Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

LUCKY- ja sama nie wiem co z tym becikowym...:( zaraz wejde na nasza stronke zobaczyć piekne fotki...:):):) www.majoweczki2006.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
Amber moja też mniej wiecej ta sama godzina. poradzę się Was jeszcze w jednej kwestii: czy któraś miała robiony test Pappa? ja miałam, gin zalecił, dla niewtajemniczonych ten test wykrywa prawdopodobieństwo wad dziecka. gdy odebrałam wyniki myślałam, że wszystko oki, ale gdy pokazałam lekarzowi załamał mnie, przy teście na zespół dawna wyszło że prawdopodobieństwo wynosi 1:375, dla mnie bardzo małe, ale gin powiedział że byłby zadowolony gdyby wyszło 1:3000! zalecił usg w szpitalu. dodam, że to było 23 grudnia! a usg miałam wczoraj! (na szczęscie wszystko OKI)przez ten czas cały sie zamartwiałam i nie mogłam nigdzie znaleźć jakie powinny byc wyniki przy moim wieku, może któraś też miała robiony taki test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha12-ja nie miałam tego testu... Grzywa kwiatuszek jest słodki a twój brzusio sliczny :):):) Super fotki!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mialam tego testu. Gdzies w necie znalazlam kalkulator do obliczania i z kazdym rokiem zycia matki wzrasta. Najmniejsze ryzyko jest od 21-25 roku podobno ale nie jestem pewna. Ale jesli mialas usg od 12-14 tyg. albo jakos tak to widac chyba przeziernosc karkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
jakbyś mi dała mniej więcej namiary jak szukać tego kalkulatora. nikt z moich znajomych tez nie miał tego testu, gdziś w prasie wyczytałam, że jest zalecany dla mam po 35 roku, ja mam 25 lat, wczoraj gin mierzył kość udową dzidziusia i gdyby była krótka to źle ale była normalna, a ten test właśnie robi się z usg ok. 12 tygodnia i próbki krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha12 ja nie miałam robionego testu ale mam przed soba wyniki badaia usg które miałam robione w 12 tyg właśnie pod kątem zespoły downa. Twój lekarz zareagował w ten sposób ponieważ wg tego co mi napisali ryzyko podstawowe wynosi 1:371 i kazdy wynik powyżej podstawowego jest wskazaniem do zrobienia typowych badań prenatalnych majacych potwierdzic lub wykluczyc wadę. I nic więcej. Ryzyko większe od podstawowego wcale nie musi określać wady tak jak i mniejsze nie mówi że jej nie ma . Skoro więc usg nie wykazało nic niepokojącego nie masz się czym martwic. ja np miałam ryzyko na poziomie 1:2082 a mam 32 lata . Nie mam kalkulatora a tylko dziwny wykres z którego i tak nic nie umiem odczytać.I wg niego ryzyko wraz z wiekiem faktycznie wzrasta . Zapomnij o całej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************* nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** EVI_1985.................................................................chłopiec Roza_..........29.04.06........................................................... amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec sissi............01.05.06........................................................... L.Rosa.........01.05.06........................................................... Beatelka......02.05.06.............................Białystok................... ania_23.......03.05.06....3kg................................................... Kasika1.......03.05.06....1kg.........85cm.................................... matitka.......04.05.06....2kg.........104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy........dziewczynka Rosiczka......05.05.06….0,5kg................................................. Anic77.........05.05.06...0kg.........94cm ................................... amelia-c.......05.05.06...5,5kg......86cm....................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...-5kg.................................................. biedrona28...07.05.06...8kg........93cm......Toruń........dziewczynka Majoweczka.09.05.06...2kg........82cm.....Warszawa................... agula-20......09.05.06...-2,5kg................................................. mada lena....10.05.06....3kg........83cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów...................... dosia25.......12.05.06............................................................ MAGDYCHA...13 05 06 ...4kg....................Rzeszów...........chłopiec jodełka.......14.05.06....1kg.................................................... joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa................... Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa.....chłopiec Luckylady....15.05.06....5kg................................................... Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz......................... aleq...........19.05.06.....1kg..................Katowice..................... Gonia78......19.05.06.....3kg......90cm......Poznan....................... Qassandra...20.05.06.....5kg...................Kraków...................... karolayna....20.05.06.....3kg................................................... ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan..........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......7kg....79cm........Gdańsk............chłopiec tatia.........22.05.06......3kg....64cm........Słupsk........................ Kinia25......23.05.06......9kg....105cm.......Kraków....................