uzywam i jest ok,robie ta elektro raz na mies,dwa . Wloski sa duzo slabsze,jasniejsze,ale odrsataja wiec powtarzam. Juz minal 8 zabieg. wkurza mnie mech bo teraz od slonca bardziej go widze..poza tym te baki rozjasnilam ale widac je i sie swieca i zolkna co za utrapienie. Sa miekkie naturalne bo nigdy ich nie usuwalam,ale wkurwiaja mnie na maksa:) Coz..uciekam i sciakam WAS:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luiso ja za 2 tygodnie skończe opakowanie. Brałam od lipca, to jest to samo yasminelle tylko tańcze. I powiem tak że cerę to mam taką jak po żadnych tabsach, ale coś za coś, pojawił się mi się straszny cellulit na udach i na pośladkach, mam fałdke pod pępkiem i w udach 99 cm. Waże 56 kilo i czuje się jak spaślak. A jestem niewysoka bo mam 160. w 2006-2007 i 2008 brałam Yasmin i tam jest więcej estrogenów i nic nie utyłam, sporo schudłam naprawdę. Tyle że gdzieś w połowie opakowania psuła mi się ciut cera. Piersi na Yasmin miałam normalne a tu na tym lesinelle mam takie dynie że szok opuchnięte, tyle że bardziej jakby podniesione, rozmiar E masakra bo mi urosły o 1 rozmiar. I mam 70 E, ciężko kupić stanik. Co do badań to nie będe robić hormonów, robiłam cały komlpet rok temu, zapłaciłam 200 zł, na razie mam nie robić, tylko mam zrobić próby wątrobowe i układ krzepnięcia. Zobaczymy jak będzie w przerwie. Zamierzam iść na laset na brodę to muszę coś brać bo ciężko będzie. Luiso co do tej elektrolizt to masz ją typu blend? I ile płacisz za zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania powiem Ci,ze dziwne z tymi tabsami bo yasmin ma wiecej estrogenow chyba niz lesinelle,wiec teoretycznie na nich powinnas miec 'dynie';).bo to wlasnie estrogeny wplywaja na to, a Ty masz na lesinelle,ale tak to jest..czasem organizm naprawde roznie reaguje. Masz racje z tymi probami i u.krzepniecia tez chyba to zrobie tylko bez przerywania tabsow. Z waga sie nie martw,sprobuj wiecej ruchu,zdrowej zywnosci,sama wiesz..poza tym moim zdaniem jak sie je zdrowo,uprawia sporo ruchu i tyje to warto spr hormony tarczycy one wplywaja na przemiane materii,zwlaszcza jak jest niedoczynnosc tyje sie. Powiem Ci,ze ja biore praktycznie to samo co TY yasminelle wlasnie tyle,ze place wiecej.I nic nie tyje po nich ani puchne tylko czasem,ale to normalne..czasem plyny,limfa zalega zwlaszcza jak sie spozywa solone potrawy i pije na noc przed snem. Co do elektrolizy robie ja .. zaczelam w lipcu rok temu bo tak mi brode wysypalo..nie wiem od czego:( oczywiscie wlosami nie pryszczami;) chyba bym wolala to drugie;) kiedys mialam moze jeden dwa wloski na tydz peseta usunelam i ok ale od wtedy szok..ze 100 na brodzie w sumie sporo jasnych ale ciemnych widocznych tak kolo 30.. ale te jasne tez widac bo sa dluzsze i wtedy zaczelam z ta elektroliza,,,mialam nadzieje,ze juz nie odrosna jak kosmetyczka mowila ze po 7-10 zab. nie powinny,a one odrastaja..znaczy jest ich polowe mniej,jasniejsze,ale jasne tez trzeba tepic,wiec rpobie to raz na mies lub poltora w miedzyczasie nic nie usuwam peseta bo nie wolno,czasem przytne i jest o niebo lepiej..jak Ci laser nie podziala sprobuj tej metody naprawde polecam,minus ze sa kropki takie male sladziki w miejscach wklucia jak robi sie to samo miejsce ktorys raz,ale to ma sie zluszczyc pod wplywem kwasow zupelnie jak skoncze elektro,a zreszta pod makeupem nie znac tych sladzikow, place 70 gr za wlosek,robie w warszawie,Przewaznie robie za 150 lub 200 zl i babka pare mi chwyta tez z polikow z mchu pojedynczych bardziej ciemnych. Nie wyobrazam sobie meczyc sie z peseta naprawde..to meczarnia i wrosty,zastanow sie Ania jak Ci z laserem nie pojdzie.Ponoc ten ELos jest dobry,150 chyba na brode kosztuje jednorazowo tez w wawie. DAj znac jak