Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Witajcie po długiej nieobecności. Mam pytanie: czy Wam też schodzi skóra? nawilżam i nawilżam, stosuje oliwki i cały czas skórę mam suchą. W wakacje się bardzo opaliłam i też mi skóra schodziła, ale w ciąży chyba nie powinna, nie? co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
U mnie skóra mi nie schodzi ale na początku ciązy niemiłosiernie swędziała. Jedyne co mnie nęka to pryszcze na twarzy i dekolcie. Nie mogę nic słodkiego nawet słodzonej herbaty ani słodkich soków najlepiej wodę lub gorzką heratę - coś nowego, ale i mnie dopadły dolegliwości ciążowe. Ale musze się pochwalić przespałam całą noc - sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Myślałyście już o imionach dla dzieci? Ja jakbym miała dziewczynkę to Julia a dla chłopaka może Jakub ale to takie ostatnio oblegane imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszle mamusie długo sie nie odzywłam ale u mnie nic sie nie dzieje wszystko ok. Adriana plecwidza dopiero po 20 tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim!!! Mam pytanko . Czy któraś z Was jest mi w stanie wyjaśnić jak wyliczyć wynagrodzenie za okres kiedy się przebywa na L4. Chorobowe na pewno jest płatne w 100% ale jak sie mają do tego soboty i niedziele bo wiem że je równiez bierze się pod uwagę i generalnie z wszystkim wychodzi więcej niż normalnie. Tylko jak to wyliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolayna
cześć dziewczyny witam was serdecznie gaga26 mam taki sam zestaw imion, z tym, że ja stawiam na Jakuba, nie wiem z kąd ale mam taką intuicje, która mi podpowiada Kubusia wiem, wiem najwazniejsze, żeby dzidzia byla zdrowa u mni etroszkę zamieszania bo już w sobote ślub i wesele, mam zmienne nastroje wczoraj chcialo mi się płakac dzisiaj mam świetny humor wszystko mnie cieszy nie miałam usg genetycznego i mój lekarz nic mi o takim usg nie mówił, ciekawe, wizyte mam 5 listopada, musze koniecznie spytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... Mam dziś podły nastrój, problemy ze współlokatorami :( Nawet nie wiecie jak ja chcę już mieszkać z moim Miśkime... Wytrzymam jeszcze listopad, a na grudzień chyba wezmę chorobowe i pojadę do domku :( Nie daję już rady, nie mam czasu na nic, praca i uczelnia... Nie nadążam za uczelnią, w pracy w sumie jest ok. Nie mogę znaleźć mieszkania, a nie wytrzymam tu dłużej :( Najchętniej wyprowadziłabym się od jutra :( Buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Witam gaga!!! Znowu jestem pelna zycia i nadziei! Własnie wrociłam od lekarza-nasza niunia w ciągu tygodnia urosła UWAGA! 7 mm! Także ma już 5,9mm i pięknie potrafi się wiercić i denerwować, kiedy lekarz ją musiał postukać! W dodatku jest uparta jak mamusia, bo nie chciala się ułozyć do pomiaru przezierności karku-ale na szczęscie udało się zrobić badanie i wszystko jest ok! Brzuszek tez rośnie, w coraz szybszym tempie! Gaga- juz prawie nie plamię i nadal mam brac luteinę. Nie wiadomo co jest przyczyną... Staram się nie przemęczać i dużo odpoczywać - zresztą strasznie się rozleniwilam :) Do 1 listopada jestem na zwolnieniu, a później do pracy - bo dzeci w szkole czekają:) A wiesz, że my też chcemy Julkę-mój mąż nawet z nią rozmawia. Nie wiem skad ta pewność, może jakieś przeczucie? pozdrawiam gorąco wszystkie szczęśliwe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Biedrona w końcu dobra wiadomość tylko uważaj na siebie i dziecko, które jest już olbrzymem. Ladybird współczuję ja nie wyobrażam sobie mieszkać z kimś od 5 lat mieszkamy z mężem w swoim domku tylko my dwoje i pies i jak ktoś pojawia się na dłużej to dostaję nerwa, ale z pewnością niedługo będziesz mieszkać z ukochanym. A czy wszystkie uczycie w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Zaraz uciekam musze jechać do szpitala do teściowej. Dobrze że to już środa czyli większą połowę tygodnia mamy za sobą i już niedługo weekend. Ale mam dzisiaj zgagę coś okropnego. Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.Rosa
