Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

ladybird, jak wrócisz z urlopu macierzyńskiego wcześniej przed wygaśnięciem umowy to nie ma problemu i muszą cię przyjąć do pracy. :) a tak na marginesie co dziewczyny zrobicie z waszymi dziećmi po macierzyńskim.Ja naprawde nie wiem czy takie dziecko oddaje się do żłobka??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze jest tak odlegla przyszlosc, ze nie mysle o tym... zalezy czy bede dalej pracowala w mojej szkole, czy zostanie mi tylko uczelnia. Wszystko zalezy od tego tez jak to sie wszystko pouklada... Nie wiadomo jak bedzie z dzidzia, czy bede dawala rade dzidzia + V rok studiów + praca... mam zamiar studia skończyc po połowie piatego roku, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Buziolki! Justka23 odezwij się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --ewe
a majóweczka można mi dopisać 1 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, --ewe chcialam Cie dopisać do tabelki, ale nie moge Cie tam znaleźć. Napisz cos na kiedy masz termin itp to Cie dopisze. Ostatnio mam coraz mniej czasu. Mam nadzieje, ze jak dostane urlop to uda mi sie troche zwolnic i wyluzować. Jeszcze kilka tygodni i zostaje w domku. ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? dziennikarka..........03.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................????...................???? matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06...................1kg...................???? -chimera................04.05.06...................1kg...................???? Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06...................????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06...................-2kg.................66cm agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? Efciak...................17.05.06.....................????...................????? Nona28.................17.05.06......................?????.................????? ladybird................17.05.06......................????.................????? aleq.....................19.05.06.....................????..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? tatia....................22.05.06.....................3kg..................64cm abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? kejsi....................30.05.06......................????..................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Ja już w pracy. Dopiero poniedziałek, ale mam nadzieję że jakoś zleci bo za tydzień idę do lekarza. Wyniki mam ok i czuję się dobrze, moje dolegliwości ciążowe chyba minęły tylko nadal nie wiem na co mam ochotę. A wy jak się czujecie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pracusiu ;) Ja też za tydzień mam lekarza, ale nie mam jeszcze zrobionych badań. może zrobie je w tym tygodniu. Tymczasem najbardziej czekam na piątek, bo mój mężuś przyjeżdża :) tydzień na pewno zleci mi szybko, bo mam tyle zajeć... Dziś mam uczelnie a potem jade na badania okresowe. Z tą moją pracą wszystko póki co fajnie i ok i super, ale zastanawiam się kiedy w kość zaczną mi dawać dojazdy - 35 km... Na szczescie rano jezdze z kolezankami samochodem :) Co do dlegliwosci to chyba jest ok, chociaz dzis nie mam apetytu, wypilam tylko szklanke mleka. Poza tym mdlości juz nie mam tak duzych, ale mam jedna dolegliwosc, ktora mnie martwi : dwa razy zdarzyło sie tak, ze szlam, niedaleko, pare bloków dalej i w pewnym momencie zrobilo mi sie slabo, nie moglam zlapac oddech i krecilo mi sie w glowie. Zreszta czesto mam zawroty glowy, musze wypytac o to lekarza. Tymczasem buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Zawroty głowy i omdlenia w czasie ciązy to podobno norma, więc raczej się nie martw. Trochę daleko masz do pracy współczuję u mnie to zaledwie 3 kilometry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
temat czytam od poczatku ale dopiero teraz dołaczam do Was,mój termin to 5 maj,jestem bardzo szczesliwa i juz nie moge sie doczekać , na usg bylam juz trzy razy bo coś lekarz miał wątpliwości czy ciąza rozwija sie prawidlowo,bo jest mlodsza o 2 tyodnie w stosunku do ostatniej @,ale tak tez sie zdaża teraz już wiem ,że wszystko w porządku bo widzialam bijace serduszko :) według obliczen lekarza i według usg to juz 10 tydzień i 3 dzień i nie wiem czy ten 5 maj sie zgadza pozdrawiam wsystkie majoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ladybirt - z macierzyńskim to jest tak: jak umowę masz do 30.08.2006, a macierzyński kończy ci się przed tą datą to wracasz do pracy. Możesz przerwać macierzyński pod jego koniec, ale pod warunkiem że resztę wybierze