Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość gaga26
Tak sobie pomyślałam że jest tyle rzeczy do kupienia zanim urodzi się dziecko więc chciałam powoli kompletować wyprawkę ale kolega powiedział że najlepiej kupować po narodzinach żeby nie zapeszyć. Co wy o tym myślicie? Później to jednak ogromny wydatek a zresztą nie będziemy miały siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witam majóweczki!!!! gaga- ja na te przesądy nie bede zwracała uwagi. Nawet juz mam 3 body , spodenki i kombinezonik wiosenny. Powoli trzeba kupowac, bo przeciez to wszystko jest strasznie drogie, a tyle fajowych ciuszkow mi sie podoba, łozeczko i posciel kosztują fortune i nie bedzie mnie stac tego wszystkiego kupic za jednym tazem, a i nie wspomne o cenie wozka! te przesądy są chore, dlatego ze kupie wyprawke predzej ma stac sie cos cziecku??? z tego co wiem to moze sie stac z wielu powodow, ale na pewno nie dlatego ze kupuje spioszki czy posciel!!! w ameryce sie wszystko predzwej kupuje i jeszcze wyprawia przyjecie przed porodem, wtedy sie ogląda gotową wyprawke!!! a u nas dzieci od niej umieraja!!!! to chyba musimy sie przeprowadzic do ameryki zeby kupic predzej kilka ciuszkow, butelke, kocyk, łozeczko i posciel!!!!!!! tam nam nic nie grozi! wiem ze sa dziewczyny , ktore boją sie zapeszyc, to ich sprawa, nie wtracam sie i nie chce nikogo obrazic, mowie tylko swoje zdanie. kazdy zrobi jak uwaza, ale ja tak bardzo sie ciesze ze mam tego maluszka , ze chcę mu kupic wiele rzeczy predzej, na spokojnie , wybrac, przygotowac. Wiem, ze i takcos bedzie brakowało po przyjsciu do domku z maluszkiem , i tak bedzie trzeba wyskakiwac do sklepu. Pamietam, ze jak chodziłam w ciązy z synkiem, to miałam wszystko kupione predzej, wyprane, wyprasowane. Nie pozwolili mi kupic chociaz wozka, no i im sie udało. Po porodzie co chwile karmiłam, nie miałam jak wyjsc po wozek. Po ok 2 tyg. wyskoczylismy z mezem do miasta, a tu nie ma wozka upatrzonego! trzeba brac jaki jest! no i tak miałam niepraktyczny wozek, ktory po pol roku wymieniłam na inny. Wiem ze mozna zamowic, ale wszystkiego nie zamowisz, np butelek danej , sprawdzonej firmy, jakis podkładow poleconych przez kolezanki itp. Ale sie rozpisałam, pewno namieszałam , ze nikt nie bedzie wiedział o co mi chodzi. Przepraszam dziewczyny , ktore mają inne zdanie na ten temat, za moj ton. buziaki dla mam i dzidziusiów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka _chimera >> no dobra, pozycze, tylko jej nie zuzyj za bardzo ;) Juz sie zapowiedziala, ze jak Malenstwo sie urodzi, to ona nie bedzie odpoczywac na dzialce tylko przychodzic bedzie do nas i zabierac Malenstwo na dlugie spacery :) no, w koncu prababcia zostanie :) A co do przesadow, to tez raczej srednio do mnie przemawia,ze one moga cos Dzidzi zrobic :) poza tym - mam czesc wyprawki ze zrodel ode mnie niezaleznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Ja też już posiadam sporo rzeczy dla dzidzi. I właśnie wchodzę na inne topki gdzie dziewczyny które mają poród za sobą i pierwsze miesiące życia podpowiadają w co się zaopatrzyć polecam oczywiście nie wszystko kupię ale dobrze sobie wszystko jakoś poukładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja mam mieszane uczucia w związku z kupowaniem wyprawki moim zdaniem to chodzi tylko o to że jakby się coś dziecku stało to potem te rzeczy zostają i powodują ogromny ból nie wiadomo co z nimi zrobić ja już byłam w takiej sytuacji i chyba nic nie kupię przed porodem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula -20 >> to musialo bys straszne dla Ciebie 🌻 i po trochu CIe rozumiem, nie bylam w takiej sytuacji, ale zdarzylo sie cos takiego w mojej rodzinie. Przytulasek ogromnisty dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co - po raz pierwszy w zyciu - odkad jestem w ciazy rozumiem znaczenie slowa \"slinotok\" :D Moj MIsiek smieje sie ze mnie, bo ponoc wygladam komicznie jak mam na cos ochote, ale ostatnio latal po sklepach i szukal sledzikow - nadal mam zachciewajki :) ale tylko na sledziki po cygansku :) no i moze pirackie czy korsarski - qrcze nie pamietam :) ale wiecie co, to jest calkiem zabawne :) o i znowy, tylko pomyslalam o sledzikach :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Ja nie wyobrażam straty jeszcze nie urodzonego dziecka i bardzo ale to bardzo współczuję tym kobietom które to przeżyły. Trzeba być dobrej myśli bo to z pewnością pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj kupiłam pajacyka ślicznego. A tak wogóle to nie umiem się powstrzymać i kupuje tak po jedej rzeczy :) i mam już 3 pary śpioszków , 3 kaftaniki, 3 body, skarpetki :) (są najlepsze) tylko nie wiem czy kupować 56 czy 62 ??????