Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....5kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....7kg......102.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......5kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........6kg.....92cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....5,5kg....88cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....90 cm.......córeczka...........Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............... Proszę bardzo jeszcze moższ podać z ajkiego miasta jesteś jak chcesz oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem w końcu jak to jest z tym becikowym wczoraj słyszałam w radiu i przeczytałam na innych forach, że faktycznie podpisał ale przyznay będzie ops 1 stycznia 2007. Nie wiem może jednak nie jak będziecie coś wiedzieć na pewno to dajcie znać. Myslę że jak znowelizowana ustawa wejdzie w życie to sie w końcu dowiemy co tam tak naprawdę jest zapisane, a to ma byc za jakieś 2 tygodnie (mam nadzieję że tym razem nic nie namieszałam) Piozdrawiam U mnie dziś siarczysty mróz - 16 stopni, siedzę w biurze w grubym golfie i mi wciąż zmino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, becikowe już jesto, już obowiązuje :) a na dowód: isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20052672260 mam nadzieje, ze sie wklei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dupa, podam inaczej:http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=586&w=35217613&v=2&s=0 a jak niewyjdzie, nie wiem, co siędzieje, że nie mogę tego nadać, to czytałam o tym na forum oczekiwanie na gazecie. tam już był założony topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Dzięki bardzo Viki2. W sumie to chciałam sobie kupić jakiś magnez. Ale ja już tyle biorę tych wszystkich leków, że wcale nie chce mi się iść do tej apteki. Ale muszę się zebrać w sobie i iść. Biorę Prenatal Classic. We wcześniejszej ciąży brałam te same witaminy i bardzo mi służyły. Eryba, rozumiem Ciebie doskonale. Ja przy moim upadku też bardzo się wystraszyłam. I do tej pory (choć to było ponad tydzień temu) czuję jakiś taki niepokój. Ale w przyszłym tygodniu idę do lekarza, więc się na pewno uspokoję. Trzymajcie się cieplutko i uważajcie na siebie i Maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Joasiu_ 79 Pisałaś ze miałas piasek w nerkach? Ja byłam wczoraj u lekarza i w związku z tym robiłam sobie wyniki laboratoryjne. W moczu pokazały mi się krwinki czerwone i lekarz dał mi skierowanie do szpitala, bo tez podejrzewa piasek w nerkach. Napisz mi prosze jakie miałaś objawy tej choroby, bo ja w necie troche o tym czytalam i nic z typowych objawów nie mam. A do szpitala mam się zgłosic dopiero w poniedzialek, bo przez weekend i tak by mi nic nie zrobili, wiec moze wcześniej czegoś sie do wiem od Ciebie. Ja wczoraj słyszałam w wiadomościach o podpisaniu becikowego dla wszystkich mam, ale nic tam nie wspomniano o tym ze ma ono obowiazywa od przyszłego roku, ale teraz już sama nie wiem. Co do biżuterii to ja swoja obrączkę zdjęłam jakieś 3 tygodnie temu i teraz juz nawet na siłe jej nie wcisnę na palec. Podobny problem mam zresztą ze stopami, które jak tylko trochę za dużo pochodze lub posiedzę to od razu mi puchną. Mam tez spuchnięta łydki, bo kozaki które w zeszłym roku dopinałam bez problemu i nawet został troche luz, teraz zatrzymuja mi sie w połowie zamka. Mam też cały czas problem z anemią. Od trzech miesięcy, mimo że biorę 2 tabletki tardyferonu dziennie, mam hemoglobinę na poziomie 11 (przed ciążą miałam 13). Pozdrawiam i odezwę sie pewnie jak wrócę ze szpitala. Mam nadzieje ze pojade tam tylko na 2-3 dni na badania i wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
aga_krz, więc ten piasek w nerkach wyszedł też z badania moczu. Dostałam furagin. W posiewie wyszły nieliczne bakterie, więc obyło się bez antybiotyku. Po niedzieli robię badanie moczu i zobaczymy. Objawów żadnych nie miałam. Trzymaj się cieplutko i mam nadzieję, że jak najszybciej wyjdziesz ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka_malinka1
witam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka_malinka1
