Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

czesć dziewczyny. Wczoraj chyba był jakiś feralny dzień bo ja tez miałam problemy z kopniakami dzidzi. Zdążyłam sie juz przyzwyczaić do jego mocnych uderzeń więc jak po południu uświadomiłam sobie że prawie go nie czułam to jeszcze przez pół nocy sie zamartwiałam. Ale dzis juz jest normalnie. Z dwoja złego już wolę jak grzmoci chociaż nie powiem troche to boli ale jak udaje że śpi to się zamartwiam czy z nim wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak naprawdę to regularnie ruchy powinno się kontrolować jakoś od 30tyg chyba...prawda?? Teraz to różnie może jeszcze być z tymi kopniakami, ale powiem szczerze ze też wolę go czuć cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy myślicie już nad imionami dla dzieciaczków . Ja ciągle nie mam . Bo obiecałam mojemu mężowi że będzie mógł wybrać i teraz nie mogę sie doczekać bo albo wymyśli jakieś z kosmosu albo takie które mi się nie podoba. I tak to jest z facetami. I najważniejsza jego wymówka - przecież mamy tyle czasu. A ja tak chciałam Michałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam o imionach takich jak Szymon, Igor, Ula, Ala, Hania, Milena, ale jak pytam o zdanie mojego męża, to mówi ze żadne z tych imion mu się nie podoba. Ale żeby coś zaproponować, to nie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze że nie tylko ja mam ten problem. Z moim facetem jest tak że dziecko w brzuchu jest dla niego abstrakcja. On tego nie czuje . Dopiero gdy dziecko jest na świecie , gdy jest namacalne dostaje olśnienia. Tak było przy Jasku i widze że teraz sytuacja sie powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Wtam!! My z moim mężem ustaliliśmy, że jeśli urodzi się dziewczynka to będzie miała na imię - Victoria, a jeśli chłopczyk to będzie - Olivier. A czy będziecie nadawały też drugie imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Cześć od rana bardzo bolą mnie kostki i stpy nie wiem co zrobić żeby troche przeszło . Znacie jakiś dobry sposóbjak się z tym uporać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nozki do gory i tak lezec, mozliwe ze od razu poczujesz ulge. Jesli sa obrzeki to mogloby byc niepokojace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Nie ma obrzęku tylko bardzo bolą to taki ból jakbym długo chodziła albo stała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze Dziewczynki! Jestem nareszcie po kolędzie :( ale za godzinę czeka mnie druga, tym razem troche dłuższa, bo na noc przyjeżdżają teście :( :) Ale cóż... wszystko trzeba przeżyc...A mój mężulek ma wszystko gdzieś i siedzi sobie teraz na meczu hokejowym...aż mu sie odmrozi tył :) Grubaski! Ja ostatnio nie mogę narzekac na brak ruchów, moja Jula wariuje jak dzika!!! Az czasami muszę Jej powiedziec pare słów, bo nie da mamusi spac :) Grzywa! Ja tez piję kawę, bo lubię :) Ale za te buraki - podziwiam!! Qassandra! Super stronka! Całusy! Ide po jakiś żer... bo lodówka pusta, a teściowa wszędzie zajrzy :) Pa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona biedrona normalnie zamet wsrod facetow siejesz. Dostaniesz ode mnie odznake za podnoszenie ogladalnosci bloga :-p Za welonem panowie sznurem.. no czy jakos tak :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje Drogie dawno mnie tu nie było ale ostatnio jakoś czas przecieka mi przez palce i nie mam na nic czasu jeszcze do tego...A wdawno mnie tu