Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

hej, zrobiłam dwa testy(pre-testy) i wyszła jedna kreseczka a jednak okres spóźnia mi się już 11 dni.Czy te testy , tzn. o tej nazwie sa wiarygodne?Dodam , ze jeden robiłam rano a ten drugi parę dni później ale wieczorem,bo nie mogłam już wytrzymaĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do giligili
hej jak mozesz mi odpowiedziec na pytanie bede bardzo wdzieczna...:) zaczelam brac pigulki Rigevidon, pierwszy raz wzielam w 1 dniu cyklu czyli krwawienia i zaraz po tym okres mi sie skonczyl na pare dni a teraz znowu mam rozne krwawienia, na poczatku byly to ciemne skrzepy a teraz jakby okres.... pobolewa mnie brzuch na dole i czesciej latam do kibelka, hehe a tak poza tym chyba jest ok zaczynam sie obawiam czy dobrze wzielam tabletke, to bylo krwawienie wiec wzielam a moze to nie byl okres??? a jesli nie byl to co?? czy wszystko ze mna bedzie ok?? mam brac dalej tabletki?? i jak skoncze, zrobie przerwe to brac drugie opakowanie?? no i przede wszystkim czy jestem zabezpieczona ?? czy moge sie kochac spokojnie... zupelnie nie wiem co robic, pomozcie mi!!! z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foremeczka-dodatkową antykoncepcje powinnas stosować jeszcze 7 dni po zażyciu ostatniej dawki antybiotyku. studia-myśle, ze wszystki testy mają podobną ,,skutecznosc\" i wszystkie bez wyjatku czasem mogą sie mylić...ile dni minęło od mozliwosci zapłodnienia do zrobienia testu? jeżlei zgodnie z instrukcją, myśle, ze nie jesteś w ciąży... pytanie do giligil-często podczas brania tabletek (szczególnie 1 opakowania) pojawiają się plamienia-skoro wcześniej miałas normalne krwawienie i wzięlaś 1 tabletkę to nie masz powodów do zmartwień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
do GILGIL Przeczytalam Twoje wypowiedzi dotyczace pytan siuxie i nadal nic nie wiem poniewaz uwazam, ze tamta sytuacja byla nieco dziwna :( Bardzo cie prosze odpowiedz mi konkretnie na moim przykladzie.. bo bardzo boje sie popelnic jakiegokolwiek bledu... wiec od ponad pol roku zawsze przed "normalnym" okresem mam 2-3 dni plamienia bardzo skape... potem mam 2 dni bardzo obfite podczas ktorych bardzo boli mnie brzuch... nio itd Calosc trwa kolo 6 -7 dni... Wiec kiedy mam wziac ta tabletke??? Zamierzam przyjmowac tabletke ok. 8 rano... czy moge wiec np dostajac plamienia badz "okres" w srode po poludniu lub troszke przed wziac 1 tabletke w czwartek o 8.00 rano??? co z moim zabezpieczeniem jesli wezme tabletke podczas plamienia a powinnam w czasie tego niby "normalnego" okresu?? kiedy to sie wyreguluje, ze nei bede potrzebowala dodatkowego zabezpieczenia???? Czy gdy zaczne kolejne opakowanie (nawet gdy pierwsze bylo zazyte w zlym dniu) po 7 dniach przerwy to wtedy moje zabezpieczenie bedzie juz pewne??? czy nadal bede musiala sie zabepziueczac dodatkowo??? Prosze napiszcie jakos bardziej szczegolowo jak mam to rozegrac i kiedy bede miala ta pewnosc tylko po tabletkach??? Jak dlugo aby wszystko sie wyrownalo mam stosowac dodatkowo prezerwatywe??? Przepraszam za trucie ale bardzo mi zalezy bo strasznie sie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepinformowana22-Twój cykl rozpoczyna się plamieniem-1 dzień plamień jest pierwszym dniem okresu, czyli pierwszą tabletkę łykasz 1 dnia plamień...na jej łyknięcie masz 24 h... jest jeszcze inna mozliwość (pisze na ulotce-przecztaj dokładnie) łykasz tabletkę 5 dnia cyklu i zabezpieczasz się dodatkowo przez 7 dni... jesli wciaż masz pytania-pytaj!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
dziekuje :) ale czy to znaczy, ze jestes pewna??? i nie musze uzywac dodatkowo nawet prezerwatywy??? Nic mi nie grozi???? Na 100% 1 dzien plamien to 1 dzien cyklu u mnie?? I bede zabezpieczona??? a co do tego brania 5 dnia??? to na czym to dokaldniej polega i jak to wyglada w przyszlosci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkich serdecznie, mam pewien problem, ktry własciwie nie daje mi spać już włąściwie od dwóch miesięcy. Może to troche nie normalne z mojej strony, ale już poprostu taka jestem. A więc zacznę wszystko od początku. Ostatni normalny okres miałam 6 czerwca. Kolejnego spodziewałam sie wiec jakoś 6 lipca, ale jakoś go nie dostałam. Powiedziałam sobie że jak tylko dostanę to biorę pigółki bo mam dostyć tych ciągłych strsów zwiazanych z ciążą. Zaznaczam że wcześniej już brałam pigułki - to miał byc mój 4ty okres po zaprzestaniu ich przyjmowania. Ostawiłam z powodu plamień. 