Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość xyz...............
nie robilam zadnych badan. wiem, ze hirsutyzm leczy sie hormonami a ja nie chce ich brac. nawet tabletek anty nie biore. moj maz tez nie chce, zebym faszerowala sie hormonami. czytalam wiele relacji dziewczyn, ktore nie wyleczyly hirsutyzmu a na dodatek rozregulowaly sobie organizm i miali duze problemy ze zdrowiem. wole nie ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz...............
mialo byc "mialy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz: no tak, ale majac hirsutyzm lub inna chorobe, ktorej objawem jest nadmierne owlosienie tez masz rozregulowana gospodarke hormonlana i to tez nie jest naturalne... Ja bym zrobila na Twoim miejscu badania:) Ide na tory: popieram Ciebie, trzeba trafic na odpowiedniego mezczyzne, dokladnie nic na sile i nalezy mowic prawde o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wyobrazam sobie siebie jakbym mogla wygladac teraz gdybym wowczas nie podjela leczenia..eh..mi tabletki bardzo pomogly..dzieki nim wyszlam z depresji ktora wtedy mialam..bylo ciezko..teraz jest lepiej..wygladam lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że trzeba nauczyć się z tym żyć ale ja dopiero właśnie teraz zaczynam to akceptować bo dopiero niedawno znalazłam na to jakiś sposób, w każdym razie jakoś sobie z tym radzę. Nie zamierzam jednak od razu szukać faceta bo na razie nie czuję się na siłach. A na pewno związek z jakimś facetem nie ujął by mi problemów , tylko wręcz przeciwnie. Jeśli chodzi o to co mi dolega to nie wiem. Wyniki badań nic nie wykazały, ale przez ponad rok leczyłam się Diane35 bez większych rezultatów, później przestałam i od jakiegoś czasu używam oleju z krokosza i jest dużo lepiej. Na przykład na brzuch już prawie nic nie mam , czasem tylko pojawia się coś lichego( co mnie załamuje mimo wszystko) przeważnie przed okresem . Pozatym depiluję się past5ą cukrową która też jest rewelacyjna tylko wkurza mnie jej przygotowywanie. Piję też herbatę miętową i po tym też jest lepiej. Zobaczymy jak będzie dalej.Wrócę jeszcze do sprawy facetów. Nie mówię że wszyscy są beznadziejni ,ale w tej chwili nie czuję się na siłach żeby to sprawdzać. Oczywiście że chciałabym kogoś mieć jak każda dziewczyna ale nie za wszelką cenę. Poza tym w moim otoczeniu nie widzę nikogo godnego uwagi więc nie dziwcie się mojemu nastawieniu. Coraz bardziej przekonuję si ę że chyba nie znajdę nikogo kto by na mnie zasługiwał, a poniżać się nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory: mialas anoreksje? pytam poniewaz ja tez na to chorowalam i w zasadzie nadal choruje, bo to jest jak alkoholizm; anorektyczka jest sie do konca zycia. Mysle, ze cale zycie bede z tym walczyla, ale moment krytyczny mam juz od 4 lat za soba, jednak psychicznie nadal z tym walcze:)A czy myslisz, ze te wlosy to nie wynikaja wlasnie z anoreksji? Na poczatku lekarze tak mi mowili i wiem tez ze meszek na ciele to jest naturalna obrona oraganizmu przed ta choroba,tzn przed utrata ciepla przez organizm. Jednak meszek nie bylby dla mnie takim utrapieniem jak te kudly. Ja mam hiperprolaktynemie i prawdopodobnie pco. Co Ty o tym sadzisz i jak u Ciebie to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika: dobrze ze musisz znalezc kogos kto bedzie na CIEBIE ZASłUGIWAł, czyli cenisz sie.Gratuleje:) A napisz mi prosze, czy usuwasz wloski tez z twarzy, bo dla mnie to jest najwiekszy problem? Pozdrawienia dla Wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczytalam gdzies ze palenie tytoniu przy PCO wzmaga porost