jestem nowa na Waszym forum i też mam termin na kwiecień-do tej pory odwiedzałam tylkoforum na GW ale Wasze jakby ciekawsze. To jeszcze dwa i pół miesiąca u mnie, czuję się dobrze ale też jakieś napastliwe skurcze-lekarz dał mi magne b6 ale niezbyt pomogło-chyba dlatego że nie brałam regularnie-więc znów muszę wrócić do faszerowania sie pigułami. A jak tam wyprawka-gromadzicie już-bo ja trochę szaleję, ale boję się że jak zrobie się całkiem gruba to nie bedzie mi się chciało tak biegać po sklepach. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku rodziny, w których urodzi się dziecko, mogą otrzymać aż trzy świadczenia. Becikowe, podwyższony dodatek za urodzenie dziecka i zapomogę z gminy, w której mieszkają. Prezydent podpisał właśnie ustawę o tzw. becikowym. Otrzymywać go będą wszyscy rodzice, bez względu na dochód. Ustawa przewiduje też, że gminy będą mogły samodzielnie z własnych środków wypłacać własną zapomogę rodzicom, którzy zamieszkują na jej terytorium. Ustawa ta wejdzie w życie 14 dni od jej ogłoszenia. Od początku roku obowiązuje już inna nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych. Przesądziła ona o podniesieniu z 500 zł do 1000 zł dodatku z tytułu urodzenia dziecka, który jest wypłacany gorzej sytuowanym rodzicom. Wszyscy rodzice otrzymywać więc będą becikowe ci, którym wiedzie się nieco gorzej, dostaną też podwyższony dodatek, a niektórzy z nich – w zależności od decyzji samorządowców – dodatkowe wsparcie od gminy, w której mieszkają. Wszystkie rodziny, w których przyjdzie na świat dziecko lub większa liczba dzieci, będą miały prawo do świadczenia wynoszącego 1000 zł na każde z nich. Świadczenie to będzie przysługiwać ojcu lub matce dziecka albo jego opiekunowi prawnemu, niezależnie od ich dochodu. Nie zostanie ono jednak wypłacone automatycznie. Aby otrzymać becikowe, ojciec lub matka dziecka (albo jego opiekun prawny) będzie musiał złożyć wniosek o to świadczenie. Wniosek ten trzeba złożyć w urzędzie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie. Innymi słowy, we własnym urzędzie gminy. WARTO WIEDZIEĆ Becikowe nie zostanie wypłacone automatycznie po urodzeniu dziecka. Aby je otrzymać, trzeba – w ciągu 3 miesięcy od daty urodzenia dziecka – złożyć w gminie wniosek o jego przyznanie. UWAGA! Wniosek trzeba będzie złożyć w terminie 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka. Ustawa przewiduje, że jeśli zostanie on złożony później, gmina pozostawi go bez rozpoznania, tzn. nie zajmie się nim i becikowego nie wypłaci. Termin złożenia wniosku o becikowe różni się od tego, który obowiązuje, w sytuacji gdy osoba stara się o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. O ten dodatek (warunki jego otrzymania omawiamy dalej) można do gminy wystąpić w ciągu roku od daty narodzin dziecka. Ustawodawca przewidział, że rada gminy w drodze uchwały może przyznać zamieszkałym na jej terenie osobom jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka. Taki przepis wychodzi naprzeciw dotychczasowym staraniom samorządowców, którzy chcieli, aby ich gminy wypłacały takie świadczenia, ale nie mieli podstawy prawnej dającej im taką możliwość. Ich decyzje uchylały na przykład regionalne izby obrachunkowe. Wypłacania takiej zapomogi dla swoich mieszkańców chcieli na przykład radni Wrocławia, Jeleniej Góry, Warszawy i Krakowa. Nowa ustawa przesądza, że szczegółowe zasady udzielania zapomogi określi rada gminy. Oznacza to, że każda z gmin będzie samodzielnie decydować w sprawie: • wprowadzenia (lub nie) wypłaty zapomogi, • jej wysokości, • wprowadzenia kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymywania pomocy, tzn. czy zapomoga będzie wypłacana wszystkim rodzicom, bez względu na ich dochód, czy tylko niektórym gorzej sytuowanym. Gmina będzie też mogła sama wyznaczyć takie kryterium dochodowe, • sposobu wypłaty zapomogi tzn., czy będzie trzeba składać wniosek czy zostanie wypłacona w inny sposób. Nowe przepisy zastrzegają jednak, że za jedno urodzone dziecko może zostać wypłacona tylko jedna zapomoga. 