Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość doktor sztyft
Witam, Poszukuję prawdziego fachowca od porcelanowych koron. Jeśli ktoś zna takiego specjalistę z Warszawy lub woj. mazowieckiego to bardzo będę wdzięczny za namiary. Pozdrawiam wszystkich porcelanowców. D.S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaginica
załozyli mi most tymczasowy z tyłu ....przy jedzeniu bułki ta sie przykleja i mam wrażenie ze most zaraz wypadnie. Czy po załozeniu porcelanowego bedzie lepiej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narni
witam. 3 tygodnie temu miałam szlifowanych 8 zębów przednich gornych,pod koronki porcelanowe na metalu...miały być koronki(kazda osobna na kazdy ząb), ostatnio byłam u przymiarki, okazało się,ze to wielki "most" z 8 zębów-chyba most?, bo nie można tego nazwać koronkami.Lekarz coś powiedział, że tak lepiej,bo zęby nie będą się rozsuwać.Jestem załamana, bo inaczej by wygładała koronka na każdym zębie, a tak wygląda jak sztuczna szczęka-nie można wsadzić między zęby nitki ,ponieważ są złączone razem:-(Moj zgryz przed szlifowaniem był zaokrąglony, teraz jest prosty jakiś-szeroki.Mam założony tymczasowy most, czuję się jak koń,zęby są duże, mało tego pod spodem zębów sa strasznie duże wypukłości, przez nie seplenię, nie moge ułożyć języka, bardzo mi to przeszkadza.Czy ktoś z Was miał niby takie koronki zakładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktor sztyft
narni, jeśli się umówiłaś na koronki to żądaj koronek lub zmień dentyste ten nie jest chyba uczciwy skoro postąpił tak jak piszesz.pozdrawiam madusiasz, jak się orientuję to koronkę można delikatnie przypolerować, większe przeróbki wymagają zdjęcia korony i oddania do poprawki technikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktor sztyft
fificzek, niekonieczne , wystarczy wypełnienie porcelanowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dillboss
Mam pytanie, ile kosztuje koronka porcelanowa w Warszawie? Dentysta u którego bylem chce 1100zł (za jedną). Czy to jest duzo czy malo? Bo nie mam porownania, prosze o rade. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie jedno pytanie: w jaki sposób mocuje się koronkę jeśli nie ma w ogóle zęba ani korzenia? Czy łączy się ją jakoś z sąsiednim zębem? a jeśli tak to czy to jest wytrzymałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aman
witam.ja właśnie jestem w trakcie robienia koronek, tzn. dzisiaj miałam piłowane ząbki, jutro zakładam tymczasowe korony a ostateczne w środe więc za tydzień.koszt 1300zl za jedną koronę pełnoceramiczną, tymczasowe gratis. mam wadę zgryzu ale nie stać mnie na aparat, dlatego dentysta zaproponował mi korony aby wyrównać górne jedynki.ząbki były zdrowe ale brzydko nadlane- w podstawówce oba mi się złamały, zrobiły się przebarwienia i w dodatku dentysta nie zrobił tego porządnie.dlatego zdecydowałam się na te koronki.piłowanie nie bolało(pod znieczuleniem) ale dentysta powiedział ze później może boleć wiec mam łykać tabletki przeciwbólowe.zęby były leczone kanałowo.to chyab wszystko.napisze jak już założe ostateczne korony.pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *megalomanka*
mi robiła koronkę lekarka w Krakowie, Dr. Książkiewicz: OSTRZEGAM WSZYSTKICH, to antytalent jakich mało!!!!! Wstawiła krzywo, źle dobrała kolor, masakra. Mojemu ojcu tez spaprała zęby klika lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L84
Czy ktos wie ile będe czekala na przymiarke koronek i wkoncu na jej nałożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aman
do L84 - ja mam czekac na swoje koronki tydzien, tymczasowe mialam zakładane na drugi dzien po piłowaniu-trwało to dosłownie 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajka
dg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajka
mam pytanie. dziś miałam zakładaną koronkę tymczasową, która przypomina mojego naturalnego krzywego zęba. związku z tym mam pytanie: jak moja koronka tymczasowa jest krzywa, to czy koronka porcelanowa będzie taka sama? proszę o szybką odpowiedź! od tego zależy wygląd mojego przyszłego zęba. p.s.: czy koronkę porcelanową gdyby nie pasowała, można opiłować albo coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_viva1
Koronek porcelanowych nie piłuje się. Koronka stała nie powinna wyglądac jak Twój krzywy ząb. Zapytaj jednak lekarza i upewnij się czy ząb jest tak oszlifowany, aby osadzona na stałe koronka nie wyglądała jak tymczasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princess-Mia
