Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Rada :-)
Lepiej zamów sobie telocapil 50 ml skoro trzeba płacić 11 zł za samą przesyłkę. Wszystko zależy od obszaru na jaki musisz stosować. Chyba, że zamawiasz sobie jeszcze po drodze jakieś kwasy. Ale telocapil jest dosyć wydajny. Ja osobiście wole dla siebie Żel z myriceliną JG DR Beta-mam pewność, że myricelina mi się nie ulatnia. Może po prostu źle przygotowałam miksturkę. Najlepiej przetestować obydwie formy myriceliny. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada :-)
Cześć dziewczynki! Odnośnie waszych problemów z dietą. Najważniejsza sprawa żeby ograniczyć cukry proste, w diecie-które powodują duży wyrzut insuliny(bardzo niewskazane w hirsutyzmie). Skok insuliny popycha organizm do magazynowania tłuszczyku, oraz powoduje uczucie głodu. Jeśli już musicie jeść czekolade to jak najbardziej gorzką.I po posiłku. Na śniadanie białko sojowe z płatkami owsianymi, nie słodzić. Można dodać łyżeczkę ostropestu plamistego. :-) Jeśli kupujecie musli, czytać etykiety, jak najmniej cukrów prostych. Jak chleb-tylko ciemny razowy.W białym pieczywie jest cukier prosty. Zamiast masełka lepiej sobie posmarować serkiem twarogowym, np. z warzywkami. Unikać żółtego sera.Lepiej jeść szyneczki drobiowe, warzywa. Na obiad najlepszy makaron z mąki durum(gotowany na półtwardo), lub ciemny ryż. Mięsko-kurczak, indyk lub ryby. Na parze lub gotowane. Ewentualnie elektryczny grill. jak najwięcej warzyw.Obiadek można sobie podzielić na 2 razy. Lepiej mniej a częściej. Kolacja-oszukanie żołądka. 0 węglowodanów. Np. serek wiejski, jogurt naturalny z pomidorkami. Jak najmniej soli w diecie. Jeśli jesteście łakomczuchami znajdźcie sobie w internecie przepisy na dietetyczne pyszności, bez białej mąki przennej. Jak najmniej cukru!! Trzeba sobie wyrobić zdrowe nawyki. I oczywiście sport!! Powodzenia!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze moge dorzucic od siebie,ze zamiast cukru jak ktos musi np poslodzic kawe lub herbate najlepiej uzyc KSYLItolu (cukier brzozowy) nie mylic z brazowym:) ma 9 krotnie nizszy indeks glikemiczny niz cukier,jest zdrowy dla zebow,nie fermentuje w jelitach i ma sto innych zalet,a jak ktos musi cos slodzic typu ciasto czy cos to stewia,naturalny slodzik typowo do ciast tez duzo lepsza alternatywa od cukru. Ja mam z tym problem bo uwielbiam slodycze,biale bulki,drozdzowe bulki,nie potrafie sobie czasem odmowic,im bardziej odmawiam sobie tym bardziej mam chcice:( ale strasznie mam z tym problem,maks bez slodyczy,itp wytrzymalam 2 tyg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada :-)
Ależ nie ma za co! :-) A makaron z mąki durum można kupić np. w biedronce lub kauflandzie. I warto dodawać jakieś oleje z kwasami omega. Super jest olej lniany.Jak się znudzą makaron i ciemny ryż,polecam kasze. A na kanapki polecam jeszcze tunczyk, śledzie, jajko. Więc wybór jest duży. :-) Ja też od zawsze miałam problem ze słodyczami, ale jak od rana nie zjem nic z dużą wartością IG jest dużo łatwiej. Dzięki za poradę z cukrem brzozowym. Pozdrawiam! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Najpierw wypróbuję telocapil :) No właśnie a odnośnie tego chleba to musi być razowy? Czy może być np orkiszowy lub wieloziarnisty? Ja jestem z siebie dumna, bo od 3 tygodni nie zjadłam nic słodkiego, no dobra raz na imieninach cioci kawałek ciasta :P ale tak to nie jem nic, i nawet mnie specjalnie nie ciągnie, po prostu wiem, że nie mogę i koniec, nie zastanawiam się na tym i nie użalam nad sobą. Alkoholu też nie piję, jem kaszę (gryczaną, jęczmienną), ryż brązowy, nie jem ziemniaków, ale właśnie zastanawiam się czy nie jem za dużo pieczywa właśnie, chociaż zawsze wybieram to ciemne najczęściej właśnie orkiszowe, ale nie wiem czy takie jest odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Chyba nadużywam słowa "właśnie" :D Aha i jeszcze biegam z koleżanką prawie codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rada:) Alez nie ma za co;) poczytaj o ksylitolu na necie,zobaczysz,ze go zakupisz bo widze,starasz sie zdrowo jesc. A wiesz,olej lniany tez jem codzien:) mieszam z chudym twarogiem (wg Budwig) wtedy ponoc jest najlepiej przyswajalny:) 1/4 chudego twarogu plus 2-3 lyzki oleju lnianego,szczerze nie trawie jego smaku ale jem ze wzgledu na zdrowe omega:) wiecie jeden plus hirsa,ze interesuje nas zdrowa zywnosc i mamy wieksza swiadomosc tego co i jak jesc:) szkoda ze to tylko ten plus,ale chyba ze mna nie tak cos skoro szukam plusow hirsa;):):) haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada :-)
Chleb okriszowy i wieloziarnisty oczywiście też. :-) Ale lepiej ograniczyć chleb na rzecz zdrowych węglowodanów złożonych. W internecie natknęłam się na chleb C H L E B typu KR-IRL. http://www.instytutirl.com.pl/index6.php Tylko uwaga-nie "nadużywać" węglowodanów!! :-) Luisa29 na temat cukru brzozowego od razu poczytałam, nie tylko nie szkodzi ale leczy. Na pewno spróbuję. Dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobiu bym tak nie polecała, pasiony jest na hormonach, co nie służy nam kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jakies mieso jest nam wskazane ze wzgledu na bialko zwierzece,bialko jest nosnikiem hormonow jesli jest go za malo wiecej hormonow w tym androgenow wystepuje w postaci wolnej nie zwiazanej z bialkiem i dziala obwodowo na porost wlosow m.inn tez. Najlepiej bylo by jesc jak pisze rada zdrowe rybki i drob najlepiej chyba od gospodarza albo z pewnych zrodel. Nie ma co przesadzac moja siostra mieszka w duzym miescie i kupuje wlasnie kurczaka bardzo czesto w zwyklym markecie i nie ma nadprogramowych wlosow.Mam nadzieje,ze nie wszystkie kuraki sa naladpowane hormonami,ja tam zjadam raz na tydz kuraka z warzywami a tak 3 razy tyg rybki,poza tym miesa nie jem. Zreszta drob nie drob wiekszosc produktow jest sztucznie dopingowana nawet warzywa,wiec trzeba by miec swoj ogrodek i farme ze zwierzetami :) hmmmmmmm moze stworzymy taka wielka w centrum polski farma i ogrod dla hirsutek haha:) kazda bedzie mogla przyjechac zrobic na mies do przodu zakupy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super chlebek:) musze upiec ktoregos dnia:) ciekawe jak smakuje,mm ale fajnie,mozemy sobie tu wiele wzajemnie podpowiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberrymary18
Cześć dziewczyny ;) Mam 18 lat. Moje problemy zaczęły się juz bardzo dawno. Jak byłam mała to byłam bardzo chorowita. W wieku ok. 10 lat wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy i do końca życia będę na tabletkach.Powinnam byc takze otyła, ale nie mam tych problemow, ani cukrzycy. Sądze, ze przez to tez mam słabe krążenie w nogach,często mi zimno w stopy, w rodzinie są żylaki, ktore powoli zaczynają sie u mnie (łydki,z tyłu kolan bardzo widoczne zyły). Napewno wzmocione to jest hormonami, ponieważ rowniez pare lat temu wykryto u mnie zespól policystycznych jajnikow (PCO).Siostra rowniez ma. Nie mam okresu, piersi tez nie. Ale