Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość femme_woman

Tłuste włosy, jaki szampon?

Polecane posty

Ja osobiście mam trochę obsesje na tym punkcie bo moje włosy tez się przetłuszczają. myje włosy co dwa dni i już 2 dnia są bardzo tłuste. Na wielu stronach pisza, że czeste mycie w niczym nie przeszkadza. Moja mam twierdzi inaczej sądzi, że im rzadziej się je myje tym lepiej.Stosowałam już bardzo wiele szamponów, teraz mam z ziaji ( z rzepy) i stosuję odżywke niebieska sunsilk. Niewiele to daje, teraz postanowiłam myć włosy co 3- 4 dzień przez jakiś miesiąc a pózniej juz co 5. Najlepiej jest stopniowo przyzyczajać włosy do zmany. Fajnie by było gdybym to robiła na wakacje bo nie chodzi się wtedy do szkoły, ale mi się nie chce tak długo czekać. Trudno jakos to przeboleje. Najlepiej spłukiwać zimna wodą, i po umyciu specjalnie ich jakos nie dotykac, jeśli nie jest to konieczne. Co do szamponów to nie wiem, które są najlepsze podejrzewam, że te, które zawieraja wyciągi z czegos.Dobrze by było, żeby unikać suszenia, krecenia, itp. No to chyba tyle. Nie poddawać się dziewczyny i byc cierpliwym to chyba jedyne co może nam pomóc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciagne temat
wyciagne temaat spowrotem... bo ja uzywalam juz wszystkich szamponow aptecznych, vichy, selsun blue, durcey, AA, kerastase, nawet zabiegi roznych firm do wlosow tlustych, nie wspomne o szamponach dostepnych w drogerich typu nivea, timotei, fructis.... nic nie pomaga, caly czas czekam ze ktos cos odkryje...;) dermatolog przepisal mi leki... bylo super ale tetracyklina jest dosyc mocnym antybiotykiem i po 3miesiacach stwierdzilam ze niewarto sie truc chociaz nawet do 2-3dni dawalam rade i to bylo piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx...olka
ja tam nie wiem. wydaje mi się że delikatne szampony dla dzieci są najlepsze bo nic nie podrażniają. nie martwcie się że włosy będą się przetłuszczać, bo nie będa aż tak. jak umyjecie je tak samo jak szamponami dla dorosłych to będzie ok :) wystarczy ze przyzwyczaicie włosy do dziecięcych szamponów a nie będą się przetłuszczać ( a przy tym nie podrażnicie skóry głowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella_block
ja polecam szampon RZEPA firmy joanna :) jestem b.zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhhythyyy
apropo szamponów dla dzieci to one właśnie dla dzieci są... nie dla dorosłych. Owszem można go używać raz na jakis czas, bo sama wiem że włosy sa po nim mięciutkie i fajne, ale to nie jest pielegnacja dla włosów na dłuższy czas - tym bardziej przetłuszczających. poza tym w szamponach i ogólnei kosmetykach dla dzieci jest często mnóstwo perfum(frgrance, czasem więcejniż w kosmetykach dla dorosłych) co mocno uczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, mój pomysł dotyczący rzadszego mycia, nie wypalił,Czasami juz było lepiej, ale stwierdziłam, że nie warto chodzić z tłustymi włosami, kiedy w każdym miejcu na głowie odczuwa się swędzenie. Doszłam do wniosku, że jestem w okresie dojrzewania i taka jest właśnie kolej rzeczy. Wiadomo, nie warto w tak młodym wieku męczyć włosów suszarkami czy prostownicami. Jak jest weekend to wiadomo trzeba dać włosom odpocząć i zamiast w sobotę umyć w niedzielę. Ja myje co drugi dzień i mimo, że jest prawie tak samo jak było to i tak będe je myłam kiedy będzie taka potrzeba. Dziewczyny włosy to nie wszystko i nie warto się tym tak przejmować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypróbój i zdecyduj
Ja mam ten sam problem.Mam straszne włosy. Teraz używam elseve. Chciałam troche poexperymentowac i umylam wlosy szamponem elseve, splukalam dobrze chłodną wodą, nalozylam mydło w płynie i rozsmarowalam, splukalam i jeszce raz umylam wlosy szamponem. Teraz jest troszke lepiej. Takiem sposobem myję głowę raz w tygodniu. Spróbuj,warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka lol