wloskow..eh..ja niestey pale..moze nie az jak taki nalog..ale jednak nie potrafie przestac..a do tego tabletki biore w trakcie imprezy..eh..roznie..zazwyczaj pamietam o nich ale nie biore ich o jednej konkretnej porze..hm moze gdybym nie palila mialbaym ich mniej? hm jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory:Ja mam 26 lat i zaczelo sie w liceum, chociaz wlosy mialam zanim zaczelam drakonska dietę. Do dzis pamietam komentarz brata, ktor zauwazyla wlosy w okolicy baczkow. Wlasciwe wlosy zaczelam usuwac zanim wpadlam w anor..A anor..zaczela sie u mnie do komentarza sasiadki, ktora powiedzial mi, ze chyba przytylam i jeszcze do tego wydela swoje policzki zeby pokazac mi jak wygladam, jak nadmuchany balon:)A ze jestem osoba wrazliwa na wszelkie wypowiedzi dotyczace mojej osoby, to rozpoczelam ciezka batalie z trudnym przeciwnikiem-anoreksja. Na poczatku, kiedy chodzialm po lekarzach, kazdy tlumaczyal mi ze jesli przytyje i powroci miesiaczka, to wslosy znikna i wszystko wroci do normy. Okres w miare regularny, w miare, gdyz u mnie sa ta wahania 28-35 dni, mam juz od ok 4-5 lat, a kudly nadal sa:)Nikt wczesniej nie badal moich hormonow, dopiero jakies 2 lata temu pewna pani doktor wziela mnie na obserwacje do szpitla i wtedy wlasnie wykryto hiperprolaktynemie. Robial teraz tez badania w kierunku pco i wg opisu tez mam, ale na kosultacje lekarska dopiero ide:) Ale podsumowując; Anoreksaja pozostanie moja zmora do konca życia. KAŻDĄ DZIEWCZYNĘ PRZESTRZEGAM PRZED ODCHUDZANIEM, PROSZĘ NIE DĄŻCIE DO IDEALNEJ SZCZUPŁEJ SYLWETKI, BO MOŻNA SIĘ TYM POGUBIĆ I ZATRACIĆ WSZELKIE GRANICE!!! Gdyby nie pomoc psychologow to nie wiem jakbym skonczyla. Obecnie nie jest ze mna najgorzej:) W miare normalnie jem i waze, zatem teraz walcze z klakami:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te baczki
ide na tory : lecze sie juz ponad rok na hiperprlnemie, antykoncepcji nie przyjmuje, bo sie boje itd, mieszkam ze swoim facetem, on widzi moje baczki, owlosione plecy, bo tego nie depilujee, czasem zauwazy ze wasik mi zniknal, na piersiach staram sie wyrywac zawsze, na brodzie mam jasne ale dluzsze ktore wyrywam.... moja gin mowila ze sprawdziala na sobie ze zadne tab.anty nie zmniejszyly jej wasika... ponowie pytanie: jakie badania hormonalne robicie?jakie wam endo zlecil?? i jeszcze jedno co do depilacji baczkow, kilka razy probowalam troszke je przezedzic chociaz penseta ale to tak cholernie boli, tyle ich tam jest.. czym to robicie?? za 2tyg jestem swiadkiem na slubie, chcialabym upiac wlosy (jeszcze nigdy nie mialam upietych!!!!!!!!!!!!!!! ze wzg wlasnie na baczki) no i nie wiem czy mi sie uda, moze uzywacie wosk do dep twarzy??5 lat temu (16lat mialam) posmarowalam sobie baczki kremem do dopilacji do msc wrazliwych.............. zrobila mi sie "zywa rana" po obu stronach bylam strasznie tym przestraszona:( czasmi baczki przycinam nozyczkami:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja baczki potraktowalam laserem:)racja, byłam chyba z 5 razy:/ wywaliłam na to majątek, ale jest duzo lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
a ja rozjasniłam i jak cos chamskiego wyskoczy ale pojedynczo zazwyczja to wyrywam :P na laser narazie mnie nie stac pozatym nie mam uregulowanych hormonow chyba krokosz bardzo pomaga i ten hair no more oraz regularne wyrywanie i depilowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach te baczki: a sprobuj moze wosk do twarzy, a jak nie to kerm do depilacji twarzy, zawsze to lepiej niz maszynka. Po kremie i po wosku wolsy tez odrastaja, ale nie sa tak klujace jak po maszynce. Do tego jakies kremy po depilacji, krokosz i moze efekt bedzie zadowalajacy:) Laser moze pomoc, a na peno przerzedzi wlosy, bo na calkowite pozbycie sie wlsokow nie mozna liczyc. Ale by poddac sie zabigowi laserowemu trzba miec uregulowane hormony:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te baczki
