Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pani_Halinka

PrawdziwychKobietKoalicjaPrzeciwkoKłamstwuHerbacieImężomKasującymNumery

Polecane posty

no to całkiem nieźle zapowiada się kolejne spotkanie :-) zwłaszcza dlatego ,że tylko ja znam zasady :-) super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie 😠 klub karciany sobie robicie w tym Poznaniu 😭 :-D Kiedyś dużo grałam w karty w grę, co się nazywała \"trzy pięć osiem\" - to do tej pory jest moja ulubiona gra. Znam makao :-) Rybko jak to jest u Ciebie np. z Asem - można położyć na niego każdy kolor czy trzeba dopasować do obecnego asa i dopiero potem można nowym asem żądać nowego koloru ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja rozumiem :-) asa kładziesz zawsze na co chcesz również na innego asa :-) przynajmniej wg moich zasad pizzę mozemy jeść przy grze, tańczyc możesz Myszorku w zasadzie też np. jak przegrasz to żeby wykupic fanta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w trzy pięć osiem też kiedyś grałam ale zupełnie nie pamiętam zasad :-) w Makao król czerwień każe brać 5 kart temu graczowi który siedzi przed Toba a król pik temu co za Tobą walet żąda koloru as żada figury czwórka zabiera kolejke graczowi przed Tobą dwójki i trójki każą brac kolejne karty z kupki :-) i to chyba wszystko - łatwa gra :-) acha wygrywa ten kóry pozbywa się wszystkich kart no i trzeba przy przedostatniej powiedzić makao a przy ostatniej po makale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz z tym Waletem to ma sens, bo u mnie wypada na to że można zażądać asa, kóry znów czegoś żąda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to różnie kiedyś 2 nie mogłam odbić 3, ale teraz mogę - bo tak jest ciekawiej :-) U mnie nie można żądać 2,3,4,waleta, damy, króli i asów. Rybko - a zasada - dama na wszystko wszystko na dame, u Ciebie taka sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaka karta powoduje, że gracz jest zmuszony do opuszczenia swojej kolejki? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza - to jest 4 - jak Ci ją ktoś położy, to kolejka Ci leci, a Ty nic nie możesz zrobić. Rybko - to co u Ciebie dama może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz u mnie damę można położyć na jakąkolwiek kartę zwykłą, czyli 5 6 7 8 9 10, nie można jej kłaść na żądania, no i nie można damą kończyć. No i jak położysz damę, to na nią ktoś może położyć jaką chce kartę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie gra - i to jest każda karta jaką sobie wymyślisz, np. ktos Ci zadaje 2, i masz wziąć 2 karty, nie masz ani 2 ani 3, żeby odbić, to możesz dać jokera, i powiedzieć graczom, ze to jeszt 2. My sobie zawsze zostawialiśmy jokera na koniec, bo wtedy zawsze skończysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze grac bo to chyba bardzo potrzebna karta może być :-) uciekam juz - jadę wymienic opony na zimowe pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No weźcie jokera - to dobra karta :-) Prezentacja skończona !!!! Na dzisiaj mam właściwie koniec pracy, a tu trzeba do 17.00 siedzieć :-( Co planujecie na weekend ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) to jeszcze raz ja :-) już jestem w serwisie i wymieniaja mi w autku opony a że mają net to sobie poklikam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×