Twój mąż inaczej nie wolno go przerywać. No i do pracy wracasz tylko do końca umowy. Nikt nie ma obowiązku Ci jej przedłużyć, bo po porodzie nie ma już nad Tobą takiej ochrony jak teraz. To tylko ich dobra wola żeby ci tą umowę przedłużyć, ale wiem z doświadczenia, że matka z małym dzieckiem, które może chorować nie jest w najlepszej sytuacji. Zwłaszcze taka która większość ciąży była na zwolnieniu i nie zajmowała się pracą. Takich umów się poprostu nie przedłuża. Na wychowawczy też nie możesz iść bo to jest URLOP i możesz go mieć tylko jak pozostajesz w zatrudnieniu. Jak ci się skończy umowa to już nie. Kiedyś to byo płatne z przydziełu i należało się każdej kobiecie, ale ustawa się zmieniła. Teraz pieniądze na wychowawczym (400zł) są wypłacane tylko jako dodatek do zasiłku rodzinnego za korzystanie z urlopu wychowawczego, a jak nie pracujesz to urlopu nie masz. Za macierzyński dostaniesz praktycznie taki pieniądze jak normalna twoja wypłata. Podziel sobie kwote brutto na 30, a potem pomnóż przez taką liczbę dni jaką ma dany miesiąc i tyle dostaniesz. Sprawa jest bardziej skomplikowana jeśli miałaś zwolnienie chorobowe, ale to za ciebie policzą. Narazie nie martw się na zapas. Zobaczysz jak będzie. Zyczę Ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Witamy nową majóweczkę – szczęśliwą przyszłą mamę. Mnie chyba bierze jakieś choróbsko bo cały czas mnie kręci w nosie. Z pewnością zaraziłam się od męża, a mówiłam mu żeby o siebie dbał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Ja już powoli uciekam jadę na zakupy może coś kupię dla maleństwa:) A później do łóżeczka ciepła herbatka z cytrynką, miód i takie tam żeby mi przeszło. mam nadzieję że u was wszystko ok. Pozdrowienia Do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć . Właśnie wróciłam od lekarza. Co prawda miałam wizytę na czwartek ale od kilku dni puchna mi nogi a wieczorem czasem ręcę. Ogólnie jestem panikarą więc poleciałam wcześniej. Dziewczyny jakie to cudowne uczucie zobaczyć maleństwo machające nóżkami i rączkami. Aż klucha stanęła mi w gardle tak się wzruszyłam . Mój maluszek ma już 46 mm + nóżki . W sumie około 6 cm. Aha na przywitanie ze mna zaczął ssać paluszek. Serduszko było już słychać. To są chwilę których nic nie przebija. Maluszek ma się dobrze ja trochę gorzej. Mam kiepskie wyniki moczu ( jakaś infekcja ) i prawie anemię. Jak dołożyć do tego lekarstwa na puchnięcie to uzbierała mi się prawie apteczka. Aha i przytyłam 1,9 kg. Jak tak pójdzie dalej to będę się toczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zima sie zbliża wielkimi krokami. BRRRYYYYYY nie lubie jak jest zimno. u mnie jeszcze nie grzeja a strasznie marzne w nocy wiec jestem ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ Roza_...................29.04.06...................?????..................????? michaśka74............29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? dziennikarka..........03.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................????...................???? matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06...................1kg...................???? -chimera................04.05.06...................1kg...................???? Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06...................????...................???? amelia-c................05.05.06....................?????...................???? a_motylek..............07.05.06.....................????..................????? Kaasia...................???????????....................???...................????? Majoweczka...........09.05.06...................-2kg.................66cm agula-20................09.05.06.....................???..................????? julccia 27..............15.05.06.....................????...................????? Marta26...............12.05.06......................????..................????? jodełka.................14.05.06......................0kg..................???? ewelka25...............15.05.06......................???...................???? Efciak...................17.05.06.....................????...................????? Nona28.................17.05.06......................?????.................????? ladybird................17.05.06......................????.................????? aleq.....................19.05.06.....................????..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? tatia....................22.05.06.....................3kg..................64cm abrusia.................23.05.06.....................????..................????? muszka27..............25.05.06.....................????..................????? Kinia25.................25.05.06......................???..................???? gaga26.................25,05.06......................???..................???? petra...................26.05.06.....................????..................????? ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? kejsi....................30.05.06......................????..................????? Jantar...................?????????.......................????..................????? Magda28................?????????.......................????..................????? anuśka 25...............????????.......................?????.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko tydzień i będę po pierwszym usg... już nie mogę się doczekac :) Ciekawe co mój bobas tam wyczynia i czy jest duży? Mam nadzieję, że u niego ok ;) U mnie zaczął się dziś 10 tc, ale myślę, że bobasowi zaczął się 7... Kurcze, jak ten czas leci (hahaha) Aga 133 jeśli się nie mylę, to twoja dzidzia ma osiem tygodni mniej więcej? Czyli jak będę z maluchem na usg za tydzień to powinien też pokiwać na powitanie??? :):):) Kurcze no... tak czekam na tą chwile... U pani dr było dziś na okresowych ok, kazała dbać o siebie i gratulowała... a ja się stresowałam tą wizytą... Uciekam Rybki bo jutro do pracy muszę dzieciakom coś przygotować. napiszcie Moje Drogie jakie dokładnie miałyście badania krwi i moczu? Ja odebrałam dziś wyniki z badań okresowych, ale nic z nich nie rozumiem... Może któras, bardziej doświadczona mi pomoże... :) Jedno badanie - moczu - jest dla mnie czytelne, drugie - poziom glukozy i cholesterolu tez ok, w normie. Tylko nie wiem co z tymi trzema wykresami. jak na mój gust to krew, ale co tam jest od czego? pomóżcie, jeśli możecie :) Zajrzę tu potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a u mnie grzeja, ale i tak nie rozkrecamy kaloryferow, bo cieplo. Dzisiaj bylam znowu u lekarza i robil USG, Dzidzius ma 30,4 mm i machał do mnie raczkami. Ta dlugosc od glowy do pupki. Kocham to malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
dziekuje za dopisanie do tabeki,jesli chodzi o kilogramki to przybylo mi na razie 0,5 kilo , w pasie tez troche ale musze zmierzyć. zmartwilam sie troche wymiarami waszych kruszynek ,bo jak bylam tydzien temu na usg to moja kruszynka jest duzo mniejsza...:( czytałam ,że teraz rosnie 1 mm dziennie i jak sobie policze to cos sie nie zgadza,było juz bijace serduszko ale moze wiek ciązy jest jeszcze mniejszy...sama juz nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny waga mi sie juz wyrównała. wiec mozesz majóweczko wpisać w tabelce zero. u mnie tez ciepło. jejku jak ten czas si wlecze. jeszcze tyle tygodni dzieli nas od przytulania naszych najukochanszych bobasków. Ja sie juz nie moge doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aga 28 widze że ty się orientujesz w sprawach macierzyńskich itd. Jak możesz to napisz mi jak to jest z zasiłkiem wychowawczym? Ja mam przedłużoną umowę do dnia porodu, czy po porodzie przysługuje mi zasiłek macierzyński???? A czy potem mam prawo do zasiłku wychowawczego. Ja słyszalam że zasiłek wychowawczy przysługuje po zasiłku macierzyńskiem, jeżeli ma się do 400 zł na osobę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelia-c nie przejmuj sie za bardzo wymramai, bo kazde USG inaczej jakoś mierzy. Ja mialam robione USG 29.09 i maluszek miał 23 mm, to według tego po 11 dniach mieć powinien 34 mm, a miał jedynie 30,4 mm. Dużo zależy od lekarza, jak on te badanie wykonuje. Najważniejsze, że jest serduszko i zobaczysz jak następnym razem pójdziesz dzidziuś będzie dużo wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do chimera - zasiłek macierzyński Ci przysługuje przez 16 tygodni po porodzie i jest wypłacany z ubezp. chorobowego, ale nie ma już czegoś takiego jak zasiłek wychowawczy. Przeczytaj dokładnie to co napisałam wcześniej. Teraz nowa ustawa wprowadziła dodatek do zasiłku rodzinnego za korzystanie z urlopu wychowawczego. Zasiłek rodzinny przysługuje jeśli na członka rodziny przypada mniej niż 504zł wlicając maleństwo i do tego jest wtedy ten dodatek wychowawczy. Jest tylko jedna ważna sprawa musisz w tym czasie pozostawać w zatrudnieniu, bo to musi być urlop wychowawczy i musi ci go udzielić firma w której pracujesz. Jaśli nie będziesz już pracownikiem to nie masz prawa do urlopu, a tym samym do tego dodatku. /jak chcesz o wszystko dokładniej poczytać to weź ustawę z dn. 