Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Witam was ciężaróweczki, zazdroszcze tym, które juz czują jak ich malenstwa brykają, ja jestem dopiero w połowie 15 tygodnia to jeszcze przyjdzie mi troche poczekać na ten \"pierwszy raz\" Mam do was pytanko odnosnie zwolnień lekarskich. Chciałabym miec wolne w okresie świat, a nie mam juz urlopu, i zastanawiam sie czy mogę iść na dwa tygodnie zwolnienia, szefowa nie bedzie miała pewnie nic przeciwko, bo i tak nie mamy zbyt wiele pracy w biurze, martwy sezon. No więc poszłabym na to zwolnienie tylko nie bardzo wiem jaki powód jest najlepszy, co powiedzieć lekarzowi by mnie nie wysłał na zwolnienie do końca ciąży bo tego nie chcę, jedynie te pore dni od 21 do końca roku. Podaje mój nr. gg dla zainteresowanych: 5812183 Trzymajcie sie cieplutko, zagladne później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mada Lena To faktycznie miałaś niezłe przeżycia, ale naszczęście wszystko dobrze się skończyło. Gratuluje zamążpójścia i szczęśliwej sytuacji zawodowej. To bardzo ważne. Ja tylko czekam aż wydłużą macierzyński :) Ja ostatnio doszłam do wniosku, że nawet odrobina alkoholu może jednak jakoś wpływać na opóźnienia rozwojowe u dzieci w późniejszym okresie ich życia, spadek koncentracji czy inne, więc odstawiam nawet winko,. A i bez tego nie trudno się obejść jak się wkońcu ma zamiar zrobić wszystko, żeby było ok. Przecież to żadne poświęcenie- takie jest moje zdanie. Coś Majóweczki ostatnio rzadko zaglądacie na forum. Czyżbyście wszystkie spały jak niedźwiadki? Grudzień mamy i lada moment będzie Mikołaj. Ja myślę nad pierwszym prezencikiem dla naszego maleństwa, :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie majóweczki!!! Dzis już 1-wszy grudnia i coraz bliżej do świąt hihi. Jest ponury dzień ale my czujemy sie świetnia 🌻 mam nadzieje że macie dobre humory bo my tak...:) pozdrawiamy i życzymy miłego dzionka...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIENDOBEREK 🌻 :) :D A u nas humorki tez superowskie, zwlaszcza, ze dowiedzialam sie, ze mOj Mis Kochany bedzie mial wolny caaaly styczen :) a potem i tak dostanie urlop :) A Mlenstwo tak sie przejelo, ze mnie motylkuje w brzusiu i tak skacze, ze czuje jakbym miala wodospad w brzucholku, ale jak ja juz bym chciala poczuc takiego siuperowskiego kopniaka albo boksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mało aktywne majóweczki :) Jak tam po wizycie u gina, bo wiem że dużo z nas miała wizyte na 30 listopada. Ja wróciłam szczęśliwa, niestety nie wiadomo czy chłopczyk czy dziewczyna :( . Muszę uzbroić się w cierpliwość. Podobno matki dużo jej potrzebują (ciężko z tym u mnie ;) ) Mnie kręgosłup boli okropnie, jak leże na plecach to nie umiem się dosłowinie podnieść. Podobno na kręgosłup dobre są masaże. Trzeba zagonic tych naszych mężusiów do masażyku - choć nie powinno być z tym problemów ;) Kinia25 przecież nic nie musisz wymyślać. Idź do gina i powiedz że musisz poprostu odpocząć. Nie powinien robić problemów. Jakby co to zawsze można powiedziec o omdleniach i kręgosłupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Słoneczka właśnie gotuję obiad, zupa się warzy więc mam chwilę żeby tu zajrzeć... Kiniu droga nie przejmuj się powiedz panu doktorowi cokolwiek, kręgosłup złe samopoczucie....w naszym stanie wszystko przejdzie, a poza tym kobiecie w ciązy nie można niczego odmówić...chyba że się ma kota w domu który będzie polować na te wszystkie MYSZY które się w nim zalęgną ;-) ;-) a poważnie... kobiety w ciąży mają prawo do odpoczynku, organizm przechodzi remont generalny...moja znajoma nawet nie musiała mówić co z nią nie tak, była w ciąży zwolnienie było.... po prostu. buziaczki trzymajcie się kochane, a mój gg 7892697 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! -chimero- ja dzisiaj nie zdązyłam iśc do gina bo bylismy na wyjezdzie:( musze czekać do poniedziałku... ale mysle że jest wszystko oki bo maleństwo ma duzo siły żeby kopać mamusie hihi Co do kregosłupa to boli mnie tylko