Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ktoska
Czesc dziewczyny. Mam do was takie pytanie: chodzi oczywiscie o te wszystkie wloski:) Otoz ja mam wloski i sa one dosc dlugie, choc raczej jasne. Wystepuja one w miejscach o ktorych piszecie jak np. broda, baczki, posladki, tyl plecow itd. Czy wy tam macie grube czarne wloski??! Ja myslalam, ze to jest naturalne, ze tam one sie pojawiaja, a tu na forum czytam, ze tyle dziewczat jest z tego powodu az tak zdolowanych. Jak to w koncu jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Nixx>>>>>> nie mam doswiadczenia co do lekow bralam jedynie Diane 35 przez 3 lata i to juz dawno ... po nim wlochow mi przybylo ,tez mam nieznacznie testosteron podwyzszony a klakow wszedzie pelno -ale ostatnie takie badanie robilam pare lat temu wiec dostalam teraz skierowanie na nie ale zrobie je w nastepnym cyklu wiec nie wiem jeszcze kiedy to wypadnie ...Masz pewnie tak jak ja ,ze hirsutyzm z niewyjasnionych przyczyn a juz napewno nie z winy hormonow wiec leki nie pomoga jedynie mechaniczne srodki -laser czy inne.Cilest chyba nie jest na hirsutyzm ,dziala jedynie antykoncepcyjnie ale nie jestem pewna...ja od tamtej Diane 35 nie biore zadnych hormonow ani innych antykonc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Ktoska>>>>>>>troche Cie nie zrozumialam -myslisz ,ze to naturalne ze babki maja owlosienie typu meskiego czyli czarne i grube (nawet jak pojedynczo)w takich miejscach o ktorych piszemy?Moim zdaniem to wbrew naturze i swiadczy o zaburzeniach-mysle ,ze zle sie wyrazilas ,prawda?No moge zaakceptowac nadmierne owl. moze krocza czy tyłka ,nóg ale reszta zwlaszcza twarz ? raczej nigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :-) dawno mnie tu nie było, ale utonęłam w róznych obowiązkach po uszy...... Widzę, że przybyło kolejnych cierpiących dziewczyn... cóż moje problemy z włosami tez sie nie kończą :-( Tak twarz to newralgiczne miejsce, zgadzam sie z Bella-dona, tego sie nie da zaakceptowac, kiedy włosy odrasatją czuję sie koszamrnie, mam ochotę łuczyć głową po ziemi. A co do tego Diane, ostatnio czytałam o nim same zle rzeczy, bardzo dobija sie na zdrowiu i płodności, a skutek jest minimalny i tylko wtedy kiedy sie go bierze. Więc nie wiem, czy jest sens. Ktoś musiałby wymyslec jakies super skuteczne leczenie dla wszystkich babek....... pomarzyc dobra rzecz :-) Pozdrawiam was w sobotni wieczór, trzymajcie się 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20 latka
hej, szkoda,ze nie odpowiadacie na moje posty....ale mimo to pozdrawiam Was wszytskie i zycze powodzenia w zwalczaniu teych okropnych wloskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa_WR
Witajcie, jestem lekarka i chcialabym Wam troszke pomoc. Mianowicie hirsutyzm moze wynikac z nieprawidlowosci hormonalnych (zaburzona rownowaga horm.), miec podloze genetyczne - czyli wystepowac rodzinnie (i tu obserwuje sie u tych kobiet wzmozona wrazliwosc receptorow androgenowych), byc konsekwencja niektorych zaburzen, m.in. takich jak zespol policystycznych jajnikow czy tez wrodzonego przerostu nadnerczy, hipertyreozy oraz jako konsekwencja menopauzy lub po usunieciu jajnikow. Od czego zaczac, mianowicie nalezy wykonac pelny profil hormonalny z uwzglednieniem frakcji