480 mln zł – tyle będzie kosztować tegoroczny budżet wyższy dodatek z tytułu urodzenia dziecka i becikowe. Pomoc ta ma być finansowana ze środków własnych gminy. W praktyce więc nieco bogatsze gminy – zwłaszcza miejskie – będą uchwalać nieco wyższe świadczenie niż gminy mniejsze. Należy też przypuszczać – biorąc pod uwagę dotychczasowe decyzje czy zamierzenia samorządowców – że nie będą oni ustanawiać kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania takiej zapomogi. Będzie ona raczej wypłacana wszystkim rodzicom zamieszkującym daną gminę, bez względu na dochód. Trzecią formą pomocy, jaką będą mogli otrzymać rodzice, jest podwyższony dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Aby móc się o niego ubiegać, trzeba najpierw uzyskać prawo do otrzymywania zasiłku rodzinnego. Podstawa – zasiłek rodzinny Prawo do zasiłku rodzinnego przysługuje, jeśli dochód na członka rodziny nie przekracza miesięcznie 504 zł netto (gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności albo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności – 583 zł). Co ważne, przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego w obecnie trwającym okresie zasiłkowym (od 1 września 2005 r. do 31 sierpnia 2006 r.) uwzględnia się przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie uzyskany w 2004 r. WARTO WIEDZIEĆ W okresie od 1 września 2005 r. do 31 sierpnia 2006 r. wysokość zasiłku rodzinnego zależy od liczby dzieci i wynosi: • 43 zł na pierwsze i drugie dziecko, • 53 zł na trzecie dziecko, • 66 zł na czwarte i kolejne dziecko. Zasiłek rodzinny przysługuje rodzicom, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka) do ukończenia przez dziecko 18 lat. Zasiłek przysługuje na dzieci własne, dzieci małżonka, dzieci przysposobione, dzieci, w sprawie których toczy się postępowanie o przysposobienie oraz dzieci znajdujące się pod opieką prawną. Zasiłek nie przysługuje, jeśli dziecko jest umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo gdy dziecko trafi do rodziny zastępczej. Nie będzie też przysługiwać, jeśli dziecko pozostaje w związku małżeńskim albo jest uprawnione do zasiłku rodzinnego na własne dziecko. Zasiłek ten nie będzie też wypłacony osobie samotnie wychowującej dziecko, jeśli nie zostały zasądzone alimenty na dziecko od drugiego z jego rodziców. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy: • rodzice dziecka nie żyją (lub jedno z nich nie żyje), • ojciec dziecka jest nieznany, • powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone, • sąd zobowiązał jednego z rodziców do ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania dziecka i nie zobowiązał drugiego z nich do świadczenia alimentacyjnego na rzecz tego dziecka. 6 – tyle jeszcze dodatków do zasiłku rodzinnego można otrzymać poza dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka. Jak zaznaczyliśmy wyżej, uzyskanie prawa do zasiłku rodzinnego umożliwia wypłatę dodatku z tytułu urodzenia dziecka. Dla kogo dodatek Dodatek z tytułu urodzenia dziecka przysługuje matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Może go też otrzymać opiekun faktyczny dziecka pod warunkiem, że dodatek nie został już przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu. WARTO WIEDZIEĆ Mimo że przepis przesądzający o podwyższeniu dodatku wszedł w życie 1 stycznia 2006 r., na wyższy dodatek mogą też liczyć rodzice, których dzieci urodziły się wcześniej, jeśli termin wypłaty dodatku przypada po 31 grudnia 2005 r. Dodatek jest wypłacany, jeśli z wnioskiem o jego przyznanie rodzic lub opiekun wystąpi do gminy lub pracodawcy (zatrudniającego 31 lipca 2005 r. co najmniej 20 pracowników), ale do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia. Rodzice muszą więc pamiętać, żeby złożyć wniosek o ten dodatek nie później niż do dnia, w którym ich dziecko skończy rok. Dodatek przysługuje jednorazowo i wynosi 1 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze : Gdy opiekun przysposobi więcej niż jedno dziecko lub podczas jednego porodu urodzi się więcej niż jedno dziecko dodatek przysługuje na każde z nich. Jeśli więc matka urodzi bliźniaki, otrzyma dwa dodatki – każdy po 1 tys. zł. W sytuacji zbiegu prawa do dodatku z prawem do świadczenia z tytułu urodzenia dziecka finansowanego z budżetu państwa (np. świadczenie wypłacane po urodzeniu