teraz najgorszym zmartwieniem są włosy. Pierwszy wyrwany był w 2 klasie podstawowki, z pieprzyka na twarzy (koleżanka mi go wytknęła), w 4 klasie musiałam juz golic łydki,pachwiny,a w 6 uda. W 3 klasie też miałam już łonowe. W gimnazjum pojawił sie wąsik, z ktorym sobie radziłam, oczywiscie ciemne włosy na rękach, pasek na brzuchu, itd. Teraz włosy mam wszędzie: tyłek,doł pleców,sutki,lekkie pomiedzy piersiami, troche na duzych palcach u stop, o twarzy nie wspominając. Brwi rosną mi strasznie szybko,wąsik wyrywam codziennie depilatorem bo najwygodniej,na brodzie pojedyncze,pod brodą i na szyi jest ich coraz wiecej i wyrywam już od dawna. Baczki są najgorsze,ciągle w rozpuszczonych włosach chodze. Częśc wyrywam pęsetą,cześc nozyczkami przycinam. Aktualnie biore 2 opakowanie Diane,wczesniej brałam Luteine z przerwami i tak zleciało pare lat. Zero poprawy, coraz gorzej. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada :-)
Cześć raspberrymary18!! A smarujesz się telocapilem z mazidła.pl lub Żelem z myriceliną JG Dr beta? W razie podrażnień sudocrem . Stosuj zdrową dietę, nie zapominaj o śniadaniu. Dziewczyny z tym drobiem racja. Trzeba uważać. Ja mam sprawdzone źródlo..od znajomego gospodarza. :-) A warzywka mama uprawia na działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberrymary18
Co kurczaków to sądze, ze to prawda. Jestem z rocznika wychowanego na chemii,od zawsze uwielbiałam kurczaki i może przez to powstały moje problemy. :o czy ten telocapil jest skuteczny? i cena taka akurat ;) aż sobie nadzieje zrobiłam! :D ale ten żel z myriceliną nie jest przypadkiem na cellulit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberrymary18
Zanim coś kupię muszę mieć duże prawdopodobieństwo, ze zadziała. Szkoda mi pieniedzy, kilkadziesiąt złotych piechotą nie chodzim niestety nie mam bogatych rodziców, a dużo wydatkow nadchodzi. Planowałam kupić rozjaśniacz do włosów z Sally Hansen chociaz dla samego dobrego wybielenia ich, ale jesli polecicie bardziej te mazidła to chyba się skuszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada :-)
Telocapil, to inaczej myricelina. Więc ten żel nie tylko działa wyszczuplająco, ale również pomaga walczyć z niechcianymi włoskami.. i z bliznami. ;-) Będzie dobrze!! Powodzenia!! Ps. Poczytaj sobie więcej wypowiedzi z tego forum. Dowiesz się wiele ciekawych, przydatnych rzeczy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberrymary18
ahh, gdyby tylko mi sie chciało czytac 600 stron :D sama ta liczba zniechęca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do telocapilu to chyba oplaca sie zamowic 2 srednie buteleczki niz jedna duza.. Zaplacicie kilka zloty wiecej, ale przynajmniej nie ulotni sie tak szybko myricelina... Poza tym ma dluzszy termin przydatnosci telo. w sredniej butelce.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
luisa29, jeśli chodzi o aktywność fizyczną, staram się jak najwięcej ruszać w dzień i dodatkowo ćwiczę wieczorem. Z dietetykiem nie rozmawiałam, bo choćbym chciała, nie stać mnie na kolejnego specjalistę, u mnie w regionie jacyś sensowni przyjmują tylko prywatnie. Obecnie ważę 61 kg przy 166 cm wzrostu. raspberrymary18, witamy:) Co do kurczaków, też słyszałam, że są one naszpikowane hormonami. Moja kosmetyczka opowiadała o dziewczynce, która wcześnie zaczęła dojrzewać (już tutaj o tym pisałam) i lekarze właśnie kazali jej rodzicom wykluczyć kurczaki z pożywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej wam laski!
