Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Myślę że takie zabiegi powinny być refundowane ,,przecież to nie nasze widzimiśie że chcemy wyglądać normalnie jak przystało na kobietę ,,ta choroba wpendza nas w obłęd ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jężeli laser działa to jest to jak lekarstwo ,, kturego nam potrzeba ,,tylko jak tu dotrzeć do funduszu? oni uważają ten zabieg jako kosmetykę ,, przechlapane ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
do idę na tory: ja takie wybielanie robie dwa razy w miesiącu, kupuję ten mocniejszy rozjasniacz do twarzy i ciała, ale stosuje tylko na twarz, kosz ok.25 zl za opakowanie, mnie wystarcza na ok pół roku,co do odrostów to pojawiaja sie u mnie po ok dwóch tygodniach i dlatego trzeba powtarzac, ale to sprawa indywidualna, Ja osobiscie uważam że efekt jest ok i jestem zadowolona. Też sobie kiedyś myslałam,że takie zabiegi powinny być refundowane, ale w naszym kraju i poziomie służby zdrowia nie ma na to szans.Wiem, że w innych krajach opłaca sie takie zabiegi kiedy ktoś przechodi zmiane płci. U nas sam sobie musisz radzić , nieważne że masz depreche przez te włosy, że życ sie nie chce,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie umiem się z tym pogodzić ,,ja ch cę mieć normalne życie ,, nie chcę bać się słońca ,,nie chcę nosić golfów ,,chcę poczuś się swobodnie w towarzystwie ,na imprezie,, chcę żyć w pełni ,,,,,,,,,,,poprostu być kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 35lat od 16roku życia jestem zarośnięta ,,,,,, nadzieja w laserze ,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
do IZZI9: jesteś w podobnym położeniu jak ja, w podobnym wieku, mnie pomógł laser, tylko i wyłącznie, reszta to pic na wode, ale nie jestem tym samym człowiekiem jakim byłam sprzed zarośniecia, nie ma nawet porównania, teraz jestem cieniem osoby która byłam, kiedyś chciało mi sie życ, byłam wieczną optymiska, hirsutyzm zniszczyl we mnie te cechy, czasu nie da sie cofnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jes to że ludzie paczą na nas jak na dziwolągi ,,, brak zrozumienia i akceptacji ,,,, nieraz już miałam czarne mysli ,,ale jeszcze jakoś daję radę ,,,mam męż on mnie wspiera ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona 2468
Cześć dziewczyny... zauwalylam ostatnio, ze rosna mi czarne wloski wokol pepka, mimo iz je wyrywam peseta rosnie mi ich coraz wiecej i sa coraz ciemniejsze... No i to jest problem z hormonami... Sluszalam, ze to jest podwyzszony testosteron u kobiet, wiec i lipido... zawsze mam ochote na sex tak jak facet i nie potrafie odmowic od jakiegos czasu... Czy to moze byc hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie! może to są jakieś twoje początki hirsutyzmu, ale trochę więcej włosków koło pępka nie jest niczym nienormalnym! To jest to, gdy my mówimy o swoim problemie wszyscy mówią, że każda kobieta ma na ciele włoski! Owszem ma, ale nie takie grube ciemne i długie! jedynie mocniej widoczny meszek, ale to jeszcze nie hirsutyzm! ja też na twarzy zauważam coraz więcej włosków! zaczęłam łykać cynk! ciekawe czy zauwarzę różnice! tych włosów jest tak duzo że nie wiem czy mam ich coraz więcej czy mi sie w oczach mieni:( 3majcie się! mam nadzieje izzi że ten laser da ci długotrwałe efekty! wsparło by to i mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
dziewczyny !! na twarzy porobiły mi sie jakieś liszaje;/ takie czerwone plamy i taka sucha skóra w tym miejscu;/ nie wiecie od czego to może być???? W dodatku przez ten ostatni miesiąc zaczęło wypadać mi niesamowicie dużo włosów( tych z głowy rzecz jasna) i już nawet faceci to zauważają juz kilku mych kolegów zwróciło na to uwagę;/ jak tak dalyj pójdzie to nie będę miała czym twarzy zasłaniać buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiara1234567890
hej, a ja mam jeszcze raz takie pytanie. czy badanie hormonow moze zlecic mi ginekolog czy musi to byc endokrynolog. jak endo to jak sie do niego dostac? i drugie pytanie, czy jak przyjmuje antykoncepcje to na czas badania hormonow trzeba z niej zrezygnowac czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
do ide na tory: Ja kupuje na allegro, wchodzisz na zdrowie i uroda, golenie i depilacja , wpisujesz sally hansen i wybierasz.Wiem, że są dziewczyny ,które rozjasniaja całe połacie włosów na rekach, brzuchu, i w ogóle i wtedy stosuja zwykłego rozjasniacza do włosów, bo taniej wychodzi.Ja używam raczej tylko na twarz i wole nie ryzykowac jakimis podraznieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skierowanie na badania krwi z tego co wiem to może zalecić endokrynolog (a raczej powinien), ale żeby się do niego dostać trzeba mieć skierowanie od ogólnego! i tak też możesz dostać skierowanie na badania krwi! lub bez skierowania, ale trzeba płacić! ja nie miałam robionych bo u nas są bezczelni lekarze! jak mają coś za darmo zrobić, to chyba trzeba być umierającym! więc ja nawet nie szłam! a środki hormonalne które stosują do leczenia to właśnie są tabletki antykoncepcyjne! Ide na tory: ktoś tu kiedyś pisał że pomaga na nadmierne owłosienie! już nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale ja postanowiłam brać!zobaczę! a cynk to pierwiastek który ogólnie poprawia stan włosów,skóry,paznokci, działa także na narządy rozrodcze (więc może poprzez to mogło by pomóc na owłosienie)! raczej to nie jest jakiś złoty środek, le co mi już szkodzi... a włosy też mi strasznie wypadają! i może na to choć pomoże! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skierowanie na badanie mozna dostac od ginekologa, ale nie jest latwo zrobic wszystkie potrzebne badania na kase chorych bo sa bardzo drogie. ja robilam prywatnie. ale od lekarza trzeba miec dokladne wskazowki - w jakim dniu cyklu i jakie hormony. dziewczyny, czy badalyscie wolny testosteron? ile wam wyszlo? mi 2,8 i ciekawa jestem jakie macie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zadna nie pamieta wyniku wolnego testosteronu? czy sie nie badalyscie? ciekawi mnie jak ilosc tego hormonu we krwi ma sie do stopnia hirsutyzmu. ja sie mieszcze w normie (jest do 4), ale owlosienie jest - choc moj hirsutyzm nie jest ogromny, wlosow jest zdecydowanie za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej już podaję swoje wyniki testosteron wolny 1.8 pg/ml - wynik z zeszłego roku wynik z tego roku, z tym, ze to chyba jest testosteron całkowity i wyszło 0.9 ng/ml (norma 0.05-0.73) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aniseed, ja mialam badany tylko wolny testosteron. norma u kobiet owulujacych to 0-4,1pg/ml, wiec masz swietny wynik - nizszy od mojego - ja mam dokladnie 2,82pg/ml. a jak bys ocenila stopien swojego hirsutyzmu? a czy ktos z pco moglby podac wyniki? ja mam policystyczna budowe jajnikow, ale nie stwierdzono u mnie pcos, bo hormony mam w normie i mam regularnie okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...wydaje mi się, że średni. Nie jestes jakoś koszmarnie obrosnięta ale mam włosy w miejscach, w ktorych nie powinno ich być i to nie są jakies pojedyncze wloski. mam sporo koleżanek brunetek i żadna nie ma takiego problemu jak ja :( są wręcz gładziutkie:o:o:O tak sobie myśle, ze na moje owłosienie pewnie wpływ ma też to, że mój ojciec jest obrośnięty :( :( :( no cóż...zaczęłam odkładać na laser :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co w tych wlosach jest takiego, ze nie da sie ich powstrzymac... to tak jakby raz ruszyc machine, ktorej sie nie zatrzyma. rozregulowana gospodarka hormopnalna moze wrocic do normy a wlosy jak byly tak sa... masakra. nie wiem tylko dlaczego u ciebie ide na tory byly inne granice normy, na moich badaniach jest wyraznie podanae: norma od 0 do 4,1. ciekawe co jutro powiedza w rozmowach w toku. dobrze by bylo uswiadomic troche osob jak smutnym problemem jest hirsutyzm, bo zlotego srodka na problem i tak nikt nie wymysli nagle u ewy drzyzgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka bo czasem laboratoria maja rozne normy. Nie znam się na tym ale jest to dla mnie troche dziwne. Powiem Ci, ze kiedys mialam robione badania [ale nic związanego z hirs] poszlam z wynikiem do lekarki, a ta w szoku, ze takie cos wyszlo. Od razu dala mi ponownie skierowanie na badania, poszłam i co się okazało, ze jest ok. na co lekarka oznajmila, ze czasem trzeba badania ponawiac, bo w laboratorium mogą się pomylić :O :O :O :O no ale jakbym miala tak ciągle powtarzac badania hormonów, to bym się doszczetnie z kasy spłukala :( Mnie jeszcze dobija to, ze w miejscu jednego wyrwanego włosa czasami wyrastają mi 2 a nawet i 3 wlosy! szczegolnie w miejscu, w ktorym powinnam miec biust :O :O Taaa, gospodarke hormon. sie ureguluje, a włosy sobie rosną w dodatku jest ich więcej. To musi byc bardziej złozony problem. wydaje mi sie, ze potrzebne sa dosc obszerne badania, lacznie z genetycznymi. Mam nadzieję, ze jutro dowiem się czegos ciekawego z RwT. Zabijaja mnie teksty ludzi, ktorzy nie mają z tym problemu. widziałam raz w necie zdjęcie jakiegoś owłosionego człowieka a pod nim komenty w stylu "nie potrzebny u swter, bo ma swój naturalny" itp. masakroza! Przeglądałam dzisiaj oferty depilacji laserowej w mojej okolicy. Znalazłam jakis gabinet spa, gdzie robią depilację laserem light sheer [ktoś tu wcześniej pisał, że dobry jest] ale ceny koszmarne są :( około tysia wyszłoby za 1 łączony zabieg na same nogi :( :( :( no ale może wygram troche kasy, bo ostatnio gram w konkursach :P :P :P :P izzi a Ty jakim laserem robiłas depilacje? włos_sie_jeży99 może Ci jakichs witamin brakuje stad te liszaje? albo jakies zakazenie bakteryjne? pies Cie nie lizał albo jakies inne zwierzątko??? na koniec dodam ja....mam ładne, gładkie, bezwłose i wsportowane ciało. AMEN!!!! : D:D :D :D :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaa .
Witam ! Niestety mnie też dotknął ten problem. Mam 15 lat i owłosienie na twarzy, brzuchu, piersiach. Jak na razie nie leczyłam tego, ale okropnie się czuję. Kompletnie nie wiem, co z tym zrobić. Obejrzałam reklamę kremu bioxet .. co o tym powiecie ? Myślicie, że to może zadziałać, czy to po prostu zwykła ściema, przez którą ludzie chcą tylko zarobić ? Też czekam na jutrzejsze Rozmowy w Toku ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory jesteś pewna że skierowanie na badania hormonów może zalecić ginekolog? Dla mnie był to duży plus! Może tak tego nie zbagatelizuje! Bo u ogólnego stwierdzili że przesadzam!:( ja też czytałam o różnych laserach! ale ile ludzi to tyle opinii! A jak już mam wydać tyle kasy to niech chociaż minimalnie pomoże! też się nie mogę doczekać jutrzejszych rozmów w toku! Choć pare lat temu też była dziewczyna z naszym problemem, ale nic innego nie mówiła niż my tutaj! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gin moze Ci przepisac badanie na hormony :) ja mialam skierowanie wlasnie do niego. oglądając RWT mam zamiar obserwować reakcje publiczności. Liczę na ich wyrozumiałośc i zrozumienie problemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gram w konkursie regionalnej gazety :) zbieram kupony i wysyłam :P czasem gram tez w radiu zet ale ostatnio troche poszalałam w roznych konkursach esemesowych i nie mam nic na koncie :D ale wierze, ze w koncu gdzies wygram :) w lotka też czasem gram:D widziałam dzisiaj w DD zapowiedź RwT hmmm...troche sie zszokowałam :O będzie w programie dziewczyna, ktora majac 14 lat zaczeła brac tabletki na niedoczynnosc tarczycy i przez kolejne 6 lat nikt nie zrobil jej badan, nie zmienil dawki i teraz niedoczynnosc zmieniła się w nadczynnosc :O :O :O :O :O :O jestem zdania, ze masa lekarzy powinna byc pozbawiona prawa do wykonywania zawdu :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym razem wystąpią kobiety mające problemy z hormonami. Ich objawami są wypadające garściami włosy lub nadmierne owłosienie na rękach i męski zarost na twarzy, szpecące ciemne plamy pokrywające twarz i wole wiszące u szyi. Karolina ma 23 lata i gdyby nie golenie, rozjaśnianie włosów, depilowanie laserem, plastrami i kremami, nie wyszłaby na ulicę. Choć od 17. roku życia jest pod opieką lekarzy, to wciąż nie może sobie poradzić z nadmiernym owłosieniem. Martyna miała 16 lat, kiedy dowiedziała się, że przechodzi wczesną menopauzę. JUŻ WIEM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 098765
cześc dziewczyny, męczy mnie ten sam problem co was, najgorzej bikini, plecy i pośladki, resztę golę (na szczęście nie mam na twarzy strasznych). mój wczesniejszy facet wiedział jaki mam problem i go akceptował. teraz mam nowego, jest nam ze sobą cudownie, dlatego myślimy o współzyciu, tez tego chce, jednak boję się jego reakcji.. nie wiem co mam z nimi zrobic, na laser mnie nie stać, na depilację u kosmetyczki raczej się nie zgodzę< bo jak pośladki > nie mam pojęcia, załamuje się! pomóżcie proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×