dziecka przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) przysługuje jedno z tych świadczeń, które rodzic lub opiekun wybierają samodzielnie. Jakie jeszcze dodatki Osoby, które będą niedługo składać do gminy lub pracodawcy wnioski o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego, a tym samym dodatku z tytułu urodzenia dziecka powinny wiedzieć, że oprócz tych świadczeń mogą też ubiegać się o pozostałe 6 dodatków. Ich wypłata jest uzależniona od zajścia określonych okoliczności. Są to dodatki z tytułu: • opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego – wynosi 400 zł miesięcznie, a prawo do niego mają matka, ojciec, faktyczny albo prawny opiekun dziecka, w sytuacji gdy dziecko pozostaje pod jego stałą opieką. Gdy oboje rodzice lub opiekunowie korzystają z urlopu wychowawczego wypłacany jest jeden dodatek. Generalnie można go pobierać przez 24 miesiące, ale jeśli któraś z wymienionych osób opiekuje się więcej niż jednym dzieckiem urodzonym podczas jednego porodu – przez 36 miesięcy. Natomiast aż przez 72 miesiące dodatek wypłacany jest osobom opiekującym się dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o niepełnosprawności albo o znacznym stopniu niepełnosprawności. Aby mieć do niego prawo, trzeba bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego być zatrudnionym co najmniej 6 miesięcy. Dodatek nie jest wypłacany tym, którzy w okresie korzystania z tego urlopu podjęli pracę i tym (poza wyjątkami), których dzieci przebywają w placówkach zapewniających całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu, w żłobku, przedszkolu lub innej takiej instytucji. Tracą do niego też prawo ci, którzy zaprzestają osobiście sprawować opiekę nad dzieckiem i ci, którzy w okresie urlopu wychowawczego korzystają z zasiłku macierzyńskiego, • samotnego wychowania dziecka – przysługuje samotnie wychowującym dzieci ojcu, matce, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu, jeśli nie mają zasądzonych alimentów od rodziców dziecka albo dlatego, że drugi z rodziców dziecka nie żyje albo ojciec dziecka jest nieznany. Dodatek ten przysługuje też osobom uczącym się – jeśli oboje ich rodzice nie żyją. Wynosi 170 zł (lub 250 zł na dziecko niepełnosprawne) na osobę uprawnioną, jednak nie więcej niż 340 zł (odpowiednio 500 zł) na wszystkie dzieci w rodzinie. Dodatek może być podwyższany o 50 zł na jedno dziecko (nie więcej niż 100 zł na wszystkie dzieci), gdy dochód na członka rodziny nie przekracza połowy kwoty uprawniającej do skorzystania ze świadczeń rodzinnych (504 zł miesięcznie lub 583 zł), • kształcenia i rehabilitacji dziecka – przysługuje matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka niepełnosprawnego, a także osobie uczącej się. Jest wypłacany do ukończenia przez dziecko 16 roku życia (jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność) lub do ukończenia 24 lat (jeśli ma orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności). Do ukończenia przez dziecko 5 lat wypłacany jest w wysokości 50 zł. Później do ukończenia przez nie 24 lat w wysokości 70 zł, • rozpoczęcia przez dziecko roku szkolnego – przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka, a także osobie uczącej. Wynosi 90 zł jednorazowo, • podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania – przysługuje matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka lub osobie uczącej się i ma pokrywać częściowo wydatki związane: – z zamieszkiwaniem w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki, a także szkoły podstawowej lub gimnazjum, gdy dziecko lub osoba ucząca się legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności – w wysokości 80 zł miesięcznie, – z pokryciem wydatków związanych z dojazdem dziecka do miejscowości, w której znajduje się szkoła ponadgimnazjalna, a także szkoła artystyczna, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki w zakresie odpowiadającym nauce w szkole ponadgimnazjalnej – w wysokości 40 zł miesięcznie. WARTO WIEDZIEĆ Gdy ośrodek pomocy społecznej poinformuje gminę, która wypłaca świadczenia rodzinne o tym, że osoba będąca adresatem tych świadczeń marnotrawi je lub wydatkuje niezgodnie z