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz chimera - to niby tylko 6 cm roznicy, a malenstwa szybo rosna. I jak tu byc madrym ?? ;) :D tez sie nad tym zastanawialam - najlepiej podpytac jakas mamusie, ktora to przeszla - zawsze jakies doswiadczenie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, niby mała róznica ale jakoś w ubrankach to widać. Chyba śpioszki będę kupować na 56 a kaftaniki na 62 - już nie mogę doczekać się wypłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze na poczatku nie ma co szalec z ubrankami - w sensie robic duze zapasy. NIe wiem jak u Was to wyglada, ale u nas rodzina, znajomi, przyjaciele, jak przychodza \"obejrzec\" MAlucha, to zawsze maja ze soba cos na nowa droge zycia :D i na poczatku jest tak, ze zeby wykorzystac te ciuchy to trzeba MAlenstwo 4 raze dziennie przebierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciak bardzo rozsądnie mówisz :) mi ostatnio tego rozsądku brakuje :) , pomyśle nad tym ale i tak trzeba cosik kupić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trzeba trzeba :D a mam pytanie jakich pieluchmacie zamiar uzywac tetrowych czy jednorazowych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja to sie zastanawiam. Raczej jednorazówek ale nie wiem czy wyrobie z kasą. Kupie na wszelki wypadek 30 szt tetrowych w realu jest promocja. Myślę że jednorazówki na noc i na spacer, a reszta to tetrówki. Podobno na początku idzie ok 12 pieluszk na dobe. jAK dla mnie to za dużo na jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapas tetrowek mam - wyzej wspomniana babcia sie zatroszczyla zawczasu :) mysle, ze jenorazowki najlepsze sa wlasnie na jakies wyjscia, czy dluzsze wyjazdy, ale tak czytam o tym, ze dzieciaczki chodzace w papersach i innych takich potrafia baaaardzo dlugo siusiac w majty :/ chyba sie przemecze i bede korzystac z tetrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
agula-20 bardzo mi przykro , to co przeszłas jest wstrzasajace. Ciebie doskonale rozumiem, chodzi mi o te zabobony, mowiące, ze nie wolno kupowac nic predzej, bo cos bedzie nie tak z dzieckiem! od kilku ciuszków!!! ja kupie kilka ubranek w rozmiarze 62 , a kilka 56 z tym ze o wiele mniej. Moj syn po urodzeniu miał 59 cm - wiec 56 by wogle nie weszły. Teraz rozmiar 62 , a pozniej, pod koniec ciązy, jak juz mniej wiecej bedzie wiadomo czy dziecko jest duze, czy małe, rozmiar 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
ja myślę że jednorazowe i podobno na początek najlepiej kupywać jakieś tańsze bo i tak trzeba często zmieniać i nic w tym czasie nie powinno stać się pupie. A z ubrankami nie szlejcie bo kuzynka mi mówiła że prawie codziennie coś odkładała do oddania bo było już zamałe. Nie które rzezczy założyła może ze 2 razy. Poleca body i tzw. pajacyki bardzo parktyczne. Żadnych kaftaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
w sumie używanie tetrowych też tanio nie wychodzi bo trzeba je prać i dotego w wysokich temperaturach idzie proszek prąd woda i przy tym tyle czasu trzeba spędzić lepiej poświęcić go dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam chwilowo - wyganiaja mnie od kompa, ze za dlugo siedze a to szkodzi Malenstwu - zastanawiam sie czasami kto bardziej przezywa ciaze ja czy moja szalona rodzinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
uciekam. Ach znowu zaczyna mnie boleć głowa ale nie poddaje się u nas taka piękna pogoda więc idę na spacer Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, dzisiaj kupiłam pajacyka 30 zł !!!!!! pod pajacyki nie daje się jakiś podkoszulek??? tak sie właśnie zastanawiam a jeszcz jeżeli chodzi o rożki- to jakie ???? usztywniane czy nie, ja mam termin na maj. Myślicie że warto kupować, bo sprzedawczyni powidziała że nie bo za ciepło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciak, jakby co to będę czekać na babcie w Tychach na przystanku pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber-ania
witam wszystkie przyszłe mamusie...:);):) mi lekarz mówi ze mam termin na poczatek maja a według moich obliczen koniec kwietnia... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber-ania
