Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Bąbel właśnie zalicza drugą drzemkę więc czas na herbatkę i ciacho. No i na kafe oczywiście;) Magda> my używamy Huggisów ale jak Olek dobije do 9kg to spróbuję pampersów 4+ :) Do mycia pupy przy przewijaniu używam wody i płatków kosmetycznych, po czym smaruję linomagiem. Sudokrem użyłam może ze trzy razy. Do kompieli używamy najczęściej Oliatum, a czasem mydło Nivea i wyedy oliwkę Nivea. A do noska Sterimar. I to by było wszystko z kosmetyków. Qassandra> To super że Gabrysia nauczyła się pić z butli:) no i nie-super że trzeba zostawiać maluchy w domu. Wcześniej czy później to każdą z nas czeka. Co do podawania czegoś innego niż mleczko to właśnie się zastanawiam co podać najpierw. Bo już niebawem nastąpi ta wiekopomna chwila kiedy Olek spróbuje coś innego pociamkać. :)Myślę o marchewce na początek. A potem, jeśli będzie wszystko ok, to po dwóch tygodniach podam chyba jabso. Mam marchewkę z działki rodziców więc spróbuję sama upitrasić, może mu podpasuje;) Babcie będą w końcu zadowolone, że Maluch w końcu się naje;) bo kto to widział żeby tylko na mleku tak długo trzymac (i głodzić;) )dziecko;) O krzesełku jeszcze nie myślałam. Na razie spróbuję go tak na pół leżąco karmić. No chyba że w ciągu tych 20dni nauczy się siadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak mieszkanie na budowie Niedawno myłam okna i znów są zapaćkane :O O dzisiaj właśnie zaczynają budowę drogi pod moim oknem :( Niby fajnie bo będzie można normalnie do garażu dojeżdżać ale kurde ile to hałasu przy tym narobią... I ciekawe czy skończą przed zimą, bo to przecież w Polsce najlepiej rozgrzebać, przez zimę zostawić i na wiosnę skończyć... boshe. No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! Jeszcze jedno! Olek jak jemy to normalnie, że tak się wyrażę o swoim kochanym dziecku, gały mu wyłażą z orbit:) Patrzy się w talerz, śledzi ruch widelca od talerza do buzi a potem patrzy jak żujemy. Normalnie aż głupio jeść wtedy:) No dobra. Lecę coś porobić w kuchni:) Pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
A mój maluch to dziś kiepsko ze spaniem! Anka mała też się wpatruje w nas jak jemy, totalna hipnoza.:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
magdab---nie smarujemy niczym pupy Buni i jest ok....no tylko tyle co po kapieli oliwką A krzesełka do karmienia jeszcze nie kupilismy choć Bunia już od ponad m-ca wcina zupki i kaszki :-P Zastanawiamy się nad takim, które później można przerobić na zwykły stoliczek i krzesełko...jest bardziej funkcjonalne wg mnie...mój siostrzeniec takie ma i mimo, że teraz kończy 4 latka to ciągle z niego jeszcze korzysta. Co prawda teraz już tylko do zabawy vczy rysowania ale nadal mu służy :-) Co do pierwszych posiłków to pomysł z marczewką i następnie jabłuszkiem jest ok. Później polecam zupkę z ziemniaczka, marchewki i pietruszki, o ile ktoś ma warzywka ze swojej działeczki. A jak nie to wybór gotowych danek w słoiczkach jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majowki ..witajcie ..:) Mam prosbe i pytanko ..ktora mamuska karmi jeszcze tylko piersia i juz zaczela wprowadzac pierwszy ..inny posilek ..? Chcialabym wiedziec wczesniej jak to sie robi ..czy dajecie Gerbera czy Hibcia ..jaka ilosc na pierwszy raz i jak dziecko reaguje ? Pozdrawiam wszystkie majowki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Gio----ja karmię piersią, lae z m-c temu zaczęlam wprowadzać stałe posiłki. Na początku Wiki dostała kilka łyżeczk kaszki, następnie zupkę z