Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ziaja to bardzo dobra firma, ale nie przyszla mi jakos do glowy heh moze dlatego ze nigdy nie mialam kosmetykow z niej, zawsze drogie byly :) Zreszta moja mama mnie ochrzanila, ze tyle rzeczy chce kupic i twierdzi ze bzikuje heh :D zazdroszcez wam, ze matka wam sie nie miesza w wydatki na hirsa heh :D :D :D zarcik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
ja mam 34 lata wiec nikt mi sie do niczego juz nie miesza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh :D smieszne by bylo gdyby w twoim wieku, matka mieszala ci sie do spraw finansowych heh :D ( no ale zdarza sie i tak :D ) Jutro pojde do apteki i zapytam po ile ten balsam z ziaja i zobacze w sklepie z ziolkami czy maja palme albo wierzbownice czy tez inne ziolka o tym samym dzialaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile z konopii
Mam dziś zły dzień, potrzebuję spironol!!! Ma ktoś na zbyciu? albo znajomego lekarza? Echh, mojego mam za 1.5 miesiąca i pewnie będzie robił problem bo mam brać dexametazon i już. A moze się nie przyznam że nie brałam? Może powiem że nie działa? A nie bralam bo najpierw chcialam przetestowac same hormony jak działają. No i źle działają. A nie mam kurna kasy na prywatnego. Ale marudzę. Nie wiem juz co ze sobą zrobic. Zamówilam ten Wasz telcapil, bede sie nim na razie smarować wraz z niwea baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny chcące pozbyć się zbędnego owłosienia Ostatnio wyczytałam że jest możliwość wypożyczenia lasera light sheer. Koszt to ok 1500zł/dzień (może jeśli się poszuka to będzie taniej) Czy któraś z Was byłaby zainteresowana wypożyczeniem takiego lasera na spółkę?. Myślę że 3 osoby spokojnie mogłyby skorzystać (zakładając że depilowane będą większe powierzchnie ciała). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chile spokojnie, kombinujesz jak kon pod gore ;) Powiedz,ze nie bralas i tyle. Ci lekarze to i tak kurna nic nie robia heh :D wiec posprzeciwiac im sie mozemy czasami heh :D Ale ten niveababy to balsam sobie kupilas tak? a nie krem? heh ;) Daga ja nie mam kasy na "podstawowe srodki" na pozbycie sie wlosow heh a za laser mam sie brac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny.. Ziaja Med? Uzywam go na naczynka - krem na noc i inny na dzien! Sa rewelacyjne i tanie. Nie widzialam jeszcze balsamu... zaraz zajrze na ich stronke.. Emilko, a oprocz firmy - live clean - co tam dokladnie jest napisane na tym Twoim balsamie? Zeby wiedziec, o co zapytac w aptece... A jak zamawiacie ten telocapil? Przyjdzie szybciej jesli zaplace karta visa electron? Jezeli chodzi o te ziola, Polinda... Tak, wierzbownica dziala podobnie do palmy.. Dodatkowo blokuje acne.. Ten artykul co wkleilam wczoraj dal mi troche do myslenia.. Chodzi mi o ten lek Prosterbe czy cos takiego.. Dziwne, ze kosztuje mniej wiecej tyle samo i ma podwojna dawke palmy.. Moze to jeden z tych lekow, o ktorych mowili w artykule, tzn. niskiej jakosci.. No bo w porownaniu ze sterko, fitoprostem i prostabononem jest zbyt tani..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, tu masz sklad balsamu Ziaja Med.. zawiera gliceryne.. Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Olea Europea (Olive)Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Cerammide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1 Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide. http://www.doz.pl/apteka/p47380-Ziaja_Med_Lipidowa_Fizjoderm_balsam_do_ciala_400ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile, powiedz lekarzowi, ze po dexametazonie zle sie czulas i jedynie spironol Ci sluzyl.. :-) ale Ty masz problem z nadnerczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
tak ma gliceryne ale ma tez mocznik wiec wychodzi na zero :)to najlepszy sklad balsamu jaki znalazlam dostepny w Polsce:) co do mojego balsamu sorka zapomnialam nie spisalam skladu, mam urwanie glowy ostatnio :) telocapil zamawiam na stronie mazidla.pl place przelewem jak zaksieguja kase wysylaja i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, miło, że o mnie pamiętasz:) U mnie nic ciekawego, dzisiaj jestem w mega dołku, ponieważ mam 1 dzień cyklu i niestety w tym mies. nie zrobią mi badań w szpitalu, bo ich się nie robi w weekend, więc znowu miesiąc czekania;/ Poza tym wybieram się na wosk do kosmetyczki, bo już nie ogarniam mojej twarzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
