Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Qassandra> Zupka oczywiście z pietruszką! ;) Pomyliło mi się. To z pośpiechu. Do tej pory była tylko marchew z ziemniakiem. A ja sprzątam, gotuję i takie tam... bo w weekend mamy gości więc trzeba się przyłożyć;) Mam nadzieję, że później nadrobię i przeczytam wszystko co naprodukowałyście:) Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka1974- widzę, że mamy bardzo podobne podejście do kwestii żywieniowych. Z tym wyjątkiem, że ja jeszcze owoców nie dawałam, ale jutro to zrobię. Powiedzcie mi- przecieracie jabłuszka? a czy można je zmiksować? np. blenderem? bo nie mam tarki plastikowej tylko metalową, a metalowej wiem że nie powinno się używać. Mam też pytanie: w jakiej pozycji karmicie dzieci? tzn sadzacie je na czymś? bo siedzieć przecież jeszcze same chyba nie potrafią, nie? na leżąco nie można, bo się można zachłysnąć, no więc jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra> Jabłka najpierw duszę z wodą (jakieś 10min) a potem blenderem na papkę urabiam. :) Na razie sadzam Olka we foteliku samochodowym:( ale już niedługo będę mieć krzesełko do karmienia :D Zdecydowałam się zaszaleć i zamówiłam Bebe Confort Omegę. Zaoszczędziłam trochę na mleku karmiąc go piersią więc co tam. Niech ma dziecko wygodnie;) Mam nadzieję, że ze trzy latka posłuży. http://smerfetka.pl/product_info.php?products_id=515 Można je używac nawet wtedy gdy dziecko nie siedzi (od 4 miesiąca do ok 4 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie wróciłam z długiego spacerku chrupki- własnie kupiłam takie jak chciałam. Dziewczyny normalne chrupki kukurydziane. Nazywaja się ; pałeczki kukurydziane.Kupowałam tez te krótkie ,w takich duzych workach ale one są malutkiei boję się ze sobie wepcha całe.A te pałeczki- rewelacja. pisze na nich bezglutenowe i bez konserwantów z wit.c własnie jest cała w chrupku. któraś pytała o zabki- nie mam teraz czasu doczytać ,ale nie,,,, Ola jeszcze nie ma ząbków. one sie rozmakają ze sliną i wszystkoooooo jest klejące bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka1974- moja Gabi też je w foteliku samochodowym, ale ostatnio bardziej pluje aniżeli je więc muszę coś innego wymyślić, bo tapicerka będzie do wymiany, hehe, Widziałam to Twoje krzesełko, hehe...ma tam takie szelki-pasy i od razu miałam wizję jak to nasze szkraby będą przywiązywane a my je z łyżeczkami atakowały..hihi Oj, czego człowiek nie robi, żeby zachęcić malca do jedzenia, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Elinova dzięki za zmiany w tabelce:) Mnie by się to nie udało, tak zgrabnie:) Anka, a w jakim kolorze będziesz miała to krzesełko? Dziewczyny...co do chrupek...ponoć najlepsze Flipsy, choć wiem, że produkowane z takiej \"byle jakiej\" kukurydzy... Zastanawiam się dlaczego firmy, które produkują żywnosć dla dzieci nie biorą się za wyprodukowanie czegoś takiego? Przecież są kleiki kukurydziane... Marta gryzie jak szalona, nawet \"przeprosiła\" Nuka i na jego widok wyciąga rękę i sama sobie wklada do buzi...To niesamowity widok, bo od urodzenia moje dziecko w ogóle nie chciało nawet na chwilę potrzymać smoczka. Co do jedzenia: na razie najlepiej \"idzie\" nam z kaszką ryżową jabłkową i deserem jabłka. Próbowalam \"Misiowy ogródek\" ziemniaki z dynią+ marchewka, ale to tak średnio się jej podoba. Jutro spróbujemy zupkę i zobaczymy jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja po obiadku to zadowolona (najedzona) Co do diety to stosuje Kopenhaską jest wyjątkowo rygorystyczna ale przekonało mnie do niej to, ze trwa tylko 13 dni i mozna sporo zgubic nawet 10 kg, moja kolezanka z pracy schudła 8 kg w dwa tygodnie, tez bym tak chciała. Z racji tego, że jest wyjatkowo mało kaloryczna poszłam z nia do pediatry sie zapytać, troche krecił nosem ale powiedział, że laktacji nie powinna zaszkodzić