Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość dominika13728
czekajac na cud ja używam kremów depilujących do ciała, a na twarzy tylko penseta - wszelkie chemiczne sposoby podrażniają mi skórę, o plastrach czy wosku nie ma mowy... laser w moim przypadku nie podziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czym
najlepiej depilować brode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna wielka masakra
nie ma chyba szans,żeby się pozbyć tych okropnych włochów...:( ja mam je wszędzie :( z tym,że póki co te na policzkach,plecach,piersiach są jasne,ale za to jest ich pełno...jeden przy drugim :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mam dosc
ja już nie wytrzymuje, mam dość wszystkiego!!! A najbardziej tych włosów. Myśle sobie dlaczego akurat ja??? Czemu nie moge mieć normalnych włosów chociaż na twarzy........czy to tak wiele???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinah_
Witam wszystkie dziewczyny. Znalazłam Wasze wypowiedzi zupełnym przypadkiem. Jestem wykwalifikowaną kosmetyczką ale w Londynie. Uczę się w tutejszym collegu i pogłebiam swoją kosmetyczną wiedzą. I właśnie ostatnio zrobiłam kolejną kwalifkację właśnie dotyczącą problemów z owłosieniem m.in tym który dotyczy Was ale też na przykład ludzi zmieniających płeć. A mianownice jest metoda która nazywa się Electrolysis- cieplna, chemiczna lub mieszanka tych dwóch metod która pozwala na pozbycie się owłosienia na stałe na 100%. Laser albowiem jest tylko redukcją i włosy po kilku latach mogą odrastać. W/w metoda wykorzystuje specjalną igłę i włosy niszczone są po kolei, więc jest to świetna sp[rawa dla takich osób jak Wy. Ponieważ można sie pozbyć pojedyńczych włosów na róńych obszarach ( nie można tego robić tylko na częściach intymnych ani w nosie). Np w mojej dzielnicy taki zabieg kosztuje 20funtów/30 minut. Niestety nie wiem czy ta maszyna ejst dostępna w Polsce. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desert
nigdy nie slyszalam o depilacji elektroliza mieszana cieplna czy jakas tam. ja mialam wklowana igle i to wszystko. zabieg bolesny mimo znieczulenia i powtarzany przez wiele lat bo nie zawsze trafia sie w cebulke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinah_
Aplikacja igły jest identyczna w każdym przypadku, ale są 3 opcje do wyboru. Nie każdy salon ma taką maszynę, która obsługuje je wszystkie. Najtańsza maszyna działa za pomocą ciepła, podobnie jak laser. Czyli do igły przesyłane jest ciepło które niszczy cebulkę. Ważne jest niestymulowanie wzrostu włosów pomiędzy zabiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika13728
cos ci sié chyba pomylilo z tym 20funtów/30 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinah_
Nic mi się nie pomyliło. W londynie są sesje na czas, a jak jest dobry kosmetolog to naprawdę dużo w ciągu takiej sesji potrafi zdziałać. Ta metoda w w przeciwienstwie do laseru pozwala sie pozbyc tez tych jasnych wloskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syddenly
Dziewczyny mam w sumie dosc duzo pytań a nie zagladam tu zbyt czesto, wiec nie mogłabym kontrolowac wszystkich odpowiedzi. Jesli ktoraś mogłaby podac mi (przez e - mail) swoj numer gg to byłaby za to bardzo wdzieczna ;) z gory dziekuje xD ;) : *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syl08
hej chce Wam powiedziec iz sa powazniejsze problemy niz wloski na ciele wiem bo sama mam ich duuuzo, niestety to nie jest moj jedyny problem , gdyz poza tym jetem po 11 operacjach bioder w tym liczac kregoslup coc mam tylko 18 lat i w dodatku chodze o kuli a mimo to jestem caly czas usmiechnieta i staram cieszyc sie z zycia choc nie jest latwo zyc trzeba i czesto zastanawiam sie i mam ogromna nadzieje ze znajde chlopaka ktory pokocha mnie mimo to a wiec usmiech dziewczyny nigdy nie jest tak zle jak Wam sie wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadziei ...