niebyło aruch taki że aż furczy!!!!! mój synek też nie zalicza się do tych spokojniejniejszych a wręcz przeciwnie, a jego ulubiony worek treningowy to mój pęcherz na 4 boksy 3 trafione normalnie mały snajper;-))))) nam sie szykuje. Z imieniem też mamy niejakie problemy przychodzą nam do głowy coraz dziwniejsze imona, nasze ulubione to Dzierżykraj..znaleźliśmy w jakims kalendarzu...i rozłożyło nas na łopatki :-D ale dla naszego chłopczyka wybierzemy pewnie bardziej konwencjonalne Dominik może Szymon albo Miłosz . Proszę bardzo o wpis do tabelki 102-90-102 odpowiednio biust , talia , biodra;-) idealne wymiary jak u modelki, tylko ciut bardziej puszystej ;-)))) Pozdrawiam gorąco wszystkie Majóweczki i Czerwcóweczki buziaczki przesyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane mamy!!! Uff... jak miło by w trójeczkę w domku izewa się w łóżeczku:) Piszę, bo miałam dziwny sen. ROdziłam. Urodziła się Julka-śliczna i malusieńka jak calineczka :) Ale uwaga! po porodziepołożna kazała mi przegryźc pępowinę!!! NIe chciałam tego zrobic...dostałam takie zj...y, że co to ze mnie za matka i w ogóle to nie powinni mi dawac pod opiekę malutkiej, bo nie zasłuzyłam...STRASZNE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky! To Ty i Twojej roboty blog sprawia,że mamy taką oglądalnośc :) Myślę, że nieźle nam mogą pozazdrościc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej!!:D Dziś rano obudziłam się z dwoma plamami na koszulce. To oznacza ze moje gruczołki podjęły próbę generalną i z sutków wyciekło mi trochę siary. A mój mądry mąż oczywiście stwierdził że się oplułam:o Dziś jedziemy do teściów i wracamy jutro. Nie piszcie za dużo żebym nie musiała siedzieć i czytać przez pół dnia:) Całusy dla Was i waszych Brzuszków:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helo! Dawno nie pisalam, bo czasu nie bylo :( mamy Go coraz mniej, bo jeszcze tydzień do przeprowadzki został... szkoda, ze bedzie ona oznaczala chwilowe rozstanie z Wami... Poza tym : wybralismy dzisiaj meble i pralke, kupilismy maluchowi wczoraj sliczne skarpetki z Tygryskiem... Tylko ze jakos ostatnio nie mozemy sie dogadac z Pawlem jak kiedys, wiem ze ja mam czesciej fochy niz kiedys, ale oczekuje duzo wiekszego marginesu tolerancji, a On czasem jakby w ogole o tym nie pomyslal. Ja np ostatnio rycze i krzycze (albo nawet sie dre) z byle powodu, a On... zamiast mnie uspokajac to jeszce na mnie krzyczy :( ;( co sprawia ze ja rycze jeszcze bardziej. I ostatnio zrobil sie taki uparty i niedobry :( Dzidzia ostatnio sie nasluchala jak Mama krzyczy na Tatke... niedobrze, chociaz nie powiem, sama wtracala sie do dyskusji... Albo jest super milutko, tak jak teraz lezy na łóżku i mnie glaska po plackach... jest bardziej zmienny niz ja ;) Poza tym spadla mi hemoglobina, wiec szpinak, cwikla i czerwone wino wchodza do mojego codziennego menu... ciekawe jak dlugo wytrzymam??? tym bardziej ze nabralam wstretu do alkoholu odkad mam brzuchol... ale to sprawdzona metoda i rada mojej mamy - lampka czerwonego wytrawnego winka codziennie... mam nadzieje ze pomoze, za tydzien znow pojde na badania. Mam tez wyniki tej proby glukozowej, ale nie wiem jakie sa normy na glukoze, jakbyscie cos wiedzialay to dajcie znac... Uściski i buziaczki dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... nasz Mały też ma czasem \"ciche dni\" i prawie w ogóle nie kopie... ale ostatnio czesto tez ma