8 lipca postanowiłam zrobic test - wyszedł negatywnie - odetchnęłam. Ale okresu nadal nie było widać. 14 lipca zrobiłam kolejny - ten równiez wyszedł negatywny. 15 dostałam okresu - tzn nie wiem dokładnie czy to był okres -pierwszego dnia było normalne krwawienie, więc wzięłm pierwszą pigułkę - zostało mi jedno opakowanie harmonetu z poprzedniego brania, więc stwierdziłam, że wybiorę je do końca i poprosze lekarza o zmiane na jakieś ine które mój organizm będzie lepiej tolerował. Przez kolejne 6 dni miałam tylko plamienia - i tu zaczął się ponowny problem - nie wiedziałam co się ze mną dzieje, niby pierwszego dnia bolał mnie normalnie brzuch ja k na okres, bolły mnie sutki, pojawiły mi sie krosty - czyli typowe objawy na okres. Ale jednak przestraszyłm się , dodam też że nigdy nie miewałam bardzo obfitych krwawień. No ale 19 lipca pobiegłam po kolejny test ciążowy - wyszefł tez negatywnie, więc powiedziałam sobie, że już koniec i pewnie miałam zwyczajnie taki okres i ze osłabiły go pewnie pigułki. Odetchnęłam na kilka dni. 29 lipca poszłam do ginekologa z zupełnie innym problemem, dostałam jakiegoś zapalenia i trochę dawało mi się we znaki, więc... powiedziałam również o moim problemie odnośnie okresu. Lekarz przebadał mnie powiedział, że szyjka macicy nie jest zasiniała i ze raczej macica opuchnięta też nie jest, ale na wszelki wypadek dała mi skierowanie na badanie hcg krwi - przestraszyłam sie jak cholera. Znowu powróciła panika przed ciążą. Wypisała mi leki, któe mogłam wykupić dopiero po upewnieniu się czy nie jestem w ciąży. Nie stety nie maiłąm za bardzo możliwości zrobienia tych badań poniewaz na weekendzie byłam w domu a tam niema przychodni, postanowiłam ż epoczekam do poniedziałku, ale nie wytrzymałałma i w niedziele 31 lipca zrobiłam 4ty test - tez wyszedł negatywnie, więc zadzwoniłam do ginekolog i powiedziałam o wyniku - uspokoiła mnie i powiedziała że cztery wyniki negatywne świadczą ze nie jestem w ciąży, więc mogłam wykópić leki. Mój problem polega na tym ze w czwartek wzięłam ostatnią pigułkę anty - w cześniej jak brałam okresu dostawałam trzeciego dnia. Dziś jest czwarty - co prawda rano sie ucieszyłam bo poleciało ze mnie trochę krwi więc myślałam ż eto okres, dodatkowo cała noc bolał mnie brzuch i dziś tak jak w okres, ale od raz jakoś go nie widząc - mam sucho. POwiedz mi giligili co mam robić - bvyć spokojna? czy co ? Bo już mam dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skakanka16
czy w wieku 16 lat moge zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
Giligili sorry ale jeszcze jedno pytanie :) Nie zabijaj mnie jeszcze prosze za upierdliwosc :) jesli przypuscmy to nie bylby moj 1 dzien cyklu i nie powinnam brac wtedy tab to czy wtedy jestem zabezoieczona?? Jak to wtedy wyglada??? I jak dlugo trwa uregulowanie wszystkiego?? Pytam z ciekawosci i dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepinformowana22-na mojej ulotce Logestu pisze, ze jeżeli przyjmujemy nie 1 ...a innego dnia cyklu (najpoźniej 5) to zabezpieczamy się prze cały 1 cykl...wiem, ze na innych pisze, ze musimy tylko 7 dni...tak więc przeczytaj swoją ulotkę! czyli uregulowanie trwa 1 pełny cykl w przypadku Logestu! przeczytaj koniecznie ulotkę! i napisz co tam pisze na ten temat to wspólnie ja przeanalizujemy:)według mnie jednak 1 dzień plamień=1 dzień okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skakanko-musisz wybrać sie do ginekologa...on przeprowadzi z Tobą wywiad i stwierdzi czy możesz przyjmować hormony...dla pocieszenia dodam, ze większość lekarzy zgadza się na przepisywanie tabletek 16-latkom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jest tu jeszcze ktoś? Nikt mi nic nie odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bela nie rozumiem...masz 4 dzień przerwy. leci Ci krew, więc o co chodzi? ostatnich 2 zdan wogole nie zrozumiałam, więc nie wiem jak Ci pomóc...czesto krwawienie birąc tabletki się zmiejsza, a 4 negatywe testy chyba o czymś świadczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poleciała tylko rano i później już nic - teraz mam sucho - więc zaczęłam się tym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam giligili
