Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość fubia
Niestety pozostaje dobry podkład:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizzelda
jak na razie wszystkie "dobre" podkłady, które stosowałam znikały po kilku godzinach pozostawiając na wierzchu plamę przebarwienia:/ Tak więc podkład noszę przy sobie w torebce, na wypadek gdybym musiała "poprawić" makijaż:/ Strach się bać lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
powiem wam ze jestem po 4 zabiegach tym laserem glupim i nie ma efektow wcale ;(( a nawet wloskow wiecej jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy próbowałyście na przebarwienia np kremów z kwasami, albo tych kremów wlaśnie na blizny i przebarwienia, sok z cytryny? - Pomaga to coś? bo bez podkładu na brodzie wyglądam jakbym się nie domyła;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ani7718
Ja mam ten problem z przebarwieniami na brodzie. I używam podkładów kryjących i puder w kamieniu, I podklad musi być mega jasny że nie odcinał się od szyji, ja obecnie używam podkładu pharmaceris odcień 01 ivory, do kupienia w aptekach i jestem zadowolona. To podkład do cer tłustych i problematycznych. Do tego na noc używam brevoxylu, trochę rozjaśnia ale to nie kwas. W ciągu dnia lub po umyciu twarzy przed makijażem tonik soraya bezalkoholowy z trawą cytrynową i witaminą B3. Pomaga. I myję twarz pianką głęboko oczyszczającą Pharmaceris Sebostatic, zawiera m.in. wyciąg z łopianu, cynk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) matko, ten wątek tak długo żyje;) kilka lat temu tu pisałam i postanowiłam znowu zawitać. Oczywiście już mam pytanie odnośnie kremu Bioxetu, czy komukolwiek on pomógł, ale ma taka jasną , mechowatą brodę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jak tam sie czujecie z nadchodzącym latem? Ja fatalnie:( aż strach pomyśleć co to będzie jak przyjdą fest upały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ja się czuję koszmarnie, z tego względu, że przez ostatni rok hirsutyzm się znacznie nasilił...:( W tym. tyg. mam dostać mojego wybawcę- depilator, mam nadzieję, że przy jego pomocy dotrwam jakoś do jesieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyna maj
mi na plamy ale po trądzikowe bardzo pomógł Bio-Oil .Kupiłam go w Kanadzie u nas można kupić na allegro . Od dwóch lat nienawidzę słońca a zwłaszcza lata .Ponieważ od 2 lat mam ten sam problem co Wy dziewczyny.Nogi pośladki mogę ukryć ale twarzy się nie da.Ja zauważyłam że wyrywanie włosów z brody u mnie tylko pogarsza sprawę .Włosy wtedy rosną jak po deszczu grzyby :((( Moja córeczka nie moze doczekać się plaży ,wody ...pytanie jak ja mam się pokazać z tymi kłakami na nogach wśród ludzi i te krzaki wystające z pod majtek .Bardzo boję się depilacji ud . Mam pytanko jak wy dziewczyny pozbywacie się owłosienia z ud .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade depilatorem wszystko. Uda też. Ból jest i najgorsze te wrastające włoski. Mi też szybko bardzo odrastają na nogach włoski. Niby depilator usuwa z cebulkami a ja po paru dniach już je mam znów. Zaleta depilatora jest taka ze te wlosy na nogach tak rosną nierówno, więc nie rzucają się od razu tak w oczy jak po zwyklej golarce. Swoją drogą też się boję lata. Muszę kupić strój. Boje sie najbardziej odslonic tej części pośładków dolnej grr. Ale wyjde w stroju, bo jakbym tak chciala ukryc wszystkie wlosy to bym musiala wyjsc w golfie i w kominiarce. Czego w takiej sytuacji się obawiacie najbardziej? Ludzi się boicie, że coś Wam powiedzą zlego? Byłam ostatnio u endokryn. i podobno te włosy na całej twarzy białe, to z powodu przyhamowania (w moim przypadku) androgenów, zwiększyły się żeńskie włosy własnie tego typu mechowate jasne cienkawe. Nie wiem tylko skąd na rękach czarne nagle, ale ok. Ja już nie płaczę z powodu tych włosów. Tyłek