takie dni, ze prawie cały dzien broi... mam nadzieje ze do porodu mu przejdzie hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z piersi tez mam wycieki, ale najbardziej wieczorkiem... zauwazylam dwa dni temu, jak sobie moje piersi ogladalam, przynacisku leci przezroczysta substancja... a co zrobil Mój Wspaniały Facet??? powiedzial \"kurcze naprawdę bedziemy mieli dziecko\" OSIOLEK!!! dopiero zaczyna do niego docierac, szczegoolnie jak Maly mocno kopie ;) a On akurat jest w pobliżu i może Go poczuc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem.\" K.Hadley :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie i Wasze skarby! Leżę sobie w ciepłym łóżeczku i szperam w necie. Zobaczcie jakie wypowiedzi znalazłam nt. wyprawki: MAMA 1: 1. ŁÓŻECZKO 2.MATERACYK DO ŁÓŻECZKA pół-twardy 3.POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA poduszka przyda się później 4.POŚCIEL-POSZEWKI 2 kpl. 2-częściowe i 1 szt. ochraniacz krótki na początek 5.PRZEŚCIERADŁA NA MATERACYK myślę, że na gumkę 3 szt. 6.CERATKI POD PRZEŚCIERADŁO DO ŁÓŻECZKA 2 szt. można kupić po porodzie, chyba, że maluch będzie chowany w tetrze to wtedy niezastąpione od pierwszych dni 7.OCHRANIACZ DŁUGI później jak dziecko zacznie się kręcić w łóżeczku 8. PRZEWIJAK NA ŁÓŻECZKO 9. POKROWIEC FROTTE NA PRZEWIJAK 10.ŚPIWOREK DO SPANIA świetna rzecz, dzidzia się nie wykopuje i nie martwimy się czy nie zmarznie w nocy też później – jak dzidzia podrośnie 11.POJEMNIKI NA PIELUSZKI I KOSMETYKI PRZYCZEPIENE DO ŁÓŻECZKA 2szt z IKEA 12.WÓZEK ZE SPACERÓWKĄ lub spacerówkę osobno później jak zacznie siedzieć 13.PARASOLKA DO WÓZKA zastanowię się podczas spacerów z dzidzią, czy to potrzebne, na pewno nie wcześniej niż zacznie siedzieć. 14.OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA NA WÓZEK czasami w kpl. z wózkiem 15.MOSKITIERA DO WÓZKA czasami w zestawie z wózkiem, albo jako gratis, może się przydać latem 16. FOTELIK SAMOCHODOWY 0-13KG 17. KOCYK lżejszy polarowy 18. KOCYK bawełniany 19. KOCYK grubszy i większy np.akrylowy 20.POŚCIEL DO WÓZKA poduszeczka +kołderka +poszewki 21. OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ można dokupić później lub w komplecie ze spacerówką 22. BUTELKA balonik np. Canpol lub Avent 23.LAKTATOR RĘCZNY Z POMKĄ najlepiej Avent isis to dość drogi sprzęt więc zastanowię się po urodzeniu czy będzie mi potrzebny, dobra rzecz jak będę chciała wrócić do pracy bo ktoś będzie mógł podawać dziecku odciągnięte mleko. 24.PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW niestety też drogi np. Canpol 25.TERMOSIK DO BUTELEK 26.WKŁADKI LAKTACJNE z 40szt lub paczkę wielokrotnego użytku 27. BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt. 28. KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt 29. BLUZKI NA DZIEŃ Z ŁATWYM DOSTĘPEM DO PIERSI co najmniej 2 szt. jeśli będę karmić naturalnie do kupienia po urodzinach maluszka 30.ROŻEK świetna rzecz przy karmieniu noworodka, jakoś wygodniej i stabilniej się go trzyma, i podobno lepiej śpią w łóżeczku, bo są otulone 2szt może być używany jako kołderka do wózka lub pod plecki w gondoli. 31.PODUSZKA DO KARMIENIA (www.maluchy.com.pl) 32.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK. (www.maluchy.com.pl) 33.