przeznaczeniem, gmina może przekazać je w całości lub w części nie w gotówce, ale w formie rzeczowej. Dodatek jest wypłacany przez 10 miesięcy w roku – od września do czerwca. • wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej – przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka. Wyniesie 50 zł miesięcznie na każde trzecie i kolejne dziecko uprawnione do zasiłku rodzinnego. PRZYKŁAD Rodzice otrzymujący w tej chwili zasiłek rodzinny na pierwsze dziecko spodziewają się narodzin kolejnego dziecka. Mogą w takiej sytuacji liczyć na 1000 zł becikowego wypłacanego wszystkim rodzicom oraz 1000 zł dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Ponadto, jeśli radni gminy, w której mieszkają, przesądzą o tym, że będą wypłacać zapomogę dla rodziców, którym urodzi się dziecko, mogą też otrzymać trzecie świadczenie. Wstrzymywanie wypłaty Wypłata świadczeń rodzinnych może być wstrzymana, gdy osoba której są one przyznane odmówi udzielenia lub nie udzieli (w wyznaczonym przez instytucję wypłacającą pomoc terminie) wyjaśnień dotyczących okoliczności, które mają wpływ na prawo do ich otrzymywania (np. dotyczących uzyskiwanych dochodów). Przewiduje się jednak, że jeśli osoba, której wstrzymano w ten sposób wypłatę świadczeń, udzieli stosownych wyjaśnień otrzyma świadczenia od miesiąca, w którym tak się stanie do końca okresu zasiłkowego. Wypłata świadczeń zostanie też wstrzymana, jeśli osoba mająca do nich prawo nie podejmie ich przez kolejne trzy miesiące. Jednak gdy osoba taka zgłosi się po nie po tym terminie, zostaną jej one wypłacone za cały okres wstrzymania (pod warunkiem że spełnia warunki określone w ustawie). Jeżeli natomiast wznowienie wypłaty wstrzymanych świadczeń nie nastąpi do końca okresu zasiłkowego, prawo do nich wygaśnie PODSTAWA PRAWNA • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. nr 228, poz. 2255 z późn. zm.). • Ustawa z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. nr 276, poz 2260). • Ustawa z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (podpisana w środę przez prezydenta wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, pourywało, a ja nie zauważyłam... tę wypowiedź czytajcie dzieczyny jako drugą, a póxniej to, co nad nią się znajduje Podstawa – zasiłek rodzinny Prawo do zasiłku rodzinnego przysługuje, jeśli dochód na członka rodziny nie przekracza miesięcznie 504 zł netto (gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności albo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności – 583 zł). Co ważne, przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego w obecnie trwającym okresie zasiłkowym (od 1 września 2005 r. do 31 sierpnia 2006 r.) uwzględnia się przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie uzyskany w 2004 r. WARTO WIEDZIEĆ W okresie od 1 września 2005 r. do 31 sierpnia 2006 r. wysokość zasiłku rodzinnego zależy od liczby dzieci i wynosi: • 43 zł na pierwsze i drugie dziecko, • 53 zł na trzecie dziecko, • 66 zł na czwarte i kolejne dziecko. Zasiłek rodzinny przysługuje rodzicom, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka) do ukończenia przez dziecko 18 lat. Zasiłek przysługuje na dzieci własne, dzieci małżonka, dzieci przysposobione, dzieci, w sprawie których toczy się postępowanie o przysposobienie oraz dzieci znajdujące się pod opieką prawną. Zasiłek nie przysługuje, jeśli dziecko jest umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo gdy dziecko trafi do rodziny zastępczej. Nie będzie też przysługiwać, jeśli dziecko pozostaje w związku małżeńskim albo jest uprawnione do zasiłku rodzinnego na własne dziecko. Zasiłek ten nie będzie też wypłacony osobie samotnie wychowującej dziecko, jeśli nie zostały zasądzone alimenty na dziecko od drugiego z jego rodziców. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy: • rodzice dziecka nie żyją (lub jedno z nich nie żyje), • ojciec dziecka jest nieznany, • powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone, • sąd zobowiązał jednego z rodziców do ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania dziecka i nie zobowiązał drugiego z nich do świadczenia alimentacyjnego na rzecz tego dziecka. 