są różne problemy...a ciało, twarz... pokryte włosami wcale nie są fajne :( i najgorsze,że nie można się tego pozbyć mimo leczenia...i słyszy się różne nie miłe komentarze itp. :( syl08...powiem Ci,że poznałam kiedyś ładną dziewczynę, która chodziła o kulach, i miała chłopaka,nawet już narzeczonego, miała przyjaciół, i raczej fajne życie z wyjątkiem tej niepełnosprawności.Więc na pewno i Ty poznasz chłopaka,który Cię pokocha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko do Was
Czy Wy macie swoich stałych chlopaków? jak ukrywacie swój problem przed nimi,czy im mówicie o tym? Ja to się boję, że nawet jak kiedyś bym jakiegoś znalazła to by mógł zauważyć moje odrastające włoski i co wtedy??? miałyście kiedyś taką sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika13728
wstepna konsultacja w gabinecie kosmetycznym, gdzie przyjmuje kosmetolog ( nie jak w Polsce w renomowanych gabinetach, gdzie przyjmuje lekarz dermatolog z specjalizacją) trwala nie wiecej niz 15 minut i kosztowala 60£, a wycena nie dotyczyla minut... potrafie wyobrazic sobie cuda za 20£/30 min gdyby zabiegi kosmetyczne w UK byly tak tanie Polki by nie kupowalby biletow lotniczych i nie lataly z UK do Pl na zabieg lecz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
To ja chętnie odpowiem na pytanie, dotyczące chłopaków i ukrywania problemu. Nie tak dawno pisałam, że wybieram się do chłopaka na kilka dni i to będzie pierwszy nasz taki pobyt, pierwszy nocleg razem. I czułam, że się zorientuje. Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz w życiu odsłonił moje "baczki", mówiąc że są fajne. To samo stało się, gdy odchylił rękaw mojej bluzki. Opowiem więc pokrótce, co stało się podczas mojego pobytu u niego. Podczas pierwszego poranka jego wzrok krążył po mojej twarzy. Depilowałam kremami i woskami wąsik i brodę plus jedno miejsce na szyi. Policzki zostawiłam w spokoju. Obecnie używam pęsetki. Nowe pojawiają się każdego ranka. On patrzył i patrzył, a ja chciałam zatopić się w poduszce. W końcu cicho powiedział, że "chyba mam problem, bo jest tego dużo", dotykając mojego policzka. Mruknęłam cicho. Temat się urwał. Gdy szykowałam się do wyjścia przed lustrem w łazience podszedł do mnie i przytulił mnie od tyłu, gładząc moje plecy. Oczywiście zauważył i po prostu zapytał, czy tutaj też mam problem. Wtedy powiedziałam, że tak i udzieliłam paru innych informacji. Kilka dni później leżeliśmy razem w łóżku i temat powtórzył się w ten sam sposób - "masz problem". Wtedy otworzyłam się. Stwierdziłam, że to dobry moment. Powiedziałam mu, że zdawałam sobie sprawę, że nie dam rady się z tym ukryć i na pewno zauważy ( w sumie to nie dostałam nawet szansy, bo się wydało już pierwszego dnia ;) ) i że bałam się tego momentu, że zrozumiem, jeśli mu to przeszkadza. Odparł, że to natura i nie moja wina. Na co ja, że wiem, ale to nie jest rzecz, którą się chwalę i z której jestem dumna. Powiedział tylko słodkie "cicho". Oczywiście i tak czułam się nieswojo, gdy dotykał moje lekko szorstkie ramiona czy nogi, ale było mi sto razy lżej na sercu. Nadal niweluje włoski z uporem maniaka, ale nie zdzieram skóry do krwi. Bo on i tak już wie. Dobrze jest od razu powiedzieć. W końcu na własnej skórze się przekonałam, że jeśli coś ludzi do siebie przyciąga, to takie detale nie mają znaczenia. Mogę podać jeszcze inny argument co do ostatniego zdania - on jest ode mnie sporo niższy. Zatem cóż... gdy zaczniemy się widywać na co dzień, a już niedługo ten moment nadejdzie, będę musiała opracować jakieś szybkie i słabo zauważalne metody depilacji :P Myślę, że ta moja długa wypowiedź pokazuje, że nie warto się aż tak zamęczać tym problemem. Mnie szkoda tylko czasu, które spędzam na jego niwelowaniu. Resztę jakoś zaakceptowałam. I są momenty, że czuję się piękna :) Pozdrawiam ciepło Kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko do Was
to jednak można znaleźć chłopaka gdy ma się ten problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