ŚLINIAKI 2szt na początek miękkie frotte, później 1 szt. plastikowy z IKEI jak już zacznie samodzielnie jeść 34.PROSZEK DO PRANIA np. JELP 35. PŁYN DO PRANIA RĘCZNEGO DLA MALUSZKA LUB PŁATKI MYDLANE 36.PIELUCHY TETROWE około 20szt +5 szt większych 37.PIELUCHY FLANELOWE około 6szt. 38.PIELUCHY JEDNORAZOWE najlepiej pampers paczka na początek 39.CHUSTECZKI WILGOTNE na początek kupie zestaw z pudełkiem-szalenie przydatna rzecz! I chyba PAMPERS. 40.SUDOKREM LUB LINOMAG do pupy 41.ALANTAN zasypka (można używać też mąki ziemniaczanej, łagodzi wszelkie podrażnienia skórne, potówki itp.) 42. PLEDZIK Z CERATKĄ DO PRZEWIJANIA 43.MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2szt 44.WANIENKA 45.RĘCZNIKI Z KAPTURKIEM 2 szt. 46.NOŻYCZKI+OBCĄŻKI do obcinania małych paznokietków (www.maluchy.com.pl) 47.GRUSZKA do odciągania flegmy z nosa, najmniejszy rozmiar (www.maluchy.com.pl) 48.GAZA np. do przemywania pępka 49.WACIKI I PAŁECZKI GRUBSZE 50.PŁATKI DO PRZEMYWANIA OCZU I TWARZY 51.KREM DO TWARZY np. bambino 52.SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego włosia (www.maluchy.com.pl) 53.MYJKA FROTTE 2 szt. taka zakładana na dłoń, mydło lepiej się pieni i szybciej myje się brzdąca 54.MYDŁO na początek jak najmniej uczuleniowe, np. bambino 55.OLIWKA chyba też zacznę od bambino 56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka 57.KAFTANIKI 6szt rozm. 62 58.BODY 6szt. z długim rękawem rozm.62 59.BODY 6 szt. z krótkim rękawem rozm.62 60. KOSZULKI 4szt 61.ŚPIOSZKI 6szt. rozm.62 62.PAJACYKI ROZPINANE W KROKU CIENKIE po domu zamiast śpiochów i koszulki 63.CZAPECZKI bawełniane cienkie 2szt. 64.CZAPECZKA welurowa albo z cienkiej wełenki lub polarowa wyjściowa 1 szt. 65.SKARPETKI frotte 6 par. 66.RĘKAWICZKI BAWEŁNIANE 2 szt. żeby dzieciątko się nie drapało po buzi jak będę się bała obcinać pazurki na takich małych paluszkach (www.maluchy.com.pl) 67.PAJACYK welurowy lub polarowy wyjściowy wiosenny 2 szt. rozm. 62 68. BLUZA LUB SWETEREK NA CHŁODNIEJSZE DNI 2szt 69.SPIRYTUS 70% do przemywania pępka i smarowania kręgosłupa, po każdej kąpieli 70.SÓL FIZJOLOGICZNA do zakraplania np. noska gdy jest katar-rozpuszcza wydzielinę i dziecku łatwiej oddychać. 71.ZAKRAPLACZ ułatwia odmierzanie, np. soli fizjologicznej 72.PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w apteczce 73.HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką 74.RUMIANEK do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). 75. MAŚĆ NAGIETKOWA - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki 76.TERMOMETR LEKARSKI 77.GENCJANA - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). MAMA 2: PIELUCHY Jednorazowe 1 paczka newborn( nie radzę kupować więcej na poczatek, bo maluch szybko wyrasta, czasem od razu trzeba przechodzić na 2 Tetrowe 20-30 szt Flanelowe 2-3szt. Chusteczki nawilżające KOSMETYKI I AKCESORIA Nożyczki do obcinania paznokci Gruszka do noska(to niekoniecznie) Patyczki do uszu Płatki kosmetyczne(do przemywania oczu) Gaziki jałowe 5 szt. Spirytus(kupiłam piersiówkę i rozrobiłam z woda by uzyskać 70 % roztwór do pępuszka) Sól fizjologiczna( do przemywania oczu) Płyn do kąpieli balneum herbal(do kupienia w aptece, drogi ok., 30zł, ale nie trzeba po nim oliwki, świetny nawet dla alergików i wystarczył na 4 miesiące) Sudokrem do pupy(duże opakowanie wystarcza na 4-5 miesięcy) Bepanthen maśc- na wypryski, pupę i obolałe brodawki- ja go stosowałam do twarzy- swojej 2 ręczniki (mam jeden typowo kąpielowy- fajny, zastępczo stosuję zwykły, kąpielowy też jest ok wkładki laktacyjne zioła na laktacje 1 butelka(na wszelki wypadek, przydała