androgenowej, czyli testosteron, DHT, DHEA, DHEAS, androstendion oraz prgesteron, nastepnie estradiol (mozliwe porownanie ilosci w stosunku do estronu), LH i FSH nie sa konieczne, choc przy analizie dynamicznej lub roznicowej (zesp. PO) sa przydatne. Kolejne wazne informacje to: czy sa miesiaczki, czy sa prawidlowe, regularne, kiedy wystapila pierwsza miesiaczka (menarche) itd... Okreslic nalezy rowniez strukture ilosciowa (obszar-zageszczenie na cm2) i jakosciowa (kolor, grubosc, czas wzrostu) owlosienia tworzac jego mape. Prawidlowo przeprowadzone leczenie winno sie wlasnie rozpoczac od sporzadzenia takiego profilu diagnostycznego w ktorym nalezy rowniez stwierdzic lub wykluczyc zaburzenia typu zesp. policystycznych jajnikow, czy tez WPN (tu rozne stopnie nasilenia). Zauwazylam ze we wczesniejszych wiadomosciach pojawia sie haslo interseksualizm, wyjasniam - obojnactwu prawdziwemu, czy tez rzekomo meskiemu (mam na uwadze tylko kobiety z kariotypem 46,XY) towarzyszy zwykle bardzo skape lub calkowity brak owlosienia ciala (oczywiscie procz glowy). Jedyna grupa pacjentek z tej grupy, sa te z obojnactwem rzekomym zenskim (wrodzony przerost nadnerczy, kariotyp 46, XX) u ktorych spotyka sie w zaleznosci od nasilenia tej nadczynnosci problemy z hirsutyzmem. Wracajac do leczenia: zatem winno sie ono sprowadzac do przywrocenia rownowagi hormonalnej, nastepnie do ewentualnego blokowania androgenow (poprzez redukcje ilosci powstajacego testosternu, blokowanie przemiany testosteronu do DHT, blokowanie receptorow androgenowych), - dobre efekty uzyskuje sie po polaczeniu preparatow Androcur (1/4 tabletki raz dziennie) oraz Properci (1/5 tabletki raz dziennie) - co wazne leczenie takie nie powinno trwac krocej niz 1 rok. Wazne jest aby skojarzyc leczenie hormonalne (a to bardzo wazne - jest ono dlugotrwale i efekt nie wystapi po 3 miesiacach!) z leczeniem dermatologiczno-estetycznym. Dla kobiet z zarostem ciemnym najskuteczniejsze bedzie przeprowadzenie serii (od 3-8 zabiegow) naswietlan laserowych (tylko laserem NY - neodynowo-yagowym), natomiast dla kobiet o owlosieniu rudym i jasnym trwaly efekt epilacyjny uzyskuje sie na drodze elektrolizy lub elektrokoagulacji. I to sa jedynie dwie permamentnie niszczace mieszki wlosowe metody !!! Mam na swoim koncie kilka pacjentek, ktore prowadzone w ten sposob, po odpowiednim czasie pozbyly sie owlosienia z takich parti ciala jak: twarz, klatka piersiowa, plecy, nogi, posladki itd... Wiem ze chodzily one do Centrum Terpaii Laserowej we Wrocawiu (na ul. Jaracza) - ponoc najuczciwsi w miescie (nie oszukuja pacjentek, wmawiajac tym o jasnym owlosieniu ze laser tez to usunie) , a na elektrolize panie jezdzily do Opola (w tej technice wazne jest bardzo doswiadczenie). Pozdrawiam Was serdecznie i uwierzcie te niechciane "futerka" naprawde nie sa Wam dane na cale zycie! Lato idzie - do dziela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedemnastka
WITAM WSZYSTKICH!!!! Mam 17 lat. Nie jestem chora na hirsutyzm(na szczęście), ale moim problemem są RĘCE. Nogi i pachy golę zwykłą maszynką i to nie jest dla mnie raczej kłopotliwe ( szczególnie zimą, kiedy bardzo rzadko golę nogi). Miałam bardzo owłosione ręce. Do jakiegoś czasu raczej mi to nie przeszkadzało, bo byłam młodsza, a dzieci aż takiej wagi nie przywiązują do wyglądu. Ale kiedy miałam ok.13 lat zaczął mi przeszkadzać "gąszcz" na rękach. Później(ok 14/15 roku życia) zaczęły się nieprzyjemne uwagi o moich rękach :( Szczególnie chłopacy byli nieprzyjemni( w takim wieku są jeszcze mocno niedojrzali). Kiedy miałam 15 lat postanowiłam pozbyć się włosków. Ale niestety robię to zwykłą maszynką... Myslałam, że jak ogolę ręce moje problemy z nimi się skończą, a wcale nie jest lepiej! Golenie maszynką jest najszybsze, najłatwiejsze i najtańsze, ale efekt- kiepski i utrzymuje się tak naprawdę jeden dzień, więc trzeba golić codziennie! Poza tym odrastające włoski są twarde i kłujące( jak na nogach) No i nie wiem co zrobić... Wiem, że mój post jest trochę nie na temat, ale byłabym BARDZO wdzięczna za pomoc. Moje pytanie brzmi: CZYM NAJLEPIEJ DEPILOWAĆ RĘCE? Na razie golę maszynką, ale bardzo chciałabym znaleźć inny sposób. Może wosk? Tylko, ze ja parę razy própowałam woskiem( na nogach też) i jakoś mi nie szło. Chyba musiałbym iść do kosmetyczki. Tylko mam kolejne pytanie: żeby ogolić woskiem włosy muszą mieć odpowiednią długość, więc najpierw trzeba je zapuścić, ale co potem? Będą gładkie np. 2/3 tyg. a później znowu czekać aż odrosną? I jak wtedy pokazywać się w krótkim rękawie? Bo chyba wosk nie usunie małych włosków... PROSZĘ O RADY!!! JUŻ NIEDŁUGO LATO I MOJE RĘCE MUSZĄ JAKOŚ WYGLĄDAĆ!!!!! Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Czesc 20 latko>>>>>>>poczytaj sobie wczesniejsze wypowiedzi bedziesz miala odpowiedz,wiesz ten lekarz powinien Ci dac na badania hormonalne i inne bo skoro masz w takich miejscach wlosy nawet ze jasne ale sa wiec nie jest toi naturalne i jak on bez badan moze stawiac diagnoze!?Tak wiec nie daj sie zbyc! Witamy Pania dr,bardzo zawile to co Pani pisze i niestety nikt pacjentek nie informuje tak dokladnie ,najczesciej serwuje sie leki bez zadnych badan a przyzna Pani ,ze w wielu przypadkach jest to bezskuteczne nawet po latach stosowania.Faktycznie laser daje nadzieje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Siedemnastko>>>>>>>>Twoje problemy sa z pewnoscia od golenia maszynka ,niestety z meszku robia sie krzaczory czy to sa rece czy innev czesci.Ja tez sobie kiedys ogolilam rece i mam do dzis bardzo geste (od tego golenia) ale na rekach ich nie ruszam tylko z innych czesci ciala.....Metode musisz wybrac ....a jak tam Twoje badania?masz tylko na rekach? Witaj Malgosiu!Jak tam efekty po aparaciku?mozesz cos skrobnac na ten temat?POzdrawiam dziewczyny ,glowa do gory!Pozdrawiam Pania doktor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa_WR
ABSOLUTNIE PRZESTRZEGAM PRZED JAKIMKOLWIEK METODAMI USUWANIA OWLOSIENIA TYPU: WYRYWANIE - penseta, wosk itp. (usuwamy tylko wlos z cebulka, a za powstawanie wlosa odpowiada mieszek) - mitem jest ze wloski ulegaja stopniowemu oslabieniu i eliminacji, natomiast bez watpienia w efekcie tych zabiegow powstaja podraznienia skory, stany zapalne, wrastanie wlosow, po dlugotrwalym stosowaniu moge powstac zbliznowacenia. GOLENIE (maszynka, depilator elektryczny itp) - dorazna metoda, dajac nietrwaly efekt, czeste podraznienia i stany zapalne skory, zdecydowanie wplywa na wzmocnienie wlosa. - BRAK TRWALEGO EFEKTU - DEPILACJA KREMAMI, jesli musicie