wtedy gdy siedzie za długo przy kompie...:) moja położna-kuzynka mówi że najlepiej spać na lewym boku bo jest lepszy dopływ krwi do macicy,no i my tak śpimy hihi. Nas juz chyba dzisiaj nie będzie bo o 20:15 leci nasz film \"ZAGUBIENI\" jest tam taka ciężaróweczka na bezludnej wyspie...:) życze miłego wieczorku 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc nareszcie mam znowu dostep,,wiec moge pogadac. jak wszystko dobrze pojdzie(a dlaczego wlasciwie ma pojść źle?) urodze pod koniec maja. mam tak duzy postoj po ostatnim dziecku, ze czxuje sie jak w pierwszej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witam! fasola, jaka przerwa bedzie pomiedzy Twoimi dziecmi? bo u mnie ponad 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak urodze w maju to bedzie rowno dziesiec od otatniego dziecka13 od corki i prawie 16 od syna. 12 lat mlodszy jest moj brat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) 30go mialam isc do gina - no i poszlam, ale niestety mial urlop, wiec w srode kolejna wizyta :) Ten lekarz od zastepstwa byl mily, ale to wszystko. wydal mi sie bardzo nierozgarniety. ALe moze to szalony doktorek naukowiec :) Aniu - ja chyba intuicyjnie spie nalewym boku (tzn bez niczyich wskazowek) inaczej nie umiem, na prawym od razu zaczynam sie wiercici nie moge znalezc sobie miejsca :) Kinia >> lekarz juz przy pierwszej wizycie zasugerowal mi, ze moge skorzystac ze zwolnienia, bo kobietom w ciazy taki odpoczynek sie nalezy i nikt nie ma do nich pretensji, ze wykorzystuja ta mozliwosc. Ja skorzystalam niestety bo musze :o ale mysle, ze jezeli powiesz ze boli Cie kregoslup, ale jestes zwyczajne przemeczona to nie powinien robic Ci problemow :) Albo mozesz isc do lekarza pierwszego kontaktu i nadmienic,z e czujesz, ze dopada Cie przeziebienie - w ciazy od razu skieruja Cie do lozeczka :) trzeba wtedy odpoczywac za dwoje :) Milego dnia :) Jak u Was ze swiatecznymi porzadkami?? Bo ja chyba juz zaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!ja bylam 30 u gina i widzielismy z mężem naszego dzidziusia!!!:) coś wspaniałego!!!!!tak sie ruszał i okropnie wiwijał nóżkami,tak ,że nie mozna bylo zobaczyć jakiej jest płci...no ale końcem grudnia mam kolejna wizyte to myslę ,że już sie wyjaśni ;) lekarz powiedział ,że juz lepiej bedzie widać to raczej powinien juz dojżeć ,choćby sie wierciło najważniejsze ,że wszystko w porządku :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem, ;-) byłam u gina dziś, ale nadal nie wiem czy to chłopczyk czy dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Ladies and Babies :) Dawno nas tutaj nie bylo, wczoraj poczulam malego jak sie ruszal, ale od tamtej pory nic - pewnie to poczatki :) To bylo takie smieszne bulgotanie i smyranie ;) Moje ❤️ uczynilo mamuske szczesliwa. Poza tym u nas stara bieda... hihihi... nie jest źle :) Brzucholek rośnie :) Jwlasnie konczy sie rzeczywisty 16 tydzien... coraz blizej polmetka :) Buziaczki dla wszystkich:) piszcie co u Was, bo jakos nasz topic zamiera :( czy wszystko u wszystkich w porzadku? Amber-ania... czekam na gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Przykro mi,ze tak zadko do Was zaglądam, ale ciągle nie udało mi się wydębić urlopu i jak wracam z pracy to jestem już do niczego :( Mam nadzieję, że wszystkie czujecie się dobrze i super znosicie ciąże. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena 24
Czesc Dziewczyny:) Ja tez strasznie dlugo sie nie odzywalam. Siedzialam w pracy 9 h a jak wracalam o 20 to bylam do niczego. Powiem wam szczerze. ze z tymi zwolnieniami,to wcale nie jest tak latwo. Lekarz dal mi zwolnienie na tydzien, a ja naprawde czulam sie fatalnie. Bardzo boli mnie brzuch, a przez dwa dni nie moglam sie ruszyc- mialam wrazenie, ze mi jajniki rozerwie. Jak ja czujac sie tak juz od dluzszego czasu moge pracowac??? Mam zle wyniki badania moczu, zapalenie ktore ciagnie sie za mna caly czas- a to juz druga osoba, ktora nie widzi potrzeby zebym przy takiej pracy( ktora oprocz stresu funduje mi