6 – tyle jeszcze dodatków do zasiłku rodzinnego można otrzymać poza dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka. Jak zaznaczyliśmy wyżej, uzyskanie prawa do zasiłku rodzinnego umożliwia wypłatę dodatku z tytułu urodzenia dziecka. Dla kogo dodatek Dodatek z tytułu urodzenia dziecka przysługuje matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Może go też otrzymać opiekun faktyczny dziecka pod warunkiem, że dodatek nie został już przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu. WARTO WIEDZIEĆ Mimo że przepis przesądzający o podwyższeniu dodatku wszedł w życie 1 stycznia 2006 r., na wyższy dodatek mogą też liczyć rodzice, których dzieci urodziły się wcześniej, jeśli termin wypłaty dodatku przypada po 31 grudnia 2005 r. Dodatek jest wypłacany, jeśli z wnioskiem o jego przyznanie rodzic lub opiekun wystąpi do gminy lub pracodawcy (zatrudniającego 31 lipca 2005 r. co najmniej 20 pracowników), ale do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia. Rodzice muszą więc pamiętać, żeby złożyć wniosek o ten dodatek nie później niż do dnia, w którym ich dziecko skończy rok. Dodatek przysługuje jednorazowo i wynosi 1 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ostania część: WARTO WIEDZIEĆ Gdy ośrodek pomocy społecznej poinformuje gminę, która wypłaca świadczenia rodzinne o tym, że osoba będąca adresatem tych świadczeń marnotrawi je lub wydatkuje niezgodnie z przeznaczeniem, gmina może przekazać je w całości lub w części nie w gotówce, ale w formie rzeczowej. Dodatek jest wypłacany przez 10 miesięcy w roku – od września do czerwca. • wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej – przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka. Wyniesie 50 zł miesięcznie na każde trzecie i kolejne dziecko uprawnione do zasiłku rodzinnego. PRZYKŁAD Rodzice otrzymujący w tej chwili zasiłek rodzinny na pierwsze dziecko spodziewają się narodzin kolejnego dziecka. Mogą w takiej sytuacji liczyć na 1000 zł becikowego wypłacanego wszystkim rodzicom oraz 1000 zł dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Ponadto, jeśli radni gminy, w której mieszkają, przesądzą o tym, że będą wypłacać zapomogę dla rodziców, którym urodzi się dziecko, mogą też otrzymać trzecie świadczenie. Wstrzymywanie wypłaty Wypłata świadczeń rodzinnych może być wstrzymana, gdy osoba której są one przyznane odmówi udzielenia lub nie udzieli (w wyznaczonym przez instytucję wypłacającą pomoc terminie) wyjaśnień dotyczących okoliczności, które mają wpływ na prawo do ich otrzymywania (np. dotyczących uzyskiwanych dochodów). Przewiduje się jednak, że jeśli osoba, której wstrzymano w ten sposób wypłatę świadczeń, udzieli stosownych wyjaśnień otrzyma świadczenia od miesiąca, w którym tak się stanie do końca okresu zasiłkowego. Wypłata świadczeń zostanie też wstrzymana, jeśli osoba mająca do nich prawo nie podejmie ich przez kolejne trzy miesiące. Jednak gdy osoba taka zgłosi się po nie po tym terminie, zostaną jej one wypłacone za cały okres wstrzymania (pod warunkiem że spełnia warunki określone w ustawie). Jeżeli natomiast wznowienie wypłaty wstrzymanych świadczeń nie nastąpi do końca okresu zasiłkowego, prawo do nich wygaśnie PODSTAWA PRAWNA • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. nr 228, poz. 2255 z późn. zm.). • Ustawa z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. nr 276, poz 2260). • Ustawa z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (podpisana w środę przez prezydenta wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Grazie ale się rozpisałaś :) ale to dobrze bo pewnie wielu to się przyda. Od środy idę na L4 więc odezwę się wtedy więcej a do tego czasu będe czytać Wasze wypowiedzi. Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eryba
