Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Witajcie Dziewczyny! Właśnie wróciłam z zajęć i jestem totalnie padnieta, a jak pomyśle, ze jeszce jutro musze rano wstać , to mnie trafia. Dzis to mam w ogóle dół, najchętniej bym ryczała, a Mężowi to wypomniałam wszystko chyba z naszych wspolnych 8 lat. Wstrętna jestem, ale cóż. Boję się, zeby te moje nastroje się na Maluszku nie odbiły. Roza niech ten okres oczekiwania na ślub, bedzie dla ciebie super przyjemny i nie dawaj się złym humorom! RRR , to fajnie, ze jestes mile zaskoczona cenami, ja sie wyprawka za bardzo nie przejmuje, bo wiele rzeczy bede miec po siostrzeńcach. W piwnicy czeka juz wanienka, fotelik, łóżeczko a nawet rowerek. Ciuszki przywiezie mi kolo stycznia, wiec je wypiore i zobacze czego brakuje. ale jej dzieciaczki tak wiele miały rzeczy, które podostawała w prezencie, ze wiele ciuszkow jest zupełnie nowych. Tak, ze na pewno bede musiała kupic wózek (chociaż też szwagierka chciała mi pozyczyć, ale chce swój) no i przybory toaeletowe. Zycze Wam miłego weekendu! Jutro kończe 22 tyd., tak , że od poniedziałku zaczynam 6 miesiąc, mam nadzieje, ze mi te nastroje przejdą! Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a coż to za nastroje, jak chcesz popłakac to popłacz mąż na pewno zrozumie, ja tak robie i za specjalnie sie nie tłumaczę:). Co do szkoły to witaj w klubie ja jutro tez rano wstaje i też mi sie nie chce:O ale to ostatni dzień:) A ja mam tylko łózeczko dla malucha i nic wiecej:) ktore stoi na strychu jeszcze po mnie tylko trzeba je odnowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, Róża, tylko ciuszki zwykłe, polskie, bo jak będziesz chciała, to kupisz i za 40 zł body czy koszulkę dla noworodka. Ja nie mam zamiaru szaleć, bo dziecko szybko rośnie. Wystarszy, aby była dobra bawełna. Oglądałam wózki , przedtem za wózek zapłaciliśmy prawie 600 zł, a teraz Deltim Voyger , który chyba kupimy, kosztuje 720. Ania, to ja już zaczęłam 6 miesiąc? A ja to liczyłam na okrągło- czyli, że 30 się zacznie. Humorami też się nie martw, mój mąż ma czasem naprawdę przechlapane, szczegolnie jak się ubieram i wszystko małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co idziecie do szkoły ? Pewnie podyplomówka, ja to mam już za sobą. Co studiujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RRR wiem ze mozna kupic ciuszki dla dzicka za zawrotna sumę, ale ja też nie mam zamiaru szaleć:) ja studiuję pedagogikę zaocznie, i chciałabym aby była to juz podyplomówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się Róża nie martw, na wszystko przyjdzie czas, pewnie jeszcze jesteś młodziutka, ja to prawdziwy dinozaur wśród Was. Na szczęście ponoć młodo wyglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RRR, no w sumie moze masz racje z tymi pełnymi miesiacami, ja liczyłam raczej na tyg., ale moze tez sie przestawie, ze 1 grudnia zaczne 6 miesiąc. Tak, RRR, robie podyplomowke z matmy, bo mam skończoną fizykę i informatykę, a w szkole , której pracuje miałam z fizyki tylko 12 godzin, a potrzebowali matematyka, bo 2 nauczycielki poszły na emeryture, a ze ja zaczęłam tą podyplomowke zaraz po studiach dziennych, to mi dali pół etatu i dzięki temu mam cały etat. Ale juz nie daje rady, na szczęście kończe w styczniu. właśnie przeglądam wózki w internecie i tez sie zastanawiam jaki kupić. Roza, ty tez trzymaj sie jutro dzielnie na tych zajęciach. A wy co Dziewczyny nie imprezujecie na ostatkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RRR nie przesadzajmy z dinozaurami:) na pewno tak nie jest:) Ania to ty umysł ścisły jesteś:) ja to nigdzie nie idę bo rano nie wstanę oczywiście jak trzeba wstać to można spać do upadłego, ale całe szczęście mam tylko 3 zajęcia:) Kobitki lecę sie położyć no i moje kochanie zaraz bedzie w domku:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie, dziecko ma anginę i rżnie w karty z ojcem ,a ja grzebię sobie po internecie. Kiedyś weszłam na stronę Nivea, wysłałam dane i przysłali mi niezłą partię próbek dla dzieci. A Ty Aniu, czemu nie na imprezie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to przez to , ze szkoła, a ja potrzebuje duzo snu, zreszta byłam w środe na imprezie nauczycielskiej, ale jakos nie umiem sie bawić w tym stanie. Wiec wole posiedziec w domu niz patrzeć jak inni sie bawią. Fajnie miec takiego Brzdąca z którym, mozna juz w karty pograć, tylko uważaj, zeby Ci Męza nie ograła, bo zabraknie na wyprawkę dla Maluszka! Ja tez juz zaram znikam spać, bo jutro pobudka o 5:30. nie wiem jak ja to przeżyje!!! RRR, no to miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki, wyczytałam że powoli rusza temat wyprawki. Mysmy w zeszłym tygodniu były z moja mamą w hurtowni i kupiłyśmy małe co nieco: rożek, recznik z kapturkiem, 2 spioszki, kilka kaftaników i koszulek i 2 pajcyki i wydałyśmy 250 zł. Muszę przyzanć, że tego nie było za dużo a kasy troche poszło i jeszcze sporo musimy dokupic. Moje rodzeństwo jeszcze nie ma dzeci i to moje male.