ogromny wysilek fizycznyny) choc troche odpoczela:(((( Mam juz dosyc 9 h na nogach w pracy, lacznie z podnoszeniem rak do gory i wchodzeniem po drabinie:(( Juz dwa razy plamilam , a lekarka dala mi jedynie luteine:(((Lekarze chyba strasznie boja sie dawania zwolnien. Nastepnym razem chyba konkretnie pozmyslam podzas wizyty, bo cos mi sie wydaje, ze nawet zle samopoczucie i bol nie dadza mi pewnosci, ze bede mogla troche odpoczac. A co Wy mowicie dziewczyny zeby dostac zwolnienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Brzuchatki!!! Witam wszystkie nowe majóweczki! Madalena!teraz Ty podtrzymujesz nasz topik :) Ladybird! To niesamowite, ale ja też w piątek poczułam Julke! Od samego rana wiercila się i łaskotała!!!! :) :) :) Troche sie martwilam, bo od czasu do czasu czułam coś jakby zarwanie w brzuchu, ale moja mama mnie uspokoila, że tak to jest i przyzwyczaję sie:) No, teraz to czujemy się już jak 3-osobowa rodzinka :) :) Kiedy ja odpoczywam, Ona \"szaleje\" Codziennie czytam nasz topik, ale nie mam siły zebrac myśli i podzieli się nimi z Wami! Moja mama jest w szpitalu i właściwie od rana do wieczora w biegu... Fasola! Gratulacje!!! Twoje pociechy na pewno szaleją z radości :) Dziewczyny!!! Niw przejmujcie się zwolnieniami. Po prostu mówicie że chcecie odpocząc. Żaden lekarz nie zrobi problemu! Jesteśmy przecież w \"stanie błogosławionym\", i nalezy się nam i naszym brzdącom szczególna opieka! Korzystajcie póki możecie odpocząc. Ja musiałam leżec cały miesiąc i powiem Wam, że juz chciałam do pracy. Odpoczęłam maksymalnie :) Pozdrawiam wszystkie mamy i ich brykające i te, jeszcze grzeczne maluszki!!! Pa! Ladybird! Buziak dla małej biedronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! trochę zaczynam sie niecierpiwic ,bo jeszcze nie poczułam ruchów maleństwa.lekarz powiedział ,że wszystko w porzadku i moge je poczuc nawet za 2 tygodnie czyli w 20 tygodniu ciąży, to też norma...pozostaje tylko czekać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchalki🌼.Co do ruchów dzidzi to ja równiez jeszcze nic nie czuję.A tak się boję, że to przegapię.Na usg idę 13 grudnia, więc może dowiem się czy to chłopczyk czy dziewczynka.To będzie 20 tc więc Amelio-c musimy poczekać troszkę:).Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Milena - co Ty masz za lekarke, ktora przy twoich problemach daje tylko tydzien. ja na szczescie, mam lekarzy normalnych. jutro wracam do pracy po 10 dniowej przerwie, popracuje jeszcze jakis czas, o ile dam rade. mysle, ze mozemy sobie, w naszymstanie troche dac na luz. ostatecznie to my sie sznujmy przede wszystkim pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki i maluszki :) Milena - naprawde szczerze współczuje takiej lekarki... W Twoim stanie jak najbardziej byłby wskazany odpoczynek, jeszcze przy takiej pracy... Moze spróbujesz do lekarza rodzinnego, albo popytaj znajomych moze znajdzie sie taki, co wypisze Ci dłuższe zwolnienie, powinnas jak najszybciej sie o to postarac. Zycze Ci jak najlepiej :) A jak nie bedzie dało rady to kombinuj ile wlezie, powiedz trochę pokolorowane historie, moze przejdzie, a jak nie to moze sprobuj nawet do jakiegos lekarza prywatnie. Trzymam kciuki zeby Ci sie udało. Buźka!!! Biedrona - my i nasze biedronkowa :) Buziol dla Was, dziś też czułam bulgotki :) ale szkoda ze to jeszcze nie takie prawdziwe mocne kopniaki :) Wszystkim kobietkom i brzucholkom życzę duzo odpoczynku. Ja mam takie szczescie, że juz dawno wrocilam do zywych i mam dosc duzo energii :) tak mam ochote poszalec :) mam tylko problem z tym, zeby sie zebrac do konkretnej roboty :) trochę sie boja jak to bedzie troszke pozniej z moja prace, chociaz nie chodzi o to, że mnie męczy czy cos, tylko, wiecie, dzieciaki, szczegolnie te starsze, boje sie docinkow z ich strony. Ciagle mam nadzieje ze bedzie dobrze :) Na razie nie odczuwam jednak wzmozonej potrzeby odpoczynku, ale mam niektore takie dzieciaki w szkole niedobre ze szok :( Na studiach juz coraz mniej zajexc ale niestety