szybko pozbyc sie wloskow, a nie jestescie uczulone na skladniki tych kremow! - polecana w sytuacjach naglych. - BRAK TRWALEGO EFEKTU - ROZJASNIANIE WODA UTLENIONA (rozjasnianie oraz kruszenie wlosow) - w dluzszej perspektywie czasowej bardzo szkodliwa metoda dla skory (szczegolnie twarzy) - BRAK TRWALEGO EFEKTU - WSZELKIE APARATY DO ELEKTROLIZY W WARUNKACH DOMOWYCH (chwyt reklamowy, bazowanie na nieszczesciu chorych kobiet, absolutnie nieskuteczne, a kosztowne) - BRAK TRWALEGO EFEKTU - ------------------------------------------------------------------------------ W A R T E P O L E C E N I A !!! METODY PERMAMENTNE ( kosztowne i wymagajace przeprowadzenia kilku zabiegow ) - gwarantujace trwale permanentne usuniecie wlosa w skutek fizycznego zniszczenia mieszka wlosowego (to on bowiem jest macierza wlosa). 1. FOTOTERMOLIZA NASWIETLANIE LASEROWE (polega na naswietlaniu swiatlem lasera o odpowiedniej dlugosci fali (do epilacji tylko neodynowo-yagowy - penetracja ok. 5mm) owlosionej skory co prowadzi do koagulacji. Zniszczeniu ulegac beda tyle te mieszki wlosowe ktorych wlosy sa w stanie aktywnego wzrostu - unaczynione (faza anagenu) oraz co bardzo wazne zawierajace odpowiednia ilosc melaniny, bo to ona pochlania swiatlo lasera (czyli bardzo ciemne!) Pamietajcie ze aby zabieg byl skuteczny musicie udac sie do takiego gabinetu gdzie: - zabieg wykonuje lekarz posiadajacy certyfikat, - aparat jest bezpieczny (atest) i nowy ( niestety wiele polskich placowek posiada lasery wyeksploatowane kupowane za grosze za granica), - uzyto odpowiedniej energii (bardzo wazne gdyz wraz z glebokoscia umiejscowienia mieszka efektywnosc metody maleje), - skora jest odpowiednio przygotowana (o tym poinformuje lekarz, absolutnie nie opalona, czym wiekszy kontrast tym lepiej - stad osoby problem pojawia sie u osob z sniada cera), Metoda ta wymaga kilkunastu powtorzen gdyz swiatlo lasera niszczy mieszki w fazie anagenowej wzrostu wlosa. Czyli obrazowo: jesli na powierzchni 1 cm2 mamy 100 mieszkow to w tej fazie znajduje sie ok15-25 z nich i nie wszystkie one jednak ulegaja zniszczeniu, gdyz jak wspomnialam wczesniej promieniowanie lasera ma ograniczona zdolnosc penetracji w glab skory (stad niewskazane sa lasery rubinowy, aleksandrytowy, diodowy, penetracja 2-4 mm). Wiekszosc mieszkow wlosowych u kobiet zakotwiczona jest ok 4-6 mm (tam siegnie tylko laser neodynowo-jagowy). Zatem w zaleznosci od uzytej mocy lasera (zdolnosc penetracji), wysycenia wlosa melanina (im wieksza tym wieksze pochlanianie promieniownia), bardzo dobra skutecznosc metody uzyskuje sie po wykonaniu serii naswietlan (zwykle ok.6) wykonywanych kolejno co 6-7 tygodni kazde. Sam zabieg niestety nie jest przyjemny (obrazowo mozna przyrownac to co sie dzieje z mieszkiem i jego unaczynnieniem do mikro-eksplozji), szczegolnie dotyczy to stref takich jak klatka piersiowa - piersi, okolice lonowe oraz intymne (stad na godzine przed zabiegiem smaruje sie te miejsca zelem znieczulajacym, np. Emla). Po zabiegu wystapuje pieczenie, zaczerwienie, luszczenie skory, pecherzyki, strupki ale wszystkie te dolegliwosci ustepuja szybko. Nalezy pamietac ze naturalnie mieszek po takim zabiegu wydali wlos na zewnatrz, ale nie pomagamy mu w tym! (nie golimy, nie usuwamy penseta, ma on