pojdziesz:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisaaaa ma!! :-) nareszcie! :-) A ja dzis kobieta pelna geba po 29 dniach tylko!! Reguluje sie na nowo! Dziewczynki, dolaczcie do swojej dietki miete z zielona herbata! Ja wierze, ze to ona mi pomaga teraz! Ostatnio mialam okres po 40 dniach! a teraz 29! czytalam ze przy pco mieta jest wskazana. No i w ogole przy hirsie.. Parze osobno herbate zielona (nie wrzatkiem, jakies 95 stopni moze) i lyzeczke miety wrzatkiem w osobnej filizance. Potem zlewam to wszystko do dzbanka, uzupelniam woda i sie delektuje jak starsza pani przy serwisie z herbata :-D Nie wspomne juz o metabolizmie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWA TWA Konstancjo:* A co do tej miety to czytalam kiedys ze to ma byc nie taka zwykla mieta tylko jakas inna ale nie moge sobie przypomniec jaka.. A co z Katra?? bylas u endo? i jak po wizycie? zrobilas ta depilacje woskiem wasika:)? dziewczyny czy jest tu jakas na forum co robi elektrolize? czy ja sama jestem:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakocja8777
cześć dziewczyny :) często zaglądam na ten wątek, bo mam jak się możecie domyślić taki sam problem. Mam do Was pewne pytanie, bo widze ze wiekszosc z was jest po badaniach i zna przyczynę swojego owlosienia. Ja cały czas sie z nim męczę, ale nigdy nie bylam z tym u lekarza.. nie wiem czy mam cos z hormonami czy nie. I tutaj moje pytanie. Z waszych doswiedczen i wiedzy: czy lepiej miec problem z hormonami itp bo wtedy mozna brak leki i przynajmniej podczas ich brania problem ustepuje, czy tez lepiej dostac diagnoze ze wszzytsko jest ok i po prostu taka uroda? Kiedy są wieksze szanse na pozbycie sie wloskow? Ja od roku usuwam wloski laserem i z miejsc takich jak np. lydki jestem zadowolona, natomiast na sutki mialam juz wiele zabiegow a wloski dalej są :( teraz robie wąsik i obawiam sie ze tutaj moze byc tak samo. Natomiast łydki i bikini bardzo dobry efekt. Czy to moze swiadczyc o problemach hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey nowa:) Czy masz hirs idiopatyczny(bez uchwytnej przyczyny),hormony sa ok a hirs jest czy z powodu nadmiaru androgenow(meskich hormonow) czy tez z nadwrazliwosci na normalny poziom hormonow radzilabym Ci jednak to sprawdzic badaniami. Leczenie jest uzaleznione od zrodla pochodzenia hirsa wiec i leki dobierane w zaleznosci od tego. Uwazam,ze to podstawa. Potem leczenie z roznymi efektami. Ale wydaje mi sie,ze zawsze lepiej leczyc niz nie leczyc wtedy zabiegi lasera itp bardziej skutkuja gdy reguluje sie zaburzenia od wewnatrz. Ja mialam hormony w normie a mialam hirs od szkoly sredniej w sumie widoczny dla mnie bardziej. Potem zmienilo mi sie bo podskoczyl mi jeden meski hormon i on nasilil problem dodatkowe wloski wyskoczyly zaczelam brac hormony niskodawkowe( yasminelle) i to mi lagodzi hirsa ale nie likwiduje. Wiec ciezko powiedziec co lepsze..chyba lepsze miec hirsa bez dodatkowych chorob bo tamte dodatkowo moga utrudniac np zajscie w ciaze itp(jak w przypadku pco np.) ale znowu jesli np przyczyna hirsa jest guz wtedy usuniecie guza powoduje znikniecie hirsa ale to sie rzadko zdarza.Wiec jak sama widzisz leczenie zalezy od przyczyny. Wiec podstawa ja znac. Tak czy siak,hirs mimo hormonow,zabiegow nie znika ale jest latwiej z nim walczyc. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakocja8777