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................. Doro.........25.05.06......1kg................................................... muszka27...25.05.06......0kg....74cm........................................ ognicha.....25.05.06.............................................................. Grzywa.....27.05.06......4kg.....93cm.......Wrocław...................... Mycha169..28.05.06.............................................................. gwiazdeczka2.29.05.06.......................................................... justka23.....29.05.06............................................................ aaguullaa....30.05.06............................................................. Paula24......05.06.06............................................................. Hej, hej:) Przyniosłam tabelkę. Witaj Pasadena:) Gratuluję!!! Możesz wpisać się w tabelkę jezeli chcesz. Dziewczyny... Jadę zaraz do mamuśki na pirogi ruskie...mnnniiiaaam:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Jejku jak ten czas leci . Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży a tu już do porodu coraz bliżej :)Synek coraz częściej i mocniej daje o sobie znać . To wspaniałe uczucie że nie tylko ja go czuje ale tatuś także . Dzisiaj tak mocno kopał że aż na brzuchu robiły mi się takie wzgórki i brzuszek się podnosił . Jak tatuś zaczyna go całować to się uspokaja cudowne uczucie .Cikewe jakie te kopniaczki będą w 8-9 miesiącu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie!!!Dziewczyny!! Ja tez miałam wczoraj takie wzgórki że SZOK:):):) Moja niunia chyba jakieś tańce tam wczoraj urządzała...ale temperamencik:) Mój brzuszek na moment robił się całkiem krzywy:) Czasami tak bardzo bym chciała żeby już był maj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
aga133 myślę, że tak zrobię, w sumie 100% pewność ma sie dopiero po urodzeniu, tylko odkąd jestem na zwolnieniu szukam sensownego zajęcia i rózne mysli chodzą po głowie. ajak duże jest już wasze dziecko: moje w 23 tygodniu ciąży ma 575 g. córeczka mojej bratowej miała w tym czasie 435 g, a urodziła się ważąc 4300 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
acha12 jak ona urodziła takie duże dziecko. Jejku podziwiam tą kobiete jak rodziła siłami natury ! Taką dzidzie wypchńąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
Ale to jeszcze nic, to jej drugie dziecko, pierwsze: chłopczyk: ważył 5000 g, nadmienię, że obydwoje rodziła siłami natury, po pierwszym była osłabiona, poród trwał ok. 6 godzin, ale córka to już nic: 1,5 godzinki i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... Ja ważyłam 4,5 i miałam 59cm. Mamuśka wycisnęła mnie o własnych siłach;) Klucha jak nic...największa na oddziale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
acha12 to jak ona wygląda niska wysoka bo to też podobno ma jakiś wpływ na poród .Podziw takie duże dzieci urodzić nie wyobrażam sobie ,jaki ona miała balonki w 9 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
maja: wzrost srdni ok. 165cm, jak to mówią: szeroka w biodrach, ale nie otyła, przy chłopczyku, brzuch był rzeczywiście ogromny, wiadomo było, że będzie duże dziecko, ale nie aż tak. moja mama była wściekła, że w szpitalu nie zrobili cesarki, skończyło się dobrze, ale mogłobyc różnie. z drugim na prawdę poszło bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
ciekawe jakie nasze dzidzie sie urodzą ja kupiłam kikla ubranek w rozmiarze 52-56 a jak sie taki dzidzio urodzi to ja nie wiem jaki on będzie rozmiar nosił bo napewno nie 52 :) i jak tu co kupic żeby nie było za małe ale też nie za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
myślę, że teraz to możemy kupic dosłownie kilka sztuk, najpotrzebniejsze, a po porodzie będzie wiadomo jakie rozmiary i wogle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie wróciłam z miasta...:) byłam na małych zakupach a straciłam 160zł ale sam krem Musteli kosztował 100zł ,a jeszcze tyle rzeczy mi sie podobało... :( Acha12 podaj swoje dane do tabelki bo jak dobrze widze to cie tam nie ma,dziewczyny cie wpisza...:)Pasadena również:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha12
oki acha12........20.05.06.......7kg.......lublin........dziewczynka p.s. co to za krem? pewnie powinnam wiedzieć, ale niestety nie jestem zorientowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=> Amber-ania, trochę z tym kremem przepłacasz wydaje mi się, bo przez internet (apteka internetowa) możesz zamówić krem w cenie ok 80 zł. Ja sobie zamówiłam Mustele do ciała i do biustu + koszt przesyłki i wszystko wyszło 175 zł. A becikowe jest już od tego roku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno śpicie.... A ja biedny robaczek, dopiero co doszłam do jakiegoś humoru... Wcześniej byłam zdruzgotana sama nie potrafię określic czym, ale powoli odzyskuję pogodę ducha :) CAŁUSY DLA WSZYSTKICH GRUBASEK!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam tylko na momencik aby sie pochwalić, że wkońcu dzidzia pokazała sie na USG i jak sie okazuje, mam chłopczyka!!!:) Tatuś dzieciątka baaardzo sie cieszy:) ACh, noi jeśli można to ja również prosze o wpis do tabelki;) Paticzqa.......02.05.06.......Opole....100cm.......synuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************* nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** EVI_1985.................................................................chłopiec Roza_..........29.04.06........................................................... amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec sissi............01.05.06........................................................... L.Rosa.........01.05.06........................................................... Paticzqa…....02.05.06….????......100cm…........Opole…….........synuś Beatelka......02.05.06.............................Białystok................... ania_23.......03.05.06....3kg................................................... Kasika1.......03.05.06....1kg.........85cm.................................... matitka.......04.05.06....2kg.........104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy........dziewczynka Rosiczka......05.05.06….0,5kg................................................. Anic77.........05.05.06...0kg.........94cm ................................... amelia-c.......05.05.06...5,5kg......86cm....................