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (dz. Ust. z 2005 roku nr 95 poz. 806) I przeczytaj dokładnie Art. 10 pkt .1,2,3. Jak nie masz to mogę ci wysłać na skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Przyjmiecie nową majóweczkę do swojego grona? Mam nadzieję , że tak. Wczoraj rozpoczął mi sie 8 tydzień. Termin to 28 maja. Miałam juz dwa razy robione usg ale moja dzidzia miala wtedy tylko 4 mm. Mam nadzieje ze jak pójde za tydzień to bedzie juz większa. Pozdrowienia dla wszystkich MAJOWICZEK 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki aga 28 no to jestem w kropce. znająć życie szefowie nie przedłuża mi umowy na dłużej niż do dnia porodu, wiadomo przecież musieli by płacić składki a pracownika i tak nie ma. :( Dziękuje ci za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda nic się nie płaci za osobę przebywającą na urlopie wychowawczym . Taka osoba wisi tylko na ewidencji w firnie i trzeba co miesiąc wysyłać za nią rozliczenia do zus, ale nie się nie płaci, nie nalicza płac. My mamy taką dziewczynę której umowa się kończy 2 miesiące po macierzyńskim i poprosiła prezesa żeby jej przedłużył umowę na 2 lata i pozwolił na tyle iść na wychowawczy. Powiedziała że jak urlop się skończy to umowa też wygaśnie i on nie będzie miał problemu, a ona odchowa dziecko. Nasz prezes lubi dzieci i się zgodził. Może porozmawiaj.Warto i nic nie tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, aguś. To może się dogadam z moimi szefami, wiesz oni już przyjeli kogoś na moje miejsce i chcą żebym przeszkoliła i poszła sobie na l4. za jakieś 2 miesiące. Może się zgodzą jak nie będą musieli płacić :). ja po porodzie a szczególnie po macierzyńskim kompletnie nie będę miała co zrobić z dzieckiem. Także pozostanie w domu to dla mnie konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Aga133 Mam pytanie do Ciebei w związku z Twoim ostatnim usg. Jakiego typu było to usg, dopochwowe? I jak dobrze widziałaś dzidziusia? Ja byłam na usg (dowcipne) w 11 tyg. i w zasadzie to widziałam tylko taką plamkę, a ta plamka w jednym miejscu się ruszała - to biło seruszko ❤️ I tak sobie myślę, że może ten mój gin ma takie jakieś słabe to usg, skoro Ty widziałaś jak dzidziuś ssie paluszek. Jeśli potwierdzisz, to pójdę gdzieś na czulsze usg. Dzięki za odp. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć przyszła mama. Wczoraj po raz pierwszy miałam robione usg przez powłoki brzuszne i wiadomo że nie dało się zobaczyć dzidziusia w pełnej krasie. natomiast kształty były widoczne głowka , tułów , rączki i nóżki. Na pewno nie była to plamka. O ile serduszko na usg dopochwowym było bardzo dobrze widoczne ( pojawiający i znikający punkcik ) to wczoraj miałam już z tym problem i gdyby nie pomoc lekarki sama nie umiałabym dokładnie określić tego miejsca . Miałam natomiast przyłożony do brzucha aparat i połączenie ruszającej się dzidzi i odgłos bijącego serduszka to cudo. Przedostatnie usg miałam robione w 8 tyg ( dopochwowe ) i wtedy faktycznie była plamka . Nie moge ci napisać że w 100% dzidziuś sssał paluszek - w każdym razie włożył rączkę do buzi i jakiś czas ja tam trzymał co zreszta potwierdziła lekarka . Od usg na pewno też wiele zależy ( dopochwowe powinno być lepsze ) ale nie wiem jaki jest standard i co powinnyśmy widzieć. Moja lekarka sprzęt ma faktycznie dobry ale nie chce ci doradzać. Sama zreszta też jestem bardzo ciekawa jak dokładnie sie ma i oczywiście wygląda mój dzidziuś i umówiłam sie już na 19-ego na usg genetyczne . Za pierwszym razem robi się je pomiędzy 11 a14 tygodniem ciazy.Ma ono wykluczyć głównie zespół Downa ale robione są również przekroje przez ważniejsze organy dziecka mające wykluczyć i ewentualnie określić % ryzyka wad anatomicznych. Strasznie sie na to cieszę ale i troche się tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie jestem zła... nie dość, że mam dziś zły humor, to jeszcze wszystko mnie dołuje. wkurza mnie, że nie widziałam jeszcze bobaska :( jest mi przykro... CHCE PONIEDZIALKU!!! dzieci w szkole daja mi sie w skore coraz bardziej, chociaz mam wrazenie ze zaczynaja odczuwac respekt... i dobrze, niech sie boja. wiecie co, ciesze sie z jednego - nie mam mdlosci od kilku dni i jesc mi sie juz tak non stop nie chce. chcialabym zeby moj Paweł znalazl prace i zebysmy mogli w koncu wynajac mieszkanko ( myslimy o kawalerce, ale zalezy nam na tym, zeby bylo tanio ) i mieszkac bez znajomych, przyjaciol, kumpli i innych ( np ich dzieci). po trzymiesieczny6m mieszkaniu samej nie moge sie przyzwyczaic ze wspolokatorzy wrocili, wszystko mnie denerwuje. nie bede Wam juz marudzic. poogladam sobie chociaz zdjecia dzieciakow w necie :) buziolki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama
Dzięki Aga133 za obszerne wyjaśnienie, teraz jestem już uświadomiona :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×