wczoraj wyrwałam woskiem. Brode ostatnio tak wyskubalam ze szok z tych białych "dziadków mrozów" ale rosna szybko i nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Tak, ja właśnie obawiam się ludzi, ich spojrzeń i złośliwych komentarzy. Już kilka razy usłyszałam komentarze na temat mojego owłosienia, które mocno mnie dotknęły. Niestety, ale prawda jest taka, że ile bym się nie starała, to i tak hirsutyzm będzie widoczny;/ Ja dziś otrzymałam zestaw depilujący Phillips z allegro. Fajny jest, bo oprócz depilatora ma precyzyjny mini-depilator i "inteligentną pęsetę". Dziś mam zamiar ogolić brodę maszynką, a jutro potraktuję ją mini-depilatorem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani7718! A jak dokładnie nazywa się ten tonik Soraya? Moze spróbuje...co mam do stracenia...?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Buba ten tonik to Care & Control przeciwtrądzikowy, bezalkoholowy z czerwonym paskiem antybakteryjny, są też z zielonym paskiem i tamte są chyba z kwasami, a na tą porę nie radzę kwasów stosować, kosztuje gdzieś 11-12 zł i jest duż butelka, ale lepiej działa brevoxyl krem na noc na przebarwienia u mnie ale używam też tego toniku rano przed nałożeniem makijażu i w ciągu dnia też jak się nie maluje i nigdzie nie wychodzę . Super też jest krem przywracający nawilżenie skóry Iwostin Purritin Rehydrin, bardzo dobrze nawilża, buzia jest aksamitna w dotyku, łagodzi podrażnienia po wyrywaniu włosków, koi skórę i szybciej nawet się goją strupki jak skaleczę się przy wyrywaniu włosków pęnsetą. Krem Iwostinu stosuje rano na całą twarz przed makijażem, podkładem, i na noc na brodę tylko. Do koleżanki kóra zamierza brodę golić golarką i depilatorem, odradzam dlatego że depilator wyrwie też jasne włosy, cienkie, i meszek naruszy, będzie tylko gorzej. Ja brodę robię tylko pęnsetą lub nożyczkami które też mi kłaczki wyrywają czasami i wyciskam małe czarne kropeczki. Trochę mi włoski wrastają pod skórę ale wtedy przekłuwam skórę igła i wyciągam. I to samo mam na kolanach tam mi wrastają a na nogach nie. Ja zamierzam iść na laser na brodę jak zacznę brać hormony bo obecnie mam przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ania7718 ! :) A ten Brevoxyl to jest maść na trądzik prawda? :> Czy mi sie pokiziało i to jest typowo na przebarwienia? Ja już jestem tak zdesperowana że pomimo tego słońca zaczełam uzywać kwas z La Roche Posay na brode na noc + filtr 50 w dzień żeby chronić skórę. Ukoić cere jakoś daję rade tonikami, gorzej wlaśnie z pozostającymi po wyrywaniu ciemnymi plamkami, które wyglądają jakbym się nie domyła;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brevoxyl to nie jest maść to jest krem 4 % z substancja czynną tlenkiem benzoilu. To jest na trądzik zaskórnikowo- krostkowy. Bardzo dobrze działa na zaskórniki, zwęża pory i rozjaśnia lekko, nie działa tak jak kwasy i nie podrażnia. Ale trzeba dobrze nawilżać skórę. I na noc najlepiej stosować, może odbarwiać ubrania, po użyciu dobrze umyć ręce. Szybko się wchłania na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie trzeba go stosować z filtrami? Można dostać bez recepty, jaka jest cena? dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, ja mam taki mały depilator, specjalnie do twarzy, także myślę, że nie wyrwie więcej włosków niż chcę:) Też do tej pory depilowałam brodę pęsetą, ale to strasznie dużo czasu mi pochłaniało, a poza tym pęseta tylko wzmocniła odrastające włoski;/ Ja się chyba na laser nigdy nie zdecyduję, bo przynajmniej dla mnie, będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Androgeny i tak zawsze będą w nadmiarze, chyba że podczas leczenia, ale jak odstawi się tabletki, włosy znów wyrosną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana a jaki ten depilator? firma jaka, cena, i gdzie kupowałaś, może na