Witam. Mam 16 lat i również mam problem z zębami. Otóż chodzi o to że nadal mam 2 górne mleczne dwójki, i krzywe jedynki z których jedna jest troszkę odbarwiona po leczeniu kanałowym. Pozostałe moje zęby są równiutkie i zdrowe. Byłam u wielu dentystów i jeden z nich zalecił mi zrobienie prześwietlenia na górne 2. I jak się okazało nie mam zawiązek na zęby stałe. Zaproponował mi spiłowanie obu jedynek i wyrwaniu dwójek i wstawieniu koronek do których przymocowane były by 2 . Jak myślicie ile kosztował by taki zabieg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaga
princess- wszystko zależy od denstysty, np u mojego kosztowało by to około (jeśli mówimy o 4 koronkach, z których 2 byłyby zawieszone na moście ) 1600 złotych. musisz sie zorientować co do cen w swoim mieście, bo ceny takich koron są w różnych rejonach, a nawet zakładach w jednym mieście bardzo żróżnicowane i wahania w cenach wynoszą niekiedy nawet 300 złotych. optymalna cena za koronkę porcelanową wynosi 350-400złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina0101
witam moj problem polaga na tym, ze mam po prawej stronie u gory 3 i 5 mleczna zaznacze, ze mam juz 25 lat :)w poniedzialek mam wizyte u dentysty, ktory ma mi te zeby wyrwac i wzamian wstawic most porcelanowy, moje pytanie, to czy bezposrednio po wyrwaniu tych zebow dentysta bedzie mi mogl wstawic most tymczasowy? a jesli nie to po jakim dopiero czasie? strasznie mnie to nurtuje, bo w niedziele mam wazne spotkanie i nie wiem czy nie bede musiala na nie isc szczerbata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnia
ja miałam zęby mleczne 3ki do 30 roku życia do tego reszta zębów po tetracyklinach w kolorze brunatnym jutro idę zakładać na nie koronki a teraz mam oszlifowane i boli bardzo.... płacę 350zł za jeden ząb ,mam na górze 8 nadole 6 na więcej nie mam kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam czy koronki tymczasowe bardzo różnią się wyglądem od naturalnych zębów? ile trzeba czekać na ich założenie po spiłowaniu zęba? Ja będę miała piłowanego dzień przed wolnym od pracy dniem....czy to znaczy, że cały ten czas będę musiała chodzić szczerbata?? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jutro wybieram się na wiyztę do stomatologa estetyki celem założenia koronek, trzeba będzie opiłować oczywiście pod zmieczuleniem 4 ząbki przednie. 10 lat myślałem o tym jak pozbyć się szpar między zębami (diastema) to był kompleks mój największy. Jutro moje marzenie się zacznie wypełniać, bo najpierw dostanę tymczasowe koronki, a za 4 dni koronki półporcelanowe. Zapłacę za to usługę 1.600zł. Tydzień przed zabiegiem zaczełem robić wybielanie zębów (500zł). Teraz są białe jak śnieg. Nie wiedziałem, że tak pięknie się wybielą...a jednak! Całe szczeście zabieg będzie wykonywany pod znieczuleniem...Na wszelki wypadek kupiłem IBUPROM, bo czytam różne wypowiedzi ludzi po tym zabiegu i dowiaduje się, że jakieś niewielkie bóle są gdy znieczulenie póści. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle...bez problemów. Niech moc będzie z odważnymi, a \"marzenia są po to żeby je spełniać!\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po zabiegu. Ufff...Trochę się stresowałem, bólu prawie niebylo, ale samo wiercenie i to że czuło się zapach pyłku zęba odrażał...Leżałem na fotelu w spięciu...1,5 godziny i wszystko zostało zrobione...no, może 2 godziny, nie miałem zegarka... 4 ukłucia i znieczulenie zaczeło działań, odczekałem po czym dentystka zabrała się za oszlifowywanie zębów...Dwóch ukuć z trzodu prawie nie czułem, ale ukłucia z tyłu zębów były bardziej bolesna...W sumie miałem 6 ukłuć czy 8 ,bo z jednej ampułki znieczulenia Pani stomatolog dawkowała po trochu, żeby wszystkiego znieczulenia odrazu nie wlewać na siłę... Po oszlifowanie robiliśmy wyciski, może z 5 wycisków...Pod dziąsła włozyła mi jakieś nitki...Potem tymczasowe koronki...śmiesznie wyglądają, podobne do tych zębów które nie dawno jeszcze miałem w całości...Za cztery dni mam się zgłosić...Myślę, że za tydzień będą...nie mogę się doczekać...Będą projektować, podobno mają być śliczne...Gdy wyszłem po zabiegu z gabinetu znieczulenie póściło, ale dziąsła tylko trochę bolały...Zęby wogóle nie bolą...Kazała mi płukać szałwią i gdyby coś bolało, poleciła zastosować pyralginum. Teraz jestem w domu, wziąłem pyralginum, nic kompletnie nie boli...Czuje się zupełnie normalnie, a w duchu mam zadowolenie, że odważyłem się na koronki, a teraz z niecierpliwością wyczekuję spełnienia w pełni marzenia...to już tuż, tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Parys1 ja nie mogę tego pojąć.....poświęciłeś swoje własne, zdrowe zęby dla sztucznych zębów? Oszlifowałes sobei zdrowe zęby tylko dlatgeo ż e miałeś międz nimi szpary? I co to za dentystka, ktora godzi sie szlifowaca tym samym niszczyc zdrowe zeby? Koronki to poiwnna byc ostatecnzosc, kiedy ktoś nie ma zębów. Ale szlifowanie zdrowych zębów zeby zrobić koronki? Dentyści ktorzy się na to godzą, zwyczajnie wyłudzają pieniądze, nie zależy im na ratowaniu i leczeniu zebow tylko na kasie. Powinni być pozbawieni praw do wykonywania zawodu. Teraz zniszczyłeś sobie zęby, będziesz mieć koronki, sztuczne zęby... A potem sztuczna szczękę. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janush