ńsrtwo bedzie pierwsze, dlatego muszę całą wyprwkę uzbierac, z jednej strony fajnie bo mały będzie miał wszystko nowe a z drugiej troche kasy trzeba wydac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Witam serdecznie :) A móje maleństwo wczoraj wieczorkiem rozpoczęło pierwsza serie kopniaków i to było już widoczne gołym okiem jak brzuch sie porusza. To naprawde cudowne uczucie, a synek w pewnym momęcie spytał jak dzidzia wyjdzie z brzuszka, ale szybko odwróciłam jego uwage i powiedziałam że dzidzia zaraz kopnie i przyłożył uszko , ale maleństwo jeszcze sie chyba nie przekonało do starszego braciszka i zaprzestało kopniaczków. Miłego dzionka dla wszystkich mam i ich maluszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Nasze maleństwo w sobote też brykało, moje kochanie przykładając rekę poczuł jego ruchy, super uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Nasze maleństwo w sobote też brykało, moje kochanie przykładając rekę poczuł jego ruchy, super uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! czytam sobie i czytam a ja dalej nic nie czuję, tylko jakies delikatne motylki. Jutro idę do lekarza wiec pewnie rozwieje moje watpliwosci. Juz nie moge sie doczekac jak zobaczę maleństwo, bo ostatni raz to bylo ponad miesiac temu. Martwi mnie waga i konieczność zakupów - najgorzej z wierzchnim okryciem... Jutro poprosze lekarza o kilka dni zwolnienia bo dolegaja mi skurcze brzucha i czuje ciagle jakies takie napiecie... pozdrawiam wszystkie zdrowe i mniej zdrowe mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki!Miałam sporo do poczytania!Niestety przez weekend nie działał mi internet:( więc nic nie mogłam napisać! RRR co do zakupów to ja poczekam do stycznia i dopiero po nowym roku zacznę kompletować wyprawkę.Zresztą moja siostra ma dwu miesięcznego brzdąca i już mi zapowiedziała żebym nie przesadzała z zakupami bo ona ma mnóstwo ubranek i wszystkie mi sprezentuje. Powiedziała, że dostali bardzo duzo ubranek od wszystkich znajomych, rodzinki, każdego kto ich odwiedzał, uzbierała sie tego niezła ilość i mały nawet nie jest w stanie wszystkich nosić, ewentualnie raz, dwa bo tak szybko z nich wyrasta!Może więc faktycznie szkoda szaleć z tymi ubrankami... Co do ubranek dla nas :D to też sie zastanawiam nad kupnem kurtki ale z drugiej strony wiem, że to tylko na jedną zimę a potem juz będzie za duża... Jestem zmartwiona bo zauważyłam że zaczynają robić mi się rozstępy na piersiach...:( A jak u Was ?Też macie ten problem? Smaruję się oczywiście kremami, oliwkami ale to nic nie pomaga, niestety!Myślałam, że mnie to ominie ale najwidoczniej nie! Ania26 jak Twój humorek?Nie martw się !Większość z nas miewa takie nastroje, ja też czasami płaczę a potem nawet nie wiem dlaczego ;) Ale macie fajnie, że juz kończycie albo skończyłyście studia podyplomowe!!!Ja planuję dopiero zacząć od września...Pozdrawiam Was cieplutko!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes ty sie tak nie przejmoj tymi ruchami nie karzda kobieta czuje na oczatku mocne ruchy. Ja tez od tygodnia czuje tylko motylki a z pierwszym dzieckiem ruchy byly bardziej intensywne u kazdej kobiety i kazdej ciazy jest inaczej.Roza i sloneczko wasze maluchy beda bardzo energiczne tak jak moja wiki ona tez od poczatku tak szalala w brzuszku ze czasem pozadnie zabolalo a teraz jest dzieckiem pelnym energii az ciezko za nia nadazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki nie strasz mnie!Moje maleństwo tak dokazuje w brzuchu że aż czasami zastanawiam się czy to normalne!Potrafi budzić mnie kopniaczami w nocy i nieustannie się wierci jakby mu/jej było tam strasznie niewygodnie! Mam nadzieję, że to nie oznacza, że moje dziecko będzie nadpobudliwe???