wszędzie możesz poznać fajnego chłopaka, ja ostatniego poznałam przez zanjomych, ale on nawet nie zauważył mojego problemu bo się nieźle maskowałam, nie jesteśmy już , z mojej winy ale wiem że następnym , razem się przełamie i powiem o moim problemie. Więc głowa do góry :). ehh moje hormony znowu warjują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mirabella*
Szukałam jakichkolwiek dobrych opini na temat kremu BIoXET i niestety nic nie mogę znaleźć. Zainteresowałam się też jego składem i stwierdziłam że jest on bardzo ogólny. Po prostu ekstrakt roślinny ale nie wiadomo z jakich konkretnie roślin, może to być równie dobrze telocapil czyli myricelina a to żadna nowość. Ja stosuję żel z myriceliną już grubo ponad rok i włosy bardzo się przeżadziły ale też biorę leki na obniżenie androgenów więc nie wiem na ile to skutek używania kremu. Chociaż tak jak pisze producent BIOXETU smarując się tym kremem trzeba się równocześnie leczyć więc nie wiem jak jest na prawdę. Boję się że gdybym przestała brać leki problem wróci mimo smarowania się żelem czy innym specyfikiem. Do idę na tory: pisałaś że smarujesz sie bioxetem już trzy miesiące , a czy leczysz sie w tym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRL
Można znaleźć chłopaka ale takiego który sam ma kompleksy, którego żadna inna nie chce i który poszukuje biednej zagubionej owieczki która będzie dla niego dobra i wdzięczna za to że ją taką chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZA mna ostatnio latal taki jeden koles o 6 lat starszy ;P ale go spławilam bo totalnie nie był niesety w moim typie ... widział tyko włosy na rekach ;/ Najgoresze, ze do konca wakacji i rozpoczecia roku szkolnego w NOWEJ SZKOLE zostały tylko 2 tygodnie ... Boze nie wiem co robic z tymi wszystkimi wlochami ;/;//;/ najlepiej wszystkie bym zafarbowała na blond ... dziewczyny czy to sie da zrobic ? Jesli chodzi o twarz - wasik uwuwam peseta a na policzkach nie widac tych włoskow az tak bardzo ... ale zapewne za niedługo ... kto wie ;(( wiec takze planuje uzyc rozjasniacza ... nie zamierzam ich depilowac ani nic. Boje sie, ze pogorsze sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
do TRL: czyli uważasz, że dziewczyna z takim problemem zostanie już na zawsze sama albo znajdzie sobie tylko i wyłącznie kogoś z "odrzutu"? Fajnie... Nie sądzisz, że ktoś może być człowiekiem bardzo wartościowym z jednym właśnie "defektem"? Za takiego właśnie człowieka uważam mojego chłopaka. Jest cholernie w moim typie, jest bardzo atrakcyjny, ma świetny charakter i jest nam razem dobrze, ale jak już wspomniałam dzieli nas spora różnica wzrostu. I co, dlatego miałabym z tego zrezygnować? I na pewno nie należy on do tych "zakompleksionych, których żadna inna nie chce". Więc co, nie da się? Skoro nie przeszkadza mu fakt, że jestem wyższa, a na dodatek akceptuje mój hirsutyzm znaczy że jest nienormalny? A może po prostu dostrzegł we mnie coś więcej. I żeby potwierdzić jeszcze fakt, że znaczenie ma wnętrze człowieka powiem, że zanim się poznaliśmy korespondowaliśmy ze sobą 4 miesiące, a po jednorazowym spotkaniu (kiedy nie miał okazji dowiedzieć się o moim problemie) nie widzieliśmy się kolejne 5. To, że natura rzuciła na Nas takie a nie inne brzemię nie oznacza, że wszystko dookoła nas też będzie z "niższej półki". do idę na tory: a że tak zapytam z ciekawości, bardzo jest niższy? ;) Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinah_
Jeżeli chodzi o cenę 30minut/20f za elektrolizę to cena realna. Oczywiście w zalezności od dzielnicy. Ja pracuję na Walthamstow Central i we wrześniu zakupuję 3 funkcyjną maszynę do elektrolizy i tyle też będzie u mnie to kosztowało. Jestem wykwalifikowaną i ubezpieczoną kosmetyczką. Specjalnie uzupełniłam moje kwalifikacje aby móc obsługiwać tą maszynę. Bez odpowiedniego dyplomu nie można tego niestety robić. Przyjmuję w salonie. A jeżeli chodzi o ceny usług kosmetycznych to zaczęly się one wyrównywać z cenami w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
idę na tory: ja mam jakieś 171, a on hmm czy ja wiem :D ciężko mi określić :D ale o pół głowy jak nic. Z 10 cm, może nawet ciut więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona przez włosy
