Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość czarodziejka24
Dzieki dziewczyny z odpowiedż Normalnie kochane jesteście i serio nie wiedzie jak to niesamowicie pomaga jak mozna komuś powiedziec i ktoś cos poradzi, nawet namniejsza rada. Mam 27 lat i mój chłopak ma tyle samo ale jest bardzo dojrzały jesli chodzi o takie rzeczy (takie mam odczucie). Myśle, ze nie da mi odczuć wstydu itp, ale jak się wrzuci hasło hirsutyzm na google to te opisy choroby sa straszne. My dbamy o siebie i staramy sie to wszystko ukryć ale On może miec wizję, że kiedyś się zapuszcze na maxa i wtedy bede :(:(:(:(:(:( . Ale dziekuje strasznie ... ide na tory ..... i podjełam decyzje, że powoli sie bede przed nim otwierać i zobacze reakcje nie musze odrazu rzucac nazwy choroby i opowiadac o wszystkim. Pozatym taka jestem i jak nie bedzie potrafił zaakceptowac to nie :( Jestem twarda bo My musimy byc twarde Buziaczki dla wszystkich kobitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a hirsutyzm idiopatyczny jest wykrywany przy zbadaniu których chormonów? może ja sobie zbadam prolaktyne nie chce mi sie juz czekac na tego lekarza, już sie cieszyłam ze juz jutro pójde, a tu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czrodziejka piszesz prawdę...niestety musimy być bardzo twarde...chyba nikt nie wie ile nas to wszystko kosztuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grugru
taa..albo slyszymy - pozostaje pani wizyta u kosmetczyki ;/ zalamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grugru
ja bym sie nie odzwayla woskiem...:((( za duzy bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grugru
dziewczyny a wy tez tak macie,z ena glwoie wam wlsoy praktycznie nie rosna,za to na calym ciele tak??? bo ja zauwazylam,ze moje wlsoy w ciagu miesiaca rosna ramptem 1 mm.... od roku mam wlosy tej samej dlugosci....i nawet koelzanka zauwazyla i powiedziala- ojej ale ci wlosy wolno rosna, bo ona po tym czasie miala 2 razy dluzsze;/ dlaczego tak jest ,ze wlasnie na glwoie jest rozrost zahamowany a na ciele rpzyspieszony??? mam tego dosc juz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
mi włosyy rosną normalnie :) i nawet mi nie wypadają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
ja mam gęste włosy na głowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grugru
boze,nie pytam o gestosc wlosow,ale czy rosna szybko czy nie;/ nie myl pojec ;/ ja mam tak,ze mi w ogole na glwoie nie rosna,a jak rosna to minimalnie to widac dopiero po dlugim czasie.... i to mnie drazni,ze na nogach i ciele mam to codzinnie dluzsze,a na gllowie ciagle krotkie wlosy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba znaczy że
testosteron tak działa. włosy rosną na ciele na na głowie nie bardzo, sprawa genów z moich spostrzeżeń: dziewczyny cierpiące na hirustycyzm a) mają matki która również go mają b) matki urodziły je po 30 roku życia (mniej estrogenów) c) ojciec miał dużo testosteronu odpowiedzialnego za łysienie na głowie - jest łysiejący jeśli nadmierne owłosienie nie jest objawem chorby spowodowanej przez guz czy zaspół policystycznych jajników - nie ma co cudować - mamy testosteron który akurat niedobrze wpłaywa na cebulki włosów przestać należy jeść wieprzowinę i drób, mało wołowiny najlepiej indyka, jajka, ryby dobrze wpływają strączkowe, soja, jabłka, maliny mam nadmierne owłosienie, naczytałam sie wszystkiego co można pigułek nie biorę, bo jak przestanie się je brać jest gorzej depiluję sie kremem depilującym, chemia prędzęj czy później wypali cebulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeti139
odp na Twój post: moja mama nie ma hirsutyzmy, siostra również, u nikogo w rodzinie nie stwierdzono takich problemów zostałam urodzona przed 30 rokiem życia rodzicielki mój ojciec nie ma nawet zaczątków zakoli stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników to fakt, ale ogólnie moje wyniki wypadają jak u kobiet po menopauzie. w najbliższym czasie mam zrobić badania które odpowiedzą na pytanie (mam przynajmniej taką nadzieję) z czego wynikają te nieprawidłowości niepokoi mnie jedno Twoje stwierdzenie - to, że po odstawieniu pigułek stan się pogorszy. biorę diane 1,5 roku, gorzej nie jest, a to co zdążyło urosnąć jakby osłabło (np na łydkach). jeśli prawdą jest co piszesz to perspektywa zaprzestania brania zaczyna mnie przerażać. mam jeszcze pytanie. czy słyszałaś o zbawiennych skutkach picia mięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppp
do dziewczyny..... byłaś już może o tego endo we Wrocławiu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ppppp, jeszcze nie, mam teraz sesje i nie za bardzo mam czas ;((( a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppp
ja też jeszcze nie byłam,idę za miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hx
grugru: mi na głowie rosną dość wolno, ale za to też nie wypadaja to chyba znaczy że: czy faktycznie po kremie depilującym włosy odrastają słabsze? Czy zauważyłaś żeby w niektórych miejscach przestały odrastać w wyniku działania kremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grugru
hx rosna normalnie nawet po kreamch :( tak jak bym zyletka je sciachala.... co do tych przewidywan do H.... glupota....nikt u mnie nie cierpial na to, mama byla mloda,ojciec nie ma problemow z lysieniem..nie jem miesa....testosteron w normie...i nie mam pj.... wiec nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ide na Tory ja odstawilam na daw lata no i defekt sie poglebil, tzn wlski mam troche moniejsze i wiecej ich ja to zaluje ze wogole Zaczelam depilowac depilowalam tez w sumie juz wszystko nawet na polizkach i zaluje bo niby nie sa ciemniejsze ale takie jakby twardsze, najbardziej mi wlasnie przeszkadzaja te na policzkach i baczkach;/ na brzuchu kiedys mialam tylko linie wzdluz pepka a teraz prawie caly brzuch, teraz tez juz od sierpnia boire yasminelle ale wiedzialm od poczatku ze to nie rozwiaze sprawy, no ale biore bo chciaz hormony bede miala w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle,ze nawet jak odstawie to wlosow mmi nie przybedzie,ale beda ciagle sztywne i czarne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminka mi chodziło ze mądrze mówisz z tym ze inne dziewczyny maja to wszystko normalnie a tu trza sie męczyc i wydawac hajs.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
grugru - czytaj dokładnie i wszystko, napisalam ze rosna mi normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
eweczka - a te na brzuchu to Ci sie zrtobiły czarne bo zaczełaś golić, czy tak same z siebe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
do to chyba znaczy że nie mam stwierdzonego h. testosteron mam w środku normy moja mama nie ma mama mnie urodziła w wieku 20lat tata ma taką czupryne na głowie że hej.. nie ma nawet zacztkow zakoli, a nic z tych rzeczy a ma juz 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Witamina C no chyba nie sa ciemniejsze moje wloski ogolnie sa ciemne po prostu takie jak byly wzdluz pepka to rosna mi praktyznie na calym brzuchu no a jak depiluje to wrastaja, ja jak odstawilam pigulki to po 1 wloskow troche przybylo a po drugie skoczyl mi poziom testosteronu no ale to pewnie nie od odstawienia, ale powiedzcie mi dzieczyny co robic z wloskami na policzkach i baczkach!!!plis probowalam wosku efekt byl przez prawie 3 tygodnie potem odrastaly nie sa ciemniejsze ale jakby twardsze oprocz wosku probowalam cos do rozjasniania sally hansen ale to to juz calkiem porazka bo swiecily z daleka te wlaski byly takie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm....dziewczyny, dzis troche pocierpialam,ale w koncu wydepilwoalam sobie tez uda...najbardziej bolaly od wewnatrzej sotrny wychodzac ku zewnetrzenj,.... no i bikini zlapalam.... chcialam tez brzuch ale boli bardzo..no i bym ta brode zlapala..ale to pewnie bedzie bolalo:(( co sadzicie? usunac,czy lepiej nie ruszac, by gorsze nie odrastaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ciesze sie, ze znalazlam to forum, bo teraz wiem ze nie jestem sama na swiecie z problemem nadmiernego owlosienia. Naczytalam sie bardzo wiele na tematy hirsutyzmu i policystycznych jajnikow, ale tak do konca ciagle nie wiem czy na to cierpie. Jakis miesiac temu zauwazylam ciemne dlugie wlosiska pod nosem - takie troche jak u dorastajacego chlopaka. Zawsze mialam delikatniutki wasik (chyba kazda kobieta taki ma), dosc mocno owlosione nogi i miejsca intymne (to pewnie przez golenie maszynka). Ale to co ostatnio zobaczylam sprawilo, ze nogi sie pode mna ugiely! Stojac w dobrym oswietleniu widze ciemniejszy meszek przy uszach (baczki), na szczece, ramionach, plecach, brzuchu i piersiach. Na brodzie i szyi meszek jest tez dluzszy ale jasniejszy. Wasy juz depilowalam - troche sama i raz woskiem u kosmetyczki. Niestety szybko odrastaja. Inne dziwne objawy to dosc regularne (!), ale bardzo bolesne miesiaczki, a najgorsze sa dni przed. Tak mniej wiecej w polowie cyklu moje piersi staja sie wieksze i bola mnie tak straszliwie, ze az rano ciezko sie podniesc z lozka czy zdjac biustonosz. No i do tego jeszcze moje zmienne nastroje - od euforii poprzez zlosc do totalnego dola :( Tuz przed planowanym terminem miesiaczki (okolo 3 dni przed) zaczynaja mnie bolec jajniki i mam uczucie pelnosci w dole brzucha. Poza tym to moje podbrzusze z prawej strony jest powiekszone. Nie wiem co to moze oznaczac. W ostatnich miesiacach podskoczyla mi rozniez waga i pojawil sie cellulit na ramionach ;( Na nogach mialam go juz od dawna, ale teraz jest go wiecej, rowniez nad kolanami. Prowadze siedzacy tryb zycia, wiec to moze dlatego, ale czytajac o policystycznych jajnikach dowiedzialam sie, ze i wzrost wagi moze byc rowniez objawem. Na poczatku stycznia wybralam sie do lekarza poradzic sie o te bolesne miesiaczki. Przepisal mi mycrogynon (biore od 10 dni). Dodam, ze mieszkam zagranica, wiec tu tabletki anykoncepcyjne przepisuje lekarz pierwszego kontaktu, wiec oczywiscie nie mialam robionego zadnego badania ginekologicznego. Tydzien pozniej wybralam sie jeszcze raz zawiadomic o moim problemi z nadmierym owlosieniem (przy pierwszej wizycie jeszcze nie wiedzialam, ze jest go tak duzo!). Trafilam na innego lekarza. Lekarka obejrzala mnie, nic nie zauwazyla wiec zaczela mi tlumaczyc, ze taka moja uroda i nie ma sie czym martwic. Wlasciwie czulam sie potraktowana jak jakas psycholka co z meszkiem na ciele przychodzi sie leczyc. Na pozegnanie powiedziala, ze jak urosna mi takie meskie wlosy to bedziemy sie martwic. Mozecie sie tylko domyslac jaka wsciekla od niej wyszlam! Jak wyzej napisalam ciemniejsze wloski sa widoczne w jasnym swietle , a nie takim zwyklym pokojowym. Trzecia probe skonsultowania sie z lekarzem podjelam tydzien temu bedac w Polsce. U lekarza pierwszego kontaktu od razu dostalam skierowanie do ginekologa-endokrynologa. Niestety na wizyte u niego trzeba dosc dlugo czekac, wiec nie udalo mi sie. Dzis znow wybralam sie do tego co przepisal mi mycrogynon. I znow opowiesc, ze nie ma powodow do obaw i nawet podstaw zeby to kwalifikowac do zaburzen hormonalnych (?!?) \\\"No bo przeciez miesiaczki mam mniej wiecej regularne\\\" >:( W koncu na moja prosbe skierowal mnie na odczepnego na badanie krwii. Wyniki bede miala w piatek. Jak ja sie nie dowiem co mi jest to chyba oszaleje totalnie. Od wczoraj staram sie omijac lusterka z daleka, zeby nic nie skubac i nie przygladac sie. Stracilam zupelnie ochote do zycia. Unikam wyjsc z domu, zeby czasem nikt nie zauwazyl ze powoli zaczynam wygladac jak malpka ;( Prosze dziewczyny, jak macie jakies rady na te nieszczesne wlosy, albo chociaz na lepsze samopoczucie i akceptacje swojego nowego wygladu to bede wam bardzo wdzieczna. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamian C
te Twoje inne dziwne objawy to nic innego jak zespół napięcia przedmiesiaczkowego.. czyli wcale nie dziwne:D jak narazie najlepsza metoda jest laser:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory..kochana..probowalam zlapam wlosy nad pepkeim,ale bol nie do wytrzymania...na peirsiach udalo mi sie.... nogi wygolone, bikini tez,ale jutro juz beda odrosty:( poza tym, nawet jak mam wydepilwoane nogi to one sa cZARNEW bo cebulki przesiwtuja pod skora....i widac,ze mam gesto rozlozne wlosy;/ zalamana jestem..mam takie blizny na nogach ze szok... aa i w okolicach bikini,na udach proobilo mi sie duzo czerownych krost, bo wydlubywalam wlosy wrosniete, jak sie tego mozna do jutra pozbyc? wysuszyc jakos.nie wiem..pomozce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groosia a moze sproboj woskiem, depilatorem boli bardziiej a efekt praktycznie taki sam, nie wiem czy warto tak cierpiec, ja tam depiowalam tym i tym i wiem ze lepiej jednak woskiem i wydaje mi sie ze mniej wloski wrastaj, przynajmniej na moim przykladzie bo depiluje woskiem teraz lownie lydki a wczesniej depilatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×