marchewki i ziemniaczka, później doszła do tego pietruszka, jeszcze później była kalrepka, buraczek. I zaczynałam od kilku łyżeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jak miło czytać co u Was Biedronka 😘 dla Ciebie i Julci Co do przewracania się to dzieci mają różnie i nie sądzę by to był powód teraz do zmartwień;) nie przejmuj się u każdego dziecka jest inaczej Qassandra Pierwszy raz za sobą po ciąży :-) pewnie byłaś zestresowana teraz pójdzie lepiej trzymamy kciuki;) Z kim była Gabrysia- z tatusiem ?? no pytam bo wiem,że nie za bardzo byłaś za zostawieniem dziecka z kimś innym magdab więc tak :-P szampon: nivea mydełko nivea balsam do ciała bubchen-jest super !!! do pupy krem pieluszkowy Bubchen- gęsty i fajny :-) do twarzy krem penaten lub Bubchen ( B jest lepszy szczególnie teraz gdy robi się już chłodniej bo P jest bardzo lekki) Pampersy Pampers 4+ i nie trzeba czekać aż Maluch będzie miał 9 kg bo Aron ma 8 i pasują jak ulał :-Dfajnie się naciągają i nie uciskają kiedy Mały się rusza krzesełko do karmienia kupiliśmy tego typu: allegro.pl/show_item.php?item=133742480 jest fajne i niedrogie jeśli chodzi o podobne-w sumie najtańsze, a patrzyłam w sklepie kosztują koło 360zł.-regulowane oparcie, pasy 5 pkt.podwójna tacka itd anka1974 a jaki sterimar - w sprayu?? jak go stosujesz?? co do podawania posiłków to nie wiem co i jak ale będę Was śledzić gdyż od Was diwem się wszystkiego.My jesteśmy na końcu listy :-)-Aron urodził się w czerwcu 10 jako ostatni majowy Facet :-D Co do jedzenia to mój Synuś też tak patrzy na nas jak wcinakmy :-P żuje potem język i nasladuje nasze ruvhy buzi :-D grzywa gdzie ty się podziewasz???????????????????????????? wpadnij tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzień w pracy prawie dobiega końca, więc już powoli się będę pakować i do domciu!! Wszystkim Majóweczkom życzę miłego dnia! i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! HEJ!!! Nareszcie jutro piątek!!!!! Chociaz w sobote jestem w pracy-bo mamy uroczyste nadanie imienia szkole:( Nie ciesze sie:( W dodatku nie moge zabrac niunii ze sobą, bo musze juz tam byc rano-za dlugo by czekała na mnie:(buuu Kupiłam Juli marynarke w lumpeksie-cudo za całe 10 zł:D Normalnie marynarka jak dla mamy:) Musze Wam ją pokazać:) Ale zrobie zdjecie jak wyschnie:) Qassandro! Bedzie dobrze-widzisz jaka Gabrynia jest mądra:)TRoche sobie z Tobą poigrała, ale wiedziała do kiedy można i potrafi pić jak trzeba:D Głowa do góry-bedzie dobrze:) Współczuje Ci, bo początki są straszne, później jakos człowiek patrzy trzeźwiej i tłumaczy sobie tę sytuacje racjonalnie. Buziaki:D Brydziu! dzieki za całusy i odsyłamy 2xwięcej:D Super to krzesełko-powiem Ci, ze do tej pory ja sie upierałam przy drewnianym, a Rafał chciał plastikowe. Ale chyba zgodze sie na ten plastik-bardzo mi sie podoba ta regulacja oparcia i w ogóle.Uważam ze jest super! A to oparcie to ceratka??? Napisz jeszcze cos o nim-to zamówie takie samo:) Co do kosmetyków, na punkcie których jużrazem z JUlą mamy bzila-bo mała uwielbia jak ją smaruje wszystkim co pachnie i jest przyjemne w dotyku:D-używamy: balsam Nivea-ten gęsty, ale chyba spróbuje ten Buch...cos tam, płyn do kąpieli z szamponem-2w1 Nivea, albo johnson \"na dobranoc\"-ten fioletowy, pampersy 4-ale polowałam na te z rozciąganymi rzepami,niestety po odpakowaniu zawiodłam się, bo były zwykłe (po happy mala ma uczulenie) kremu nie używamy, sudokrem albo linonomag jak pupa jest zaczerwieniona, a na co dzień oliwke To chyba tyle... cdn. Pozdro!!!! Grzywa