...aha jestem tu pierwszy raz mam nadzieje ze pomozecie mi sie zaklimatyzować...? mieszkam od 3 lat w kołobrzegu a jestem mamusia z poznania ;) jestem w 16 tyg ciązy i na razie czuje sie rewelacyjnie... mam nadzieje ze 23 listopada poznam płec dziecka:) serdecznie pozdrawiam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że Wy już robicie to do czego ja nie miałam jeszcze śmiałości - zakupy dla maluszka. Jakoś tak jeszcze mało widać brzuszek, zwłaszcza pod tymi swetrami i kurtkami, że jakoś tak mi dziwnie wchodzić do sklepów dzieciowych. Ale chyba przełamie się i zaszaleje, bo przechodząc obok aż mnie ssie. A tym bardziej że dziś wreszcie widziam moje dziciątko :-) Pomachało mi łapką, pokazało ślicznie buźkę i już cała jestem zakochana :-) I taka szczęśliwa, że wszytko póki co jest dobrze. A mam pytanie o zachcianki. Kiedy właściwie zwykle się zaczynają, bo jestem w 13 tygodniu, czytam że niejedna z Was ma ochotki, np. na śledziki :-), a ja póki co nic. Albo tak sobie dogadzam, albo mam niewymagającego Maluszka. Pytam Was o to, bo co druga spotkana osoba pyta mnie czy mam zachcianki, a tu nic takiego nie ma. Wiem, że to nie reguła i każda ciąża jest inna, ale może jest na to jeszcze czas. Pocieszyłyście mnie że z cerą to różnie bywa, u mnie zresztą się wreszcie polepszyła. Czy za sprawą nowych kremów, czy może dużych ilości wody, ale jest lepiej :-) Pozdrawiam serdecznie majowe mamuśki i ich brzuszki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktulanie też tabelkę. Wpisałam swoje i też kilku z Was nowe dane. Jeśli coś pomyliłam, to przepraszam. Swojego terminu narazie nie przesuwam, bo lekarz robiący USG powiedział tylko że to 13 tydzień i nie określał daty dokładnej, a według wyliczeń mojej prowadzącej ma być to 12 tydzień i termin 21.05. Więc zmienię dopiero jak moja prowadząca potwierdzi, że będzie jednak wcześniej. :-) ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ czerwony groszek....27.04.06....................????..................???? Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? L.Rosa..................01.05.06....................????...................???? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................3kg..................???? Kasika1.................03.05.06...................1kg..................85 cm matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06..................3,5kg...................???? -chimera................04.05.06..................3,5kg.................76cm Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06..................0kg...............90cm +4) amelia-c...............05.05.06.....................1kg..................77cm anuśka 25.............05.05.06.....................-5kg.................????? biedrona28.............07.05.06.....................???? ..................???? Majoweczka...........09.05.06...................-1kg..................72cm agula-20................09.05.06..................-2,5kg..................????? jodełka.................14.05.06......................1kg..................???? Maja24.................15.05.06....................2kg...................86cm Luckylady....... ......15.05.06.....................???....................????? ladybird................17.05.06......................3 kg................84cm Efciak...................18.05.06................... 2 kg.................83cm aleq.....................19.05.06.....................1 kg..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? karolayna..............20.05.06.....................3kg..................????? Zuwiolka...............21.05.06....................1 kg..................71cm tatia....................22.05.06.....................3kg.................64cm Kinia25.................23.05.06.....................1 kg....................??? gaga26.................25.05.06...................-0,5kg................88cm Doro....................25.05.06.....................1kg..................??? muszka27..............25.05.06.....................0kg.................74cm ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? Mycha169..............28.05.06.....................????...................??? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? aaguullaa..............30.05.06.......................????..................????? Paula24................05.06.06.......................???...................??? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Cześć! Witamy amber mieszkasz w super mieście ja często tam jeżdżę na wakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Amber dobrze że nie odczuwasz żadnych dolegliwości ciążowych. Myślisz że uda się już ustalić płeć może być trochę za szybka zależy jak dzidzia się ułozy. Ja akurat nie chcę wiedzieć do końca taka mała niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
A tu znowu pustki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×