dawno mnie tu nie było. Ogolnie jakby to kogoś zainteresowało kto ma podobnie do mnie czyli niski Poziom SHGB i PCO. Czytałam ze podobno picie kawy podnosi SHGB na razie pije chociaz nie lubie juz 3 dzień ciekawe czy pomoże :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Witam ponownie.Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że możesz mieć rację. Może trzeba będzie zrobić jeszcze inne hormony oprócz testosteronu. Bo faktycznie żal kasy wydawać , jeśli źródło problemu niepewne. No u mnie to niestety chodzi o twarz:( Broda, szyja, baki, policzki, wąsik :( Choć tak, jak mówię, u mnie kobiety w rodzinie tak maj ą, i nie są na nic chore,więc to chyba genetyczne. Tak właśnie czytam ostatnie wpisy i przypominam sobie, że faktycznie kiedyś słyszałam o tym, że za duży poziom cukru nasila tę przypadłość. Ja ostatnio uprawiam aerobik, polecam wszystkim: http://www.youtube.com/results?search_query=domowy+aerobik+tv+mor%C4%85g&oq=domowy+aerobik+tv+mor%C4%85g&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=1&gs_upl=15990l20721l0l21938l23l23l0l12l12l0l235l1276l0.5.2l7l0 Niestety jestem łakomczuchem i nie potrafię sobie odmówić słodkości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Mam jeszcze pytanie odnośnie cukru brzozowego.Czy można go normalnie kupić w sklepie, np. Biedronce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekran Bezdotykowy
Aha, a tym telocapilem to normalnie smaruje się włosy czy jak? Możecie powiedzieć, ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekran Ksylitol w sklepie dostaniesz ze zdrowa zywnoscia a jak nie masz u siebie w miescie to przez net mozna zamowic. Malinowa To nie tak zle z waga:) malutko Ci zostalo do zrzucenia:) ja sie wlasnie nazarlam budyniu i mam wyrzuty sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberrymary18
dziewczyny, a ten telocapil da coś jak bede go stosować na włosy ktorych nie wyrywam, ani nie gole? Do jakich kremów go dodajecie? W ilosci 25 kropel na 50ml kremu,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kawy to czytalam, ze przy pco nalezy jej unikac.. Lepiej pic zielona herbate.. a xylitol mozna tez zamowic na doz.pl odnosnie telocapilu.. musisz wlosy albo zgolic, albo wyrwac albo potraktowac kremem typu veet.. Dodajemy go do balsamu dla niemowlat Babydream.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny :( maz mnie zostawil :( jestem w szoku nawet nie bylam w stanie tu przychodzic i z wami pisac , ponad 2.5 roku zycia mi zabral i zostawil, dowiedzialam sie przypadkiem ze prowadzil podwojne zycie umawial sie z innymi , nigdy bym w to nie uwierzyla ale mam jasne dowody wiem to na pewno, kazdego dnia zapewnial jak mnie kocha plakal ze szczescia pisal wiersze piosenki 2.5 roku moje zycie bylo bajka on nawet nie patrzyl na inna dziewczyne nie mial nawet kolegow teraz wiem ze to byla tylko iluzja , prowadzil podwojne zycie , od jakiegos czasu byl dziwny mial dla mnie coraz mniej czasu a potem twierdzil ze jest chory i na pewno go zostawie ja plakalam i zapewnialam ze nigdy go nie zostawie ze chce byc z nim do smierci , bylam wtedy w Polsce nie wiedzialam co sie dzieje na miejscu , on twierdzil ze po tym jak sie dowiedzial o chorobie chcial popelnic samobojstwo i wizal leki i byl w szpitalu a to wszystko nieprawda :(jak wrocilam do domu zastalam pusty dom wzial wszystkie swoje rzeczy wyczyscil nasze konta , dzwonie i pisze smsy - ma tel wlaczony-ale nie reaguje, nawet nie byl w stanie powiedziec ze odchodzi poprostu wymazal mnie ze swojego zycia , jak mozna byc tak podlym czlowiekiem jak mozna, dal mi szczescie dal mi wszystko teraz z dnia na dzien nie mam nic jego juz nie ma nie chce zyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO Słonce wlasnie sie zastanawialam co z Toba wczoraj,ze Cie nie ma,myslalm,ze wyjechalas,pewna jestes? czasem pozory myla? masz dowody na zdrade? wiesz na 100 proc?? wiesz ze wtedy z tym szpitalem to sciema? moze teraz to tez ma zwiazek z choroba? ale jak to tak poprostu sie wyniosl bez slowa wyjasnienia? jak by tak mogl,jak by Cie nie kochal nie bylo by slubu chyba i tego wszystkiego?? o co chodzi?? raptem poznal myslisz jakas sikse i sobie poszedl a Ty przestalas istniec??? no jestem w szoku..moze sie mylisz moze to tylko Twoje podejrzenia?? no szok,napisz co sie dzieje? Emilko jesli tak by zrobil jak mowisz,znaczy,ze trafilas na najgorszego HU.a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 100 % pewnosc odnosnie wszystkiego :( on gral caly czas jak bylismy razem tylko po co ? jaki mial w tym cel ? jestem w szoku ze mozna tak grac tak udawac ze sie kogos kocha jak mozna , mam pewnosc odnosnie wszystkiego co napisalam :(tylko w glowie mi sie nie miesci to co mnie spotkalo jak mozna byc takim czlowiekiem nawet nie mam sie komu wyzalic dlatego do was napisalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×