się do podawania glukozy, bo nie chciała zejść żółtaczka) smoczek gryzaczek glukoza(na spędzanie żółtaczki, ale to zaleca lekarz) termometr dla malucha(mam elektroniczny, świetnie się sprawdza) proszek do prania( ja stosowałam dzidzusia ok.,3-4 zł za kartonik) UBRANKA Najlepsze- bez kołnierzyków, rozpinane w całości z przodu, śpiochy rozpinane w kroku, jak maluch większy już niekoniecznie. Rozmiar56-62 Kaftaniki wiązane z boku- 4 szt. Śpiochy 5-6 szt. Frotta lub bawełna Kaftaniki- koszulki- 3szt. 2 czapeczki bawełniane 2 pajacyki bawełniane 3-4 pary skarpetek 1 rękawiczki bawełniane śpiworek na chłodniejsze dni zależny od pory roku (ewentualnie ekstra ubranko z welurku na wyjście 2 śliniaczki(mój synek bardzo ulewał) wypełnienie kołderki 2 kocyki „GRUBSZE _WIĘKSZE ZAKUPY wózek(świetny z torbą, bardzo się przydaje) wanienka łóżeczko fotelik samochodowy(jeśli potrzebny) 2 zmiany pościeli( bez poduszki) materac prześcieradło (2-4) rożek(świetna sprawa dla mnie, jak podrósł miałam z niego kołderkę) podgrzewacz(mam pożyczony, przyda się też do odgrzewania słoiczków)(to można później, same sprawdzicie, czy warto przewijak TO MI SIĘ NIE PRZYDAŁO: Laktator- okazał się mało potrzebny w razie czego, ściągam pokarm ręcznie, idzie mi znacznie szybciej(ps.przydał się dopiero od 3 miesiąca, jak chciałam na dłużej wyjść) Termomet do kąpieli- bardzo przydatny, ale dostałam w standardowej wyprawdze ze szpitala Zasypka do pupy(wystarczył sudokrem) Wałeczki przeciwko przekręcaniu się dziecka(ani razu ich nie zastosowałam) I jeszcze jedno, zamiast ceratki stosuje w łóżeczku jednorazowe podkłady dla niemowląt- 6 wystarczyło na 4 miesiące, jak maluch przesika, to wyrzucam, a przynajmniej od strony ciałka są bawełniane i dzidzuś się tak nie poci jak przy ceratce. To chyba wszystko Na zakończenie: Nie kupujcie zbyt dużo- wszystko jest w sklepach- w razie czego dostanie się bez problemu, a po co marnować kasę, co do ubranek i tak będziecie prać pewnie co 2 dzień- a Maluszek przeważnie chodzi w tym samym ubranku cały dzień, chyba, że coś ekstra się wydarzy. Z rozmiaru 56 i pieluch 1 wyrósł mój synek w ciagu 3- 4 tygodni! (3300 przy urodzeniu i 53 cm) i jeszcze jedno, niektóre mamy wolą body- fakt, nie podwijaja się na pleckach, ja jednak dostawałam zawału jak miałam włożyć je maleństwu przez główkę. Najlepiej same sprawdzcie, co Wam odpowiada. Trochę tego jest, no nie? No i trzeba pomyśleć żeby coś kupić... Chyba na zakupy wezmę ze sobą kogoś doświadczonego :) Grzywa! Wkleiłam to specjalnie dla Ciebie, żebyś mogła sobie troszkę poczytać :D Ale zimnicho na dworze!!!!! Może jutro zamkną szkołę??? Miałabym wolne..... A Wy co porabiacie??? Tak cichutko... Lucky! Widzę, ze Ty cały czas na straży blogu :) Fajne zdjęcia:) Całusy od naszej Juli dla wszystkich szkrabów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. bo chyba na raz nie weszło :) 72.PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w apteczce 73.HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką 74.RUMIANEK do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). 