bo oparta jest przewaznie na białku, jedynie ja siłowo moge nie dac rady, ale na razie czuje sie dobrze, wiec kontynułuje. ja mojej Julce tez dajeczasem spróbowac czegos powiedzmy powszechnie nie zalecanego, je juz banany z kaszką ryżową lub herbatnikiem, chrupki tez jej czasem daje nie duzo tak jednego pomymłac, nawet kiedyś spróbowała czekolady ale jej wyjatkowo nie smakowała, krzywiła sie chyba z minutę. Nie ma co patrzec jedynie na rady lekarzy bo my pewnie nie byłyćmy chowane według regół lekarskich a jakos na zdrowe baby wyrosłyśmy, ja zamierzam jak Julka skńczy 6 miesiecy zaczynać jej podawać po troszku do spróbowanie \"dorosłego\" jedzenia, bo mi jest jej żal jak tak patrzy smutno jak ja z męzem cos jem, na poczatek łyżeczke zupy pomidorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczyny!!! I mieliśmy nie wesoło popołudniu...młody gorączka 38,7....nic nie pomagało...zadzwoniłam do znajomego pediatry i kazał podąć 1/3 pyralginy w czopkach....nie uwierzycie ale od razu pomogło...do tego zimne okłady na głowę i jest ok. Ale biduś się namęczył i napłakał.. aż sama z nim płakałam. Rano lekarz u którego byłam powiedział, ze to od zębów, bo nic nie widzi, lekko czerwone gardło. Z kolei młoda odżyła i demoluje mi mieszkanie..... zmykam bo w przeciwnym razie trzeba będzie przeprowadzić remont od nowa Pa i miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wciąż w kuchni siedzę... przygotowany już tort porowy, sałatka serowa, nadzienie do bułeczek zapiekanych... jutro rano upiekę babkę bananową i budkę serową... Magda> krzesełko jest beżowe, mam jasną kuchnię więc będzie pasować:) Olek rzuca się na ręce albo gryzaczki:D Emcia> Dobrze że temp. spadła. Ja to już panikowałam jak Olek miał po jednym szczepieniu 37,6:( Gdyby miał więcej to już nie wiem co bym zrobiła Dziewczynom na dietach życzę powodzenia;) Wracam do garów...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, więc noc była „biała”, około 2 Kacperkowi wróciła gorączka, nie mierzyłam, ale był rozpalony, więc znowu dostał czopek i obkładałam go zimną pieluszką. A potem tulenie lulanie.....a o 6 wstała Paulinka i po spaniu ;-( Ale rano nie miał już gorączki tylko go strasznie czyści...biduś... Dziewczyny, ale Wy macie mleka, jak Was czytam to chyba w doły wpadnę. Szok!!! Ja tyle miałam na początku, a teraz to wszystko się obkurczyło i na bank nie jest tego mleka już tyle. Ale młody chodzi wesoły, więc sądzę, ze się najada. A Wam dzieciaczki wszystko ściągają, czy musicie potem jeszcze odciągnąć? No w szoku jestem...... Anka – a co Ty w tej kuchni tyle siedzisz?? Co to będzie za uroczystość, że tyle pyszności szykujesz??? Jakiś zjazd majóweczek, czy co?? Sorry, może pisałaś wcześniej, ale sama rozumiesz.... N o, młody zasnął, więc czas na sobotnie porządki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Czołem w sobotni ranek :-D Ja siedzę już z kawką z mleczkiem /to nic że zbożową/ przy kompie i czytam Was. Emcia--nie zazdroszczę Tobie tego co przechodzisz z maleństwami...ale głowa do góry. Jutro będzie lepiej 🌻 anka---ja to dziś od rana, czyt. 8.30, siedziałam w kuchni. Ugotowałam już łososia, który za moment wyląduje w galarecie :-P Na obiaf dorszyk panierowany i ziemniaczki. Oczywiście obowiązkowo jakaś suróweczka...może marchewka z porem i jabłuszkiem ??? No i oczywiście całe mieszkanie czeka, aby ktoś je przejechał, bądź to odkurzaczem czy też jakąś ścierą :-) Tylko, że mi się wcale nie chce!!!! Wiki-miki właśnie usnęła w swoim łóżeczku, to ja myk przed komputerek :-P Ale tylko, żeby poczytać co tam naskrobałyście od wczorajszego dnia i zaraz zmykam....ktoś w końcu musi te porządki zrobić :-) Życzę Wam miłego weekendu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