Hej! Mi przypdało na 1. V 2006 r. Na razie b.dobrze! Żadnych mdłości, wymiotów, apetytów itp. Delikatnie powiększone piersi i zaokrąglony brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga133 - na chorobowym nie ma możliwości żebyś dotala więcej niż 100% wynagrodzenia dzięki sobotom i niedzielom. No chyba że w ciągu ostatnich 12 m-c (z nich się liczy średnią za dzień) pracowałaś w nadgodzinach lub na dodatkową umowę wtedy te wynagrodzenia też są oskładkowane i wchodzą do wyliczania chorobowego. Soboty i niedziele tak naprawdę to nie mają nic wspulnego z podwyższeniem chorobowego. Poprosty jak się liczy średnią za dzień to zawsze się mnoży i dzieli przez 30 dni, więc w tym są soboty i niedziele, ale to nic nie zmienia. Liczy sie średnią z dzień z 12 miesięcznego wynagrodzenia i tylko nadgodziny, umowy i nagrody mogą je podwyższyć. Jak nic takiego nie miałaś przez 12 m-cy to dotaniesz tyle ile wynosiło twoje normalne wynagrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Nie pisałam dawno bo byłam na urlopie, przez ten czas przeżyłam własny slub, weele i dwudniowe poprawiny. Byłam też na usg w 8 tyg. i dzidzia miała juz prawie 2 cm. Teraz jestem w 11 tygodniu i nie jest ciekawie. Od paru tygodni pobolewał mnie brzuch, takie skurcze jak na @. Myślałam, że sie macica rozciąga czy coś. powiadziałam lekarzowi o tym jedynie profilaktycznie bo naprawde byłam przekonana że to nie jest problem, a ona odrazu zapisała mi dopochwowo luteine i kazała leżeć plackiem przez tydzień, jakby mi nie przeszło miałam jechac do szpitala na obserwację. Narazie jest ok. już nie mam skurczy. Za dwa tygodnie ide na genetyczne usg i tez się trochę boje. Nie przytyłam ani kg. co dla mnie dobrze wróży bo do szczupłych nie należę. Siedzę teraz w pracy z rozpietymi spodniami bo juz wzystkie mnie cisną, chociaż zeby mi się znacznie brzuch powiększył to nie zauważyłam. Po pracy lecę do sklepu kupiś jakieś spodnie bo w sobote idę na imieniny do teścia i nie mam w co mojego szanownego tyłka wsadzić. Dopiszcie mnie z powrotem do tabelki. Mam już kartę ciąży i termin wg. lekarza na 23 maj. Trzymajcie się jak nie się nie będzie działa i znowu nie wyląduję w łużku to bedę tu zaglądała. I najwazniejsze nie lekcewazcie żadnego bólu i o wszystkim informujcie lekarza bo jak zacznie się cos niedobrego dziać to pewnie będzie już za późno na jakiekolwiek ratowanie dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki byłam na genetycznym usg wszystko ok dzidzia jest cała robiła fikołki, mój mąż się pytał czy ma czkawkę lekarz powiedział że jest bardzo ruchliwym bąbelkiem, wiem że ktoś był ciekawy na czym polega to usg więc jest generalnie takie samo jak każde inne trwa trochę dłużej lekarz bada długość kości nosa ponieważ dzieci z chorobą downa mają ją krótszą nawet we wczesnej ciąży, następnie bada symetryczność kręgosłupa ważny jest odstę ale nie jestem niestety w stanie powiedzieć dokładnie między czym generalnie chodzi o szyjke dziecka ale nazwa uciekła mi z głowy, obrys całego ciała, kończyny czy są odpowiednio rozwinięte ważny jest też żołądek. No u mnie generalnie wszystko ok dzidzia jest śliczna. Buziaki dla wszystkich przyszłych mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do dziewczyn po usg genetycznym robi sie je przez brzuch czy \"dowcipnie\". Pytam bo to dopochwowe nie jest dla mnie zbyt przyjemne, jestem tak wrażliwa w środku że czasami lekarz sprawiał mi ból. A jak znowu mam przez to przechodzic wolę się przygotować choćby psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Kinia! Niestety to usg jest dopochwowe. Ale nie martw się, myślę,że nie tylko dla Ciebie to jest nieprzyjemne doświadczenie... za to dostaniesz nagrodę - wyraźnie zobaczysz swoje maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć . To usg niekoniecznie jest dopochwowe. Ja miałam przrz brzuch. To lekarz sam okresla jak widac maleństwo. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ czerwony groszek....27.04.06....................????..................???? Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? L.Rosa..................01.05.06....................????...................???? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................3kg..................???? Kasika1.................03.05.06...................1kg...................???? matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06...................1kg...................???? -chimera................04.05.06...................1kg..................76cm Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06....................????..................????? amelia-c................05.05.06.....................1kg..................77cm anuśka 25.............05.05.06.....................-5kg.................????? biedrona28.............07.05.06.....................???? ..................???? Majoweczka...........09.05.06...................-2kg.................66cm agula-20................09.05.06...................