dziewczyny nie chce wam zabierac nadziei ale napisze cos co powiedzial moj chlopak: jesli hirs jest spowodowany chorymi jajnikami tarczyca itd itd to nawet jesli wyleczycie chorobe to on nie zniknie , nie ma na hirsa lekarstwa a zaleczenie jego przyczyny nie spowoduje wyleczenia jego samego , medycyna sie z tym jeszcze nie uporala i czesto hirs jest przez lekarzy traktowany jako defekt kosmetyczny a nie choroba, i ze tym bardziej w Polsce takie pojscie do szpitala nic nie da nie zajma sie profesjonalnie, porobia jakies tam badania , przepisza leki i juz, a leki wiecie jak to jest z nimi, powiedzial tez ze ziola ok oczywiscie w nadmiarze ale leki maja bardzo niekorzystny wplyw i duzo skutkow ubocznych i odradza, podobno hirsutki traktuje sie jak kroliki doswiadczalne bo nadal nie ma na to rady, to jego opinia, ja mu wierze bo przeciez chce mojego dobra, a lekarz do ktorego sie idzie co jego obchodzi nasza sytuacja? nic 10 min i kolejny pacjent, ja mam okres bardzo regularnie, mam hirs idiopat. lekow nigdy nie bralam i dobrze ciesze sie.Nie chcialam was zasmucac, cytuje jego slowa, zreszta gdyby bylo inaczej te z was ktore sie leczyly lecza itd nie bylyby tu na tym forum albo byscie przyszly z info ze wloskow juz nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh emilko twoj chlopak ma racje ale wiadomo, ze kazda tam gdzies skrycie mysli, ze da sie to "wyleczy" :) A tak w ogole jaka ma specjalizacje twoj chlopak? :) Kazda z nas sie juz pogodzila z mysl, ze lekarze z hirsem nic nie zrobia, a jedynie z jajnikami czy innymi hormonalnymi porblemami. Ja tez mam hirs idio. wiec uu mnie z hormonami jest wszystko w porzadku, ale nie zaszkodzi poszukac ziolek, ktore raczej nie zaszkodza a moga pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
jest kardiochirurgiem, ale jak mu powiedzialam o hirsie to powiedzial co wie a potem zrobil wywiad wsrod kolegow lekarzy ktorzy sie tym zajmuja i powiedzial co napisalam , gdyby bylo inaczej pewnie tez by mnie wyslal do enokrynologa itd itd ale wie ze nie ma to sensu wiec nie kaze mi isc , tak ziola jak najbardziej pite w normalnej ilosci nie w nadmiarze na pewno nie zaszkodza, wiem ze wiele dziewczyn wierzy ze to kiedys "minie" ale po co robic sobie zludne nadzieje, lepiej patrzecrealnie nauczyc sie z tym zyc i radzic na codzien jak tylko umiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Już jestem, powiem tak, że gdybym nie brała leków to by mi jajniki rozrosły się tak wielkie, że uciskałyby mi na inne narządy, ,może nawet pękłyby. Okres bez leków mam jak mu się chce. Ja mam PCOS, wiem, że tego nie wyleczę, hirsutyzmu też ale leczę skutki uboczne, hormony są ok, jajniki lepiej wyglądają. Emilko Ty masz inny hirsutyzm i nie rozumiesz tego, gdybyś miała jakaś chorobę to też byś ją leczyła. Na hirsutyzm idiopatyczny leków nie ma tak samo jak na np. na niepłodność idiopatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
Ania ale przeczytaj dokladnie to co napisalam :D napisalam ze jesli chodzi o chorobe np jajniki trzeba i mozna ja wyleczyc a na hirsutyzm leki nie pomoga i nie pisalam o sobie tylko ogolnie wez jeszcze raz przeczytaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
specjalnie dla ciebie maly wycinek :P jesli hirs jest spowodowany chorymi jajnikami tarczyca itd itd to nawet jesli wyleczycie chorobe to on nie zniknie , nie ma na hirsa lekarstwa a zaleczenie jego przyczyny nie spowoduje wyleczenia jego samego tera kumasz kochana ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Wiadomym jest, że tabletki hormonalne nie spowodują usunięcia/cofnięcia hirsutyzmu, ale tu też chodzi o inne skutki zaburzeń hormonalnych. Ja cierpię na hirsutyzm spowodowany podwyższonymi hormonami, lekarze szukają przyczyny zaburzeń. Myślę, że dla większości hirsutek przyjmujących leki, najważniejsze jest wyleczenie wewnętrznej przyczyny zaburzeń, a że przez to można trochę "zaleczyć" hirsutyzm, to też fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