skąd ty to wszystko wiesz???czy masz jakieś kompetencje ze możemy ci zaufać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota******
a nie lepiej bedzie jak pojdziesz sobi zrobic te badania krwi, nie bedziesz sie juz zamartwiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest lekarzam...doradzam jedynie, a nie mówię co macie robic...w razie jakichkolwiek niepewności powinnyćcie zgłosić się do ginekologa! nic nie zastąpi opini lekarza! Bela poczeaj, być moze Twoj okres jeszcze się rozkreci, jeśli nie powinnaś ponownie zgłosić się do lekarza-tylko tyle mogę powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giligili czy moglabysmy cos powiedziec na temat metody termicznej? np.kiedy wystepuje wyzsza temperatura a kiedy ona spada? Dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda81
Czy jesli po stosunku umyłam sie tym samym mydlem co kilka minut wczesniej chlopak to isnieje mozliwosc ze jestem w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foremeczka
Dzieki giligili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety moja wiedza na temat NPR jest zbyt mała aby udzielać jakochkolwiek porad-poszukaj w internecie na ten temat matylda-temat mydła byj już poruszany w tym topicku-poszukaj, jest tam odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoursun
giligili, w temacie "dziewczyny, prosze o pomoc" czy jakos tak, pewna dziewczyna pyta jak brac tabletki jesli wyjezdza za granice gdzie jest róznica czasu, moze bys jej odpowiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gri
A jak to jest z wchlanialnością tabletki? Biorę o 19 i dzis w nocy okolo 4 wymiotowałam. Czy powinnam teraz tydzien sie jakos extra zbezpieczyc (to byla ostatnia tabletka z opakowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletka wchłania się 4 godziny, jeżeli ten czas upłynął wymioty nie mają wplywu na antykoncepcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
Mam 169 cm. i 67 kg. Niby w normie ale niedługo zacznę balansować na granicy nadwagi Biorę Jeanine Zastanawiam sie czy mogą okazać sie dla mnie za słabe. I jeszcze jedno pytanko. Tableteczki przyjmuję baaardzo punktualnie ale.... jem kiedy chcę. Czy jedzenie ma jakiś wpływ na wchłanianie i skutecznosć tabletki? Czy ma jakieś znaczenie czy przyjmę J. przed posiłkiem w trakcie czy tuż po czy wogóle to jest obojętne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigulki i plastry moga byc nieskuteczne u kobiet o wadze > 90 kg lub o BMI > 30 (BMI oblicza sie tak: waga w kg. podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu czyli np. 48 : 1,60x1,60 = niecale 19 ) Z kolei 70 kg przewaznie jest wymieniane przy pigulkach z mala zawartoscia estrogenu, ale nie ze wzgledu na mala skutecznosc lecz ze wzgledu na slabsza kontrole cyklu (plamienia, krwawienia itp). jedzenie nie ma wywu na tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
do giligli Hej ponownie to ja upierdliwa :) Sluchaj przejrzalam moja ulotke i tam nie ma nic napisane o tym, ze moge wziac 1 tabletke anty do 5 dnia okresu :( Wiec ponawiam moje pytanie... blagam odpowiedz... przypuscmy, ze nie trafilam z pierwszym dniem cyklu i wzielam tab za wczesnie badz za pozno o dzien lub dwa :( to co wtedy??? czy bede zabezpieczona czy mam uzywac dodatkowo prezerwatywy???? Jak dlugo?? Kiedy nie bede musiala juz jej stosowac??? Czy po tych 7 dniach przerwy gdy zaczne nowe drugie opakowanie bede juz w pelni zabezpieczona??? czy wtedy wszystko jzu mi sie wyreguluje??? odpowiedz prosze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli tabletki nie weżmiesz 1 dnia cyklu zabezpieczaj się dodatkowo przez cały pierwszy cykl-tak będzie najbezpieczniej skoro nic nie pisze na ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
oki dzikuje to byla jasna i kmonkretna odp :) ale przy drugim opakowaniu po 7 dniach przerwy nie musze sie dodatkowo juz zapezpieczac??? Wszystko bedzie juz uregulowane i nie mam czym sie martwic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×