dzisiaj do Ciebie zadzwonie! Lucky! Co z Tobą??? pa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I to chyba tyle narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka robi się :-P więc tak krzesełko jest super też myślałam o takim drewnianym, ale po przemyśleniu stwierdziliśmy,że takie jest lepsze gdyż: jak dziecko wyleje coś na blat to pozostanie to na blacie, a nie na ciuszkach Małego.Poza tym zajmuje drewniane dużo miejsca.Widziałam je na żywo i nie podobało mi się, a dodam,że u nas w sklepie kosztuje około 120zł.Raz tyle co w necie :-O a te krzesełko co mam : wygląda fajnie składa się ma kosz na zabawki :-D podwójną tackę-blat kolor lepszy niż tam na zdjęciu siedzenie dość grube i wygląda rewelacyjnie materiał to jakby ceratka z materiałem 3 pozycje rozkładnia siedzenia regulacja góra dół: czyli można mieć krzesełko wysoko jak przy stle, ale także nisko i dziecko może tam zasnąć wtedy rozkłada się oparcie i śpi sobie smaczbie no bo dzieci czasem zasypiają w takich chwilkach :-P. widać,że jest wygodne kółeczka, które pozwalają na przemieszczanie krzesełka i hamulce :-) nop i cena dość dobra jak na takie krzesełko tak szczerze to podobało mi się chicco albo fisher price, ale cena jest okropna prawie 600zł:-O a na to nas nie stać i nie wydaje mi się ,że to się opłaca-pprzecież Maleństwo potem zasiądzie z nami do stołu :-) je jestem bardzo zadowolona z tego krzesełka jednak do testowania na Małym mamy jeszcze czas.Chyba na Wigilę zasiądzie przy tym stoliczku i dostanie ziemniaczek z marchweką , a może jakąś zupkę :-P no bo Aron jest młodszych od wszystkich Majowych dzieci fajnie ,że masz żakiecik dla Małej :-D a mi się tęskni za lumpeksem.Jak byłam w ciązy to miałam w tym dużo frajdy :-D.Teraz nie jadę bo z dzieckiem to raczej nie możliwe.Tam jest tyle babek,że ledow mogłam z brzuchem przejść :-P.Jak Mały podrośnie to się wybierzemy :-).Jak robię zakupy to spożywkę u ans, a resztę szukam w necie tak ja te krzesełko. Doda,że Sprzedająca co sprzedaje krzesełka jest bardzo miła :-). Buziaczki dla Ciebie i Julci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Biedronko:) podaj proszę mi Twój adres mailowy, bo z tego z neostrady list wrócił. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdab czy mogę dać zdjęcia Martusi na bloga?? elinova a czy Wasze mogę dać?? napiszcie dziewczyny czy mogę bo bez zezwolenia nic nie dam czekam na inne zdjęcia emcia😘 co porabiasz kobietko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdab albo prześlij mi takie specjalne na blog bo te z chrztu są dość rodzinne więc może nie będziesz chciała :-) czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Brydzia-PRZEKONAŁAŚ MNIE:D Jestem prawie zdecydowana po tak wyczerpującej relacji:D Napisz mi jeszcze, ktory kolor wybrałaś:) Całuski dla Aronka:)i dzięki za info:) No nasze maluchy pewnie poraczkują sobie pod choinke:D Ale fajnie co?Ja to codziennie sie czuje, tak jakby ktoś mi co rano na dzień dobry dawał piękny prezent:) Macierzyństwo to jest to:) Magdab! Cos mi nie działa ten adres. Ale spróbuj na ewi_szewczyk@o2.pl pozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Brygida:) zdjęcia na blog przyślę osobno, muszę wybrać i zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem!! Hejka!! U nas po staremu:o Zuzka rośnie... mówi \"baba\"i.