Luisa29 dzięki wielkie za szybką odpowiedz :) utwierdziła mnie ona w przekonaniu, ze czas wybrać się do lekarza i znalezc przyczynę owlosienia. Zabieram się więc za szukanie jakiegos dobrego engokrynologa. Chcialabym jak najszybciej znac diagnoze i wiedziec jak to jest u mnie, az sie dziwie, ze wczesniej sie za to nie zabralam..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa, tak, tez tu o tym pisalam ze sa inne odmiany miety, kedzierzawa i kosmata chyba (hehe w sam raz dla hirsutek). Mnie ta zwyczajna mieta tez sluzy.. Lakocja, jak mowi Luisa... najlepiej isc do endokrynologa i to niejednego :-) no chyba ze Ty bedziesz miec szczescie i trafisz na jakiegos do rzeczy.. Ja zjezdzilam pol Polski.. Mozesz na wlasna reke sprawdzic sobie poziom androgenow, prolaktyne z obciazeniem, co i tak Ci zaleci endokrynolog.. Poczytaj sobie kiedy robi sie badania: http://wiki.28dni.pl/doku.php?id=normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych Moge spytac jaki rodzaj lasera stosujesz? Nie obawiasz sie naswietlac piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej luisa , u mnie oki, hirs tez nawet bardzo ok , od dluzszego czasu nie stosuje bioxetu ani telocapilu a wloskow coraz coraz mniej , wiec widze ze palma i wierzba robia swoje i wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za miłe słowa oby było tak jak piszecie. Jednak dla pewności zasięgnę porady innego lekarza, znalazłam w necie prof. Niedziele z Poznania, same pozytywne opinie, umówiłam nas na wizyte i zobacze co on powie. Nie wybaczyłabym sobie jakbym coś przegapiła. Z tego wszystkiego odstawiłam mała od piersi, szkoda mi trochę bo lubiłam jak mi tak wisiała na cyckach. Luiso29 kusi mnie ten proscar tym bardziej że mam go na wyciągnięcie ręki, nadal jednak mam trochę pietra chociaż czytałam na wielu anglojęzycznych stronach, że zmniejsza hirsutyzm i ponoć nie ma efektów ubocznych. Sama nie wiem, na razie spróbuję może ten zachwlany przez was telocapil. Ogólnie to widzę, że z twarzą jest coraz gorzej, zaczełam wyrywać pęsetą te bardziej sterczące i nie wiem czy nie popełniłam błędu bo nie mogę już teraz tego ogarnąć a pod słońce to istny koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko to super,ze palma dziala:) Ania cos Ci wkleje zreszta dziewczyny te co biora antykoncepcyjne tabletki yasmin lub yasminelle lub i Jeanine,tu laska pisze o tabsach,i pisze by ich nie lykac z nlpz(niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi typu nurofen,naproksen) mi sie zdarza brac czesto te leki..hmm,ciekawe.. Ania wiesz nad czym mysle,nad ta yanine,ona ma ponoc 40 % dzialania antyandrogennego a yasminelle,czy lesinelle czy yasmin 30% znalazlam to w medycznym art. moze by tak przejsc na ta Jeanine? co myslisz? roznica taka,ze ona zamiats drospirenonu ma skladnik antyandrogenny dienogest (2mg) plus entyloestradiol 0,03mg a w yasminelle czy lesinelle mamy 0,02mg entyloestradiol i 3mg drospirenonu,hmm z tym,ze pewnie w jeanine nie ma tego dzialania moczopednego i sie bardziej puchnie,tyje,a drospirenon pedzi z nas wode. Wiec trzeba duzo pic tak czy siak by krew sie nie zageszczala itd..hmmm no mysle nad tym przejsciem,moze by mi w ta brode trafila bardziej z tym dienogestem lepiej niz ten drospirenon..chodz tak naprawde nie wiadomo,co by bylo jak by nie uzywal wcale tabsow,obawiam sie ze gorzej i chyba bede je lykac do menopauzy z obawy przed tym co bedzie po odstawieniu..pisza,ze ryzyko wzrasta po 35 r ja mam juz 30 .. co my zrobimyu po 35,40..:) trudno nie bede wybiegac tak daleko w przyszlosc.. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika:) A nie chcesz tych ciemnych pojedynczych grubszych co usuwasz peseta zrobic elektroliza? ja robie i dzieki temu wlasnie powstrzymalam wyrywanie peseta bo jak bym rwala do dzis to bylo by coraz gorzej.Po elektro nawet jak odrosna to duzo pozniej niz po pesecie i slabsze. Polecam,chodz roznie skora reaguje,jedni maja slady po kilku sesjach inni nic,kosmetyczka mi mowila,ze od skory zalezy i jej wrazliwosci.Moze warto sprobowac. Proscar lezy u mnie w szufladzie z lekami i sie marnuje:) wiem wiem tez