Witam serdecznie :) Mam problem z moją górną czwórką. Otóż ząb był leczony ponad 10 lat temu kanałowo i niedawno ukruszył mi się w takim stopniu, że pozostał po nim tylko sam korzeń. Mój stomatolog zasugerował zastosowanie ćwieka i koronki jednak najpierw polecił zrobić zdjęcie RTG. Pomimo zdrowego korzenia boi się on jednak naprawy zęba. Podobno ze względu na problem z zamocowaniem ćwieka w tym korzeniu co jest typowe dla górnych czwórek. Czy faktycznie ratuje mnie w tym przypadku tylko implant ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnia
A ja mam już swoje koronki , są piękne białe i mają ładny kształt .PARYS1 z jakiego materiału są Twoje koronki i czy na dole też będziesz zakładał? nie martwisz się że jak na dole będziesz miał swoje ząbki to porcelana z górnych je z czasem zetrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janush, ja mam wkład korzeniowy (cwiek) w korzeniu w 4 i wszystko jest o.k., wiec pójdx dla pewnosci do innego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janush
Aviva dzisiaj biorę w rękę telefon i rejestruję się do nowego stomatologa :) Możesz podać mi w przybliżeniu koszty i jakich materiałów użyto do odbudowy Twojego zęba ? Oczywiście jeśli pamiętasz ;-) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janush
A więc odwiedziłem dzisiaj nowego stomatologa. Podejmie się odbudowy tego zęba. Chciałem zasięgnąć jednak informacji odnośnie cen. Za usunięcie starego wypełnienia, wyczyszczenie i ponowne wypełnienie kanałów ceni sobie 200zł za kanał (kanały są dwa). Wkład korzeniowy z włókna szklanego - 300zł za kanał. Czy to nie są zbytnio wygórowane ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Iganatko! Tylko ludzie odważni udoskonalają siebie, psychikę...Patrząc na prymitywne naturalne środowisko ludzkie człowiek będzie szukał szczęścia żyjąc w jej ramach, w ograniczeniu które trzeba w pozytywnym sensie przełamywać. Nie wiesz jak bardzo zmiana ta pomogła mi na duchu...Niektórzy są wyśmiewiwani chociaż tego nie zauważają, inni z kolej nie są wyśmiewywani, a wiedzą że mogli by być... Kompleks budzi lęk, bo inni mogą się o tym dowiedzieć...i to przeszkadzało mi w rozwinięciu skrzydeł, które wiedziałem, że są gdzieś we mnie...Jutro albo pojutrze będę miał piękne zęby...przynajmniej te sztuczne na froncie będą lśniły i nie będa się psułu...Żywe zęby i tak prędzej czu później zrobiły by się paskudne i pewnie by spróchniały... Do odważnych świat należy! Młodość w duchu zachęca do śmiałych posunięć! Konserwatyzm nie jest w moim stylu...:) Pozdrawiam Parys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Iganatko! Tylko ludzie odważni udoskonalają siebie, psychikę...Patrząc na prymitywne naturalne środowisko ludzkie człowiek będzie szukał szczęścia żyjąc w jej ramach, w ograniczeniu które trzeba w pozytywnym sensie przełamywać. Nie wiesz jak bardzo zmiana ta pomogła mi na duchu...Niektórzy są wyśmiewiwani chociaż tego nie zauważają, inni z kolej nie są wyśmiewywani, a wiedzą że mogli by być... Kompleks budzi lęk, bo inni mogą się o tym dowiedzieć...i to przeszkadzało mi w rozwinięciu skrzydeł, które wiedziałem, że są gdzieś we mnie...Jutro albo pojutrze będę miał piękne zęby...przynajmniej te sztuczne na froncie będą lśniły i nie będa się psułu...Żywe zęby i tak prędzej czu później zrobiły by się paskudne i pewnie by spróchniały... Do odważnych świat należy! Młodość w duchu zachęca do śmiałych posunięć! Konserwatyzm nie jest w moim stylu...:) Pozdrawiam Parys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Sonnio! Moje koronki mają być z tworzywa półporcelanowego. Podobno z pełno ceramicznymi koronkami to ściema. W ceramice jest jakieś inne tworzywo, któro nadaję naturalną głebie koloru zębom. Moje dolne ząbki są OK, nie muszę zmieniać ich wyglądu... 1.600zł za cztery zęby to nie jest majątek. Wybielanie 500zł! Ponad 90% aktorów ma na swoich ząbkach licówki, albo koronki, oczywiście w celach estetycznych. Warto przejść metamorfozę, ale to nie takie tanie. Licówki podobno są droższe mimo tego są są cieńsze(?) Absurd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×