samoistnie wypasc). Unikamy tez kontaktu ze sloncem (mozliwe przebarwienia trudno ustepujace!, stosowac bardzo mocne kremy z filtrami -60 i wiecej jesli juz trzeba ), twarzy nie myjemy woda - lekarz powie jak nalezy dbac o higiene, nie uzywamy kosmetykow!, przez pierwsze dni stosujemy jedynie krem o dzialaniu przeciwzapalnym (niesterydowy). Powyzsza metoda sprawdza sie u osob z zdecydownie ciemnym (czarnym) owlosieniem, natomiast co maja robic te z kobiet ktorych wloski sa jasne? Teraz cos dla nich. 2. ELEKTROKOAGULACJA (tzw.elektroliza) - polega na dzialaniu na mieszek wlosa pradu (impuls) o wysokiej czestotliwosci, ktory wytwarza wysoka temperature w mieszku wlosa prowadzac do zniszczenia jego struktury. Metoda ta nie jest uzalezniona od jakosciowych parametrow wlosa (kolor, grubosc itd) ani tez glebokosci polozenia mieszka w skorze. Jest ona niestety czasochlonna stad trzeba uzbroic sie w cierpliwosc. Co podkreslaly moje pacjentki bardzo wazne w tej metodzie jest doswiadczenie kosmetyczki wykonujacej ten zabieg, poniewaz bywa, ze panie wkluwaja sie zbyt plytko co oczywiscie nie przynosi oczekiwanego efektu, a jednoczesnie naraza pacjentki na dyskomfort. Podobnie jak i w przypadku naswietlania laserem i tu spotykamy takie same reakcje skorne, jak rowniez podobnie postepujemy w aspekcie pielegnacyjnym. Piszac dla Was te wiadomosci spotkalam sie rowniez na jednym niemieckojezycznym forum z opiniami, ze po zabigach tych moga wystapic zbliznowacenia- to jednak jak wynika z zamieszczonych tam wypowiedzi, sa one albo konsekwencja bledu wykonujacego zabieg, czasem moga byc efektem naturalnej i osobniczej sklonnosci skory danej osoby do takich procesow. Stad panie te zalecaja po zakonczeniu calego cyklu epilacyjnego (po ok. 10 miesiacach) przeprowadzenie przez dermatologa glebokiej rewitalizacji skory (peeling chemiczny) co usuwa ewentualnie powstale blizenki i przebarwienia. Tak jeszcze sobie pomyslalam o kosztach, czy nie lepiej poswiecic konkretna kwote na trwale usuniecie wloskow, nizli wykosztowyawac sie przez cale zycie na polsrodki - ciekawe co jest bardziej ekonomiczne? Zycze Wam wytrwalosci i wymarzonej gladkosci. ewa - Wroclaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa_WR
Piszac dla Was te wiadomosci spotkalam sie rowniez na jednym niemieckojezycznym forum z opiniami, ze po zabigach tych moga wystapic zbliznowacenia- to jednak jak wynika z zamieszczonych tam wypowiedzi, sa one albo konsekwencja bledu wykonujacego zabieg, czasem moga byc efektem naturalnej i osobniczej sklonnosci skory danej osoby do takich procesow. Stad panie te zalecaja po zakonczeniu calego cyklu epilacyjnego (po ok. 10 miesiacach) przeprowadzenie przez dermatologa glebokiej rewitalizacji skory (peeling chemiczny) co usuwa ewentualnie powstale blizenki i przebarwienia. Tak jeszcze sobie pomyslalam o kosztach, czy nie lepiej poswiecic konkretna kwote na trwale usuniecie wloskow, nizli wykosztowyawac sie przez cale zycie na polsrodki - ciekawe co jest bardziej ekonomiczne? Zycze Wam wytrwalosci i wymarzonej gladkosci. ewa - Wroclaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezmiernie się cieszę, że zawitała na nasze froum pani doktor :-) Przeczytałam uważnie pani posty, bardzo dziękuję, za tak obszerną