czytalam na str (baaardzo duzo ) na ten temat,ze dziala dobrze kolo 60 % redukcji hirsa a w dodatku mniejsze skutki uboczne niz po diane a dzialanie podobne jak nie lepsze. Kazdy mysli,ze to nie wiem jak mocny lek bo w ulotce pisze,by kobiety nie braly ( a to tylko ze wzgledu na feminizacje meskich plodow itp.) zagrozenie dla chcacych badz bedacych w ciazy,dla poprostu docelowy lek na hirsa.. tez czytalam ze ma porownywalne skutki uboczne jak zwykle tabsy antykoncepcyjne itd tyle,ze inny mechanizm dzialania. Ja odstawilam bo zaczely bolec mnie jak cholera zeby staly sie nadwrazliwe i jedynka jakos zszarzala,prawdopodobnie od finasterydu,potem sie doszukalam stron gdzie mezczyzni bioracy fina opisywali straszne problemy z zebami,nadwrazliwosc,psucie itp,ale ciezko powiedziec,czy akurat mialam od tego..ze starchu odstawilam,wole maly mech niz byc szczerbata haha;);) chodz do dzis nie wiem na 100 proc czy od tego.. byc moze,bo zmniejsza wydzielanie sliny(suchosc w ustach) co za tym idzie demineralizuje zeby. Decyzja ciezka w sumie. Slonce tez mi dziala na nerwy nawet w domu zaslaniam rolety;););) nie moge sie doczekac jesieni:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu pisza ze DIENOGEST z janiny;) ma wieksze dzialanie antyandrogenne i lepiej leczy hirsa niz drospirenon z yasminelli :) czy ktoras lykala dluga lub lyka ta JAnine;)? Ania..a jak bylo z wlosami jak bralas Janinke?:) dlugo bralas ja? i duzo utylas? moze sie przerzuce..zobacz: http://www.antykoncepcja.com.pl/JEANINE.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze o tym dienogescie i wszystko jasne..jest bezpieczniejszy bo nie odwadnia jak yasminelle wiec mniejsze ryzyko zakrzepicy ale mozna lekko puchnac:( ale i dziala antyandrogennie:) Cytat: Dienogest organiczny związek chemiczny z grupy syntetycznych pochodnych [progesteronu. Stosowany jako lek łączący farmakologiczne właściwości pochodnych 19 norprogestagenów i progesteronu, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką bioaktywnością przy doustnym stosowaniu i krótkim okresem półtrwania. Dienogest wykazuje silne działanie progestagenne w stosunku do endometrium, nie ma natomiast właściwości estrogennych ani androgennych. Wywiera wprawdzie działanie antyandrogenne, jednak nie posiada aktywności glikokortykosteroidów, dzięki czemu nie zwiększa ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej. W badaniach eksperymentalnych na zwierzętach wykazano, że dienogest ma działanie przeciwproliferacyjne, co wyrażało się redukcją ognisk endometriozy i tkanek endometrium, a także przeciwzapalne. W modelu mysim dienogest podany doustnie hamował neoangiogenezę. Dienogest w dawce 2 mg dziennie, poprzez bezpośredni wpływ na folikulogenezę, hamuje owulację przy niewielkich zmianach w uwalnianiu LH i FSH i produkcji estradiolu. W randomizowanych, wieloośrodkowych badaniach Strowitzkiego i wsp. wykazano, że dienogest w dawce 2 mg dziennie jest tak samo skuteczny w redukcji bólu związanego z endometriozą, jak leuprorelina. Dodatkowo dienogest charakteryzował się lepszą tolerancją i rzadziej wywoływał uderzenia gorąca niż leuprorelina, minimalnie zmieniając mineralną gęstość kości i ich metabolizm. Badanie to, w którym randomizowano 252 pacjentki i które trwało 6 miesięcy, sugeruje, że dienogest może być oferowany jako efektywny i dobrze tolerowany lek w endometriozie związanej z bólem. a tu nasz slynny drospirenon : Drospirenon progestagen o działaniu anty-androgennym, czyli hamującym aktywność hormonów męskich. Zmniejsza np. wydzielanie łoju, czy wzrost wagi. za wikipedią Cytat: Drospirenon ma działanie odwadniające, początkowo uważano go za cud tabletkę bo nie powoduje zatrzymywania wody w tkankach i puchnięcia wśród kobiet, niestety