Chciałabym się dowiedzieć czy szampon Soraya Family fresh jest dobry? Chciałabym kupić ten nawilżający ale ta butelka jest dość duża i boję się że moze być zły. POMÓZCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dolacze do milosniczek szamponow dla dzieci, stosuje Hipp i Babydream - by zauwazyc roznice potrzeba troche czasu Dobry jest rozniez Fitomed z mydlnica lekarska - ale do niego tez potrzeba cierpliwosci Generalnie gdy zmieniamy kosmetyk na lzejszy musimy dac czas wlosom by sie do tego przyzwyczaily --- potem juz jest tylko lepiej poki nie przeszlam na kosmetyki naturalne uzywalam bardzo roznych(tanich i drogich) generalnie najlepsze byly wszystkie z zawartoscia czarnej rzepy!!! A najlepszy z nich taki najtanszy z Barwy albo Avy za 3 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda Kitka
Polecam wam szampon pantene provi większa objętość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksowna panna
Ja myję szmponem BEBI dla dzieci dopiero 5 dni po myciu robią się trochę tłuste!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wirkaa*
Próbowałam wiele szamponów.! Te,tamte...,ale najlepszy okazał się Nivea(ekstrakt z hammamelisu i trawy cytrynowej) dobry też był Pantene-Pro-V tylko ,że po nim moje włosy stawały się za bardzo puszyste(innym słowem taka szopa) Mówią ,że tłuste włosy można myć codziennie jeśli tego wymagają... Ja myję co 2 dni. Na 2 dzień są strasznie tłuste ... Masakra. Myślę ,że ten szampon co teraz mam pomoże mi w rozwiązaniu mojego problemo.Jeżeli nie to skorzystam z waszej pomocy...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrillena
Mi na przetluszczajace sie wlosy pomoglo...picie ziol a w szczegolnosci pokrzywy. Pokrzywa oczyszcza organizm iz toksyn. Oczywiscie rezultaty nie sa natychmiastowe. Moze byc tez przejsciowe pogorszenie bo organizm musi sie oczyscic z toksyn. Ja na poczatku bardzo czesto chodzilam sikac i wyszlo mi tez pare pryszczy. Jednak stopniowo (pierwsze rezultaty zobaczylam u siebie po trzech tygodniach) zaczelo byc lepiej. Widze ze moje wlosy staly sie gestsze. Myje je co trzeci dzien, niby na drugie nie sa moze takie super swieze ale nie sa takie tluste jak kiedys. Wraz z ziolami biore tez silice i wiesiolek. Wlosy myje szamponem z mieta i na koniec plucze w rumianku. Rezultaty, jak pisalam, sa widoczne po malu ale je zauwazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krop
Szampony - wszystkie bardzo geste koniecznie rozrzedzajcie woda. Najlepiej pol na pol. Ja robie z calosci 3 czesci. Gesty szampon jest niemozliwy do splukania, zostawia tzw. film, czyli chemie na wlosach. Rozrzedzony myje swietnie i mniej niszczy. Panie z tzw. cienkimi wlosami nie powinny uzywac odzywek lub szamponow z odzywkami. Wlosy sa bardziej puszyste i nie przylegaja do czaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la roche posay Kerium zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __p
No to ja ponownie poruszam ten temat. Wlasciwie to ja juz nie wiem, czego powinnam uzywac. Mialam u siebie w domu juz chyba kazdy szampon: do czestego mycia, do slabych wlosow, dodajacy objetosci, dla dzieci, drogie i tanie. Moze przez jakis czas bylo lepiej, ale znow jest tragicznie. Teraz juz jeden dzien po umyciu wlosow sa one tluste i wychodzi na to, ze musze myc codziennie. Niby tutaj wszedzie jest napisane, ze codziennie mycie w niczym nie szkodzi, ale jakos nie jestem tego taka pewna. Teraz chcialam isc do lekarza po jakis szampon, do tego moze zaczne plukac wlosy ziolami i uzywac maseczki glinkowej. Czy to pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsaupsa
Ciągle miałam przetłuszczające się włosy i nic nie pomagało. W czerwcu ze względów zdrowotnych (alergia, astma) byłam na diecie oczyszczającej warzywno-owocowej przez okres 2-ch tygodni (zero tłuszczu i białka) - moje włosy zrobiły się suche, mogłam ich nie myć nawet 7 dni (trwało to około 2-ch miesięcy). Obecnie żywię się normalnie i włosy nadal mi się przetłuszczają - stwierdziłam, że dużo zależy od sposobu odżywiania, od tego jaką mamy przemianę materii, a nie od rodzaju stosowanego szamponu. Może z naszym problemem należy zwrócić się do dietetyka? Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaShampoo
Kup maseczkę do włosów przetłószaczjących sie z zieloną glinką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Aga/
Faktycznie "familijny"jest ok. Prubowałam ,włosy są naturalne i nie przetłuszczają sie tak szybko...polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna....