Ciekawi mnie jeden fakt, bo podobno jest krem na allegro z kwas mrówkowym na te kłaki i niby ma działać tylko cena zniechęca, mnie nie stać na testowanie go na własnej skórze ale podobno można kupić w aptece spirytus z kwasem mrówkowym, ciekawe czy by pomógł. Niestety u mnie w aptece nie było go:( Może warto by było po eksperymentować z tym spirytusem, co o tym sądzicie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek23
co do kremu to ja poprosiłam, żeby ta Pani go znowu wystawiła bo chce kupic eh wiem, że dziewczyny kupowały wiec może któraś napisze o efektach bo nie wiem sama czy w sumie warto czy nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lililka
hej, jestem kolejna z tym samym problemem. fajne to forum. co do komentarzy, ze jestesmy skazane na nizsza polke, to nie przejmujcie sie dziewczyny takimi bzdurnymi gadkami. mam 24 lata i mialam do tej pory 3 powaznych partnerow, z jednym bylam 2 lata, z drugim rok, z trzecim 2 i pol i wszystkie zwiazki rozpadly sie z przyczyn absolutnie nie zwiazanych z wygladem. wszyscy trzej sa wyjatkowo atrakcyjnymi facetami. teraz jestem sama i umawiam sie z chlopakami. oczywiscie poswiacam duzo czasu na walke z wlosami, ale wiadomo, nie da sie do konca tego ukryc. ale przeciez kazdy ma jakies mankamenty. jestem uwazana za bardzo ladna dziewczyne, wiec umawiam sie z przystojnymi chlopakami, dla mnie to naturalne. hirsutyzm nic tu nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...JednaJedyna...
Witajcie dziewczyny!!! Wczoraj wieczorem znalazłam ten temat i zaczęłam czytać, oczywiście nie przeczytałam wszystkiego, ale myślę, że zrobię to w najbliższym czasie. Strasznie się zdziwiłam, że taka choroba w ogóle istnieje, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam. Zdziwiłam się jeszcze bardziej, gdy po przeczytaniu kilku wpisów zauważyłam, że choroba ta może dotyczyć też i mnie. A więc od początku. Łydki zaczęłam golić w 3. klasie podstawówki, gdy zobaczyłam, że mam ciemniejsze włoski, niż rówieśniczki. Na początku oczywiście było to golenie "z włosem", pamiętam, że strasznie się bałam, że zrobię sobie krzywdę, no ale taka moja natura, że co zaczęłam, muszę skończyć. I w zasadzie do wczoraj myślałam, że mam te problemy z owłosieniem na nogach dlatego, że tak szybko rozpoczęłam golenie. Gdy byłam po raz pierwszy u ginekologa to on zauważył owłosenie na twarzy, na udach i powiedział mi wtedy, że mam za dużo hormonów męskich, ale nie mówił jak mogę z tym walczyć, nie zapisał na to żadnych tabletek. Piszecie tutaj o upokorzeniu, jakie przynosi Wam czasem ta przypadłość. Ja do dziś pamiętam wyśmiewanie się kolegów, że mam wąsy... Nawet teraz, gdy usłysze słowo "wąsy" to zaczynam się bać, że to o mnie mowa. Na twarzy mam wąsiki i trochę na brodzie. Gorzej jest z nogami, bo golę łydki i uda, a na drugi dzień już kuje. Jest to strasznie męczace, choć ostatnio zaczęłam używać rękawicy do peelingu i masażu i sprawiła ona, że włoski tak bardzo nie wrastają i być może dłużej odrastają, choć to może być tylko moje urojenie. W okolicy odbytu też mam włoski i to czarne. Okolice bikini... Hmm, tu jest masakra, tak jak pisałyście BUSZ:/ Od zawsze golę się maszynką, nigdy nie używałam depilatora dlatego, że mam wrażenie, że nic mi on nie da. Na twarzy włoski wyrywam pęsetą i jakoś sobie z tym wrednym owłosieniem radzę. Przyzwyczaiłam się już, że nie będę miała przez nawet 2 dni gładkich nóg, bo musiałabym je golić codziennie, a na to niestety nie mam nerwów i czasu. Jakoś sobie radzę. Co do mojego chłopaka, to myślę, że mam duże szczęście, ponieważ jemu moje włoski nie przeszkadzają, czasem już nawet z nim żartuje na ten temat, a jesteśmy ze sobą 3 lata i nigdy nie ukrywałam przed nim tego problemu, choć zawsze staram się być "gładka" dla niego ;) Mam takie pytanie. Czy jest tu jeszcze założycielka topiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRL
Gładka dla niego?????!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×