nigdy nie golilam maszynka baczkow:0 nie przezylabym tego psychicznie :) wczoraj wzielam pensete i wyrwalam je prawie wszystkie, nie pojedynczo ale po kilka kilkanascie rwalam naraz:) nawet nie bolalo strasznie :) chyba kupie wosk do depilacji twarzy, boje sie teraz ze mi zaczna wrastac przed slubem siostry:o laserowa depilacja odpada :kasa no i hormony, moje napewno nie sa w normie... ide na tory: bardzo cie prosze jezeli mozesz, napisz mi jakie dokladnie hormony badalas, ja chodze do endo z hiperprl, chyba wstydzilam sie jej pokazac dokladnie mojego owlosienia, ale pamietam ze cos napomknelam, kazala zbadac wolny testosteron, androstendion,17OHprogesteron tarczyce tsh i chyba tylko t3, no i prlaktyne ktorej mialam 10razy za duzo.. teraz prl utryzmuje sie raczej przy gornej granicy normy, wiem ze andostendion mialam za duzy testosteron troszke ponad norm, nie byly to jakies wielkie wachania, endo chciala mi przepisac wtedy antykoncepcje ze ona ewentualnie moze cos pomoze, wzielam recepte ale nie wykupilam, razem z moim W uznalismy ze ta chemia jest niepotrzebna i szkoda zeby sobie tym narobic na przyszlosc problemow... ginekolog przy usg dopochwowym mowi ze jajniki sa ladne, ze zadnego toriela niewidac, wiec pco wykluczyla. czy komus udalo sie pozbyc tych wlosow przez uregulowanie hormonow???czy oprocz hormonow taka "uroda"? mi nikt nie postwil diagnozy "hirsutyzm" nigdy tez otwarcie nie rozmawlam z lekarzem o owlosieniu i nie pokazywalam piersi plecow rak (ktore so bardziej owlosione niz u mojego faceta ktory jest brunetem o silnych wlosach:D ) heheh kurcze nigdy to nie bylo przyjemne, zanim zaczelam golic wlosy to naprawde jakby ktos mial po rekach rozpoznac kto jest facetem z pomiedzy nas to wybralby mnie:o na rekach wlosy golone maszynka tez wrastaja... cholerne wlosy, a ja jestem ciemna brunetka:( i do ego mala i dosc drobna z duzym brzuszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te baczki
nodobra nie taki duzy ten brzuszek, ale co zauwazylam jest to tycie typowo meskie dol brzycha ponizej pepka, tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY!!!!!!!!!! mam do oddania dwa depilatory dla kogos kto nie posiada a chce, co prawda nie sa to super nowe sprzęty, ale dzialają i wloski wyrywaja: 1. Braun, silk epil duo plus 2.Braun, silk epil comfort. Jest ktos zainteresowany? Jesli tak to pakuję w paczkę i wysylam pocztą.... Nie ma sensu zeby to lezalo...ja ostatnio kupilam nowszy :) Jesli ktos jest chetny to proszę pisać bez skrępowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochane
a moze któras z was zna dobrego lekarza we wrocławiu?? Mam te same problemy z nadmiernym owłosieniem ale nie robiłam jeszcze zadnych badan. Chce znalezc dobrego lekarza specjaliste, najlepiej endokrynologa/ginekologa który sie mną zajmie i pod jego kierunkiem wykonam wszystkie niezbedne badania. Odechciewa mi sie juz zyc:-( Jestem z woj. dolnosląskiego i do wrocławia mi w sumie najblizej. Z góry dziekuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
dziewczynki bardzo prosze o rade...niestety musze wyrywac włoski które rosna na brodzie...ostatnio zaczeły wrastac i nie bardzo wiem jak je wtedy wyciagnac na wierzch zeby nie porobic sobie blizn i ranek,w koncu to miejsca widoczne...a poradzcie jak zapobiec zeby nie wrastaly tam...jakie pilingi polecacie?prosze o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KingaZ
