Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Małgonia83
Czesc Dziewczyny. Jestem na tym forum po raz pierwszy i tez zmagam sie z tym problemem-brak dzidzi.Staramy sie juz ponad rok.Od pół roku biore bromergon na prolaktynke a do tego cylku mam zaczac luteine.Lekarz przepisał mi od 14 dc czy to nie za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgoś a ilu dniow masz cykle?? no ostatnio coś tu cisza.. ciężaróweczki super że wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hejka widze dzidzie rosną zdrowo to super Ja mam 2 tyg L4 jakieś żyły mi wyskoczyły koło odbytu i podejrzewam ze to nie hemoroidy jak wczesniej lekarz powiedział a moze to byc spowodowane moim wczesniejszym upadkiem ze schodów Zaczeło mnie bolec jak zaczxełam intensywnie ćwiczyc i po lekach zero poprawya bez środka przeciwbólowego co 3 h ani rusz takze ostatnio rzadko zagladam wiec przepraszam . Nawet nie wiem ktory to dc i nie chce wiedziec bo i tak pewnie przyjdzie wiec bez problemu łykam tabsy Małgonia właśnie elus napisała jakie dł masz cykle bo to jest najważniejsze chyba ze wiesz kiedy mniej wiecej masz owulacje ja mimo 33 dniowych cykli owulka wystepowala 14 dc teraz jest ona coraz pozniej ale to chyba spowodował to CLO a rozmawialas z ginem dlaczego 14 dc i mowilas ile trwa u ciebie cykl jezeli ufasz mu to bierz i nie zastanawiaj sie Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
Ja ma 29 dc.Nie rozmawiałam na ten temat z lekarzem,poniewaz nie wiele wiedziałam na temat luteiny.Dopiero dzieki forum sie wiecej dowiedziałam.A luteine mam brac poniewaz wystepuja u mnie plamienia w trakcie cyklu tak 14,15 dc.Myslałam,ze to plamienia owulacyjne ale podobno jest ich zbyt duzo.No i rzecz jasna staramy sie o dzidziulkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No wreszcie zaczęłyście się odzywać :) Już myślałam, że zniknę z tego forum, bo tu ciągle taka cisza :) Martolinko, ziółka można mieszać samemu, wszystko jest do kupienia w sklepach zielarskich, ale ja nie mam na to sił, bo oczywiście wszystko musi być w odpowiednich proporcjach :) Dlatego też zamówiłam sobie gotową mieszankę na allegro i już 1,5 tyg. czy troszkę dłużej pijemy ją z mężusiem :) Mam już 15 dc, tempka spada zamiast rosnąć- dzisiaj 35,9. Muszę zrobić jakiegoś teściora na owulację. Wątpię czy mi coś pokaże, ale zrobić można... A staranka mimo wszystko :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
no i będzie córcia :) wszystko było dokładnie widać:) a pytałam moją gin o te zmiany skórne i powiedziała,że to przez ciążę (jakaś odmiana trądziku,chyba różowaty) i to wychodzi tylko na brodzie i przeważnie w ciąży a potem samo znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
Czesc Dziewczyny. Napiszcie co mslicie o braniu luteiny w 14 dc , cykl 29 dni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też biorę luteinę
Zaczęłam dopiero ale kompletnie nie wiem kiedy zacząć w następnym cyklu (o ile dostanę okres bo skończyłam brać we wtorek i do dzisiaj nic). Też chcę mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgonia ja bym brala od 15, 16 dc. a więc... my po wizycie u urologa z wynikami usg i dał nam skierowanie na podwiązanie tych żylaków, jeżeli mój chce dzidzi to powiedział że to najlepsze wyjście.. i że jeżeli mu zależy na czasie to niech idzie bo i tak u niego w szpitalu gdzie ejst ordynatorem bedzie w zapisach na początek czerwca bo nawet pol roku czeka sie na poprawe wyniku. na jego oko powinien iść. :O powiedziałam mu że zapiszemy sie na ten zabieg ale zrobimy wynik nasienia znów na koniec majai może hormony do tego, jak bedzie poprawa po tabletkach i witaminach to nie pojdziemy na zabiego bo to jest mały żylak. lekarz też tak mówił. Ale zaznaczył że to może pomóc. Postaniowiliśmy też przez te meisiace bardziej sie starać :) częściej przytulac :) bo wydaje mi się że mój leniuch trochę zaczyna przysypiać w staraniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgonia ja rowniez bralam luteine od 14 dc :) po 3 czy 4 miesiacach przesunelam sobie na dzien 17. bez wiedzy lekarza :P przepisala mi lutke na uregulowanie @ i mialo tez pomoc w zajsciu w ciaze. Ja bym brala od 14 tak jak lekarz powiedzial zeby na razie zniknely plamienia, a pozniej jak sie wszystko unormuje przesun o 2 dni :) U mnie 12 dc i zaobreswowalam płodny śluz :) takze przytulac sie bedziemy intensywnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
Dzieki za poradę,w tym miesiacu wezme od 14 dnia a pozniej sobie przesune.Mam nadzieje,ze to nam pomoze:) i ze moje plamienia uciazliwe znikna.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
natalka gratulacje jak dasz na imie az nie moge sie doczekac kiedy ja sie dowiem buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś 10dc.. za ok 8 dni starania intensywne, chyba że sluzik sie wcześniej pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusińska82