allegro? Buba nie wiem czy trzeba stosować filtry, ja nie wychodzę na dwór bez makijażu, podkład mam z filtrem 20, i jescze puder w kamieniu, brevoxyl nie jest kwasem więc nie trzeba chyba. Kosztuje 19- 22 zł w zależności od apteki i nie jest na receptę. Kiedyś parę lat temu to był na receptę tak jak maść benzacne bo to ta sama substancja, tyle że maść ma 5 i 10 % i niemiłosiernie wysusza, a krem jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, a slyszalyscie o dexamethasonie? To steryd, przepisuja go w przypadku hirsutyzmu okolo 1 mg na dzien. Ponoc pomaga. Sama mam ochote to sobie zaaplikowac.. A pozniej moze laser albo jakies urzadzenie do elektrolizy w warunkach domowych. Co myslicie o tych zestawach?: http://www.biomak.pl/pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=31&Itemid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caramella pabi-dexametazon to nie są cukierki. To ciężki lek, wpływa na pracę przysadki, nadnerczy. Nikt Ci tego ot tak nie przepiszę.Musisz mieć badania hormonów przede wszystkim nadnerczowych i usg nadnerczy.Przepisuje się ten lek przy wrodzonym przeroście nadnerczy, skutkiem tej choroby jest hirsutyzm między innymi. Lek niekiedy powoduje tycie itd. To lek ciężkiego kalibru gorszy od tabletek anty. Przepisuje dobry endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odchudzającasięęęęęęęęęęęęęęę
a co z propecią bądź proscarem, na lysieniu pisza o tym dziewczyny? też taki niebezpieczne jak ten wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze to obciazajacy lek, ale czytalam wypowiedzi dziewczyn z pco, ktore zazywaja 0.5 - 1 mg i sa efekty. Dexamethasone ma bardzo szerokie spektrum dzialania, jak to steryd. I mozna tez przytyc. Ale co tam... mam cos lepszego, Kochane moje! Oto link!! http://pl.wikipedia.org/wiki/Eflornityna Sa rezultaty, ale nie mozna przerwac kuracji, bo wlosy wracaja do poprzedniego wygladu. Krem stosuje sie 2 razy dziennie, po 8 tyg wloski staja sie prawie ze niewidoczne. Ja zaczne sie rozgladac za tym preparatem... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och kurcze, ten lek kosztuje 292 zl za 60 g! no coz... Chyba lepiej wydac tyle, niz miec twarz jak trans. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do odchudzajacejsieeeee... Kup sobie zielona (niepalona) kawe, zmiel ja i stosuj 1-2- razy dziennie. Zawiera kwas chlorogenowy, ktory powoduje, ze sie chudnie... Sprobuj, nie zaszkodzi, a moze pomoc. Ale nie dodawaj cukru, rozciencz woda najwyzej. Na poczatek stosuj 1 lyzeczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caramella, akurat ja jestem posiadaczką PCOS, przy PCO samym a nie PCOS nie stosuje się pabi dexametahsonu, bo PCO to same tylko jajniki policystyczne bez złych hormonów itd. Natomiast PCOS to zespół i pabi stosuje się wtedy gdy PCOS jest pochodzenia nadnerczowego a nie jajnikowego. Ja sama mam PCOS pochodzenia jajnikowego. Pabi- dexamethason jest sterydem ciężkim i nie ma znów takiego dużego zastosowania. Bardziej już takie zastosowanie ma encorton znacznie lżejszy steryd. Sterydy to ciężkie leki, nie bierze się ich bez badan, konsultacji z lekarzem, tak samo jak hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, jest to zestaw do depilacji (3 w 1) firmy PHILIPS, model PHILIPS HP 6540. Zamawiałam na allegro i zapłaciłam 129 zł+ 25 zł za przesyłkę kurierską płatną przy odbiorze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki załamana. A powiedz mi ta inteligentna pęnseta to jest na baterię mechaniczna czy ręczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odchudzającasięęęęęęęęęęęęęęę
caramela a gdzie ją mogę kupić i ile ona kosztuje ? dzięki za radę. Ja ponawiam moje pytanie, zmagam się też z problemem h. od dwóch lat jak z tym proscarem lub propecią? skuteczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×