no tak przeciez jak ktos jest chory niech bierze leki ale nie ma co sie ludzic ze zlikwiduja rowniez hirsa moze go troszke zmniejsza typu wolniej odrastajace wloski itd itd ja tez nie wierze ze bioxet i telocapil zliwiduja me kudly forever ale ciesze sie ze chociaz troche pomagaja :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Do Załamana Dziwne że każą Ci przyjść już pierwszego dnia okresu. Ja miałam się zgłosić do pięciu dni i tak też zrobiłam. To było w Katowicach w szpitalu Uniwersyteckim na Ligocie - nie wiem czemu tak. Emilko wybacz ale... nie wierze w to co piszesz. Chociaż z takim podejściem to faktycznie szanse są znikome. Ja patrze na to tak - Wylecze to, rzecz oczywista. Ale ponieważ choroba rozwija się u mnie jakies 20 roków ;) to może być tak że zwinie się dopiero za jakieś 20 roków:) Trochę czasu musi upłynąć. Medycyna idzie do przodu, ja idę do przodu, choroba się cofa - taka jest prawidłowa prawidłowość :P A krem mam Nivea baby do twarzy i ciała, takiniebieski. Jak mi się skończy kupię podobny bo ma małą ilość składników. Az tymi moimi nadnerczami to bym nie była taka pewna - przecież badania hormonów mogą się pomylić, usg nadnerczy nic nie wykazało - bo nadnercza to wogóle są tak schowane że tam prawie nic nie widać -tak mi powiedziała lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Dokładnie to dostałam okres w czwartek a kazali mi przyjść we wtorek - to tym bardziej nie wiem czy wierzyć tym badaniom - bo wykryli u mnie właśnie przerost kory nadnerczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
ale co tu wierzyc lub nie wierzyc? :) na ta chwile nie ma leku ktory wyleczy hirsa a jesli jest to podaj mi nazwe :) tak medycyna idzie do przodu wiec liczmy ze cos wynajda na ta chwile nie wynalezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
ja Ci nie powiem bo wszystkiego jeszcze nie wypróbowałąm. Jak wyczerpię już wszystkie możliwości to wtedy przyznam Ci rację. Obyśmy nie spotkały się tutaj za te 20 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
A poza tym mój kochany endokrynolog powiedział że jedyną skuteczną metodą zwalczenia h. jest depilacja laserowa. Po czym wręczył mi wizytówkę swojej żony... Lekarze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
tez tak kiedys mialam ze wypieralam z glowy fakt ze "to" moze nigdy nie minac ale juz mi to przeszlo bo nie spotkalam nikogo kto by sie wyleczyl z hirsa :) trzymajcie sie cieplo, ja mam urlop od jutra i wyjezdzam na 2 tygodnie wiec bede odcieta od neta :p do constance: jeszcze przeczytalam gdzies na forum ze dobry sklad ma balsam Cien z Lidla jakis podobno bialy do skory wrazliwej :) trzymajcie sie :):):) oczywiscie wroce tu za 2 tygodnie :D papapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Droga Emilko, ja również mam hirsa idiopatycznego. Odziedziczyłam go po mamie. Piszesz, że już zawsze będziemy miały te włoski, a ja Ci powiem, że mojej mamie w okresie menopauzy wszystkie włoski powypadały. Te na brzuchu, wokół sutków, te na rękach, nogach i pod pachami. Więc może mi też, chociaż na starość wypadną i nie będę spędzała połowy dnia na depilacji. Podobnie ja Chile wierzę w rozwój medycyny,a wiara czyni cuda;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko udanych wakacji i wypoczywaj nam! ;) Jakis czas temu napisalam ,ze bedzie program o kobiecie z nadmiernym owlosieniem :) i chcialam wam przypomniec ze to dzis na kanale TLC o 22,30 :) Lek na hirsa hmm... to by bylo cos ;) Ale jak narazie nie widac, zeby cos poza depilacja nam polecali lekarze heh :D Do hirsa idzie sie przyzwyczaic, a zwlaszcza jak sie nie zachowujesz dziwnie np. nie zakrywasz sie maniakalnie i w ogole, moi koledzy z kasy widzieli moje wlosy na rekach i co, posmiali sie i przestali heh Da sie zyc, ale jak wymysla lek na hirsa to napewno kupie heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak bede myslala za te 50lat czy ile, ale teraz wiem,z e depilowac tak dokladnie sie nie bede na starosc :) Teraz wam sie wydaje,ze do konca zycia czeka was golenie sie, ale ja mysle i moja ciocia, ktora bardzo mnie w tym wspiera, tez mysli ze w wieku 60 czy tez 50lat nie bede myslala o tym by byc gladka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Chile, nie, nie pierwszego dnia cyklu, mi kazali się zgłosić do szpitala drugiego dnia, a badania mają być wykonywane między drugim a piątym dniem cyklu. Mają to być jakieś specjalistyczne badania, pierwsze miałam jakoś między 11 a 14 dniem cyklu z tym, że to były jakieś wstępne i po prostu poszłam, kiedy mi pasowało. U mnie raczej nadnercza wykluczone, TK nic nie wykazało, gorzej z jajnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×