hejka dziewczyny....brałam luteinke w 15 dn cyklu przez 10 dni i 2dni po tym dostalam okres,myslalam ze bedzie regularnie ale dostalam 4dni wczesniej...natomiast ostatnio mialam male plamienia ale w 28dn cyklu takze było prawidłowo a teraz wczesniej dlaczego takk sie stało mozecie mi powiedziec ???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka dni roznicy nadal uwazany jest za okres regularny :) nie ma sie czym martwic :) u mnie 14 dc i sluzu prawie w ogole... tazke mam nadzieje ze owulka byla i beda tego efekty :) czego Wam i sobie zycze z calego serducha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusińska82
czesc martolinka89....dzieki za odpowiedz,,:)a powiedz mi jeszcze 3-4 cykle powinnam brac luteinke czy wiecej by byl regularnie okresik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, ja mialam regularny od pierwszego cyklu z luteina :) roznie organizmy na nia reaguja. czasami trzeba zwiekszac dawki jesli nie ma efektow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej dziewczyny Co tam u was rzadko ostatnio tu zagladam ale postaram sie choc na chwile zajrzec U mnie dzis 29 dc i jestem w szoku bo nawet nie myslałam ze to juz lada dzień i przyjdzie @ ale zleciało jak człowiek nie mysli to leci ale juz zaczyna brzuch pobolewać wiec i pewnie przyjdzie @ Martusińska tak jak martolinka napisał kazdy organizm albo ptrzebuje wiecej czasu albo mniej a jeszcze inny moze nie tolerowac luteiny i nie ma zadnej poprawy wiec musisz uzbroic sie w cierpliwosc i łykac luteine i czekac na efekty a napewno bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Tak jak wcześniej pisałam pół roku temu odstawiłam tabletki, @mam teraz nawet regularnie, ostatnio po 21 dniach, od odstawienia nie mam owulacji, ale w tym cyklu i pod koniec poprzedniego w mam straszne kłucia w jajnikach,myślicie że można podejrzewać PCOS ? a tak wogóle miała któraś z was PCOS? proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 16 dc i od jutra kuracja z luteinka. bylam dzisiaj zarejestrowac sie do gina zeby od nowego cyklu brac CLO i wizyte mam dopiero na 13 kwietnia. kolejny miesiac w plecy :/ rano czytalam rozne fora i znowu załapałam doła. Musze zbic mój poziom FSH. Nawet in vitro nie robia jak FSH przekracza 9 :( kiepsko to widze :( pije zielone herbatki, zdrowo sie odzywiam i nic :( moze to CLO mi pomoze :( anulka8501 najlepiej zrob sobie USG dopochwowe i badania hormonków w 3 dniu cykly : FSH i LH. tak przynajmniej pisza na innych forach ze to jest najszybszy sposób do zdiagnozowania PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 16 dc i od jutra kuracja z luteinka. bylam dzisiaj zarejestrowac sie do gina zeby od nowego cyklu brac CLO i wizyte mam dopiero na 13 kwietnia. kolejny miesiac w plecy :/ rano czytalam rozne fora i znowu załapałam doła. Musze zbic mój poziom FSH. Nawet in vitro nie robia jak FSH przekracza 9 :( kiepsko to widze :( pije zielone herbatki, zdrowo sie odzywiam i nic :( moze to CLO mi pomoze :( anulka8501 najlepiej zrob sobie USG dopochwowe i badania hormonków w 3 dniu cykly : FSH i LH. tak przynajmniej pisza na innych forach ze to jest najszybszy sposób do zdiagnozowania PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
Dziewczyny powiedzcie mi w ktorym dniu robi sie badanie prolaktyny(biore bromergon) i progesteronu?bromek biore juz pol roku a lekarz nie zalecil badania kontrolnego tylko powiedzial ze mam brac do poki nie bedzie fasolki.sama nie wiem.Chce zmienic doktorka od tego miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej Małgonia progesteron robi sie 7 dni po owulacji a prolaktyne prolaktyne w dowolnym dniu cyklu rano, na czczo podwyzszyc poziom moze stres, stosunek seksualny, draznienie sutkow - tego wiec trzeba unikac przed badaniem Anulka skad masz takie przypuszczenia ze u ciebie jest pco Najlepiej isc właśnie do gina i zrobicc usg i wtedy bedziesz wiedziała mi gin zaraz powiedział ze naszczescie nie mam i wtedy moze zlecic dodatkowe badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki! U mnie bez zmian... Dziść 21 dc, już po owu, tempka wzrosła mi tylko jednego dnia, a od tamtej pory ciągle niziutka, dziś nawet 35,8! Z fasolki nici, chyba progesteron za niski. Trzeba się wybrać do gina... Może w kwietniu, może w maju, zobaczę... Nastrój średni, wkurza mnie ta bezsilność :( Jakaś lutka by mi się przydała albo cokolwiek, co podniesie progesteron... :| Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg dopochwowe miałam już kilka razy, na ostatnim mój gin stwierdził liczne pęcherzyki,niby wszystko ok,mąż też przebadany. A w którym dc najlepiej robić podstawowe badania hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LH, FSH i estradiol najlepiej 3 dc, progesteron, prolaktyna, testosteron 21 dc. Dobrze tez zbadac tarczyce: TSH, T4 i T3, ale to juz obojętnie jakiego dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. my coraz bliżej staranek. dziś 15dc. co do PCOS - mi stosunek lh do fsh wyszedl 1,6 ale na usg jajniki wykazały brak torbieli i to chyba wskazuje na brak tej przypadlości. w sumie testosteron lekko podwyższony też ale minimalnie, a to moze wskazywać na wysokie libido , które mam :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej ja dziś zaczynam 1 dc :( juz nie mam sił naewt na staranka w tamtym cyklu przytulaliśmy sie tylko raz i wcale mnie nie ciagnie cos sie chyba ze mna złego dzieje ale nie mam ochoty Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×