75. MAŚĆ NAGIETKOWA - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki 76.TERMOMETR LEKARSKI 77.GENCJANA - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). MAMA 2: PIELUCHY Jednorazowe 1 paczka newborn( nie radzę kupować więcej na poczatek, bo maluch szybko wyrasta, czasem od razu trzeba przechodzić na 2 Tetrowe 20-30 szt Flanelowe 2-3szt. Chusteczki nawilżające KOSMETYKI I AKCESORIA Nożyczki do obcinania paznokci Gruszka do noska(to niekoniecznie) Patyczki do uszu Płatki kosmetyczne(do przemywania oczu) Gaziki jałowe 5 szt. Spirytus(kupiłam piersiówkę i rozrobiłam z woda by uzyskać 70 % roztwór do pępuszka) Sól fizjologiczna( do przemywania oczu) Płyn do kąpieli balneum herbal(do kupienia w aptece, drogi ok., 30zł, ale nie trzeba po nim oliwki, świetny nawet dla alergików i wystarczył na 4 miesiące) Sudokrem do pupy(duże opakowanie wystarcza na 4-5 miesięcy) Bepanthen maśc- na wypryski, pupę i obolałe brodawki- ja go stosowałam do twarzy- swojej 2 ręczniki (mam jeden typowo kąpielowy- fajny, zastępczo stosuję zwykły, kąpielowy też jest ok wkładki laktacyjne zioła na laktacje 1 butelka(na wszelki wypadek, przydała się do podawania glukozy, bo nie chciała zejść żółtaczka) smoczek gryzaczek glukoza(na spędzanie żółtaczki, ale to zaleca lekarz) termometr dla malucha(mam elektroniczny, świetnie się sprawdza) proszek do prania( ja stosowałam dzidzusia ok.,3-4 zł za kartonik) UBRANKA Najlepsze- bez kołnierzyków, rozpinane w całości z przodu, śpiochy rozpinane w kroku, jak maluch większy już niekoniecznie. Rozmiar56-62 Kaftaniki wiązane z boku- 4 szt. Śpiochy 5-6 szt. Frotta lub bawełna Kaftaniki- koszulki- 3szt. 2 czapeczki bawełniane 2 pajacyki bawełniane 3-4 pary skarpetek 1 rękawiczki bawełniane śpiworek na chłodniejsze dni zależny od pory roku (ewentualnie ekstra ubranko z welurku na wyjście 2 śliniaczki(mój synek bardzo ulewał) wypełnienie kołderki 2 kocyki „GRUBSZE _WIĘKSZE ZAKUPY wózek(świetny z torbą, bardzo się przydaje) wanienka łóżeczko fotelik samochodowy(jeśli potrzebny) 2 zmiany pościeli( bez poduszki) materac prześcieradło (2-4) rożek(świetna sprawa dla mnie, jak podrósł miałam z niego kołderkę) podgrzewacz(mam pożyczony, przyda się też do odgrzewania słoiczków)(to można później, same sprawdzicie, czy warto przewijak TO MI SIĘ NIE PRZYDAŁO: Laktator- okazał się mało potrzebny w razie czego, ściągam pokarm ręcznie, idzie mi znacznie szybciej(ps.przydał się dopiero od 3 miesiąca, jak chciałam na dłużej wyjść) Termomet do kąpieli- bardzo przydatny, ale dostałam w standardowej wyprawdze ze szpitala Zasypka do pupy(wystarczył sudokrem) Wałeczki przeciwko przekręcaniu się dziecka(ani razu ich nie zastosowałam) I jeszcze jedno, zamiast ceratki stosuje w łóżeczku jednorazowe podkłady dla niemowląt- 6 wystarczyło na 4 miesiące, jak maluch przesika, to wyrzucam, a przynajmniej od strony ciałka są bawełniane i dzidzuś się tak nie poci jak przy ceratce. To chyba wszystko Na zakończenie: Nie kupujcie zbyt dużo- wszystko jest w sklepach- w razie czego dostanie się bez problemu, a po co marnować kasę, co do ubranek i tak będziecie prać pewnie co 2 dzień- a Maluszek przeważnie chodzi w tym samym ubranku cały dzień, chyba, że coś ekstra się wydarzy. Z rozmiaru 56 i pieluch 1 wyrósł mój synek w ciagu 3- 4 tygodni! (3300 przy urodzeniu i 53 cm) i jeszcze jedno, niektóre mamy wolą body- fakt, nie podwijaja się na pleckach, ja jednak dostawałam zawału jak miałam włożyć je maleństwu przez główkę. Najlepiej same sprawdzcie, co Wam odpowiada. Trochę tego jest, no nie? No i trzeba pomyśleć żeby coś kupić... Chyba na zakupy wezmę ze sobą kogoś doświadczonego :) Grzywa! Wkleiłam to specjalnie dla Ciebie, żebyś mogła sobie troszkę poczytać :D Ale zimnicho na