uuuuuuuuuuuu....ale pustki..... No, ale co się dziwię...w końcu sobota, no nie?? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Dziewczyny mam pytanie - Czy zamierzacie wsadzać swoje dzieci do chodzików?? Ja jak na razie jestem na NIE,ale sie zastanawiam ciągle...I muszę się zdecydować, bo ciocia Wki chce jej kupić i mam dać odpowiedź. Tylko, że ja nie wiem czy to dobre będzie. Jak uważacie>??? Co Wy o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Elinova czytałam, że nie powinno się stosować chodzików, bo to obciążenie dla stawów, bioderek itp. My sobie takie ustrojstwo podarujemy. Myślimy o kojcu do zabawy, który może być również łózeczkiem turystycznym, a to na przyszły rok na wakacje i nie tylko na pewno się przyda. Może namów ciocię Wiki na takie coś? Pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
magdab---kojec = łóżeczko turystyczne już mamy.Kupilismy jak Bunia \"zamieszkała\" w ciągu dnia u babci, podczas mojego powrotu do pracy. Ale dzieki za odpowiedź. Miłego wieczoru 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elinova- chodziki to jakaś pomyłka producentów. Nie robią nic dobrego, a tylko szkodzą. Bo dziecko nie uczy się chodzić dobrze, tylko się odpycha na palcach, bo ma wspomaganie..wszyscy specjaliści odradzają chodziki, więc ja nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam emcia71 mam nadzieję,że jest już lepiej u Was❤️ kinia25 powodzenia w diecie- elinowa[kiss} chodzik u nas NIEEEEEEEE ortopeda jak bylismy na biooderkach powiedział,że nie mamy go kupować.Dobra rada, która u nas się sprawdzi :-).Słyszałam,żed obre są takie \"autka\" gdzie Maluszek siada z szeroko rozstawionymi nóżkami i się odpycha-to ponoć jest bardzo zdrowe-my takie kupimy :-).A chodzic też się Aronek nauczy i bez chodzika.Może Ciocia niech kupi takie autko?? to coś w tym rodzaju :-): http://www.allegro.pl/item142717215_chicco_nowe_auto_samochodzik_4w1_szybka_wysylka.html anka1974 już wszystko gotowe? magdab🌻 Luckylady masz firmę???-SUPER!!!!!Czyli nie wracasz do pracy??? Gabryś śliczny :-).Super,że kolki już nie ma.Nie ma to jak radosne i wesołe dziecko w domu :-).Pewnie i Ty jesteś spokojniejsza;) Pozdrawiam Majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to już tabelka z małą poprawką ;) NICK------------IMIĘ---URODZON_Y_A--KG/CMR.--WIEK/M-C//T--KG/CM OBECN -- ZĄBKI ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ matitka----------Kacper-------04.04.2006---------2,900/53--------7//0------------8.0/72-------2 madalena-------Makary---------22.04.2006--------2,850/52-------6//2-----------8.50/68-------0 anuśka26-------Olek----------24.04.2006----------?????/??--------6//0-----------8,2/74----------3 Anka1974---------Olek--------30.04.2006--------3,500/55--------6//1-------------8,0/76-------2 elinova------Wiktoria-------01.05.2006--------3,500/54---------6//2-------------8,75/74------0 biedrona----------Jula----------06.05.2006--------3,310/54---------5//0------------7,0/74------0 mamaAnulki------Anulka-------06.05.2006---------3,62/58----------6//0------------7,0/??------0 Qassandra------Gabrysia------10.05.2006---------3,400/57--------5//3----------6,4/69------2 Emcia71---------Kacper-------10.05.2006--------3,800/56---------6//0-----------9,3/74-------1 kinga_23---------Julka---------14.05.2006--------3,500/56---------5//2------------6,9/65-----1 tojaedyta---------Agatka------18.05.2006-------3,510/55---------5//3------------6,9/65-----0 Grzywa------------Zuzia-------21.05.2006--------4,300/62---------5//3-----------8,88/?------0 Gabi26------------Kubus-------24.05.2006---------3,770/56--------5//0------------8/75--------0 Kinia25-----------Julka---------24.05.2006---------3,340/59--------5//1------------7,1/72-----0 malinow_a26----Mati---------24.05.2006--------4,450/59--------4//3-------------8,5/70------2 Magdab------------Marta-------25.05.2006--------2,900/52--------4//2-------------7,3/68-----1 Szwedzia----------Ola----------26.05.2006---------3,400/??