wypowiedz, myślę, że przyda się ona i mnie jaki i dziewczynom tu obecnym :-) Cóż, stoję przed decyzją wykonania zabiegu laserowego, ale polecano mi laser diodowy Light Sheer, czy pani wie coś na temat tego laseru? Czy jest on rzeczywiście skuteczny? Przynzaję, ze z wielu stron pojawiają się często sprzeczne informacje, prawdą jest, ze wiele osób, kosmetyczek, które wykonuja tego rodzaju zabiegi zwyczajnie oszukują, to prawda, wiem, coś o tym. Korzystałam już z dośc drogich metod, obiecywano mi efekty Bóg wie jakie, cóż, ja moge powiedzieć, ze nie było żadnych. Jestem bardzo tym zmęczona i chciałabym mieć wreszcie pewnosć, że kolejna metoda, którą wybiorę mnie nie zawiedzie, rozumiem, ze to musi kosztować, ale, niech wreszcie działa. Nie chcę się więcej rozczarować. Prosiłabym zatem o opinię o laserach, szczegółnie tym diodowym. Z góry dziękuję i pozdrawiam 🌼 Bella-dona aparacik jest męczący, przynzaję i jakoś straciłam entuzjazm, szczególnie również po wypowiedzi Ewy_WR, efekty mają być po ok.4 zastowoaniach, ja na razie zrobiłam raz, przynaję, że nie mam juz cierpliowsci :-) ale będę informoała dalej, po kolejnych etapach, teraz włosy odrastają tak dośc nirównomiernie, ale sądzę, ze wróca w komplecie :-), śmiech przz łzy............ Faktycznie zainwestuje w laser, ale musze mieć absolutną pewnosc, że teraz się uda. Pozdrawiam 🌼 siedemnastolatko proponuję Ci, abyś rozjaśniła włoski albo usuwała kremem depilacyjnym, innych sposóbow nie ma raczej, ja też mam trochę włosków na rękach, czasami latem, jak mnie to juz wkurza(nie mam ich dużo, ale sa ciemne i bardzo je widać) to też je rozjasniam, nie usuwam, bo może być gorzej. Proponuję Ci zatem rozjaśnianie :-) Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze do 20 latki :-) myslę, ze powinnaś jednak zasięgnąc opinii u innego lekarza, sądzę, że badania byłyby potrzebne. Lekarz moze nie widzieć problemu i to bagatelizowac, często tak jest u leakrzy starej daty, którzy widzą w tym jedynie fanaberię dziewczyny i uważają, ze trochę włosów więcej to nic takiego, tez zdarzyło mie sie na takich trafić,a przecież to nie tylko często problem kosmetyczny, bywa, ze stoi za tym jakaś choroba. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkie włochatki;),dziękuję również ewie-wr za dośc wyczerpujaca informację na interesujący nas temat w związku z tym mam pytanie -na innym forum pani pod nickiem kosmolog proponowała jako jedną ze skutecznych metod usuwania nadmiernego owłosienia elektrolizę i ja się skusiłam ,byłam na dwuch zabiegach i przerwałam ponieważ zostały mi blizny ,które wg.zapewnień kosmetyczki miały zniknąć po pewnym czasie,minęło już 4-m-ce a blizny zostały,kupowałam krem z macicy perłowej, rozjaśniające i inne polecane w aptece , ale nic nie pomaga,czy mogłabyś ewo jako doktor udzielić mi fachowej porady będę wdzięczna,i jak myślisz czy powinnam wrócić do zabiegów elektrolizy:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedemnastka
To znowu ja. :) Do wesołej-małgosi: chyba nie przeczytałaś uważnie mojego wcześniejszego postu :) Piszesz, żebym rozjaśniała włosy na rękach, ale ja już je golę maszynką, co jak pisałam daje średni efekt, a włoski odrastają kłujące. Więc rozjaśnianie chyba nic nie da, bo one nadal zostaną, a ja muszę się ich pozbyć... Do Belly-dony: nie robiłam nigdy żadnych badań, nawet nie wiedziałam, że coś takiego jak hirsutyzm. Tak duże włosy miałam tylko na rękach( no, na nogach też było sporo :) ), ale nie mam problemów z włosami na twarzy czy brzuchu, więc myślę, że badania nie są potrzebne. Do Ewy-WR: niestety nie stać mnie na zabieg laserem, ale czy naprawdę wosk jest tak szkodliwy? Znaczy zawsze są podrażnienie itd?? Bo chyba dla mnie wosk to najlepsze rozwiązanie i nie wiem co zrobić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedemnastko, ja dobrze przeczytałam twojego posta, po prostu uważam, ze golenie maszynką tylko pogarsza sytuację, dlatego proponowałam, zebyś przestała je golić i zaczeła rozjaśniać, przynajmniej będą słabnąc, a nie jeszcze bardziej sie umacniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze ja juz myślałam że tylko mnie doskwiera problem jakim jest meszek na całym ciele .. dla mnie osobiście jest to bardzo krepujące a szczególnie kiedy latem zakłada sie przewiewne sukienki na ramiaczkach czy bluzki z krótkim rekawem...boshh zawsze czuje na sobie wzrok kogoś kto obserwuje moje owłosione że tak powiem na rece ...problem z owłosieniem doskwiera mi też na brzuchu i plecach dala mnie to koszmar poważnie ..czy powinnam sie obawiac że to jest właśnie ta chroba? i czy wyrywanie /depilowanie włosów(co przyspiesza ich ponowny intesywniejszy wzrost) można zastąpić jakimiś rozjaśniaczami do włosów jeśli tak to pomóżcie i napiszcie jakimi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć patt 🌼 Myślę, że dopóki jest tylko meszek, lepiej będzie, jesli nic z tym nie będziesz robiła. Jak zaczniesz je usuwac, bedzie tylko gorzej. Rozjaśnianie to juz lepiej, zawsze trochę osłabia włos, ale lepiej nie depiluj. Trudno powiedzieć, czy to już hirsutyzm, odpowiedz znajdziesz u lekarza po serii badań, jesli nie daje Ci to spokoju, to moze warto wybarać sie do specjalisty. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedź "Wesola-Małgosiu";-) to forum i przeczytanie znajdujacych sie tutaj wypowiedzi kobiet ,które takze maja z tym wprawdze różne ale związane z tym problemy pozwoliło mi jakoś inaczej spojrzeć na samą siebie teraz wiem co robić nie golić (bo wiem jakie sa tego późniejsze skutki)a zastosowac rozjasniacz ...myślałam ze nie ma rozjaśniaczy do ciała a wyczytałam w któreś z wypowiedzi że jest Sally Hansen to niezmiernie fajne uczucie kiedy wiesz jak zaradzic problemowi i to nie małemu a niezmiernie drażniącemu;) a co do leczenia ...sama nie wiem zawsze myślałam ,że przyczyną mojego owłosienia jest to iż urodziłam sie wcześniej (wczesniak jestem;)) może sie wybiore.. tym bardziej iż włosy sa uporczywe ciemne i mocne |||Jeszcze raz DZIĘKUJE i serdecznie pozdrawiam (bede tutaj zaglądała cześciej)Ja jestem z wami!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bardzo :-) Zaglądaj kiedy chcesz, jeśli bedziesz miała jeszcze jakieś pytania, rozterki lub po prostu zły humor, to wpadaj tutaj!!!! Zapraszamy :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpiowiedz
była tu kiedys o jakims preparacie ktore mozna stosowac na plecy alby rozjasnic tam wlosy. ten preparat byl do zwyklych wlosow jak sie on nazywqal bo nie moge znalesc a za 30 minut zamykaja mi skelp chyba nie podrazni mi on skory na plechach i posladkach>???????? plis mopocy szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpiowiedz
no dobra nie mialam czasu i szybko polecialam i kupilam ROZJASNIACZ DO WŁOSÓW JOANNY DO ROBIENIA PASEMEK. "Blond Intensiv" kosztowalo mnie to 8,30 :) -jeszcze przeboleje teraz jak zaczac "kuracje" ??????????? dostalalm jakies 3 tubki. i tak jedna ta podstawowa (utleniacz)-najwieksza paczka 2-ga proszek rozjasniajacy 3-a to jakas ze wzamcnianiem wlosow- DOMYSLAM SIE ZE TEGO MAM NIE UZYWAC?????????????? bo przeciez cchemy uszkodzic te wlosy a nie je wznamcniac:) czy tak? to napisze mi kto co i jak :) -bo na sobote umowilam sie na wyjazd na ognisko nad wode i nie chce zey nie bylo klapy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpiowiedz
oczywiscie tam mialo byc: i chce zeby nie bylo klapy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpiowiedz
i tak analizujac te ulotki: czy mozna wykorzystac ta torebke np. za miesiac, bo przeciez calej sie nie zluzyje na taka ilosc wlosown a dole plecow czy ktosa moze mi powiedziec jakie proporcje tu dobrac?????? i ogolnie doradzic o ja sie nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) Ja tez używam tego rozjaśniacza z Joanny. Jeśli uda Ci sie przechować ten utleniacz w jakimś miejscu, na przykład zlej do słoika, to mozesz potem jeszcze raz to wykorzystać. Rozmieszaj ten proszek z utleniaczem w takiej proporcji, aby otrzymac gęstą maź, żeby szło to nałożyć i zeby nie spływało po skórze. Ok 15-20 minut wystarczy, potem można zmyć i po sprawie. U mnie trzyma to ok 3 tygodni, potem powstają małe odrosty. Powodzenia, pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Tamten preparat, o który pytałaś wczesniej, nazywa się Sally Hansen. Można go wykorzystać wielokrotnie, ale jest dorższy niz Joanna. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpiowiedz
dziekie wesola małgosiu :) a co z :ta 3 tubką-ta jakas ze wzamcnianiem wlosow- DOMYSLAM SIE ZE TEGO MAM NIE UZYWAC?????????????? bo przeciez cchemy uszkodzic te wlosy a nie je wznamcniac czy tak? rozumiem ze i te dwa: tą podstawowa (utleniacz)-najwieksza paczka i 2-ga proszek rozjasniajacy mam sobie zachowac w jakims słoiczku?? :) z gory dziekuje :) a nie moge dłuzej (tak 40 minut trzymac) bo ja mam ciemne te wlosy a chce jak najlasniejsz:)? aha. czy po nałozeniu mam to jakims pazlotkiem przykryc?? z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W słoiczku trzymaj tylko wodę utlenioną, a proszek osobno. Tego trzeciego nie używaj, bo wzmacnianie nas nie interesuje :-D Możesz trzymać dłużej, z tym ze to nie jest przyjemne, ja z trudem wytrzumuje 20 minut, bo to okropnie swędzi. Jesli dasz radę dłużej wytrzymać, to mozesz, dla pewności :-) To jest środek do włosów na głowie generalnie, więc jest mocniejszy i nie ma potrzeby tak długo trzymać, z resztą na ulotce pisze coś o tym. Powodzenia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest napisane a nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooooo tak, JEST NAPISANE, absolutnie, strona bierna, nie czynna, o ja głupia niedouczona, posypie głowę popiołem i udam się do Częstochowy na kolanach :-D Rozbawiło mnie to :-D Nie musisz przykrywac, ja tego nie robię 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×