dworze!!!!! Może jutro zamkną szkołę??? Miałabym wolne..... A Wy co porabiacie??? Tak cichutko... Lucky! Widzę, ze Ty cały czas na straży blogu :) Fajne zdjęcia:) Całusy od naszej Juli dla wszystkich szkrabów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my Biedrony to tak mamy... hihihi... ja też cały czas liczę że zamkną naszą szkołę, bo nie bardzo uśmiecha mi się teraz jeździć 40 km przy takim mrozie... zamykają, gdy w szkole temperatura spada poniżej 18 stopni - tak powiedział mi dyr- niezależnie od tego ile stopni jest na dworze... dobrze, że nasza szkoła stoi w polu na końcu wsi i ze nie wszystkie okna sa już plastikowe... większa szansa na dodatkowe wolne hihihi. I tak musze poprosić o zastępstwo na czwartek, bo musze iść na zaliczenie na uczelnie, zobaczymy czy się zgodzi... Mam nadzieje, że ogrzewanie szkolne nie da rady takim mrozom... a tak nawiasem - jak bylam w szkole to nie wiedzialam ze nauczyciele tez czasem odliczaja dni do wolnego, ferii czy wakacji... a ze licza na zamkniecie szkoly z powodu mrozu??? hihihihi... Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladybird! a wiesz, że jeśli weźmiemy sobie zwolnienie na czas ferii, to mamy dłuższy macierzyński o okres ferii ;p Ja idę do mojego lekarza 7 lutego i biore wolne do końca ferii, a później w zależności jak się będę czuła :) Całusy dla biedroneczek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dokladniej??? tzn troszke nie rozumiem... tzn jest taki przepis tak? a keidy chcesz isc wogóle na macierzynski? mi kolezanka poradzila, zeby przed porodem go nie brac, tylko przed wziasc chorobowe a dopiero od porodu macierzynski liczyc... troche w ogole nie ogarniam niektorych rzeczy... bo jest tak, ze ja studiuje dziennie i jeszcze pracuje ( mam 12/18 etatu, wiec wiecej niz polowa), z dodtakami mam brutto wiecej niz najnizsza krajowa i nie wiem jak to jest w oibliczu pozniejszych staran sie o dodtaki na dzidziuska, bo stale niby jestem na utzrymaniu Rodzicow (studia dzienne) i jestem u nich zameldowana, ale chce jakos tak zrobic, zebym byla juz na swoim niby utrzymaniu. Mam nadzieje ze samotnej matce cos sie nalezy, co? Jakbys cos wiedziala, albo któraś z Was to piszcie, bo wiadomo, że nie bardzo jest sie takich rzeczy od kogo dowiedziec. Nie wiem tez jak to jest z platnoscia L4, bo czytalam gdzies (ale niestety nie pamietam juz gdzie) ze jesli jest wystawiane z powodu ciazy to nalezy sie 100%, a nie 80 tak jak w przypadku innych chorob czy zwolnien tego typu. Pozdrawiam dziewczyny i brzuchy, mężulków przy okazji tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
pozdrawiam majóweczki! wszystkie chyba zamarzły bo nasz topik już tak daleko się schował ze nie mogłam go znaleźć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze sknerostwo sie szerzy bo nie dostaje od was nowych fotek ;-((( Czerwcowki juz styralam :-) A ma ktos jakies nowe USG moze bo ostatnie mam z 20 tyg. a przydalyby sie bardziej zaawansowane. Jakby ktos mial to piszcie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej:):):) Oj Biedrona... Teraz to ja się zaczynam bać:o:o:o Połowy z tych rzeczy to ja na oczy nie widziałam. A jak sobie nie poradzę??? A ja się tu skarpeteczkami podniecałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wyprawke to ja nic jeszcze nie mam,oprócz trzech body z krótkim rękawem ;) ,mysle ,że jeszcze jest czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×