coraz wiecej rozmow na temat zaliczen i zadanej nauki na sesje. Niektore przedmioty bede musiala zaliczac indywidualnie, ale bedzie ok, tak mysle :) BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH!!! MIŁEGO TYGODNIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :) jejus jak ten czas szybko plynie :) juz jutro sa Mikolajki :) trezba pomyslec o malym prezenciku :) dla MAlenstwa i dla Misia mojego :) Jak sie czujecie majoweczki?? My swietnie - nie liczac tego,ze cierpie na chroniczny brak plynow - nie wiem dlaczego, ale czuje si jakbym byla na megagigantycznym kacu, co jest w ogole nie mozliwe :) Ide zrobic osbie cos do picia - znowu ... tez tak maciee??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! moim zdanem Milenko powinnaś zmienić lekarza naprawdę!!! baba rzadko kiedy jest dobrym ginekologiem ale za to 3/4 z nich do wredne france :-( żeby nie użyc innego słowa, bardziej adekwatnego do sytuacji. A co do ruchów ja czułam już w 18 tym tygodniu , mimo pierwszej ciąży, ale ja mam organizm bardzo uwrażliwiony na różne bodźce i te też ku mojej radości jak się okazało:-) Norma dla pierwszej ciąży to 20 tygodni, więc wszystko oki, przy drugiej trochę szybciej..... pozdrawiam WAS moje brzuchatki cmoku cmoku :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :D Czytam codziennie co tam u Was i zazdorszczę tym które już czują swoje Dzidzie. U mnie cisza, a może nie wiem, że to to. Czekam. Czy Wy też dzisiaj zrobiłyście sobie małą przyjemność z okazji jutrzejszych mikołajek ? Ja najpierw chciałam kupić coś co będzie sobie czekało aż się Małe pojawi na świecie, ale potem zobaczyłam śliczne zielono-błękitne skarpetki z barankiem - mięciutkie, cieplutkie i z palcami - w sam raz dla czekającej mamusi. :D No i zrobiłam sobie sama prezent. Mi będzie ciepło i miło, więc Dzidzi też będzie miło. :D Postawiłam już koło maleńkich bucików (kupionych przy okazji ogłaszania tatusiowi, że będzie nim za 8 miesięcy) i jutro będę strasznie mile zaskoczona. :D A tak w ogóle, to mam pytanko, czy Wy też macie już pomysły na kącik czy pokoik dla dziecka. Bo moja wizja jest już prawie gotowa. Motywem przewodnim będą baranki. Sciany będą w połowie zielone, w połowie błękitne i na zielonym jak na łące spróbuję namalować baranki, choć talentu zbytnio nie mam, ale może jakieś szablony zrobię. Do tego sosnowe meble i różne ładne drobiazgi, ale to stopniowo, na ile budżet mi pozwoli. Te kolory i baranki myslę, że są na tyle neutralne, że moga być zarówno dla dziewczynki jak i chłopca. Najwyżej namaluję barana w samolocie, albo baraninkę w baletkach. :D A jakie Wy macie pomysły na kącik dla dziecka ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i co Milena, jak sie czujesz? ja dzis bylam w pracy, ale prawde mowiac nie mam ochoty pracowac. mysle, ze moja psyche nastawiona jest na inne doznania. poza tym, nasze duze juz dzieci rodzily sie w \"innych\" czasach, te ciaze chcialabym przezyc troche bardziej swiadomie, spokojniej... jeszcze nie czuje ruchow- za wczesnie. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki, Życzę Wszystkim przyszłym Mamom i ich pociechom niesamowicie pozytywnych wrażeń z okazji Mikołajek. A jakich wrażeń? to myślę, że każda z nas coś sobie sama dopisze... Wczoraj trafiłam w szale do hipermarketu po jakieś mikołajkowe zakupy..rany, co tam się działo!!! aż brakuje słów żeby opisać jak ludzie gonią z alejki, w drugą, grymaszą, marudzą, i idą dalej..zupełnie nie zniechęceni kolejkami przy kasach. Może jestem jakaś dziwna, ale jak robie zakupy, to dosłownie w 10 minut, wchodzę, kupuję co potrzeba i wychodzę..Choć jak już wchodzę w dział dzieciecy to mogę tam spędzić godziny...też tak macie? A jakie są śliczne rzeczy., ❤️ tylko, że to wszystko jest naprawdę bardzo drogie. Czy Wy też jesteście przerażone tymi cenami? trochę się boję, że nie będę mogła zapewnić mojej malutkiej fasolce tego co najlepsze..a tak bardzo chciałabym. CHyba obstawię znowu lotto.. buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×