Czesc dziewczyny! Chyba mam również podobny problem co wy. Wybieram sie na badania to wtedy wszystko sie okarze czy jestem chora na H. Ma nadzieje, że nie..... I mam w związku z tym pytanie bo jestem z okolic Śląska, czy nie znacie jakiego fajnego dobrego endo. najlepiej w okolicach Żywca lub Bielska-Białej. Pozdrawiam was Buziaki! Aha jeszcze jedno.... czy która z was miewa tez włoski w nosie i w uszach.....dla mnie to kszmar... jak z nimi walczyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha08: ja nie choruję na anoreksję poprostu zawsze byłam szczupła a do tego dochodzi stres i szybka przemiana materii i czasami bywa że bardzo chudn e ale moja optymalna waga to 52 kg przy wzroście 164cm. Jesnak uważam że to właśnie może być przyczyną mojego problemu bo słyszałam że jeśli dziewczyna ma zbyt małą ilość tkanki tłuszczowej to może mieć problemy z hormonami jak np kulturystki które przecież nie ważą za mało. Jeśli chodzi o to czy mam coś na twarzy to w z zasadzie nie, bo czasami pojawiaja się jakiś włosek, ale w sumie jest ich chyba ze trzy które jeśli jakiś się pojawia to wyrywam pęsetą i smaruję olejem z krokosza. Są po tym dużo słabsze. A tak w ogóle to było mi ciężko radzić sobie z tym problemem dopuki nie zaczęłam depilować się pastą cukrową . Bylo to trudne szczególnie w trudno dostępnych miejscach. A teraz nie sprawia mi to większych problemów zwłaszcza na plecach bez problemu mogę to zrobić sama. I co najważniejsze jest gładziutko a zaczerwienienia bardzo szybko zchodzą. Bo z woskiem zupełnie sobie nie radziłam. Naprawdę bardzo polecam tę pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory: Nic nie chce :) chce je oddac poprostu komus kto nie ma...a chce miec... Bo ja kupilam nowy, a te dwa lezą bezużytecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingo Z: Z lekarzem Ci nic niestety niepodpowiem, bo nie znam.. Ale co do włosków w uszach i nosie to można do ich wycinania kupić specjalny trymer:) i w ten sposob sie ich pozbywam...nie wiem na jak dlugo to wystarcza....i po jakim czasie odrastaja bo sama nie mam takiego problemu....ale wiem ze takie cos jak trymer do uszu i nosa jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceliona: nie wiem co Ci poradzić...mi tez się keidys pojedyncze wloski na brodzie wrastaly, teraz naszczescie tymczasowo nie... Wydaje mi sie ze powinnas sprobowac tego peelingu cukrowego o ktorym dziewczyny mowily, albo jest taka masc veeta na wrastajace wloski(nie wiem czy skuteczna) Moze poczekaj na opinie innym dziewczyn z forum, oby potrafily doradzic Ci cos konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga ja znam,ale czy dobry...szczerze to tam jeszcze nie bylam, a mówię o Katowicach Ligocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do KaMka
czesc Kamka Jesli Twoje ogloszenie jest nadal aktualne to bylabym Ci wdzieczna za ten depilator! nie stac mnie na jego zakup a to choroba juz mnie wykancza dzien w dzien musze sie golic a wiadomo jakie sa wtedy wloski. Jesli juz nieaktualne to mimo wszysko dzieki za dobre checi. Podam Ci nr gg jestem na nim rzadko bo nie stac mnie na internet i korzystam z niego tylko jak jestem u znajomych ale jakby co to sie odezwe pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki (5487378)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceliona rano albo wieczorem co 2 dni strzel sobie peeling, mnie nic nie wrasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×