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja od kilku tygodni choruje - zapalenie oskrzeli. Odpoczywam w domu - poszlam oczywiscie na zwolnienie i zasugerowano mi, zeby juz ne wracac do pracy do konca ciazy. Jednak niedawno otrzymalam telefon z prosba, zeby jednak doprowadzic moje grupy do konca semestru bo strasznie tesknia. Ale jednak czuje, ze nie warto rezygnowac ze spokoju i skupienia na dziecku na rzecz sprawdzania testow, wypracowan i ciaglego pospiechu. Zobacze wiec czy uda mi sie zdobyc zwolnienie do kwietnia. Poki co rozkoszuje sie ruchami Malenstwa w zaciszu domowym :) Az trudno uwierzyc, ze to juz wlasciwie polowa ciazy, jeszcze tak niedawno dopiero zaczynalysmy :) A tu juz niedlugo swieta i czas rozgladac sie za prezentami dla najblizszych... A, i jeszcze jedno - pisalyscie o tym twardnieniu macicy - gdy nagle ma sie wrazenie, ze dziecko calym cialkiem napiera na brzuch i widac wyraznie \'gorke\' na brzuchu. Czy ktoras z Was pytala o to lekarza? Bo ja gdzies wyczytalam, ze to wlasnie nie dziecko, mimo ze ma sie takie wrazenie i ze ponoc to normalne i bedzie sie powtarzac czesciej im blizej bedzie porodu. Nie wiem jednak za bardzo co o tym myslec wiec napiszcie jesli macie informacje z pewniejszego zrodla niz internet. A co do glaskania brzucha - brzmi to dla mnie zupelnie nieprawdopodobnie - trzeba by chyba brzuch masowac, zeby zaszkodzic dziecku... ja z kolei czytalam, ze dzieci bardzo lubia glaskanie po brzuszku. Chyba nie trzeba tego unikac gdy robi sie to z wyczuciem i umiarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam :) Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06..............2kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3...........01.04.06........6 -o,5KG............88CM..........córcia Ania26..............02.04.06...........4kg............92cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 4kg............89cm...........córcia Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? gosik 28.............05.04.06..........????.............?????..............????? Joasia79............06.04.06...........3kg............?????..............????? Czekolada_29.......08.04.06........0,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........4 kg..........86cm..........synek Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............3kg...........80cm...........synek renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............ -2 kg...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? słoneczko27........21.04.06..............3kg.........97cm.............??? EVI_1985............22.04.2006.........2kg............70cm..........synek Lolcia................23.04.06.............1kg............87cm...........???? Monikaa_............25.04.06..........3,00kg...........78cm.............??? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Viki2.................26.04.06...........4 kg..............89 cm..........??? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2,3kg..........83cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? sissi.................30.04.06.............4 kg...........85 cm...........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Siedzę sobie od zeszłego tygodnia w domku na zwolnieniu i czytam wasze wypowiedzi. Mam niskie cisnienie 90/45 i wysoki przy tym puls bo aż 91 :( Byłam u lekarza rodzinnego a dzis idę do endokrynologa, gdyż od 3 lat mam probemy z tarczycą :( Mam stan zapalny tarczycy, guzki (na szczęście obojetne) i w zeszłym roku stwierdzono że zaczyna się już niedoczynność tarczycy :( :( Powiedziano mo że problem z niskim ciśnieniem moze u mnie oznaczać że coś sie znowu zaczyna dziać z tarczycą i hormonami :( Jestem teraz już w 5 misiącu dlatego wizyta u endo jest konieczna. Poza tym martwię się troszke bo moja waga spada a chyba w 5 miesiącu to powinnam juz zacząć przybierać ?! Co prawda od czau jak zaczęły się problemy z tarczyca to błyskawicznie przytyłam ponad 20 kg i teraz powinnam się chyba cieszyc że w ciąży nie tyję a chudnę bo mały/a czerpie z moich \"zapasów\" ale nie wiem czy to normalne. Mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze i że dzisiejsza wizyta podniesie mnie na duchu bo przez te ostatnie dni jakoś tak odeszła mi ochota na co kolwiek :( Czuję się po prostu zmeczona, mam dosyć pracy, nic mi się nie chce i najchętniej została bym juz na tym zwolnieniu do kwietnia. Poza tym dziś chciałam sie zarejestrować do mojego