Dzięki za obszerne wyjaśnienia na temat becikowego. Nie wiem tylko czy te wszystkie dodatki są wypłacane w opiece społecznej i czy są na jednym wniosku czy trzeba odzielnie wypełniaćkilka do różnych urzędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamy :) Elizabetaa - pytalas czy boimy sie porodu. Im blizej do niego tym bardziej zaczynam zdawac sobie sprawe z tego, ze dziecko musi jakos sie pojawic na swiecie ;) Jest taki maly niepokoj, ale wydaje mi sie, ze gdy juz nadejdzie ten moment nie bedziemy myslec o strachu. Ania26 - mnie na razie nie bola zebra, ale czasem mam wrazenie, ze dzidzia mnie tam smera - tak w koniuszek zebra. Ja tez chyba moge powiedziec, ze znosze ciaze bardzo dobrze i... ostatnio zaczelam to bardziej doceniac bo moja 1 kolezanka jest bardzo blisko poronienia i jej ciazy juz raczej nie da sie uratowac, a drugiej grozi przedwczesny porod i lekarze tez nie sa w stanie nic zrobic. A co do obraczki to jeszcze nosze. Rzeczywiscie, sporo jest osob w tabelce, ktore zniknely bez sladu, pewnie juz sie nie odezwa - moze by tabelke skrocic? malinka - ja jeszcze nie mam nic z wyprawki, ale mysle, ze to juz najwyzszy czas bo ostatnio zaczynam czuc sie naprawde \'ciezarna\'. Trudno mi juz robic rzeczy, ktore wczesniej nie sprawialy problemu. Potem bedzie jeszcze gorzej wiec poki moge polazic po sklepach powinnam to zrobic :) Mam jeszcze pytanie - czy Wy odczuwacie takie krociutkie bole jak przed okresem? Nie wiem czy mam sie tym martwic... Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze Malenstwa 🌻 Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....5kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....7kg......102.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......5kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........7kg.....93,5cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....5,5kg....88cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....90 cm.......córeczka...........Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eryba
Mam jeszcze pytanko do dziewczyn z Łodzi gdzie będzieci rodzić. Bo ja raz tam już rodziłam i chciałabym teraz też ,ale nie wiem czy uda mi się dojechć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! jestem z majowek, ale czesto was odwiedzam! Szukam nowych kolezanek do klubu mam wiosna-lato - mamy fajnego bloga i tam zamieszczamy swoje fotki brzuszkow tez. Czekam na wasze fotki, bo czasu do porodu coraz mniej!! i trzeba sie pochwalic brzuskami poki sa!! Najlepiej z dopiskiem, ktory tydzien ciazy! luckylady@o2.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i maleństwa. Pochodze z Ostrowca i mam termin porodu na 7 kwietnia .Przytyłam 13 kilo, nie widać tak bardzo bo weszło mi to wszystko w brzuch.Na usg wyszło że będzie to chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten oczywiscie mroźny dzionek. muszę sie wam pochwalić ze wszystkie ciuszki dla malutkiej już mam. tak sie cieszę i ciagle chodzę i je oglądam. na poczatku ciaży zarzekałam się że nic wczesniej nie kupię ale jak pochodziliśmy po sklepach to stwierdzilismy że tak na raz wszystko kupić to funduszy by nam zabrakło. wczoraj w tesco widziałam wanienkę 42 zł - nawet nie myslałam że są takie ceny. Co do biżuterii to ja też jeszcze noszę. No jeszcze niewiele ponad dwa miesiace i będziemy tulić te nasze pociechy. :) pozdrawiam. Co tu u nas tak cicho ---- komputery pozamarzały? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komputery jeszcze nie, choć u mnie za oknem -23 . Dobrze, że nie muszę wychodzić, L-4 ma swoje dobre strony. Mój maluch rusza się czsem tak, że aż boli, szczególnie, gdy chce się dostać między żebra. A tu jeszcze tyle czasu! Co u nas taka cisza? Odezwijcie się! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia, ja tez mam czasem te bole jak przed okresem.Mowilam mojej gin i ona twierdzi ze to jest ok.A propo rodzinnego , to ja mieszkam w Niemczech, tutaj placa 150 euro na dziecko, np w moim przypadku, kiedy urodze bede miala 450 euro rodzinnego na troje dzieci , plus przez 2 lata 300 euro wychowawczego.Czyli 750 euro co miesiac.Az sie nie chce wierzyc , prawda? Biorac pod uwage polskie realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Dowa no to super, masz ju.z wszystko, ja muszę najpierw sie porownac ceny( nawet nie wiem ile taki kaftanik kosztuje) i też juz zaczącz:) Witam nową koleżankę:) U mnie jest ok, brzusio juz spory, przy goleniou juz zaczynam sobie nie radzić i moje kg też idą w brzusio i bioderka tak że nic nie widać ze przytyłam a juz mam 8kg na plusie. Ania jak dobrze pamiętam to pytałas o bizuterię i sex, otoz ja jeszcze nie zdjełam pbraczki i nie zauwazyłam aby mi okropnie puchły rece i nogi, za to bolą mnie zebra i maluch jest coraz silniejszy. A z seksem to ja zawsze mam ochotę:P i nie boje sie ze może coś sie stać. Ostatnio miałam robioną krzywą cukrową i wyszło dobrze z czego sie cieszę:) do nastepnej wizyty jeszcze muszę zrobic mocz i krew, znowu kłócie jak ja tego nie cierpię. Doświadczyłam skurczu, myślałam ze padnę okropieństwo, całe szczęściee zdazyło sie tylko raz jak narazie:) I fakt sporo dziewczyn z tabelki gdzies sie zapodziała. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia mi też sie zdazyło z tymi bolami i gin kazał mi sie wtedy się połozyć na lewy bok i poleżeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....5kg......???........córeczka.......Łódź Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....7kg......102.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......5kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........7kg.....93,5cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....90 cm.......córeczka........Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............... jeszcze tabelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
HEJ DZIEWCZYNY Mam do Was ogromną prośbę mam prośbe do tych ,które w najbliższym czasie wybierają się do lekarza.chodzi mi o onformacje na temat opryszczki narządów płciowych bo dopada mnie po raz 2.Z tego co wiem to należy przy porodzie przeprowadzić cc w takiej sytuacji,a tutaj u mnie lekarze mnie olewają bo twierdzą ,że to jest nieprawdą.Więc jeśli możecie podpytajcie proszę swojch lekarzy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Ja ide dziśiaj do lekarza także spytam sie.Odpowiedz dopiero będzie na wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski :) Dzieki, ze odpowiedzialyscie na to pytanie o bole - troche mnie to uspokoilo. Dzis czuje sie strasznie... ciezarna. Mam momentami wrazenie, ze moj brzuch wazy tone i z tygodnia na tydzien zmienia sie nie do poznania... ogladalam ostatnio zdjecia ze Swiat - tamten brzuszek to bylo nic w porownaniu z tym! ;) Ale strasznie kocham moja Pileczke mimo wszystkich niedogodnosci :) Jakos im bardziej zaawansowana jest ta ciaza tym mocniejsza czuje wiez z dzieckiem, tez tak pewnie macie. Widac nie bez powodu ciaza trwa 40 tygodni :) wera - pozwole sobie wpisac Cie do tabelki :) Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....9kg.........101cm......??...........Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....5kg......???........córeczka.......Łódź wera66..........07.04.06.....13kg....???........synek..........Ostrowiec Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....7kg......102.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......5kg......102cm....córeczka...Gdańsk EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........7kg.....93,5cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06.....3kg.....78cm..........??.............. magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......2,5kg...96............synek.......... Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....90 cm.......córeczka........Łódź alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witch3 jeżeli chodzi o opryszczke tó lekarz powiedział tak: jezeli krostki znajdują sie na zewnątrz czyli na wargach lub zaraz przy wejsciu i o ile nie są one duże to można normalnie rodzić, jeśli znajdują się wewnątrz i przy porodzie dziecko będzie miało kontakt to wtedy jest robiona cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia*
Czesc Dziewczynki! Trafiłam na ta stronke przypadkowo, ale jest tu bardzo milusio i mozna wymienic informacje i odczucia, wiec postanowiłam do Was dołaczyć. Wczoraj zaczełam 30 tydzień. Termin mam na 11 kwietnia, ale jestem tak strasznie gruba, że mam wrażenie że jestem w ciaży od zawsze Przytyłam juz 17 kilogramów i pewnie na tym nie koniec -zaczęłam sie tym troszke martwic ........ Trzymam kciuki za te , które juz niedługo zobacza swoje Śliczności i życze powodzenia, a tym przed którymi jescze długa droga zycze wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×