\"papa\" uwielbia spędzać czas na rękach u mamy... i strasznie ją kocham:) Do pielęgnacji używamy płynu do kąpieli Johnsona lawendowego na noc i co drugi dzień dolewamy do kąpieli oliwkę Baby Dream z Rossmanna (Oliwka bardzo wydajna i tania, około 6zeta, sama tez używam po wyprysznicowaniu się:) ). Do bujnej czuprynki mamy szampon w piance Mustela (bardzo polecam, bardzo wydajny). Jeżeli chodzi o pieluch, to wypróbowałam juz wszystko co na rynku jest i najbardziej podpasywały mi Rossmannowskie, bordowe. Chcę jeszcze wypróbować pampersy \"4\", bo \"3\" były do dupy:o A do Dupci używamy chusteczek Baby Dream i Sudokremu, ale chyba dam sobie spokój z tym Sudokremem. Będe używała go jak tylko coś sie będzie się działo. Przy zlewie stoi zawsze mydło w płynie Baby Dream (to tak na niespodzianki:) ). A tak na marginesie, to polecam Wam te kosmetyki Baby Dream Rossmannowskie. Naprawdę dziewczyny... Nie są drogie i często lepsze niż Nivea np. Coś miałam jeszcze napisać i zapomniałam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa!! I mam jeszcze krem do twarzy Baby Dream i uzywam go jak jest taka potrzeba. Też jest fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa... A ja ostatnio wyszarpałam w lumpeksie dres Adidasa dla Zuzki:) Więc moja mała to dresiara jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja:) Dawno mnie nie było, więc musze nadrobić:) Idę zaraz robić porządek z włosami, bo wyglądam jak czupiradło:o Ja nie wiem dlaczego my dopiero teraz zrobiłyśmy te tabelkę:o ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NICK-------IMIĘ DZIECKA-------KG/CM URODZ.-------WIEK-------KG/CM OBECN ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Grzywa-------Zuzia---------------4,300/62------------4m i 3t--------8,100/+-72 Anka1974-----Olek----------------3,500/55-----------5,5mc---------7,7/+-75 brygida-26-----Aron--------------3,680/56-------------4mc-----------7,9/? malinow_a 26---Mati-------------4,450/59-------------4,5msc-------8,5/70 elinova-------Wiktoria-----------3,500/54--------------5 mc---------8,5/?? Magdab--------Marta-------------2,900/52--------------4,5mc--------7,3/68 biedrona--------Jula--------------3,310/54--------------5mc-----------7,0/74 Qassandra-----Gabrysia---------3,400/57--------------5 msc---------6,1/68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
......................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ I jeszce słoń bez ogona:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja lece... Paaaa!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 A ten bukiet to dla wszystkich, pracujących mam:) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Grzywa zaszalałaś-jak za starych ciążowych czasów:D Tylko uważaj zeby za bardzo sie nie wczuć w te klimaty, bo Zuza bedzie miała bracholka:D Brydziu! No to juz wiem wszystko:D Oznajmiłam męzaowi-a on na to: a nie mówiłem:D:D:D Tez mi sie podoba ten niebieski:DTeraz bede oglądac Twojego kawalira:D Magda! Doszły:D Dzieki!!! Sliczne-a krolewna-prawdziwy aniołek:) Wózek macie wypas-nasze niespełnione marzenie:) Dobrej nocki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
No tak nie może byc!!! Słoń bez ogona i to w piątek 13-stego :-P ......................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@\\ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I\\ ....@@@@....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ \ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Co do kosmetyków Baby Dream z Rossmanna to podpisuję się pod tym, co pisała Grzywa---nie dośc że tanie to jeszcze dobra :-) Co prawda jużdawno ich nie kupowałam ale był czas, że sama Namiętnie :-P je stosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×