gina na 8.12 ale okazało się że przenosza go do nowej placówki w centrum Wrocławia. Wybrałam go ze względu na to że mialam do tej przychodni zaledwie 5 min. na nogach i że ma on etat w szpitalu w którym zamierzam rodzić. A teraz niestety przyjdzie mi jeździć tak daleko. Dobra kończę to marudzenie ale musiałam się \"wygadać\". Mam nadzieję że mi to wybaczycie. Pozdrowionka i buziaczki dla Wszystkich Mamuś i kwietniowych Dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mój Maluch przez weekend troche chyba wypoczywał, bo mało sie poruszał, ale zregenerował swoje siły i zaczął intensywnie nowy tydzień (już 23). Anna80, mi na piersiach rozstępy zrobiły się juz dawno, mimo, ze od poczatku ciazy o nie dbałam. nie mogę wrecz patrzeć na te fioletowe krechy, gdybym wiedziała jak z tym walczyć!!!! Zauważyłam tez , ze pojawiają mi się na lędźwiach i po wewnętrznej stronie ud. Poki co na brzuchu (odpukać ) nie mam. Jak znajdziesz Anno na nie sposób, to szybciutko daj mi znać. Agnes na pewno sie doczekasz ruchow, jeszcze da Ci Maleństwo w kość! Lolcia i Silvia, zycze szybkiego powrotu do zdrowia. a co do głaskania brzuszka, to ja też głaskam, i nie wiedziałam, ze robie źle. Ostatnio 2 x śniło mi sie moje maleństwo, raz, że je chrzciłam , był to chłopczyk , dokładnie Jakub Jan (to drugie to po mężu), a drugi raz, ze juz jezdziłam z nim na spacerki i to też chłopczyk, bo mnie \"osiusiał\". Ciekawe czy moje sny okażą się prorocze, bo ja mam wrazenie, że tak. Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - nastapila zdaje sie pomylka - pisalam Wam o glaskaniu brzucha, ktore ponoc jest szkodliwe dla dziecka, ale to nie Wy o tym pisalyscie tylko ciezarowki z innego topiku - \'dla wszystkich ciezarnych - rady itd\'. W kazdym razie odsylam Was do odpowiedniej strony - spojrzcie na wpis \'studentki medycyny\' i dalsze. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3133616&start=1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 moja corcia wcale nie jest nadpobudliwa zle mnie zrozumialas jest po prostu pelna energii.Jest roznica miedzy dzieckiem nadpobudliwym a radosnym i pelnym wigoru takze nie martw sie niczym to wspaniale ze twoja dzidzia tak daje znac o sobie ja mam nadzieje ze moja tez zacznie troche wiecej brtkac bo na razie malo co ja czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwka chicago
jestem w szoku co tam przeczytalam ze przez glaskanie mozna spowodowac zaplatanie sie pepowiny na dziecku boze ale to prawda az mi ciezko w to uwiezyc we wszystkich ksiazkach czy pismach pisza ze wlasnie dzieciaczki lubia jak sie glaska brzuch - nie wiem sama co o tym myslec trzeba sie zapytac gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem w szoku z tym glaskaniem po brzuchu.Ja ide do gin we czwartek i jak nie zapomne to tez sie go spytam jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny i Maluszki w ten zimny i pochmurny dzień. Właśnie wybieram się do pracy i wpadłam sie przywitać, a przy okazji podnieść nasz topic troche do góry, bo strasznie spada. W takim razie Miłego Dnia. Do \"zobaczenia\" po południu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witajcie Mamusie i Dzidziusie!! Dawno nie pisałąm, ale ostatnio nie miałąm chcwilki dla siebie. W sobotę i niedzielę robiłam Mężowi imieniny i mieliśmy sporo gości, a wczoraj musiałam zająć się sprzataniem, no i troszkę odpocząć. Oczywiście prawie każdy gość doszedł do wniosku, że no troszeczkę po mnie widać, ale jakby ktoś nie wiedział jak wygladałam przed ciążą, to by nawet nie zauważył. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie po mnie widać. (Nie mogę powiedzieć, że nie widać wcale, bo już w nie każdą rzecz się mieszczę. Ale chciałabym, żebym idąc ulicą wyglądała jak kobieta w ciąży!!) Co do tego głaskania, to we wcześniejszej ciąży często głaskałam i było wszystko ok. Więc w sumie teraz też nie zamierzam sobie , M ężowi i Córeczce, tej przyjemności odmawiać. Idę w czwartek do lekarza, więc może o to się zapytam. Miłego dnia. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27
witajcie dziewczyny, dawno nic nie pisałam, czuję sie dobrze, własnie mija 20 tydzien ciązy. Juz widac , jutro ide do lekarza, moze bedzie widac jakiej płci jest dzieciatko. Nie mam jeszcze imienia dla chłopca, moze wy macie jakis pomysł? jesli bedzie dziewczynka, nazwę ją zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×