---------5//1------------5,8/??------0 mamaEwelinki---Ewelinka------28.05.2006-------3,500/50--------5//1-------------8,96/74----0 Ewa26-------------Maja---------29.05.2006---------3210/51---------5//0------------6,4/64------0 brygida-26--------Aron--------10,06,2006--------3,680/56--------5//0--------------8,5/?------0 Maja24-----------Kamil--------16,05,2006--------3,800/57---------6//0-----------8,7/72-------0 Lucky-------------Gabryś-------00,00,2006---------3,200/52--------6//0------------7,8/69-----0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impreza dobiegła końca. Pomyślałam, że nie daruję sobie jeśli nie wpisze się o takiej \"dzikiej\" godzinie;) Wszystko się super udało. Mamy co jakiś czas spotkanie z przyjaciółmi ze studiów:) Fajnie, że po tylu latach mamy wciąż kontakt i mimo rozpierzchnięcia się po całej Polsce znajdujemy czas żeby się spotykać. My chodzikom mówimy zdecydowane NIE! Dobrej resztki nocki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U nas już lepiej, bezgoraczkowo, ale cos zaczynają kaszleć.... A u mnie cos nowego, dostałam @, ależ było moje zaskoczenie, no cóż, trzeba będzie się do tego faktu przyzwyczaić.... Elinova – ja nie używałam i nie będę używać chodników, ale co polecam, kupiłam młodemu pod choinkę, taki samochodzik – pchacz. Może w nim pojeździć, a jak zacznie chodzić to będzie się go trzymać i pchać, a z reszta oto link......o chyba nie potrzebuję go wstawić bo Brygidka go już wstawiła.... Malinow_a 26 – gratuluje 2 zębów!!! anka1974 – fajnie, że imprezka się udała Kurcze, ale smród.....nie to nie kupa!!!! Kucharka zostawiła rosół na gazie i spalił się garnek...!!!!Całą noc się gotował!!!! Garnek czarny, kurczę pieczone.. he he dosłownie i w przenośni...Dopiero dzisiaj jak zeszłam na dół to wyczaiłam co tak śmierdzi...szok!!!! Zmykam, bo młody chce śniadanko Pa i miłej niedzieli.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Emcia niech już w końcu te katary, kaszelki, gorączki i inne takie odejdą od Was w siną dal... 🌻 Kucharkę posadź na poduszkę karną, ewentualnie do kąta wstaw! No mogło się coś stać przecież! :( A @ to ja już miałam 3 razy:( Dzięki za podsunięcie pomysłu na Gwiazdkę dla Olka! Właśnie taki samochodzik dostanie:) Goście jeszcze śpią, a Olek zdążył już wstać, zjeść śniadanko, pobawić się i znów zasnąć;) Teraz siedzę w kuchni i popijam kawę Inkę i zjadam resztki babki babanowej:) Pyszna! A biorąc pod uwagę nakład pracy, to po prostu rewelacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kucharka dostanie naganę, nie ma zlituj się....wszak mogła spowodować pożar!!! makabra!!! aż nie chcę myśleć...wietrzę cały budynek bo śmierdzi spalenizną, że nie można wytrzymać.... co do prezentów, to ten też jest fajny i dostanie go Kapcik od teściowej... http://allegro.pl/item142237555_nowy_stolik_edukacyjny_od_chicco_2_w_1_express_.html w tym roku robię zakupy przez internet...bo jak tu gdzieś wyjść....a wybór w necie jest ogromny i to z dostawą do domu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tabelka z poprawkami NICK------------IMIĘ---URODZON_Y_A--KG/CMR.--WIEK/M-C//T--KG/CM OBECN -- ZĄBKI ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ matitka----------Kacper-------04.04.2006---------2,900/53--------7//0------------8.0/72-------2 madalena-------Makary---------22.04.2006--------2,850/52-------6//2-----------8.50/68-------0 anuśka26-------Olek----------24.04.2006----------?????/??--------6//0-----------8,2/74--------3 Anka1974---------Olek--------30.04.2006--------3,500/55--------6//2-------------8,2/76------2 elinova--------Wiktoria-------01.05.2006--------3,500/54---------6//2-------------8,75/74------0 biedrona----------Jula----------06.05.2006--------3,310/54---------5//0------------7,0/74------0 mamaAnulki------Anulka-------06.05.2006---------3,62/58----------6//0------------7,0/??