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...-5kg.................................................. biedrona28...07.05.06...9kg........101cm......Toruń............córcia Majoweczka.09.05.06...2kg........82cm.....Warszawa................... agula-20......09.05.06...-2,5kg................................................. mada lena....10.05.06....3kg........83cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów...................... dosia25.......12.05.06............................................................ MAGDYCHA...13 05 06 ...4kg....................Rzeszów...........chłopiec jodełka.......14.05.06....1kg.................................................... joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa................... Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa.....chłopiec Luckylady....15.05.06....5kg................................................... Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz......................... aleq...........19.05.06.....1kg..................Katowice..................... Gonia78......19.05.06.....3kg......90cm......Poznan....................... Qassandra...20.05.06.....5kg...................Kraków...................... karolayna....20.05.06.....3kg................................................... ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan..........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......7kg....79cm........Gdańsk............chłopiec tatia.........22.05.06......3kg....64cm........Słupsk........................ Kinia25......23.05.06......9kg....105cm.......Kraków....................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................. Doro.........25.05.06......1kg................................................... muszka27...25.05.06......0kg....74cm........................................ ognicha.....25.05.06.............................................................. Grzywa.....27.05.06......4kg.....93cm.......Wrocław...................... Mycha169..28.05.06.............................................................. gwiazdeczka2.29.05.06.......................................................... justka23.....29.05.06............................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierogów nie było:( Przylazła pani Ziuta i truła mamie przez pół dnia:o Ona to zawsze wie kiedy przyjść i truć. Ostatnio przyszła dzień przed wigilią:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratunku!!! Cos chyba jest nie tak. Codziennie mocno czulam ruchy dzidzi. Od 2 dni - moj brzuch nagle urosl ;-) wyraznie sie zaokraglil i musze teraz nosic luzniejsze ciuszki, ale od tego czasu w ogole nie czuje dzidzi jak siedze - ze az o niej zapominam!! Wieczorem jak mi sie przypomnialo ze jestem w ciazy, zaczelam pukac tam do brzuszka i lekko zgniatac :-) i maly sie obudzil, jak sie polozylam na plecach zaczal b.gwaltownie wierzgac az facet kazal mi sie przelozyc na lewy bok. i wtedy znowu nic. Dzisiaj znowu nie czuje dzidzi. Dopiero jak glosno cos zaspiewam albo popukam troche do srodka to najpierw b. delikatnie odpowiada albo b. gwaltownie, ale sam od siebie - to jakby go nie bylo - a kiedys czulam go kilka razy dziennie w kilku dlugich seriach :-((( Moze to przez to ze ten brzuch sie zwiekszyl i jest wiecej wody??? albo nie wiem co ;-( a moze cos mu dolega?? W tygodniu ide do ginki i dowiem sie. A dzis odbieram wyniki krwi i reszty i TSH itd. Jak wy czujecie wasze mlode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=> LuckyLady, nie przejmuj się, to normalne w tym okresie, że dzidzia daje o sobie znać w różnych porach, z różną częstotliwością. Na pewno wszystko jest ok i nie potrzebnie się martwisz! Moja lekarka powiedziała, że gdyby była taka sytuacja, że nie czujemy naszych pociech około 12 godzin, wtedy można zrobić badania. Ale nasze maleństwa widocznie sobie w ciągu dnia podsypiają...:) i niech śpią, bo sen to zdrowie!! 3maj się ciepło, 🌻 dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm no wlasnie - ale chodzi o 12 godzin np slabego ruszania, czy jak przez 12 godzin nie ma nic nawet jak tam sie puka i nagniata :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Grubasy Ja dzisiaj rozpoczęłam dzień od kawy, bo znowu czułam ze coś może być ze mną źle. Koniecznie muszę kupić aparat do mierzenia ciśnienia. Staram się nie pić kawy, bo wypłukuje żelazo i inne ważne składniki odżywcze, a ja mam niedobory żelaza Pije sok z buraków i jest ohydny Boję się ze mój dzidziuś będzie słaby i ze będą mnie ciąć. Aż się boję robić w lutym badania. Mam nadzieję ze te tabletki, które biorę są konkretne i pomogą. =>lucky Ja wczoraj też nie czułam przez cały dzień swojego bejbika i też już się martwiłam. Dopiero zaczął rozrabiać jak kładłam się spać i dziś od 7 rano tez już skakał. Mam nadzieję ze nie wejdzie mu to w krew:o I znowu mi się śnił dziś w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×