Ja muszę włosy myć co trzy albo cztery dni zależy........... Kiedyś też używałam szamponów dla dzieci i jeszce gorzej było ,bo te szampony sklejają włosy. Teraz gdy zmieniłam szampon na Loreal Elseve rózowy taki Albo Gliss Kurr to odrazu mam lepsze i bardziej lsniące włosy Te dwa szampony są najlepsze......Może nie są tanie no ale lepiej dać więcej i umyć włosy pożądnym szamponem..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleś
Tez mam problem z przetłuszczającymi sie włosami. Jedna podstawowa rada która sprawdziła się u mnie ( ktos juz zreszta na tym forum o tym wspominał): włosy warto przetłuścić. jesli nie musiscie nigdzie wychodzic z domu warto przez kilka dni nie myc włosów. Można przetłuscic je kilka razy. Co do szamponu to wciąż szukam idealanego choć pewnie taki nie istatnieje:( Słyszałam też o pokrzywie- podobno na tłuste włosy ( i nie tylko) działa bardzo dobrze. Zamierzam pić albo robić plukanke z pokrzywy. Czy słyszałyście może coś o szamponie Subrina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek9
Witam, Mam trochę dłuższe kręcone włosy i zawsze po szamponie mi się nie kręcą, rano jak wstaje to jest po prostu porażka - wszystkie w górę. Po szamponie nie są takie fajne w dotyku ... Jaki szampon moglibyście mi polecić, żeby po szamponie w drugi dzień włosy takie jak były wcześniej tylko czyste :) i żeby dalej były ładnie pokręcone :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaaa
Hej:) nie czytałam wszystkim poprzednich waszych postów, bo jest ich mnóstwo. Ale czytałam kilka. Jak większość z was, dziewczyn na tym forum mam także problem z przetłuszczającymi się włosami! Nie nawidzę tego! To po prostu koszmar! Zaczęło to się chyba po prostu przez okres dojrzewania. Od długiego już czasu włosy muszę myć codziennie! Myję je wieczorem i dlatego już od rana są jakie są, a wieczorem to po prostu masakra! Tłuste, oklapnięte i jakie się jeszcze da... Próbowałam wielu szamponów i tych z apteki, i po prostu ze sklepów, ale tak naprawdę żaden nie pomógł. W necie szukam porad jednak każdy ma swoje zdanie i nie wiem w co wierzyć... Proszę pomóżcie mi! P.S. Zastanawiam się nad tą radą, żeby myć włosy szamponami dla dzieci. A radę wizyty u dermatologa, mam już za sobą... Lekarz polecił szampon, jednak nie znalazłam go w żadnej aptece w okolicy... Nie wiem co zrobić! Jestem załamana... Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam ost mrs potters limonka i cos tam jeszcze :)" jest ok. poza tym jakos nie wyobrazam sobie nie myc wlosow co 7 dni przeciez przez tyle dni ma sie multum brudu we wlosach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaaa
Thx Ellinka za rade:) No jasne że mycie włosów co 7 dni to przesada:/ No ale codziennie to też niezbyt fajnie:/ Jush chciałabym myć włosy chociaż co 2 dni i mieć ładne, nietłuste włosy! No ale właśnie z tym mam problem! Spróbuje skorzystać z twojej rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaaa
Tylko, że ten szampon nie jest do włosów PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ..:( A ja właśnie taki potrzebujem..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuźka...
Polecam wam gorąco szampon do wlosów przetłuszczających się Joanny z apteki babuni z chmielem poprpstu rewelacja i naprawde nie polecam pantiprovi, elvse i innych takich bo one maja silikon i oblepiaja sprasznie wlosy. Tez musialam myc je codziennie teraz myje co drugi - trzeci dzien i jestem zadowolona. do tego polecam z tej serii odzywke sa tanie bo i szampon i odzywka 5-6 zl kazde w zaleznosci od mniejsca zakupu a efekt rewelacyjny polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaaa
Ja używałam kiedyś szamponu Joanna, ale chyba nie tego co ty, Zuźka piszesz, tego z apteki babuni i chyba nie do włosów przetłuszczających się... Więc spróbuje:) i odżywkę też kupię. Może pomoże;) THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiu fiu fiu1
mozecie dac link do tego szamponu z chmielem bo nie moge znalezc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×