-2,5kg..................????? jodełka.................14.05.06......................1kg..................???? ladybird................17.05.06......................2 kg................84cm Efciak...................18.05.06....................1,5kg.................????? aleq.....................19.05.06.....................1 kg..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? karolayna..............20.05.06.....................3kg..................????? tatia....................22.05.06.....................3kg..................64cm Kinia25.................23.05.06.....................????....................??? gaga26.................25,05.06...................-0,5kg..................???? Doro....................25.05.06.....................1kg..................??? muszka27..............25.05.06.....................0kg..................74cm ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? Mycha169..............28.05.06.....................????...................??? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? aaguullaa..............30.05.06.......................????..................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
witam! według moich obiczeń właśnie dziś zaczął mi sie drugi trymestr(13 tydzień) jesli oczywiście ciąża nie jest mlodsza o tydzień(co też lekarz nie wykluczył) ja zkładam jednak ,że nie ;) ciesze sie bardzo ,juz coraz bliżej do końca, może też za niedługo dowiem się czy to syn czy córka-ale jestem ciekawa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.Rosa
Witam! Widzę, że jest nas coraz więcej... Jestem ciekawa, czy któraś z Was orientuje się może czy w Poznaniu można sobie zrobić 3D USG? To w pewien sposób uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Poznaniu robia na pewno ale nie jestem pewna gdzie. Wydaje mi sie że na Polnej w koncu to szpital położniczy. Też sie zastanawiam czy na nie pojsc. Aaa... wydaje mi sie ze gdzies jeszcze i to taniej tak sobie przypominam. Jak sie czegos dowiesz wiecej daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Poznania zajrzyjcie na temat \"Termin Luty\" Tam jest kilka poznanianek to na pewno Wam pomoga z lekarzem i USG. Czasami czytam ten temat iwidzialam ze jest ich tam conajmniej kilka. Juz sama nie wiem jak sie czuje raz dobrze raz źle. Mam nadzieje ze w czwartym miesiacu bedzie lepiej. Znalazłam fajnego gina, ciesze sie bo przed ciaza mialam marnego. brzuszek mi sie uwypuklił, ale caly a nie tylko na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka2
Cześć dziewczyny dawno się nie odzywałam ale czytam na bieżąco. Mam pytanie co do obcinania włosów w ciąży . Podobno jest taki przesąd że nie wolno, czy któraś o tym słyszała?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga133 - przesylam ci fragment wypowiedzi ginekologa:\"Nowocześniejsze, mniejsze głowice pozwalają na badanie USG przez pochwę-tym sposobem uzyskuje się wyraźniejszy obraz płodu...\" Rozumiem, ze twój lekarz nie mógł w ten sposób Cię zbadać, bo zależy jak się ułoży maleństwo. A myslę, ze w tym badaniu dokladnośc jest bardzo ważna. Gwiazdeczko! Czy Ty wierzysz w przesądy i zabobony? Jeśli tak, to Ci szczerze współczuję, bo chyba jest tego trochę nt. kobiet w ciąży:) Pozdrawiam wszystkie Majówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar1
Cześć...ja rowniez mam termin na maj (24) ;) Mam pytanie ostatnio lekarz skierowalł mnie na badania genetyczne...czy któraś z was może mi powiedzieć jak takie badania wyglądają no i w jakiej są mniej więcej cenie?? Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar1! Witam cię! Zajrzyj sobie tutaj: http://www.bajbus.pl/index.phtml?ids=medycyna&kat=diagpren&tmt=dptpappa Jesli chodzi o cenę testu z krwi, to mój lekarz mowił, że 250 zł, ale w przypadku, gdy jest wskazanie można chyba zrobić to za darmo... np. w Bydgoszczy podobno limit bezp.latnych badań już jest wyczerpany. A robią to badanie tylko w dużych laboratoriach. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
efciak ja jeszcze co do tych badan genetycznych .jak ostatnio byłam u gina to też mi robił usg przez brzuch i mierzył mi płat karkowy czy coś w tym rodzaju.mówił mi ze mieści sie w normie i że wszystko z dzidzią ok.mowił cos o tym że sprawdza czy dziecko nie będzie karłowate czy coś tam.ale pewnie to nie było to te badanie genetyczne co? te twoje chyba dokładniejsze jest.?chyba sie go popytam czy tez powinnam coś takiego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
amelia-c jesteśmy w tym samym tyg. pozdrawiam. u mnie dopiero ostatnio zauważam powiększający się brzuszek.choć kg mi nie przybywa jak do tej pory schudłam 5 kg. pozdrawiam majówki nasze kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×