------0 Qassandra------Gabrysia------10.05.2006---------3,400/57--------5//3-----------6,4/69--------2 Emcia71---------Kacper-------10.05.2006--------3,800/56---------6//0-----------9,3/74-------1 kinga_23---------Julka---------14.05.2006--------3,500/56---------5//2------------6,9/65------1 Lucky-------------Gabryś-------14.05.2006---------3,200/51--------6//0------------7,8/70-----0 Maja24-----------Kamil--------16.05.2006--------3,800/57---------6//0-----------8,7/72-------0 tojaedyta---------Agatka------18.05.2006-------3,510/55---------6//0------------7,5/65--------0 Grzywa------------Zuzia-------21.05.2006--------4,300/62---------5//3-----------8,88/?-------0 Gabi26------------Kubus-------24.05.2006---------3,770/56--------5//0------------8/75--------0 Kinia25-----------Julka---------24.05.2006---------3,340/59--------5//1------------7,1/72-----0 malinow_a26----Mati---------24.05.2006--------4,450/59--------4//3-------------8,5/70------2 Magdab------------Marta-------25.05.2006--------2,900/52--------4//2-------------7,3/68-----2 Szwedzia----------Ola----------26.05.2006---------3,400/??---------5//1------------5,8/??------0 mamaEwelinki---Ewelinka------28.05.2006-------3,500/50--------5//1-------------8,92/74------0 Ewa26-------------Maja-------29.05.2006---------3210/51---------5//0------------6,4/64------0 brygida-26--------Aron--------10,06,2006--------3,680/56--------5//0--------------8,5/?-------0 Małego już słychać z łóżeczka;) Goście też już się ruszają:) Uciekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, my po spacerku, świetna pogoda, więc trzeba wykorzystać. Już od tygodnia nie wychodziliśmy, więc spacer sprawia o wiele więcej radości. Kacperek nie chciał już jeździć półleżąc, więc dzisiaj go już posadziłam i bardzo, bardzo mu się to podobało. Zjadł obiadek, popił cycusiem i teraz będę go usypiać. Teraz czas na nasz obiadek... Zmykam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki :):) Coś tu dzisiaj pusto ;) Jak fajnie było tyle dni wolnego aż trzy .Na samą myś że jutro rano muszę iść do pracy płakać mi się chce :( 😭 Dziśiaj spędziliśmy fantastycznie dzień .Po obiedzie pojechaliśmy na spacer po lesie i ruinach zamku pod Częstochową .Wieczorkiem zrobiliśmy sobie wypad do kawiarni na kawke i lody oczywiście z młodym:) Co miłe szybko się kończy no cóż tak to już jest . Jutro chcę kupić młodemu krzesło do karmienia .Coś takiego mi się podoba http://www.allegro.pl/item141932106_2o2_krzeselko_do_karmienia_julia_baby_smail.html pojadę zobaczyć co to warte . Spokojnej nocy Wam życze . Miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ale tu pustki!!! Ale za to jutro wszystkie ruszą z samego rana...he he Maja 24 - bardzo ładne to krzesełko i myslę, że ma wszystko czego potrzebuje i matka i dziecko.... No dobra to Wam coś wkleję na dobranoc.... Miłej nocki pa Pan z panią, romantyczna kolacja we dwoje, świece, nastrojowa muzyka...wjeżdża szampan... Na ten widok pani oniemiała z zachwytu i wykrzykuje z egzaltacją: Proszę pana, pan nawet nie wie, jaką pan mi sprawia przyjemność!! Bo ja, proszę pana, uwielbiam szampana! Kiedy mogę delektować się tym niewysłowionym bukietem smaku, gdy poczuję te bąbelki pieszczące me podniebienie, to czuję jakby nagle wszystkie kwiaty zakwitły w zimie! Powietrze przesycone jest zmysłowym aromatem, świat skrzy się feerią barw, a odgłos musującego szampana jest jak miłosny szept kochanka.... słyszy pan? To jak liryka miłosna proszę pana, gdy piję szampana czuję się piękna, lepsza! Co za poezja smaku... Cóż to za uczta dla zmysłów!! Bo po wódce to, wie pan, strasznie mi odpierdala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️🖐️ Po cudownym weekendzie witam Was w ten :-( poniedziałkowy ranek...jak zwykle z pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×