okazało się że prowadzi on do jeszcze większego zagęszczenia krwi niż w przypadku zwykłych tabletek, łykając te tabsy trzeba być pewnym że nie miało się w rodzinie przypadków zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Witam Dziewczyny, udzielałam się tylko kilka razy, dlatego pewnie większość mnie nie pamięta ;) ale przygnała mnie do Was chęć wyżalenia się i może usłyszenia jakiejś porady, czy po prostu otuchy. Jakiś czas temu zachwalałam leczenie Diane-35, która trwało 2 lata. I fakt, w trakcie trwania leczenia było dużo łatwiej, włoski odrastały wolno, były miększe i miałam święty spokój. Pęcherzyki na jajnikach zniknęły. Od pół roku biorę Lesinelle no i cóż... Problem z jajnikami nie wraca, ale włoski to jest jakaś tragedia :( Już nie chodzi mi o cale ciało. Chciałabym tylko mieć spokój w okolicach bikini i na brodzie. Nawet brwi dają mi ostatnio popalić. Za czasów Diane, wyrywałam pęsetą włoski z twarzy co rano, ale było to dużo łatwiejsze i jakby się uparł, to mogłabym to robić nawet co 2 dni. Teraz niestety to konieczność, a co gorsza ciężko się je wyrywa, są widoczne, ale zbyt krótkie by je wyrwać. Mam już dość. Muszę wstawać tak wcześnie ranom, by zdążyć do szkoły czy gdziekolwiek. No i to bikini... Brzydkie, twarde, kłujące włoski (no cóż, golenie golarką...) i do tego zachodzące na kawałek uda. Okropnie to wygląda. Normalnie golę się tam co 2 dni, ale mam już dość, skóra jest brzydka, poraniona, tworzą się chrostki i zacięcia. No i boli. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Miałam w planach przestać się depilować w tym miejscu, ograniczyć tylko do przestrzeni między pośladkami, ale boję się reakcji męża (już nie narzeczonego, od października ;) ) Kiedyś pytałam go, czy przeszkadzałoby mu, gdybym się tam nie goliła, i niby nie powiedział nic, odniosłam wrażenie, że chyba jednak nie bardzo. Ale ja zaczynam się bać, jak ta skóra będzie wyglądała po kilku latach albo na starość... Wiem, że nie ma tutaj co poradzić. Metody depilacji wszystkie tutaj znamy, a wiemy też, że to co pomaga dziewczynie bez tego problemu, nam już nie pomaga. Po prostu, chciałam to z siebie wyrzucić :( Pozdrawiam Was, Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Rupinka może na bikini spróbowałabyś laser? Najlepiej z tego co wiem to laser diodowy light sheer. Pewnie musiałabyś powtarzać co jakiś czas i wydać na to trochę kasy, no ale wiesz coś za coś :) Ja tez się chyba zdecyduję za jakiś czas. Na włoski na twarzy spróbuj bioxet albo telocapil, może to osłabi włoski, zresztą telocapil możesz używać wszędzie, poczytaj dużo o tym pisałyśmy wcześniej :) Constance ja też piję cały czas zieloną herbatę i mięte, już się tak przyzwyczaiłam, że zwykłej herbaty nie pije w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rupinka Wszystkie znamy ten bol..a nie myslalas,by zrobic cieply wosk na uda bikini z enzymami i miec spokoj na dluzszy czas w miedzy czasie kremy peelingi by nie wrastaly?,poza tym jak diane w miare dzialalo to moze lesinelle byc za slabe,jest jeszcze opcja tej jeanine ja sie wlasnie nad nia zastanawiam,czytalam,ze diane ma najmocniejsze dzialanie antyandrogenne ale wiadomo,ze szkoda watroby..lesinelle moze byc za slabe moze wiec ciut mocniejsza jeanine sprobowac? mi tez sie wydaje,ze za slabo dziala yasminelle(to samo co lesinele) i zastanawiam sie nad przejsciem na ta jeanine,co widac w moich postach wyzej;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczczek
rupinka ja brałam diane35 , dzięki niej przestały mi wyrastać nowe włoski, te stare robiły się jaśniejsze podczas jej brania o jakieś 80 % pozbyłam sie owłosienia. Po odstawieniu do pół roku zrobiło sie znowu mocne chyba nawet mocniejsze niz przed braniem. Zalecono mi inne tabletki novinette, yasminelle po nich wielka klapa, owłosienie pozostawało bez zmian. Dopiero jeanine na mój organizm dobrze wpłynęły. Włosków mniej, jajniki w badaniu usg ładne i po odstawieniu ok. 3 lat spokój- włosów nie przybyło jak po diane35. Może powinnaś spróbować androcur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczczek
Tak jak kiedyś pisałam trzeba niestety testować na sobie działanie leków. Mam koleżanke jeszcze z liceum z pcos. Jest przy kości i nie ma trądziku za to owłosienie, miesiaczka jej zanikła. W jej przypadku swietnie działają mercilon,novinette. Owłosienie jej znika. Ja mam inne objawy - tradzik, miesiączki występują i jestem szczupła i musze brać leki o działaniu typowo antyandrogennym. Tak więc każda z nas reaguje inaczej na dany lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi, moje Drogie :) Co do laseru, pewnie, chciałabym, ale w mojej obecnej sytuacji finansowej nie ma o tym mowy. Co do telocapilu, czytałam właśnie Wasze rozmowy i przymierzam się do jego zakupu, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże. To samo z bioxetem. Androcuru się boję, naczytałam się strasznych rzeczy o tym leku. Co prawda, o Dianie też, ale jakoś boję się. Chętnie powróciłabym do Diany, bo działała. Ale boję się o wątrobę, no i chciałabym mieć dzieci, a tak naprawdę nie wiadomo, jaki wpływ mogą mieć te wszystkie piguły. Kolejny minus, mam tragicznego lekarza. Muszę skonsultować się z kimś innym. Chciałabym też porobić sobie badania, bo nie robiłam, ale w tej chwili musi to poczekać, ze względu na finanse. Muszę zapytać lekarza o Diane. Z nią naprawdę było lepiej. Ale gdy pytam lekarza, czy powinnam brać jakiekolwiek hormony do planowanej za 2-3 lata ciąży, to jeden mówi, że byłoby dobrze, jajniki by się na pewno utrzymały w dobrej kondycji, a drugi mówi w sumie nic i mnie się pyta, czy ja pigułki w ogóle chcę i jakie. Polska służba zdrowia mnie dobija. A o prywatnym mogę póki co zapomnieć. A i tu nie ma gwarancji. Póki co, odpuszczę sobie chyba to golenie bikini. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Luisa a Ty robiłaś wosk z enzymami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczczek:) A mozesz napisac co Ci jest? pisalas ze masz pco? dlugo bierzesz ta jeanine i wyraznie Ci pomogla jesli chodzi o redukcje hirsa?? ja teraz mam tydz przerwy i poprosze o nia wlasnie chyba. Masz racje,ze na kazdego dziala co innego z tym,ze ja czytalam,ze DTA(doustne tabsy anty) maja nie wszystkie skladniki antyandrogenne. Do glownych progestagenow dzialajacych antyandrogennie naleza: octan cypretonu(diane,syndi35,cyprest),maja najsilniejsze dzialanie,kolejne to dienogest(jeanine),i drospirenon(yasminelle,lesinelle,yasmin)a tabsy ktore nie zawieraja chocby jednego z wyzej wymienionych nie dzialaja na hirsa czyli antyandrogennie. Z tego co czytalam wlasnie najwieksze dzialanie ma octan cypretonu z diane na drugim miejscu jest dienogest z jeanine a najslabiej ale tez antyandrogennie dziala drospirenon z yasminelle:) Moze wlasnie ta posrednia opcja bedzie najlepsza..ale jak mowisz wazne badania bo kazdy organizm roznie reaguje. Ewelka:) Stosowalam wosk na cieplo bez enzymow na uda,bikini i mialam spokoj na 3 tyg potem poj odrsataja i znowu mozna powtorzyc nie jest to tak drogie jak laser i dziala dluzej niz golarka pogolarce wiadomo,co 2 ddzien trzeba powtarzac. A z enzymami na pewno dziala jeszcze lepiej:):) teraz osobiscie jade dep elektrycznym,najgorsze wrastanie i potem te krostki..wiec co jakis czas robie depilator a czasem wosk a czasem golarke,tak mi kol poradzila i sie sprawdza:) w miedzy czasie kremy i delikatne peelingi(jak mi sie zachce bo w tym nie jestem systematyczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×